Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      Σκέψου ότι εάν είχες ένα θέμα υγείας κ χρειαζόταν χειρουργείο ή αλλιώς θα πέθαινες τι θα έκανες ? Ούτε το χειρουργείο ούτε τα φάρμακα είναι φυσική μέθοδος αλλά τα χρησιμοποιούμε κάθε μέρα . Οπότε επιλέγεις ή μένεις χωρίς παιδί ή κάνεις ότι σου προσφέρει η επιστήμη Κ αποκτάς ένα παιδί. 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα είχα την καμπύλη ζαχάρου... Όλα πήγαν πολυ καλά ούτε ζαλίστηκα ούτε αναγουλιασα μια χαρά ήταν και αυτό που ήπια! Διάλεξα την γεύση πορτοκαλι.. Ήταν βέβαια γλυκούτσικο δεν λέω αλλά όλα καλά! 

Τώρα το απογευματάκι περιμένω τα αποτελέσματα.... Αντε να δούμε! 

Καλά αποτελέσματα!εγώ είχα διαλέξει γεύση λεμόνι χασχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Polly1 είπε:

Καλα αποτελέσματα να εχεις!! Τι ,είχες και επιλογή γεύσης; Χαχα!! Εμένα που πασαραν το λεμόνι μόνο και τις 2 φορές!!

Ναι μου είπανε άμα θέλω γεύση πορτοκαλι η λεμόνι! Το μόνο που με ενόχλησε ήταν λίγο ο λαιμός αλλά και αυτό γιατί είναι ερεθισμένος απο τις καούρες! 

Ευχαριστω κορίτσια! Και εγώ εύχομαι καλά αποτελέσματα γιατί δεν θέλω να μπω τώρα στην διαδικασία δίαιτας από τα γλυκά! Αλλά ότι δείξει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimi84 είπε:

56 μέρες μένουν μετράω σαν φαντάρος εσείς? Και ξεκινάω σιγά σιγά να μαζευω τα πραγματα για την τσάντα του νοσοκομείου κυριως τα δικά μου. 

Εγώ ακόμα 88!! Έχω μέλλον...εσύ είσαι στην αρχή εγώ στο τέλος!! Θα μας πεις πως ήταν!! Αν και εγώ όσο λιγότερα ξέρω τόσο καλύτερα!!! Είμαι που είμαι φοβιτσιαρα....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εγώ ακόμα 88!! Έχω μέλλον...εσύ είσαι στην αρχή εγώ στο τέλος!! Θα μας πεις πως ήταν!! Αν και εγώ όσο λιγότερα ξέρω τόσο καλύτερα!!! Είμαι που είμαι φοβιτσιαρα....

Όλα θα είναι μαγικά θα δεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα σήμερα γιατρό 30+4 κ είναι πάνω από 1300. Όλα καλά τώρα στις 20/5 ένα πρώιμο ντομπλερ κ μετά μόλις μπω στο μήνα μου ξανά.. αυτό που με αγχωνει είναι ότι η μπέμπα έχει βολεύτει σε μια μεριά κ δεν την βλέπω να γυρίζει. Ο γιατρός λέει για πρώτη κύηση είναι φυσιολογικό κ έχουμε περιθώριο ένα μήνα ακόμα αλλά εγώ ήδη έχω αγχωθει ότι δεν πρόκειται να γίνει.. καλά αποτελέσματα στις καμπύλες σας κορίτσια και με το καλό και οι υπέρηχοι. Α! Πήρα ένα πολύ ωραίο νυχτικό από Mothercare!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Vasso87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα σήμερα γιατρό 30+4 κ είναι πάνω από 1300. Όλα καλά τώρα στις 20/5 ένα πρώιμο ντομπλερ κ μετά μόλις μπω στο μήνα μου ξανά.. αυτό που με αγχωνει είναι ότι η μπέμπα έχει βολεύτει σε μια μεριά κ δεν την βλέπω να γυρίζει. Ο γιατρός λέει για πρώτη κύηση είναι φυσιολογικό κ έχουμε περιθώριο ένα μήνα ακόμα αλλά εγώ ήδη έχω αγχωθει ότι δεν πρόκειται να γίνει.. καλά αποτελέσματα στις καμπύλες σας κορίτσια και με το καλό και οι υπέρηχοι. Α! Πήρα ένα πολύ ωραίο νυχτικό από Mothercare!

Και εμένα με το κεφάλι πανω είναι μεχρι 32 εβδομάδα έχουν χρόνο αλλά πολλα γυρνουν και την τελευταία στιγμή τίποτα δεν ειναι σιγουρο ο πρωτος μου γιος 36 η εβδομάδα ενώ είχε Παρει θεση είπε να γυρίσει ισχιακος 100%

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα και εγώ..πήγα γιατρό και επιτέλους όλα καλά.

 

Γύρισα όλα καλά...μεγάλωσε η μπέμπα πολύ. 
29η βδομάδα, 1400 γραμμάρια , σε δύο εβδομάδες ντοπλερ. Αμνιακα καλά, ο τράχηλος 2.3 με 2.5...
Συνεχίζουμε με τον ίδιο τρόπο...ξεκούραση και χαλαρά.

Χαμηλά είναι γενικά αλλά ισχιακη. Αν παραμείνει, θα κάνουμε καισαρική. 

  • Μου αρέσει 7

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , iwanna24 είπε:

Γύρισα και εγώ..πήγα γιατρό και επιτέλους όλα καλά.

 

Γύρισα όλα καλά...μεγάλωσε η μπέμπα πολύ. 
29η βδομάδα, 1400 γραμμάρια , σε δύο εβδομάδες ντοπλερ. Αμνιακα καλά, ο τράχηλος 2.3 με 2.5...
Συνεχίζουμε με τον ίδιο τρόπο...ξεκούραση και χαλαρά.

Χαμηλά είναι γενικά αλλά ισχιακη. Αν παραμείνει, θα κάνουμε καισαρική. 

Μπράβο Ιωάννα όλα καλά έχει περιθώριο ακόμα μέχρι τις 32 να γυρίσει μην αγχώνεσαι γι'αυτό . Αλλιώς και η καισαρικουλα μια χαρα είναι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βγήκαν τα αποτελέσματα από την καμπύλη! Ευτυχώς όλα πάρα πολύ καλά μη πω και κάτω από το φυσιολογικό! Γι αυτό νιώθω μάλλον ότι πέφτει το ζάχαρο κάποιες φορές παρόλο που μπορεί να έχω φαει! 

Ο σίδηρος όμως χάλια... Οι αποθήκες άδειες... Ο αιματοκρίτης πήγε 32..Μ εδωσε τώρα ο γιατρός ένα άλλο συμπλήρωμα που βοηθάει στην καλύτερη απορρόφηση του σιδήρου και θα προσπαθώ να παίρνω που και που και τις αμπούλες και ξανά βλέπουμε! Με αγχώνει αυτός ο σίδηρος... 

Η βιταμίνη d ανέβηκε πολύ ευτυχώς... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Dimi84 είπε:

56 μέρες μένουν μετράω σαν φαντάρος εσείς? Και ξεκινάω σιγά σιγά να μαζευω τα πραγματα για την τσάντα του νοσοκομείου κυριως τα δικά μου. 

Έτσι όπως το θέτεις ακούγεται ωραίο χαχαχα!εγώ ακόμα δν ρώτησα τον γιατρό ακριβή ημερομηνία!έλεγα αρχές Ιουνίου να πλύνω ρούχα κ να φτιάξω βαλιτσα

2 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Γύρισα και εγώ..πήγα γιατρό και επιτέλους όλα καλά.

 

Γύρισα όλα καλά...μεγάλωσε η μπέμπα πολύ. 
29η βδομάδα, 1400 γραμμάρια , σε δύο εβδομάδες ντοπλερ. Αμνιακα καλά, ο τράχηλος 2.3 με 2.5...
Συνεχίζουμε με τον ίδιο τρόπο...ξεκούραση και χαλαρά.

Χαμηλά είναι γενικά αλλά ισχιακη. Αν παραμείνει, θα κάνουμε καισαρική. 

Μπραβο κορίτσι μου!λένε ότι μέχρι κ τέλους μπορεί να πάρει θέση το μωρό σε δεύτερη κυηση

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , marilia35 είπε:

Έτσι όπως το θέτεις ακούγεται ωραίο χαχαχα!εγώ ακόμα δν ρώτησα τον γιατρό ακριβή ημερομηνία!έλεγα αρχές Ιουνίου να πλύνω ρούχα κ να φτιάξω βαλιτσα

Μπραβο κορίτσι μου!λένε ότι μέχρι κ τέλους μπορεί να πάρει θέση το μωρό σε δεύτερη κυηση

Εντάξει δεν με καίει τόσο. Θέλω φυσιολογικά αλλά ότι είναι καλύτερο για την πριγκίπισσα.

 

  • Μου αρέσει 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Κι εγώ είχα γιατρό σήμερα. Ο μικρός είναι καλά, 1500gr, αύριο μπαίνω στην 30η εβδομάδα! 

Η καμπύλη μου είπε ότι είναι καλή αν και της νηστείας είναι στο όριο. 

Ο αιματοκρίτης 32. Άλλαξε το σίδηρο μπας και ανέβει.. σερνομαι από την αναιμία.. μεσημεριανές ώρες αισθάνομαι λίγο καλύτερα και σηκώνομαι να κάνω καμιά δουλειά..

Ο τράχηλος από 3,5 πήγε 2,6. Μου είπε ότι ξεπεράσαμε τον κίνδυνο της αποβολής αλλά έχουμε την πιθανότητα της προωρότητας. Δε μου είπε όμως να ξαπλώνω περισσότερο..

Για ντοπλερ δεν ανέφερε κάτι..θα ξαναπάω τέλη του μήνα. 

Για τον ύπνο μου είπε ότι εφόσον δεν έχω ταχυκαρδία ή τάση λιποθυμίας δεν υπάρχει θέμα να κοιμάμαι και ανάσκελα και δεξιά. 

Για να γυρίσει το μωράκι βοηθάνε και κάτι ασκήσεις που προτείνουν μαίες. 

Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και που ανταλλάσσουμε απόψεις και πληροφορίες! 

Λίγο έμεινε κορίτσια..

Βαραίνουμε αλλά θα τα καταφέρουμε (ξύπνησε βραδιάτικα η αισιοδοξία μου, χαχα) 

Ενώ τις τελευταίες μέρες είμαι του στυλ: πώς θα περάσουν αυτοί οι δύο μήνες;! Θα έχει και ζέστη;! Πώς θα τα ετοιμάσω όλα; Τι να αγοράσω; Πώς θα γεννήσω; ( είμαι και λίγο φοβιτσιάρα, δεν έχω ξανανοσηλευτεί ποτέ, γενικά δεν αντέχω τον πόνο αλλά σκέφτομαι να αποφύγω και την επισκληρίδιο) 

 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Νικολέτα 29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Κι εγώ είχα γιατρό σήμερα. Ο μικρός είναι καλά, 1500gr, αύριο μπαίνω στην 30η εβδομάδα! 

Η καμπύλη μου είπε ότι είναι καλή αν και της νηστείας είναι στο όριο. 

Ο αιματοκρίτης 32. Άλλαξε το σίδηρο μπας και ανέβει.. σερνομαι από την αναιμία.. μεσημεριανές ώρες αισθάνομαι λίγο καλύτερα και σηκώνομαι να κάνω καμιά δουλειά..

Ο τράχηλος από 3,5 πήγε 2,6. Μου είπε ότι ξεπεράσαμε τον κίνδυνο της αποβολής αλλά έχουμε την πιθανότητα της προωρότητας. Δε μου είπε όμως να ξαπλώνω περισσότερο..

Για ντοπλερ δεν ανέφερε κάτι..θα ξαναπάω τέλη του μήνα. 

Για τον ύπνο μου είπε ότι εφόσον δεν έχω ταχυκαρδία ή τάση λιποθυμίας δεν υπάρχει θέμα να κοιμάμαι και ανάσκελα και δεξιά. 

Για να γυρίσει το μωράκι βοηθάνε και κάτι ασκήσεις που προτείνουν μαίες. 

Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και που ανταλλάσσουμε απόψεις και πληροφορίες! 

Λίγο έμεινε κορίτσια..

Βαραίνουμε αλλά θα τα καταφέρουμε (ξύπνησε βραδιάτικα η αισιοδοξία μου, χαχα) 

Ενώ τις τελευταίες μέρες είμαι του στυλ: πώς θα περάσουν αυτοί οι δύο μήνες;! Θα έχει και ζέστη;! Πώς θα τα ετοιμάσω όλα; Τι να αγοράσω; Πώς θα γεννήσω; ( είμαι και λίγο φοβιτσιάρα, δεν έχω ξανανοσηλευτεί ποτέ, γενικά δεν αντέχω τον πόνο αλλά σκέφτομαι να αποφύγω και την επισκληρίδιο) 

 

 

 

Και εμένα 32 πήγε ο αιματοκρίτης αλλά έχω ενέργεια! Σήμερα περπάτησα 2 χιλιόμετρα χωρίς να κουραστώ συν μια μισή ώρα που ήμουν στα μαγαζιά... Περίεργο δν είναι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Και εμένα 32 πήγε ο αιματοκρίτης αλλά έχω ενέργεια! Σήμερα περπάτησα 2 χιλιόμετρα χωρίς να κουραστώ συν μια μισή ώρα που ήμουν στα μαγαζιά... Περίεργο δν είναι; 

Εγώ έχω 28 και δεν έχω ποτέ ζαλάδα ή οτιδήποτε. 

 

πρίν από 27 λεπτά , Νικολέτα 29 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Κι εγώ είχα γιατρό σήμερα. Ο μικρός είναι καλά, 1500gr, αύριο μπαίνω στην 30η εβδομάδα! 

Η καμπύλη μου είπε ότι είναι καλή αν και της νηστείας είναι στο όριο. 

Ο αιματοκρίτης 32. Άλλαξε το σίδηρο μπας και ανέβει.. σερνομαι από την αναιμία.. μεσημεριανές ώρες αισθάνομαι λίγο καλύτερα και σηκώνομαι να κάνω καμιά δουλειά..

Ο τράχηλος από 3,5 πήγε 2,6. Μου είπε ότι ξεπεράσαμε τον κίνδυνο της αποβολής αλλά έχουμε την πιθανότητα της προωρότητας. Δε μου είπε όμως να ξαπλώνω περισσότερο..

Για ντοπλερ δεν ανέφερε κάτι..θα ξαναπάω τέλη του μήνα. 

Για τον ύπνο μου είπε ότι εφόσον δεν έχω ταχυκαρδία ή τάση λιποθυμίας δεν υπάρχει θέμα να κοιμάμαι και ανάσκελα και δεξιά. 

Για να γυρίσει το μωράκι βοηθάνε και κάτι ασκήσεις που προτείνουν μαίες. 

Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και που ανταλλάσσουμε απόψεις και πληροφορίες! 

Λίγο έμεινε κορίτσια..

Βαραίνουμε αλλά θα τα καταφέρουμε (ξύπνησε βραδιάτικα η αισιοδοξία μου, χαχα) 

Ενώ τις τελευταίες μέρες είμαι του στυλ: πώς θα περάσουν αυτοί οι δύο μήνες;! Θα έχει και ζέστη;! Πώς θα τα ετοιμάσω όλα; Τι να αγοράσω; Πώς θα γεννήσω; ( είμαι και λίγο φοβιτσιάρα, δεν έχω ξανανοσηλευτεί ποτέ, γενικά δεν αντέχω τον πόνο αλλά σκέφτομαι να αποφύγω και την επισκληρίδιο) 

 

 

 

Μπράβο κορίτσι...όλα τέλεια.

Όμως γιατί είπε ότι υπάρχει ο κίνδυνος προωρότητας;

  • Μου αρέσει 1

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...