Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

2 hours ago, Vasso87 said:

Κορίτσια καλημερα! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εγώ δεν βόλευομαι πουθενά.. έχω βάλει κ κατω από το κεφάλι μαξιλάρι εχτρα και τα πόδια κ πάλι ένα μαρτύριο!

Καλημέρα! Αχ, δύσκολα.. μαξιλάρι στα πόδια, μαξιλαράκι μικρό στην κοιλιά και μαξιλάρι στην πλάτη για να είμαι κάπως «σε κλίση».. αν πέφτω πολύ πάνω στην κοιλιά κλωτσάει δε βολεύεται :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλημερα κορίτσια!! Τι κανετε; Εγω έχω έρθει για την καμπύλη επιτέλους!! Έκανα τη νηστείας και περιμένω για τη 1 ώρα. Νυστάζω πολύ,έχω κοιμηθεί 5 ώρες! Αϋπνίες πάλι!! Και χθες με έπιασε και καουρα.Οχι κάτι φοβερό,ελπίζω να μείνει εκεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Κορίτσια καλημερα! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εγώ δεν βόλευομαι πουθενά.. έχω βάλει κ κατω από το κεφάλι μαξιλάρι εχτρα και τα πόδια κ πάλι ένα μαρτύριο!

Μια ετσιι μια αλλιώς μια κοιμάμαι καλά μια όχι 

πρίν από 52 λεπτά , Polly1 είπε:

Kαλημερα κορίτσια!! Τι κανετε; Εγω έχω έρθει για την καμπύλη επιτέλους!! Έκανα τη νηστείας και περιμένω για τη 1 ώρα. Νυστάζω πολύ,έχω κοιμηθεί 5 ώρες! Αϋπνίες πάλι!! Και χθες με έπιασε και καουρα.Οχι κάτι φοβερό,ελπίζω να μείνει εκεί.

Καλά αποτελέσματα κορίτσι 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, khaleesi είπε:

Καλημέρα! Αχ, δύσκολα.. μαξιλάρι στα πόδια, μαξιλαράκι μικρό στην κοιλιά κι μαξιλάρι στην πλάτη για να είμαι κάπως «σε κλίση».. αν πέφτω πολύ πάνω στην κοιλιά κλωτσάει δε βολεύεται :wink:

Αχχχ και εγώ το παθαίνω αυτό!! Από οποία μεριά είμαι πάει από εκεί και δεν βολεύεται και κλωτσαει!!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Vasso87 είπε:

Κορίτσια καλημερα! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εγώ δεν βόλευομαι πουθενά.. έχω βάλει κ κατω από το κεφάλι μαξιλάρι εχτρα και τα πόδια κ πάλι ένα μαρτύριο!

Μαρτύριο έχει γίνει κ αυτος ο ύπνος.. με δύο μαξιλάρια στο κεφάλι, ένα θηλασμού αγκαλιά κ ανάμεσα στα πόδια κ ένα μαξιλάρι στη μέση κ ακόμα δεν βολεύομαι.. το βράδυ δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου, ότι κοιμηθω το πρωί..  

Από πονοκέφαλο, ημικρανίες πως ειστε;;; 

Δύο μέρες τώρα όλη η δεξιά πλευρά ποναει κ χτυπάει στο μάτι μεσα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Αααα κορίτσια να σας ρωτήσω! Εσείς κάνατε εμβόλιο κοκιτη για το μωρό? Μου είπε την άλλη φορά θα το κάνω

Δεν έχω κάνει,μου το είχε αναφέρει η παιδίατρος να το κάνω. Τι ακριβώς σου ειπε; Η αλήθεια είναι ότι είναι σε έξαρση όλα. Μιλήσατε καθολου για παρενέργειες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Polly1 είπε:

Δεν έχω κάνει,μου το είχε αναφέρει η παιδίατρος να το κάνω. Τι ακριβώς σου ειπε; Η αλήθεια είναι ότι είναι σε έξαρση όλα. Μιλήσατε καθολου για παρενέργειες;

Μου είπε να το κάνω γιατί προστατεύει το μωρό! Δεν έχει σχέση με μένα...να σου πω την αλήθεια δεν πολυκαταλαβα.. Αλλά μου είπε ούτως η άλλως θα το έκανε το μωρό όταν γεννηθεί οπότε καλύτερα να το κάνω τώρα και θα μου το κάνει την άλλη φορά που θα πάω..όχι δεν μου είπε κάτι για παρενέργειες..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα (μακάρι Θεέ μου!). 

Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι άρχισαν τα ζόρια του 3ου τριμήνου. Τουλάχιστον αισθάνομαι λιγότερο εξωγήινη και γκαντέμω που δεν ζορίζομαι μόνο εγώ! Sorry, not sorry, χαχαχα :tongue:

Μπήκα 8ο νομίζω (32 εβδομάδων πια) κ από βδομάδα έχω τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο ανάπτυξης. Άντε να είναι όλα καλά και τότε, να πάρω άλλη μια ανάσα πριν την τελευταία και μεγαλύτερη από όλες.

Για νυχτικά κτλ, δεν χρειάζεται να ψάχνετε εγκυμοσύνης. Πάρτε απλώς κάτι άνετο, χωρίς λάστιχα κτλ κ ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό σας. Εγώ έτσι κινούμαι γιατί δεν θέλω να σπαταλώ χρήματα χωρίς λόγο.

Τον καθετήρα (για τις καισαρικές) τον αφαιρούν μετά από ένα 24ωρο, άρα και το σορτσάκι θα κάνει δουλειά. 

Ουφ, τι άλλο; Το χέρι μου μουδιάζει - είναι ήδη εγχειρισμένο εξαιτίας συνδρόμου De Quervain (κάτι σαν τενοντίτιδα αλλά στους τένοντες του αντίχειρα). Πιστεύω πως είναι αυτό και όχι καμία θρόμβωση. 

Βροχερή μέρα σήμερα.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 27 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα (μακάρι Θεέ μου!). 

Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι άρχισαν τα ζόρια του 3ου τριμήνου. Τουλάχιστον αισθάνομαι λιγότερο εξωγήινη και γκαντέμω που δεν ζορίζομαι μόνο εγώ! Sorry, not sorry, χαχαχα :tongue:

Μπήκα 8ο νομίζω (32 εβδομάδων πια) κ από βδομάδα έχω τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο ανάπτυξης. Άντε να είναι όλα καλά και τότε, να πάρω άλλη μια ανάσα πριν την τελευταία και μεγαλύτερη από όλες.

Για νυχτικά κτλ, δεν χρειάζεται να ψάχνετε εγκυμοσύνης. Πάρτε απλώς κάτι άνετο, χωρίς λάστιχα κτλ κ ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό σας. Εγώ έτσι κινούμαι γιατί δεν θέλω να σπαταλώ χρήματα χωρίς λόγο.

Τον καθετήρα (για τις καισαρικές) τον αφαιρούν μετά από ένα 24ωρο, άρα και το σορτσάκι θα κάνει δουλειά. 

Ουφ, τι άλλο; Το χέρι μου μουδιάζει - είναι ήδη εγχειρισμένο εξαιτίας συνδρόμου De Quervain (κάτι σαν τενοντίτιδα αλλά στους τένοντες του αντίχειρα). Πιστεύω πως είναι αυτό και όχι καμία θρόμβωση. 

Βροχερή μέρα σήμερα.. 

Καλό μήνα!!! 32η βδομάδα!!! Τον έφαγες τον γάιδαρο!!! Προφανώς από αυτό θα είναι το χέρι έχει κ υγρασία σήμερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα καλέ κόρες...

Πάει και το Πάσχα, ήρθε ο Μάιος και σιγά σιγά μπορούμε να μιλάμε για τελική ευθεία.

Βλέπω ότι όλες ειστε καλά...

Εντάξει, τα γνωστά του τρίτου τριμήνου ρε παιδια δεν τα σχολιαζω...

Εγώ είμαι η επιτομή της γκρίνιας.

Αρχές του άλλου μήνα, θα ανοίξω ομάδα στο φβ κλειστή, μόνο για εμάς.

Θα σας τη στείλω σε προσωπικό μήνυμα...

Εγώ εύχομαι σε όλες μας να έχουμε έναν καλό μήνα...όσο καλύτερο γίνεται...

Χωρίς ευτράπελα.

Αρκετά περάσαμε.

Άιντε!

 

πρίν από 40 λεπτά , VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα (μακάρι Θεέ μου!). 

Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι άρχισαν τα ζόρια του 3ου τριμήνου. Τουλάχιστον αισθάνομαι λιγότερο εξωγήινη και γκαντέμω που δεν ζορίζομαι μόνο εγώ! Sorry, not sorry, χαχαχα :tongue:

Μπήκα 8ο νομίζω (32 εβδομάδων πια) κ από βδομάδα έχω τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο ανάπτυξης. Άντε να είναι όλα καλά και τότε, να πάρω άλλη μια ανάσα πριν την τελευταία και μεγαλύτερη από όλες.

Για νυχτικά κτλ, δεν χρειάζεται να ψάχνετε εγκυμοσύνης. Πάρτε απλώς κάτι άνετο, χωρίς λάστιχα κτλ κ ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό σας. Εγώ έτσι κινούμαι γιατί δεν θέλω να σπαταλώ χρήματα χωρίς λόγο.

Τον καθετήρα (για τις καισαρικές) τον αφαιρούν μετά από ένα 24ωρο, άρα και το σορτσάκι θα κάνει δουλειά. 

Ουφ, τι άλλο; Το χέρι μου μουδιάζει - είναι ήδη εγχειρισμένο εξαιτίας συνδρόμου De Quervain (κάτι σαν τενοντίτιδα αλλά στους τένοντες του αντίχειρα). Πιστεύω πως είναι αυτό και όχι καμία θρόμβωση. 

Βροχερή μέρα σήμερα.. 

Ωραία σκέψη η θρόμβωση ρε. 

Παίρνεις και εσύ βραβείο :P

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VDald είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό μήνα (μακάρι Θεέ μου!). 

Διαβάζω τα νέα σας και βλέπω ότι άρχισαν τα ζόρια του 3ου τριμήνου. Τουλάχιστον αισθάνομαι λιγότερο εξωγήινη και γκαντέμω που δεν ζορίζομαι μόνο εγώ! Sorry, not sorry, χαχαχα :tongue:

Μπήκα 8ο νομίζω (32 εβδομάδων πια) κ από βδομάδα έχω τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο ανάπτυξης. Άντε να είναι όλα καλά και τότε, να πάρω άλλη μια ανάσα πριν την τελευταία και μεγαλύτερη από όλες.

Για νυχτικά κτλ, δεν χρειάζεται να ψάχνετε εγκυμοσύνης. Πάρτε απλώς κάτι άνετο, χωρίς λάστιχα κτλ κ ένα νούμερο μεγαλύτερο από το κανονικό σας. Εγώ έτσι κινούμαι γιατί δεν θέλω να σπαταλώ χρήματα χωρίς λόγο.

Τον καθετήρα (για τις καισαρικές) τον αφαιρούν μετά από ένα 24ωρο, άρα και το σορτσάκι θα κάνει δουλειά. 

Ουφ, τι άλλο; Το χέρι μου μουδιάζει - είναι ήδη εγχειρισμένο εξαιτίας συνδρόμου De Quervain (κάτι σαν τενοντίτιδα αλλά στους τένοντες του αντίχειρα). Πιστεύω πως είναι αυτό και όχι καμία θρόμβωση. 

Βροχερή μέρα σήμερα.. 

Καλό μήνα! Το Doppler εννοείς; Αυτό αλήθεια πότε το κάνουμε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , VDald είπε:

Ναι ναι, αυτό. Στις 32 βδομάδες πάνω κάτω. 

Άντε με το καλό! Από την μια μου φαίνεται τρελό ότι μου έχουν μείνει 10 εβδομάδες το πολύ, από την άλλη μετράω τις μέρες για να ελευθερωθω! Δεν είχα καταλάβει την έννοια αυτής της ευχής καλή λευτεριά!!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...