Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

15 minutes ago, marilia35 said:

Κορίτσια καλο.μηνα αν κ.κσθυστερημενα!εμείς έχουμε σήμερα υπέρηχο!ο αιματοκρίτης.μου ως εκ θαύματος ανέβηκε χωρίς να πίνω το σκεύασμα σωστά!βέβαια ξεκίνησα το το ομαλιν plus κάνει καλή δουλειά ρωτήστε τους γιατρούς σας!ούτε εγώ κοιμάμαι κ από κράμπες είτε στην γάμπα είτε στην κοιλιά ούτε βολευομαι κ έχω κ τον γιο μου ξυπνάει τα βράδυα!βγάζει κ τα τελευταία δόντια μαζι 3 οπότε!

Και γω omalin παίρνω, είναι πολύ καλό! Άρχισαν και σε μένα κάτι κράμπες τελευταία, ενώ παίρνω 3 μαγνήσια τη μέρα..:wacko:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , khaleesi είπε:

Και γω omalin παίρνω, είναι πολύ καλό! Άρχισαν και σε μένα κάτι κράμπες τελευταία, ενώ παίρνω 3 μαγνήσια τη μέρα..:wacko:

Ωχ ωχ !εγώ πίνω ένα την ημέρα κ μου έχει πει να το ανεβάσω σε 2 για λίγες μέρες όταν έχω κράμπες αλλά αυτό δν βοηθά!κ όταν με πιάνει κράμπα στη γάμπα επειδή κρατάει κάποια ώρα δν είναι δευτερόλεπτα μετά για δύο μέρες κουτσαινω!έτσι κ στην πρώτη κυηση κ τώρα με τις κράμπες!μου είπε η ενδοκρινολόγος βοηθούν οι μπανάνες στις κράμπες!δν έφαγα ομως

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , marilia35 είπε:

Ωχ ωχ !εγώ πίνω ένα την ημέρα κ μου έχει πει να το ανεβάσω σε 2 για λίγες μέρες όταν έχω κράμπες αλλά αυτό δν βοηθά!κ όταν με πιάνει κράμπα στη γάμπα επειδή κρατάει κάποια ώρα δν είναι δευτερόλεπτα μετά για δύο μέρες κουτσαινω!έτσι κ στην πρώτη κυηση κ τώρα με τις κράμπες!μου είπε η ενδοκρινολόγος βοηθούν οι μπανάνες στις κράμπες!δν έφαγα ομως

Όταν λέτε κράμπα στην γάμπα είναι η κλασική κραμπα οπως μας πιάνει στο πόδι η κάτι σαν σφίξιμο;; σήμερα με έπιασε κάτι σαν σφίξιμο για κάτι δευτερόλεπτα και ήθελα να ξέρω άμα εννοούνε αυτό.. 

Κατά τ άλλα και εγώ δεν πίνω και πολύ τον σιδηρο ειδικά τώρα που έλειπα.. Εχω να πιω μέρες.. Αύριο όμως έχω γιατρό και λογικά εκτός από την καμπύλη ζαχάρου θα μου βάλει πάλι γενικές!

Αγχώνομαι λιγάκι γιατί διάβασα ότι αν έχεις χαμηλό σίδηρο δεν μπορεί να απορροφησει σωστά το μωρό και έχει πιο πολλές πιθανότητες να βγει με αυτισμο!! Έπαθα ένα σοκ, θα το συζητήσω αύριο και με τον γιατρο μου.. 

Όσον αφορά τα ψώνια πήρα την συρταριερα του και το καρότσι του προς το παρόν... Και πρέπει σιγά σιγά να αρχίσω να παίρνω τα υπόλοιπα... Είναι τόσα πολλά στο πρώτο παιδί που δεν ξέρεις τι να πρωτοπαρεις

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Όταν λέτε κράμπα στην γάμπα είναι η κλασική κραμπα οπως μας πιάνει στο πόδι η κάτι σαν σφίξιμο;; σήμερα με έπιασε κάτι σαν σφίξιμο για κάτι δευτερόλεπτα και ήθελα να ξέρω άμα εννοούνε αυτό.. 

Κατά τ άλλα και εγώ δεν πίνω και πολύ τον σιδηρο ειδικά τώρα που έλειπα.. Εχω να πιω μέρες.. Αύριο όμως έχω γιατρό και λογικά εκτός από την καμπύλη ζαχάρου θα μου βάλει πάλι γενικές!

Αγχώνομαι λιγάκι γιατί διάβασα ότι αν έχεις χαμηλό σίδηρο δεν μπορεί να απορροφησει σωστά το μωρό και έχει πιο πολλές πιθανότητες να βγει με αυτισμο!! Έπαθα ένα σοκ, θα το συζητήσω αύριο και με τον γιατρο μου.. 

Όσον αφορά τα ψώνια πήρα την συρταριερα του και το καρότσι του προς το παρόν... Και πρέπει σιγά σιγά να αρχίσω να παίρνω τα υπόλοιπα... Είναι τόσα πολλά στο πρώτο παιδί που δεν ξέρεις τι να πρωτοπαρεις

Μην το σκέφτεσαι καν αυτό με το σίδηρο κ στεναχωριέσαι!καλά είναι να μην είναι χαμηλός μόνο για όταν φτάνεις στην γέννα γτ χάνουμε κ εκεί αίμα!μετά την 28 βδομάδα δν τραβάει το μωρό τόσο κ περνει άνοδο έτσι μου έχει πει ο γιατρός κ όντως συνεβει κ στις δύο μου κυήσεις!

Αυτό με την κράμπα είναι όπως λες σαν τράβηγμα με πονάει απίστευτα κ μαζεύονται κ λίγο τα δάχτυλα του ποδιού!

Με γεια τα ψωνάκια σας!ισχύει θες τόσα πράγματα για το πρώτο παιδί ειδικά αν δν έχεις κ κάποιος να σου δώσει σου λείπουν τα πάντα απ' την αρχή ψαξιμο

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, ήρθαν τα ρούχα από shein. Είναι όλα ακριβώς όπως στις φωτογραφίες. Νούμερα τέλεια...

Εγώ φοράω small σε όλα και είναι άνετα...

Έκαναν δέκα μέρες...

Πήρα ένα τέλειο νυχτικό, 7 ευρώ και ένα άλλο σορτσάκι με μπλουζάκι 12 ευρώ...επίσης, πολύ όμορφα.

Αξίζουν μια χαρά.

Για τη μικρή είχα πάρει ένα φορμακι έτσι για το καλό και είναι επίσης μια χαρά...

Εγώ λέω να το έχετε υπόψιν.

Στην πρώτη κύηση είχα δώσει 80 ευρώ μόνο για τα νυχτικά...τσάμπα λεφτά ειλικρινά.

 

3 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Μην το σκέφτεσαι καν αυτό με το σίδηρο κ στεναχωριέσαι!καλά είναι να μην είναι χαμηλός μόνο για όταν φτάνεις στην γέννα γτ χάνουμε κ εκεί αίμα!μετά την 28 βδομάδα δν τραβάει το μωρό τόσο κ περνει άνοδο έτσι μου έχει πει ο γιατρός κ όντως συνεβει κ στις δύο μου κυήσεις!

Αυτό με την κράμπα είναι όπως λες σαν τράβηγμα με πονάει απίστευτα κ μαζεύονται κ λίγο τα δάχτυλα του ποδιού!

Με γεια τα ψωνάκια σας!ισχύει θες τόσα πράγματα για το πρώτο παιδί ειδικά αν δν έχεις κ κάποιος να σου δώσει σου λείπουν τα πάντα απ' την αρχή ψαξιμο

Λες δηλαδή, να σταματήσει και εμένα να πέφτει ρε αγάπη;

Τελευταία μέτρηση είχα 28.

Θα το δούμε ξανά την άλλη εβδομάδα. 


fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, και εμένα με έπιασαν κράμπες όταν ήμουν κουρασμένη ή όρθια πολλές ώρες. Κυρίως την ώρα που κοιμόμουν. Και ένα βράδυ που με έπιασε σηκώνεται ο άντρας μου που ασχολείται με το μπάσκετ και ξέρει κάπως με τις κράμπες. Μου τεντώνει το πόδι αμέσως και μου πιέζει τα δάχτυλα κάτι σαν διάταση και μου πέρασε αμέσως! Σωτήρια επέμβαση, από τότε έχω πολύ καιρό να πάθω. Αλλά περνώ τα δύο μαγνήσια την ημέρα ανελλιπώς γιατί πριν έκανα και ατασταλιες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/5/2022 at 4:11 ΜΜ, VDald είπε:

"Σβήνω μέρες".. Πόσο πετυχημένο και ποιητικό..

Τουλάχιστον θα πατάξουμε τα ταμπού των προηγούμενων γενεών περί ομορφιάς και τελειότητας της εγκυμοσύνης - πρόκειται για μέγα ψέμα και δεν είναι κακό να γίνει επιτέλους η παραδοχή του ότι η εγκυμοσύνη, συνήθως, είναι μια πολύ ΠΟΛΥ δύσκολη περίοδος για τις γυναίκες και πως "αγαπώ το παιδί μου" δεν σημαίνει "μου αρέσει να είμαι έγκυος". 

Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά. Ανήσυχα πόδια, ιδρώτας ποτάμι και μια κοιλιά που ούτε δεξιά, ούτε αριστερά βολεύεται.

Και μετά έρχεται το πρωινό που λες, "σήμερα πώς θα είναι;" 

 

Όπως τα λες είναι τα πράγματα. Απορώ πώς κάποιες γυναίκες μπορούν και δουλεύουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Ακόμα κι αν έχουν μια κύηση χωρίς απρόοπτα είναι μία απαιτητική περίοδος για το σώμα και τη ψυχή της γυναίκας που χρειάζεται ηρεμία και χαλαρούς ρυθμούς. 

Εγώ αυτό δεν το ήξερα ούτε μπορούσα να το καταλάβω μέχρι να μείνω έγκυος. Ούσα έγκυος τους πρώτους μήνες της κύησης με το ζόρι πήγαινα στη δουλειά και για να ανταποκριθώ μόνο κοιμόμουν και δούλευα. Ευτυχώς ο γιατρός μου μου σύστησε αυστηρά να πάρω άδεια για να μην κολλήσω κάποια παιδική ασθένεια και κινδυνεψουμε.  Τον 4ο μήνα αισθάνθηκα για λίγο ότι θα μπορούσα να βγάλω τη μέρα στη δουλειά σε περίπτωση που εργαζομουν. 

Και γενικά (αν εξαιρέσεις τη χοάνη στον τράχηλο που προέκυψε) δεν είχα τόσο έντονα συμπτώματα όσο έχουν άλλες γυναίκες. 

Οι περισσότεροι γιατροί σου λένε στην αρχή ότι η εγκυμοσύνη δεν είναι αρρώστια αλλά εγώ λέω ότι δεν παύει να είναι εγκυμοσύνη και έχουμε ανάγκη από φροντίδα. 

Η πεποίθηση ότι πρέπει να είμαστε ρομπότ και μόνο εμείς πρέπει να φροντίζουμε την οικογένεια χρειάζεται να σταματήσει! 

9 ώρες πρίν, vp22 είπε:

Καλημερα!!!! Μια απ'τα ιδια νιωθω κι εγω σημερα, οτι ξαναρχισαν οι παρενεργειες 1ου τριμηνου... Εχουμε και την ιδια ημερομηνια τοκετου. Κι εγω 1η Αυγουστου αλλα ελπιζω να ερθει λιγο νωριτερα μηπως κι ησυχασω. Δεν την παλευω αλλο. Η υποταση το πρωι ειναι το χειροτερο μου, ειμαι σαν αρρωστη.

Κι εγώ έχω πρωινή υπόταση σχεδόν μέρα παρά μέρα που με καθηλώνει στο κρεβάτι. Κάνεις κάτι γι'αυτό; Εγώ θα το συζητήσω από κοντά την Πέμπτη με το γιατρό μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρε κορίτσια καλά είμαι σχετικά, αν και όλα τα ανεπιθύμητα που αναφέρετε τα έχω κι εγώ κάποιες φορές. Στη δουλειά κουράζομαι πολύ, ευτυχώς έμεινε 1 μήνας. Εγώ προβληματιζομαι γιατί ενώ έχω βοήθεια - γονείς από κάτω, πάντα πρόθυμους να βοηθήσουν - νιώθω ότι δε βγαίνει η μέρα, κούραση, συνήθως δεν προλαβαίνω να κάνω ούτε τα μισά που πρέπει. Νιώθω πολύ ανοργάνωτη, το σπίτι ότι να ναι, αναρωτιέμαι πως θα πάει η φάση με το δεύτερο. Νεογέννητο και το άλλο 3 ετών :confused:... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Didimaki13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα!!

Έχω φοβερό θέμα με την αυπνία και το αυχενικό μου, για το 2ο πηγαίνω για φυσικοθεραπείες, αλλα την αυπνία κορίτσια δεν την παλεύω. Δεν μπορώ να βολευτώ με τίποτα και σε συνδυασμό με τον αυχένα μου μένω ξύπνια στην καλύτερη ένα 3ωρο κάθε βράδυ. Σήμερα δεν έχω κοιμηθεί καθόλου. Προχθές έκλαιγα απο τα νεύρα μου.

Εγώ σήμερα έχω γιατρό, για να δούμε τι θα πει, έχω και ένα σωρό ερωτήσεις να κάνω.

Πολύ κατατοπιστικές οι απαντήσεις σας για τις σκούπες ρομπότ, είναι στα άμεσα σχέδιά μας, έχουμε και δυο σκυλιά μέσα τα οποία το καλοκαίρι θα μαδάνε. 

Εμένα απο ψώνια μου έχουν μείνει μόνο σελτέδες που θα πάρω από το τζάμπο, νυχτικά που παρήγγειλα 2 απο το moromou και κάποια απο το shein και σουτιέν θηλασμού. Αλλά μου φέρνουν όλο πράγματα και τα πλυντήρια δεν σταματάνε. Έχω βαρύνει κι όλας και το σίδερο μου φαίνεται βουνό, δεν έχω και ιδιαίτερη βοήθεια από κάποιον.

Πλέον το μόνο που με παρηγορει είναι ότι δεν θα πάρω καθολου απο τον 9ο, υπολογίζω 20 Ιουνίου βαριά τέλη να μπω. Βέβαια εύχομαι να μη γίνει και τίποτα νωρίτερα.

 

 

Δύσκολο πράγμα η αϋπνίες. Εγώ είχα στο 1ο τρίμηνο και τώρα ξεκινάνε πάλι σιγά - σιγά. 

Έχεις και δύο σκυλάκια στο σπίτι; Τι ωραία! Κάνετε κάτι για να τα προετοιμάσετε για τον ερχομό του μωρού;

Εμείς έχουμε ένα σκυλάκι 11 μηνών που εδώ κι ένα μήνα άρχισε να γαβγίζει παρά πολύ και έχει και ευαισθησία στους ήχους. Ξεκινήσαμε θετική εκπαίδευση στην οποία ανταποκρίνεται αλλά έχουμε δρόμο ακόμα... Τώρα με τη βοήθεια του εκπαιδευτή θα ξεκινήσουμε να τον προετοιμάζουμε για το μωράκι...

Με ανησυχεί πολύ αυτό το θέμα... Ελπίζω να έχουμε μια αρμονική συμβίωση...

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Κορίτσια μου, ήρθαν τα ρούχα από shein. Είναι όλα ακριβώς όπως στις φωτογραφίες. Νούμερα τέλεια...

Εγώ φοράω small σε όλα και είναι άνετα...

Έκαναν δέκα μέρες...

Πήρα ένα τέλειο νυχτικό, 7 ευρώ και ένα άλλο σορτσάκι με μπλουζάκι 12 ευρώ...επίσης, πολύ όμορφα.

Αξίζουν μια χαρά.

Για τη μικρή είχα πάρει ένα φορμακι έτσι για το καλό και είναι επίσης μια χαρά...

Εγώ λέω να το έχετε υπόψιν.

Στην πρώτη κύηση είχα δώσει 80 ευρώ μόνο για τα νυχτικά...τσάμπα λεφτά ειλικρινά.

 

Λες δηλαδή, να σταματήσει και εμένα να πέφτει ρε αγάπη;

Τελευταία μέτρηση είχα 28.

Θα το δούμε ξανά την άλλη εβδομάδα. 

Ναι κορίτσι μου θα δεις θα πάει καλύτερα!

Γύρισα από τον γιατρό!ο μπέμπης πήρε αρκετό βάρος σε 3 βδομάδες!από 800 γραμμάρια πήγε 1400!μου είπε για τις κράμπες να αυξήσω το μαγνήσιο!το επόμενο ραντεβού ντομπλερ!κ του είπα μου ρχεται να σκάσω με πιέζει πολύ στο στομάχι δν μπορώ να ξαπλώσω ανάσκελα κ.που κάθομαι ζοριζομαι κ είπε ότι επειδή μεγαλώνει το μωρό πιέζονται όλα!επίσης ρώτησα που έχω μεγαλύτερη κοιλιά όπως είμαι τώρα ήμουν 8 μηνών στον πρώτο γιο κ είπε πολλές φορές συμβαίνει αυτό σε δεύτερη κυηση

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


36 minutes ago, Νικολέτα 29 said:

Όπως τα λες είναι τα πράγματα. Απορώ πώς κάποιες γυναίκες μπορούν και δουλεύουν κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης! Ακόμα κι αν έχουν μια κύηση χωρίς απρόοπτα είναι μία απαιτητική περίοδος για το σώμα και τη ψυχή της γυναίκας που χρειάζεται ηρεμία και χαλαρούς ρυθμούς. 

Εγώ αυτό δεν το ήξερα ούτε μπορούσα να το καταλάβω μέχρι να μείνω έγκυος. Ούσα έγκυος τους πρώτους μήνες της κύησης με το ζόρι πήγαινα στη δουλειά και για να ανταποκριθώ μόνο κοιμόμουν και δούλευα. Ευτυχώς ο γιατρός μου μου σύστησε αυστηρά να πάρω άδεια για να μην κολλήσω κάποια παιδική ασθένεια και κινδυνεψουμε.  Τον 4ο μήνα αισθάνθηκα για λίγο ότι θα μπορούσα να βγάλω τη μέρα στη δουλειά σε περίπτωση που εργαζομουν. 

Και γενικά (αν εξαιρέσεις τη χοάνη στον τράχηλο που προέκυψε) δεν είχα τόσο έντονα συμπτώματα όσο έχουν άλλες γυναίκες. 

Οι περισσότεροι γιατροί σου λένε στην αρχή ότι η εγκυμοσύνη δεν είναι αρρώστια αλλά εγώ λέω ότι δεν παύει να είναι εγκυμοσύνη και έχουμε ανάγκη από φροντίδα. 

Η πεποίθηση ότι πρέπει να είμαστε ρομπότ και μόνο εμείς πρέπει να φροντίζουμε την οικογένεια χρειάζεται να σταματήσει! 

Κι εγώ έχω πρωινή υπόταση σχεδόν μέρα παρά μέρα που με καθηλώνει στο κρεβάτι. Κάνεις κάτι γι'αυτό; Εγώ θα το συζητήσω από κοντά την Πέμπτη με το γιατρό μου. 

Αναγκαστικα κοιμαμαι μεχρι αργα για να χορτασω υπνο και να ανεβει η πιεση. Οταν ξυπνησω θα πιω καφε και θα φαω κατι ελαφρυ. Η γιατρος μου ειπε να πινω ή καφε ή τσαι το πρωι που ανεβαζουν την πιεση το πρωι και να πινω πολυ νερο. Και τα ποδια ψηλα οταν ξαπλωνω για να πηγαινει το αιμα στο κεφαλι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , marilia35 είπε:

Ναι κορίτσι μου θα δεις θα πάει καλύτερα!

Γύρισα από τον γιατρό!ο μπέμπης πήρε αρκετό βάρος σε 3 βδομάδες!από 800 γραμμάρια πήγε 1400!μου είπε για τις κράμπες να αυξήσω το μαγνήσιο!το επόμενο ραντεβού ντομπλερ!κ του είπα μου ρχεται να σκάσω με πιέζει πολύ στο στομάχι δν μπορώ να ξαπλώσω ανάσκελα κ.που κάθομαι ζοριζομαι κ είπε ότι επειδή μεγαλώνει το μωρό πιέζονται όλα!επίσης ρώτησα που έχω μεγαλύτερη κοιλιά όπως είμαι τώρα ήμουν 8 μηνών στον πρώτο γιο κ είπε πολλές φορές συμβαίνει αυτό σε δεύτερη κυηση

Καλησπέρα!! Ποσών εβδομαδων εισαι;; Έχω κι εγω τεράστια κοιλιά από την αρχή! Τώρα μοιάζω ετοιμογεννη!! Χαχα!! Ελπίζω να εχει πάρει και ο  δικός μου αρκετό βάρος,γιατί 26η εβδομαδα ήταν 750γρ και τώρα έχω ξανά ραντεβού όταν θα μαι 30η,σε 2 βδομαδες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, electra2021 said:

Εγώ βρε κορίτσια καλά είμαι σχετικά, αν και όλα τα ανεπιθύμητα που αναφέρετε τα έχω κι εγώ κάποιες φορές. Στη δουλειά κουράζομαι πολύ, ευτυχώς έμεινε 1 μήνας. Εγώ προβληματιζομαι γιατί ενώ έχω βοήθεια - γονείς από κάτω, πάντα πρόθυμους να βοηθήσουν - νιώθω ότι δε βγαίνει η μέρα, κούραση, συνήθως δεν προλαβαίνω να κάνω ούτε τα μισά που πρέπει. Νιώθω πολύ ανοργάνωτη, το σπίτι ότι να ναι, αναρωτιέμαι πως θα πάει η φάση με το δεύτερο. Νεογέννητο και το άλλο 3 ετών :confused:... 

Κι εγω τα ιδια με σενα νιωθω κι απελπιζομαι... σκεφτομαι συνεχεια οτι θα ειναι δυσκολα και τι θα κανω παρολο που θα εχω βοηθεια, αλλα παλι θα ερθουν τα πανω κατω και θα πελαγωσω. Ελπιζω να τα καταφερουμε!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Polly1 είπε:

Καλησπέρα!! Ποσών εβδομαδων εισαι;; Έχω κι εγω τεράστια κοιλιά από την αρχή! Τώρα μοιάζω ετοιμογεννη!! Χαχα!! Ελπίζω να εχει πάρει και ο  δικός μου αρκετό βάρος,γιατί 26η εβδομαδα ήταν 750γρ και τώρα έχω ξανά ραντεβού όταν θα μαι 30η,σε 2 βδομαδες! 

Είμαι 29 εβδομάδων!κ μένα στις 26 βδομάδες ήταν 800 γραμμάρια αλλά ραντεβού είχαμε μετά από 3 βδομάδες!χαχα πιο δύσκολα τώρα με αυτή τη κοιλιά μου φαίνεται περιεργο

Link to comment
Share on other sites

@iwanna24 καλημέρα κορίτσι μου!! Πώς είσαι?? Να σε ρωτήσω για την παραγγελία από το shein? Με κάρτα παρηγγειλες? Θέλω και εγώ να παραγγείλω αλλά συνήθως τα παίρνω μα αντικαταβολή αλλά επειδή δεν έχει φοβάμαι να δώσω κάρτα! Την προπληρωμενη κάρτα από πού την παίρνεις? Από τράπεζες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...