Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

"Σβήνω μέρες".. Πόσο πετυχημένο και ποιητικό..

Τουλάχιστον θα πατάξουμε τα ταμπού των προηγούμενων γενεών περί ομορφιάς και τελειότητας της εγκυμοσύνης - πρόκειται για μέγα ψέμα και δεν είναι κακό να γίνει επιτέλους η παραδοχή του ότι η εγκυμοσύνη, συνήθως, είναι μια πολύ ΠΟΛΥ δύσκολη περίοδος για τις γυναίκες και πως "αγαπώ το παιδί μου" δεν σημαίνει "μου αρέσει να είμαι έγκυος". 

Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά. Ανήσυχα πόδια, ιδρώτας ποτάμι και μια κοιλιά που ούτε δεξιά, ούτε αριστερά βολεύεται.

Και μετά έρχεται το πρωινό που λες, "σήμερα πώς θα είναι;" 

Ο καιρός δεν θέλει να μας κάνει την χάρη φέτος - από χειμώνα σε κάψα θα μας πάει με την μία. 

Κουράγιο κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια μ!! Εγώ μόλις γύρισα από το τριήμερο που πήγα βόλτα! Πολύ τρέξιμο αλλά ευτυχώς όλα καλά... Ούτε στο αυτοκίνητο ζορίστηκα ιδιαίτερα! Το μόνο που μ έλειψε ήταν το κρεβατάκι μ, τίποτα άλλο! Επιστροφή στην πραγματικότητα τώρα :(

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κααααλημερααααα!!!

Πήρα έναν καφέ σήμερα βρε κορίτσια και με πέθανε...είμαι με στομαχόπονο και πάνω κάτω στην τουαλέτα...πήρα τον γιατρό, μου είπε να δοκιμάσω να πάρω nexium και εάν δεν κάνει κάτι, malox. Με έχει πεθάνει στον πόνο και ανησυχώ για την μπέμπα γιατί προφανώς την στρεσαρω και είναι ήσυχη... Αυτά τα συνταρακτικά.

Τι κάνετε; Καλό μήνα!!

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, iwanna24 said:

Καλημέρα καλέ...που είστε όλες;

Έχετε χωθεί στα βρεφικά είδη και εξαφανιστηκατε;

Καλημέρααα! Εγώ έχω χωθεί λιγάκι ναι.. Βέβαια περιμένω να σταματήσω τη δουλειά σε δυο βδομάδες να τα κάνω με περισσότερη ηρεμία..

Κατά τ’ άλλα, ο ύπνος αρχίζει και ζορίζει επικίνδυνα, αλλάζω πλευρό συνέχεια και οι επισκέψεις στην τουαλέτα αυξάνονται.. Για τη δε πείνα δε μιλάω καν, θέλω συνέχεια κάτι να τρώω :-?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 hours ago, VDald said:

"Σβήνω μέρες".. Πόσο πετυχημένο και ποιητικό..

Τουλάχιστον θα πατάξουμε τα ταμπού των προηγούμενων γενεών περί ομορφιάς και τελειότητας της εγκυμοσύνης - πρόκειται για μέγα ψέμα και δεν είναι κακό να γίνει επιτέλους η παραδοχή του ότι η εγκυμοσύνη, συνήθως, είναι μια πολύ ΠΟΛΥ δύσκολη περίοδος για τις γυναίκες και πως "αγαπώ το παιδί μου" δεν σημαίνει "μου αρέσει να είμαι έγκυος". 

Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά. Ανήσυχα πόδια, ιδρώτας ποτάμι και μια κοιλιά που ούτε δεξιά, ούτε αριστερά βολεύεται.

Και μετά έρχεται το πρωινό που λες, "σήμερα πώς θα είναι;" 

Ο καιρός δεν θέλει να μας κάνει την χάρη φέτος - από χειμώνα σε κάψα θα μας πάει με την μία. 

Κουράγιο κορίτσια. 

Αχ πες τα χρυσοστομη γιατι ειμαι ετοιμη να σκασω. Σημερα εκλαιγα σαν μωρο παλι κι ελεγα δεν αντεχω αλλο, ποτε θα τελειωσει αυτο το μαρτυριο... Ποσο αληθεια αυτο που λες οτι η εγκυμοσυνη δεν σημαινει τελειοτητα και ηρεμια, το αντιθετο μαλιστα. Εγω τωρα στη δευτερη ζοριζομαι παρα πολυ... Εκανα το λαθος και σηκωθηκα πιο νωρις σημερα το πρωι και ολη μερα ζαλιζομαι απο χαμηλη πιεση και την εβγαλα στον καναπε. Ευτυχως ξεκινησε σχολειο η μικρη και δεν με ειδε σ'αυτα τα χαλια. Ειναι κι ο καιρος μουντος παλι σημερα και δεν βοηθαει την κατασταση... Κουραγιο σε ολες μας κοριτσια που ζοριζομαστε, ευχομαι να περασει γρηγορα γιατι εμενα μου βουνο ακομα οι 3 μηνες που εμειναν.

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , khaleesi είπε:

Καλημέρααα! Εγώ έχω χωθεί λιγάκι ναι.. Βέβαια περιμένω να σταματήσω τη δουλειά σε δυο βδομάδες να τα κάνω με περισσότερη ηρεμία..

Κατά τ’ άλλα, ο ύπνος αρχίζει και ζορίζει επικίνδυνα, αλλάζω πλευρό συνέχεια και οι επισκέψεις στην τουαλέτα αυξάνονται.. Για τη δε πείνα δε μιλάω καν, θέλω συνέχεια κάτι να τρώω :-?

Αντε λίγες μέρες ακόμα...μετά θα ξεκουραστείς και θα έχεις χρόνο...ο ύπνος είναι πονεμένο ζήτημα...στην πρώτη ύπνος μηδέ ...τώρα κάπως κοιμάμαι...δεν έχω παράπονο!

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, iwanna24 είπε:

Καλημέρα καλέ...που είστε όλες;

Έχετε χωθεί στα βρεφικά είδη και εξαφανιστηκατε;

Καλημέραααααα!!!! Σιγά σιγά αρχίσαμε ναι και το Σάββατο πάμε για έπιπλα και όλα γενικά!! Αχχχ κορίτσια νομίζω πάλι άρχισαν τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου με αναγουλες και καούρες!! Έχω και φοβερή υπνηλία θέλω να κοιμάμαι συνέχεια!!! Αχχχ υπομονή... εσείς πώς είστε??

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Καλημέραααααα!!!! Σιγά σιγά αρχίσαμε ναι και το Σάββατο πάμε για έπιπλα και όλα γενικά!! Αχχχ κορίτσια νομίζω πάλι άρχισαν τα συμπτώματα του πρώτου τριμήνου με αναγουλες και καούρες!! Έχω και φοβερή υπνηλία θέλω να κοιμάμαι συνέχεια!!! Αχχχ υπομονή... εσείς πώς είστε??

Καλημερα!!!! Μια απ'τα ιδια νιωθω κι εγω σημερα, οτι ξαναρχισαν οι παρενεργειες 1ου τριμηνου... Εχουμε και την ιδια ημερομηνια τοκετου. Κι εγω 1η Αυγουστου αλλα ελπιζω να ερθει λιγο νωριτερα μηπως κι ησυχασω. Δεν την παλευω αλλο. Η υποταση το πρωι ειναι το χειροτερο μου, ειμαι σαν αρρωστη.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , vp22 είπε:

Καλημερα!!!! Μια απ'τα ιδια νιωθω κι εγω σημερα, οτι ξαναρχισαν οι παρενεργειες 1ου τριμηνου... Εχουμε και την ιδια ημερομηνια τοκετου. Κι εγω 1η Αυγουστου αλλα ελπιζω να ερθει λιγο νωριτερα μηπως κι ησυχασω. Δεν την παλευω αλλο. Η υποταση το πρωι ειναι το χειροτερο μου, ειμαι σαν αρρωστη.

Χαχαχα και εγώ πιστεύω νωρίτερα να γεννήσω γιατί η μικρή όλη την ημέρα δεν σταματάει οπότε λέω γρήγορα θα βγει!! Και εγώ σήμερα σαν άρρωστη νιώθω ξύπνησα και πρωί και τώρα είμαι κομμάτια!! Θα περάσει που θα πάει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 minutes ago, Xrisaaaaaa said:

Χαχαχα και εγώ πιστεύω νωρίτερα να γεννήσω γιατί η μικρή όλη την ημέρα δεν σταματάει οπότε λέω γρήγορα θα βγει!! Και εγώ σήμερα σαν άρρωστη νιώθω ξύπνησα και πρωί και τώρα είμαι κομμάτια!! Θα περάσει που θα πάει.. 

Κι εμενα με εχει ταραξει ο μπομπιρας και το βραδυ δεν βολευομαι με τιποτα... Δε θα βγεις του λεω??? Θα δεις εσυ!!! :-P:-P Τωρα μολις καταφερα να φαω λιγη πιτσα που μου παρηγγειλε ο αντρας και παω για μπανιο να ετοιμαστω γιατι σε λιγο θα ερθει η μικρη απο το σχολειο και μετα εχω να την παω μπαλετο! Αααααχ κουραγιο μανα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!

Έχω φοβερό θέμα με την αυπνία και το αυχενικό μου, για το 2ο πηγαίνω για φυσικοθεραπείες, αλλα την αυπνία κορίτσια δεν την παλεύω. Δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα και σε συνδυασμό με τον αυχένα μου μένω ξύπνια στην καλύτερη ένα 3ωρο κάθε βράδυ. Σήμερα δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. Προχθές έκλαιγα απο τα νεύρα μου.

Εγώ σήμερα έχω γιατρό, για να δούμε τι θα πει, έχω και ένα σωρό ερωτήσεις να κάνω.

Πολύ κατατοπιστικές οι απαντήσεις σας για τις σκούπες ρομπότ, είναι στα άμεσα σχέδιά μας, έχουμε και δυο σκυλιά μέσα τα οποία το καλοκαίρι θα μαδάνε. 

Εμένα απο ψώνια μου έχουν μείνει μόνο σελτέδες που θα πάρω από το τζάμπο, νυχτικά που παρήγγειλα 2 απο το moromou και κάποια απο το shein και σουτιέν θηλασμού. Αλλά μου φέρνουν όλο πράγματα και τα πλυντήρια δεν σταματάνε. Έχω βαρύνει κι όλας και το σίδερο μου φαίνεται βουνό, δεν έχω και ιδιαίτερη βοήθεια από κάποιον.

Πλέον το μόνο που με παρηγορει είναι ότι δεν θα πάρω καθολου απο τον 9ο, υπολογίζω 20 Ιουνίου βαριά τέλη να μπω. Βέβαια εύχομαι να μη γίνει και τίποτα νωρίτερα.

 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!

Έχω φοβερό θέμα με την αυπνία και το αυχενικό μου, για το 2ο πηγαίνω για φυσικοθεραπείες, αλλα την αυπνία κορίτσια δεν την παλεύω. Δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα και σε συνδυασμό με τον αυχένα μου μένω ξύπνια στην καλύτερη ένα 3ωρο κάθε βράδυ. Σήμερα δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. Προχθές έκλαιγα απο τα νεύρα μου.

Εγώ σήμερα έχω γιατρό, για να δούμε τι θα πει, έχω και ένα σωρό ερωτήσεις να κάνω.

Πολύ κατατοπιστικές οι απαντήσεις σας για τις σκούπες ρομπότ, είναι στα άμεσα σχέδιά μας, έχουμε και δυο σκυλιά μέσα τα οποία το καλοκαίρι θα μαδάνε. 

Εμένα απο ψώνια μου έχουν μείνει μόνο σελτέδες που θα πάρω από το τζάμπο, νυχτικά που παρήγγειλα 2 απο το moromou και κάποια απο το shein και σουτιέν θηλασμού. Αλλά μου φέρνουν όλο πράγματα και τα πλυντήρια δεν σταματάνε. Έχω βαρύνει κι όλας και το σίδερο μου φαίνεται βουνό, δεν έχω και ιδιαίτερη βοήθεια από κάποιον.

Πλέον το μόνο που με παρηγορει είναι ότι δεν θα πάρω καθολου απο τον 9ο, υπολογίζω 20 Ιουνίου βαριά τέλη να μπω. Βέβαια εύχομαι να μη γίνει και τίποτα νωρίτερα.

 

 

Είναι η πραγματικότητα της εγκυμοσύνης αυτή...

Στη μεγάλη, έκλαιγα κάθε βράδυ από αϋπνία. Δεν βρήκα ποτέ κάποιον τρόπο να σταματήσει.

Νόμιζα ότι δεν θα κοιμηθώ ποτέ.

Και το χειρότερο!

Μου έλεγαν όλοι, κοιμήσου τώρα που μπορείς...

Έριχνα κάτι βρισιδια...

 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , iwanna24 είπε:

Είναι η πραγματικότητα της εγκυμοσύνης αυτή...

Στη μεγάλη, έκλαιγα κάθε βράδυ από αϋπνία. Δεν βρήκα ποτέ κάποιον τρόπο να σταματήσει.

Νόμιζα ότι δεν θα κοιμηθώ ποτέ.

Και το χειρότερο!

Μου έλεγαν όλοι, κοιμήσου τώρα που μπορείς...

Έριχνα κάτι βρισιδια...

 

Θα ρωτησω τον γιατρο σήμερα αν υπάρχει κατι που μπορει να με βοηθήσει αν και προβλέπω να τρωω πορτα. 

Προχθες που κοιτούσα το ταβανι σκεφτόμουν, δεν ειναι οτι θα κανω αυτο τον καιρο υπομονή και μετα θα κοιμηθώ, μετα έρχονται χειρότερα ξενυχτια!! 

Λενε κι ολας οτι σε προετοιμάζει η φύση για τα ξενυχτια που ερχονται, δεν θελω αληθεια να με προετοιμάσει κάνεις, θελω απλα να κοιμηθω! 

Επίσης κοριτσια κάναμε φωτογράφιση με τα σκυλια μας και την κοιλουμπα, ηταν τελεια!! Οταν κάνουμε την κλειστή ομαδα θα σας στειλω φωτος! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλο.μηνα αν κ.κσθυστερημενα!εμείς έχουμε σήμερα υπέρηχο!ο αιματοκρίτης.μου ως εκ θαύματος ανέβηκε χωρίς να πίνω το σκεύασμα σωστά!βέβαια ξεκίνησα το το ομαλιν plus κάνει καλή δουλειά ρωτήστε τους γιατρούς σας!ούτε εγώ κοιμάμαι κ από κράμπες είτε στην γάμπα είτε στην κοιλιά ούτε βολευομαι κ έχω κ τον γιο μου ξυπνάει τα βράδυα!βγάζει κ τα τελευταία δόντια μαζι 3 οπότε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...