Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Neverstop είπε:

      Δεν κατάλαβα τι γράφεις στο τέλος..σε κλινική είσαι? φαντάζομαι έχει κι ένα κόστος η διαμονή σου εκεί.. αν σου λένε όμως χωρίς ορο θα γεννήσεις μην το διακινδυνεύσεις.να πάρει όσες περισσότερες ημέρες το μωράκι.

      ναι στην γνωστή κλινική αθηνών Μ……..α ! αποφάσισα να κατσω μέχρι 34 μετά να φύγω και όσο πάρω ! ο γιατρός είπε ότι και τώρα άμα θέλω γεννάμε , είμαστε καλα! αλλά άλλο 34 άλλο 33!

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Xioni said:

Κορίτσια μόλις επέστρεψε από τον γυναικολόγο και μου βρήκε το αμνιακό σε φυσιολογικά επίπεδα!! Είμαι πολύ χαρούμενη. Μου είπε όμως ότι ο μικρός είναι μεγάλος και να κάνω το Doppler λίγο πιο νωρίς.

Σήμερα είμαι 27 και 5 και ο μικρός είναι 1269. Εσάς πόσο είναι;

Την σκούπα ρομπότ την έχω και είναι πολύ καλή. Σφουγγαριζει κιόλας αλλά αν έχει στάμπες δεν τις καθαρίζει καλά. Γεια σκούπισμα είναι αρκετά καλή για σφουγγάρισμα όχι.

29 ακριβώς και ο μικρός 1250.

1 hour ago, Polly1 said:

Είσαι ευχαριστημενη δηλαδη; Καθαρίζει έστω το 80% Δε βολεύει σε χαλί επειδή δεν μπορεί να ανεβει; Αν το σηκώνω εγώ και το βάζω πάνω στο χαλί;; χαχαχα!!!

Ναι εννοείται, εγώ την έχω στον αυτόματο κάθε μέρα στάνταρ ώρα. Μόνο και μόνο που μαζεύει εκεί που μπορεί είναι σημαντικό, σκούπα κανονική βάζουμε σπάνια πλέον!

1 hour ago, Polly1 said:

 

 

Αχ,κορίτσια,όσες έχετε στείλτε μου μαρκα-μοντελο!! Πιστεύω θα κε βολέψει πολύ!! Γιατί και τη μαμά την έχω κουράσει πολύ που δεν μπορώ να κανω τίποτα!! 

Έχω τη mi roborock s50, νομίζω δεν κυκλοφορεί πλέον αλλά έχει επόμενα μοντέλα η mi που είναι και πιο βελτιωμένα.

50 minutes ago, Vasso87 said:

Και εγώ έχω την xiaomi mop pro. Τσεκαρε στο skroutz για τιμές. Κοίτα στα χαλιά ανεβαίνει άνετα κ μια χαρά τα σκουπίζει όλα κ γωνίες. Απλά το χειμώνα δεν την βάζω να σφουγγαρισει γτ είναι τα χάλια. Το καλοκαίρι τα κάνει όλα. Έχε στο νου σου θέλει σχεδόν σε κάθε σκούπισμα άδειασμα ο κάδος κ έχει εμένα κ ένα ρόλο που μαζεύει τις τρίχες που κ αυτό θέλει την περιποίηση του.αλλα κάποια σχέση από το να σκουπίσεις κ να σφουγγαρισεις μόνη.εχει εφαρμογή την ρυθμίζεις κ όταν είσαι εκτός σπιτιού κ τα κάνει. Μπορείς να αποκλείσεις μια περιοχή αν δεν θες να πηγαίνει,πχ το δέντρο τα Χριστούγεννα. Εγώ είμαι φουλ ευχαριστημένη! Α! Ενω ανεβαίνει στα χαλιά καμιά φορά μια καρέκλα του ικεα που έχω από αυτές τις κλασσικές που κουνιούνται εκει στα πόδια της λίγο δεν μπορεί να ανέβει. Οπότε πριν την λειτουργήσω την ανεβάζω κάπου κ μια χαρά!  Ελπίζω να σε βοήθησα!

Ακριβώς αυτό! Εικονικός τοίχος γύρω από το δέντρο κάθε χρόνο!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα παρει 2 νυχτικα κ ένα σετ πυτζαμακια. Είχα κάνει καισαρική και τα νυχτικα δε με βολεψαν καθόλου γιατί προσπαθούσα συνεχώς να κρύψω το εσώρουχο μην το δει κανείς από κάτω έτσι όπως καθόμουν στο κρεβάτι.

Αυτή τη φορά θα πάρω μόνο πυτζαμακια. Απλά να πάρετε ψηλομεσα για να μη σας ενοχλούν στην τομη. Εμένα με είχαν βολέψει πάρα πολύ. 

Για αρχή 2 Μπουστακια θηλασμου είναι μια χαρά. 

Στα ιδιωτικά σου παρέχουν εσώρουχα μιας χρήσης. Εγώ είχα πάρει κ 3 εσώρουχα ένα νούμερο μεγαλύτερο κ αυτά φορούσα από τη δεύτερη μέρα. Επίσης σου παρέχουν κ σερβιέτες λοχείας. Εγώ δεν τις χρησιμοποίησα γιατί είχα μικρή ροή. Είχα αγοράσει κανονικές σερβιέτες κ έβαζα. 

Στο shein να βάζετε φίλτρο βαμβακερα για να σας βγάζει μόνο αυτά! 

Σκούπα ρομπότ μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Ανεβαίνει κ στα χάλια κ σφουγγαριζει κ πιάνει κ σχεδόν όλες τις γωνίες. Είναι λίγα τα μέρη που δεν μπορεί καθόλου να πιάσει τη σκόνη. 

Συγκοιμηση: είχα λίκνο στο δωμάτιο μου μέχρι 6 μηνών μετά στο δωμάτιο της στην κούνια της με τη μέθοδο από το βιβλίο "κοιμήσου παιδί μου" σερί 8ωρο με 10ωρο!! 

Όταν την έβαλα σε κανονικό κρεβατι άρχισε να έρχεται στο δικό μας κάποιες φορές αλλά και πάλι κοιμάται συνεχόμενα και στο δικό της. Το ίδιο θα κάνω κ με τον μπέμπη. Φοβάμαι πάρα πολύ όσο είναι μωρό μην τον πλακώσω κ επίσης θέλω να απλώνομαι αν είναι και το μωρό θα το έχω άγχος! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα παρει 2 νυχτικα κ ένα σετ πυτζαμακια. Είχα κάνει καισαρική και τα νυχτικα δε με βολεψαν καθόλου γιατί προσπαθούσα συνεχώς να κρύψω το εσώρουχο μην το δει κανείς από κάτω έτσι όπως καθόμουν στο κρεβάτι.

Αυτή τη φορά θα πάρω μόνο πυτζαμακια. Απλά να πάρετε ψηλομεσα για να μη σας ενοχλούν στην τομη. Εμένα με είχαν βολέψει πάρα πολύ. 

Για αρχή 2 Μπουστακια θηλασμου είναι μια χαρά. 

Στα ιδιωτικά σου παρέχουν εσώρουχα μιας χρήσης. Εγώ είχα πάρει κ 3 εσώρουχα ένα νούμερο μεγαλύτερο κ αυτά φορούσα από τη δεύτερη μέρα. Επίσης σου παρέχουν κ σερβιέτες λοχείας. Εγώ δεν τις χρησιμοποίησα γιατί είχα μικρή ροή. Είχα αγοράσει κανονικές σερβιέτες κ έβαζα. 

Στο shein να βάζετε φίλτρο βαμβακερα για να σας βγάζει μόνο αυτά! 

Σκούπα ρομπότ μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Ανεβαίνει κ στα χάλια κ σφουγγαριζει κ πιάνει κ σχεδόν όλες τις γωνίες. Είναι λίγα τα μέρη που δεν μπορεί καθόλου να πιάσει τη σκόνη. 

Συγκοιμηση: είχα λίκνο στο δωμάτιο μου μέχρι 6 μηνών μετά στο δωμάτιο της στην κούνια της με τη μέθοδο από το βιβλίο "κοιμήσου παιδί μου" σερί 8ωρο με 10ωρο!! 

Όταν την έβαλα σε κανονικό κρεβατι άρχισε να έρχεται στο δικό μας κάποιες φορές αλλά και πάλι κοιμάται συνεχόμενα και στο δικό της. Το ίδιο θα κάνω κ με τον μπέμπη. Φοβάμαι πάρα πολύ όσο είναι μωρό μην τον πλακώσω κ επίσης θέλω να απλώνομαι αν είναι και το μωρό θα το έχω άγχος! 

Και εγώ δεν είχα θέμα με το να ερχονται στο κρεβάτι δεν ήρθαν ποτε . Θεωρώ ότι το ζευγάρι περναει δυσκολα σε όλη αυτή την διαδικασία και της εγκυμοσύνης και μετά και είναι άδικο για τον συζυγο να του φέρω και ένα νεογέννητο και να μην μπορεί να κοιμηθεί σαν άνθρωπος επίσης θα πρεπει να βρουμε ξανά τους ρυθμους μας σαν ζευγάρι και με το μωράκι δεν γίνεται και θεωρώ ότι η σχέση του ζευγαριού είναι πολυ σημαντική για την ψυχολογία όλων μας μέσα Στο σπίτι. Αυτά είναι η δικη μου γνώμη αυτό κάνω εγώ . Σε αλλά νέα παρελαβα το παρκοκρεββατο μας της lionelo και είναι καταπληκτικό απλα έχει αρχίσει και το σπίτι γεμίζει πραγματακια του μωρου και με παει πολλα χρονια πισω. Ανυπομονώ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evaki19 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ είχα παρει 2 νυχτικα κ ένα σετ πυτζαμακια. Είχα κάνει καισαρική και τα νυχτικα δε με βολεψαν καθόλου γιατί προσπαθούσα συνεχώς να κρύψω το εσώρουχο μην το δει κανείς από κάτω έτσι όπως καθόμουν στο κρεβάτι.

Αυτή τη φορά θα πάρω μόνο πυτζαμακια. Απλά να πάρετε ψηλομεσα για να μη σας ενοχλούν στην τομη. Εμένα με είχαν βολέψει πάρα πολύ. 

Για αρχή 2 Μπουστακια θηλασμου είναι μια χαρά. 

Στα ιδιωτικά σου παρέχουν εσώρουχα μιας χρήσης. Εγώ είχα πάρει κ 3 εσώρουχα ένα νούμερο μεγαλύτερο κ αυτά φορούσα από τη δεύτερη μέρα. Επίσης σου παρέχουν κ σερβιέτες λοχείας. Εγώ δεν τις χρησιμοποίησα γιατί είχα μικρή ροή. Είχα αγοράσει κανονικές σερβιέτες κ έβαζα. 

Στο shein να βάζετε φίλτρο βαμβακερα για να σας βγάζει μόνο αυτά! 

Σκούπα ρομπότ μακράν η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Ανεβαίνει κ στα χάλια κ σφουγγαριζει κ πιάνει κ σχεδόν όλες τις γωνίες. Είναι λίγα τα μέρη που δεν μπορεί καθόλου να πιάσει τη σκόνη. 

Συγκοιμηση: είχα λίκνο στο δωμάτιο μου μέχρι 6 μηνών μετά στο δωμάτιο της στην κούνια της με τη μέθοδο από το βιβλίο "κοιμήσου παιδί μου" σερί 8ωρο με 10ωρο!! 

Όταν την έβαλα σε κανονικό κρεβατι άρχισε να έρχεται στο δικό μας κάποιες φορές αλλά και πάλι κοιμάται συνεχόμενα και στο δικό της. Το ίδιο θα κάνω κ με τον μπέμπη. Φοβάμαι πάρα πολύ όσο είναι μωρό μην τον πλακώσω κ επίσης θέλω να απλώνομαι αν είναι και το μωρό θα το έχω άγχος! 

Αυτό που λένε για τον καθετήρα ισχύει;; σε βόλεψε με τα πυτζαμακια; δεν ενοχλούσε; 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Και λάθη θα γίνουν και εκπτώσεις!! Το θέμα είναι να είσαι ενημερωμένη και να κάνεις όσα περισσότερα ΜΠΟΡΕΊΣ προς τη θετική κατεύθυνση! Μην ξεπεράσεις το όριά σου!! Τα μωρά καταλαβαίνουν τα πάντα!! Πάντως θα δεις ότι έχεις δυνάμεις που δεν μπορούσες να φανταστείς!! Και θα κανεις πράγματα που δεν πίστευες ότι θα κάνεις! Πχ εγώ ήμουν πολύ υποχόνδρια!! Με ένα απολυμαντικό στο χέρι! Μ ενα 2χρονο δεν μπορώ και δεν πρέπει να είμαι έτσι!! Το έχω βελτιωσει σ ένα πολύ σημαντικό βαθμό!! Το ξέρεις ότι έχω κάτσει πλεον πολλές φορες σε παγκακι που δεν έχω σκουπίσει πριν ;; χαχαχα!!!

Σε ευχαριστώ, προσπαθώ να πηγαίνω στη θετική κατεύθυνση....

χαχα! σε πιστεύω! Κι εγώ είμαι υποχόνδρια και το δουλεύω...Ήδη έχω κάνει μεγάλη πρόοδο με ένα σκυλάκι στο σπίτι...! 

Σίγουρα θα γίνουν λάθη, άνθρωποι είμαστε. Και σίγουρα χρειάζεται να ικανοποιούμε και τις δικές μας ανάγκες. Άλλωστε δε λένε ότι όταν είναι η μαμά καλά είναι και το παιδί καλά;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου!

Επιτέλους είμαι καλα...το λέω και θέλω να κλαψω από ευτυχία...

Έστρωσε το έντερο...το παιδί ανέβηκε πιο πάνω και νιώθω καλύτερα...

Έχω βέβαια ενόχληση στη μέση αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα μοιάζει όαση...

Εγώ κορίτσια μου, όπως είπα και στη μεγάλη μου μαζί κοιμομασταν...ίδιο δωμάτιο για ενάμιση χρόνο...και το μικρό μαζί...

Η μεγάλη μου ακόμα έρχεται τα βράδια, ξημερώματα συνήθως και κάνουμε αγκαλιές οικογενειακές...

Φαντάζομαι θα έρχεται και μόλις γεννηθεί και η αδερφή της...

Με τον σύζυγο κοιμόμαστε πάντα μαζί και όταν έρχεται η μικρή κάνουμε οικογενειακές αγκαλιές...δεν μπορώ να πιστέψω πόσο μεγάλωσε.

Όσον αφορά στο σπίτι , τώρα έγκυος έχω τη μαμά και κάνει τα πάντα...βέβαια επειδή είμαι υστερική δεν θεωρώ ότι τα κάνει όπως θέλω αλλά δεν με νοιάζει καθόλου...μόλις γεννήσω θα γίνω πάλι φρικιό.

Δεν με νοιάζει τόσο η τάξη, γιατί παιδί και τάξη δεν πάνε παρέα...με νοιάζει η καθαριότητα...να είναι καθαρό και ας έχει και παιχνίδια στη μέση. Βεβαια, δεν έχω ιδέα πως θα είναι με δύο παιδάκια...σαν όνειρο ακούγεται. Φαντάζομαι θα γκρινιάζω και τότε αλλα για άλλους λόγους...όπως λέει και ο σύζυγός δεν αντέχει άλλο τη γκρίνια μου :oops:

Σιγά σιγά, ξεκινησα να βλέπω και εγώ τι έχουμε από ρουχαλακια...αυτή τη φορά, θα τα έχω όλα έτοιμα μέχρι 34η βδομάδα. 

Δεν την πατάω ξανά. Θα σας πρότεινα να έχετε μαζί λιποζαν, μια αλοιφή για τις αιμορροΐδες και σερβιετες απλές αλλά μεγάλες. 

Η μικρή στην κοιλιά έχει επανέλθει και πλέον όλη μέρα πάει πέρα δώθε η κοιλιά...δεν ήταν έτσι η μεγάλη...όλοι σοκάρονται, γιατί και όρθια και καθιστή η κοιλιά έχει φοβερή πλάκα.

Έχω βρει την αισιοδοξία μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!

Χτες είχα λίγες συσπάσεις το απόγευμα αλλά δεν είχα πιει πολύ νερό...μόλις ήπια ηρέμησα....να πίνετε πολύ νερό κορίτσια...πολύ νερό...τουλάχιστον 2 -3 λίτρα.

Μια αγκαλιά σε όλες και περιμένω νέα σας ❤️

  • Μου αρέσει 11

fH1Pp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου!

Επιτέλους είμαι καλα...το λέω και θέλω να κλαψω από ευτυχία...

Έστρωσε το έντερο...το παιδί ανέβηκε πιο πάνω και νιώθω καλύτερα...

Έχω βέβαια ενόχληση στη μέση αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα μοιάζει όαση...

Εγώ κορίτσια μου, όπως είπα και στη μεγάλη μου μαζί κοιμομασταν...ίδιο δωμάτιο για ενάμιση χρόνο...και το μικρό μαζί...

Η μεγάλη μου ακόμα έρχεται τα βράδια, ξημερώματα συνήθως και κάνουμε αγκαλιές οικογενειακές...

Φαντάζομαι θα έρχεται και μόλις γεννηθεί και η αδερφή της...

Με τον σύζυγο κοιμόμαστε πάντα μαζί και όταν έρχεται η μικρή κάνουμε οικογενειακές αγκαλιές...δεν μπορώ να πιστέψω πόσο μεγάλωσε.

Όσον αφορά στο σπίτι , τώρα έγκυος έχω τη μαμά και κάνει τα πάντα...βέβαια επειδή είμαι υστερική δεν θεωρώ ότι τα κάνει όπως θέλω αλλά δεν με νοιάζει καθόλου...μόλις γεννήσω θα γίνω πάλι φρικιό.

Δεν με νοιάζει τόσο η τάξη, γιατί παιδί και τάξη δεν πάνε παρέα...με νοιάζει η καθαριότητα...να είναι καθαρό και ας έχει και παιχνίδια στη μέση. Βεβαια, δεν έχω ιδέα πως θα είναι με δύο παιδάκια...σαν όνειρο ακούγεται. Φαντάζομαι θα γκρινιάζω και τότε αλλα για άλλους λόγους...όπως λέει και ο σύζυγός δεν αντέχει άλλο τη γκρίνια μου :oops:

Σιγά σιγά, ξεκινησα να βλέπω και εγώ τι έχουμε από ρουχαλακια...αυτή τη φορά, θα τα έχω όλα έτοιμα μέχρι 34η βδομάδα. 

Δεν την πατάω ξανά. Θα σας πρότεινα να έχετε μαζί λιποζαν, μια αλοιφή για τις αιμορροΐδες και σερβιετες απλές αλλά μεγάλες. 

Η μικρή στην κοιλιά έχει επανέλθει και πλέον όλη μέρα πάει πέρα δώθε η κοιλιά...δεν ήταν έτσι η μεγάλη...όλοι σοκάρονται, γιατί και όρθια και καθιστή η κοιλιά έχει φοβερή πλάκα.

Έχω βρει την αισιοδοξία μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!

Χτες είχα λίγες συσπάσεις το απόγευμα αλλά δεν είχα πιει πολύ νερό...μόλις ήπια ηρέμησα....να πίνετε πολύ νερό κορίτσια...πολύ νερό...τουλάχιστον 2 -3 λίτρα.

Μια αγκαλιά σε όλες και περιμένω νέα σας ❤️

Μπράβο κοριτσάκι μου όλα καλά!!! Και εγώ σήμερα έχω το καθιερωμένο ραντεβού με τον γιατρό!!! Να δω πόσο μεγάλωσε... Πέρασε σχεδόν ένας μήνας από την τελευταία φορά!! Και εγώ την νιώθω συνέχεια... Όντως η κοιλιά έχει πολύ πλάκα!!! Για όλες μας τα καλύτερα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου!

Επιτέλους είμαι καλα...το λέω και θέλω να κλαψω από ευτυχία...

Έστρωσε το έντερο...το παιδί ανέβηκε πιο πάνω και νιώθω καλύτερα...

Έχω βέβαια ενόχληση στη μέση αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα μοιάζει όαση...

Εγώ κορίτσια μου, όπως είπα και στη μεγάλη μου μαζί κοιμομασταν...ίδιο δωμάτιο για ενάμιση χρόνο...και το μικρό μαζί...

Η μεγάλη μου ακόμα έρχεται τα βράδια, ξημερώματα συνήθως και κάνουμε αγκαλιές οικογενειακές...

Φαντάζομαι θα έρχεται και μόλις γεννηθεί και η αδερφή της...

Με τον σύζυγο κοιμόμαστε πάντα μαζί και όταν έρχεται η μικρή κάνουμε οικογενειακές αγκαλιές...δεν μπορώ να πιστέψω πόσο μεγάλωσε.

Όσον αφορά στο σπίτι , τώρα έγκυος έχω τη μαμά και κάνει τα πάντα...βέβαια επειδή είμαι υστερική δεν θεωρώ ότι τα κάνει όπως θέλω αλλά δεν με νοιάζει καθόλου...μόλις γεννήσω θα γίνω πάλι φρικιό.

Δεν με νοιάζει τόσο η τάξη, γιατί παιδί και τάξη δεν πάνε παρέα...με νοιάζει η καθαριότητα...να είναι καθαρό και ας έχει και παιχνίδια στη μέση. Βεβαια, δεν έχω ιδέα πως θα είναι με δύο παιδάκια...σαν όνειρο ακούγεται. Φαντάζομαι θα γκρινιάζω και τότε αλλα για άλλους λόγους...όπως λέει και ο σύζυγός δεν αντέχει άλλο τη γκρίνια μου :oops:

Σιγά σιγά, ξεκινησα να βλέπω και εγώ τι έχουμε από ρουχαλακια...αυτή τη φορά, θα τα έχω όλα έτοιμα μέχρι 34η βδομάδα. 

Δεν την πατάω ξανά. Θα σας πρότεινα να έχετε μαζί λιποζαν, μια αλοιφή για τις αιμορροΐδες και σερβιετες απλές αλλά μεγάλες. 

Η μικρή στην κοιλιά έχει επανέλθει και πλέον όλη μέρα πάει πέρα δώθε η κοιλιά...δεν ήταν έτσι η μεγάλη...όλοι σοκάρονται, γιατί και όρθια και καθιστή η κοιλιά έχει φοβερή πλάκα.

Έχω βρει την αισιοδοξία μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!

Χτες είχα λίγες συσπάσεις το απόγευμα αλλά δεν είχα πιει πολύ νερό...μόλις ήπια ηρέμησα....να πίνετε πολύ νερό κορίτσια...πολύ νερό...τουλάχιστον 2 -3 λίτρα.

Μια αγκαλιά σε όλες και περιμένω νέα σας ❤️

Μπράβο κορίτσι μου πάντα καλά να είσαι!εμάς ο πρώτος είναι 2 ετών λ τον έχουμε δίπλα μας στην κούνια του!ποτέ δν επηρεάστηκαμε σαν ζευγάρι κ ειδικά ο άντρας μου δν θέλει να τον βγάλουμε απ' το δωμάτιο μας!σηκώνετε ακόμα 1-2 φορές  την νύχτα κ τον κοιτάει δν τον πειράζει!εγώ σήμερα έχω πονακια από κάτω νιώθω ότι έχω βαρύνει λες κ είμαι 9 μηνων

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια 834 η κόρη μου!! Petit είναι!! Πολύ υπερκινητική μου είπε μη σου πω μου λέει νευροσπασμα!! Καλά θα περάσουμε!! Την άλλη Παρασκευή μου είπε για καμπύλη ζαχάρου!! Τουλάχιστον είναι όλα καλά... αυτό έχει σημασία

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια 834 η κόρη μου!! Petit είναι!! Πολύ υπερκινητική μου είπε μη σου πω μου λέει νευροσπασμα!! Καλά θα περάσουμε!! Την άλλη Παρασκευή μου είπε για καμπύλη ζαχάρου!! Τουλάχιστον είναι όλα καλά... αυτό έχει σημασία

Ειναι μια χαρά καθόλου πετιτ καλε γυναικαρα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, iwanna24 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια μου!

Επιτέλους είμαι καλα...το λέω και θέλω να κλαψω από ευτυχία...

Έστρωσε το έντερο...το παιδί ανέβηκε πιο πάνω και νιώθω καλύτερα...

Έχω βέβαια ενόχληση στη μέση αλλά μπροστά σε όλα τα άλλα μοιάζει όαση...

Εγώ κορίτσια μου, όπως είπα και στη μεγάλη μου μαζί κοιμομασταν...ίδιο δωμάτιο για ενάμιση χρόνο...και το μικρό μαζί...

Η μεγάλη μου ακόμα έρχεται τα βράδια, ξημερώματα συνήθως και κάνουμε αγκαλιές οικογενειακές...

Φαντάζομαι θα έρχεται και μόλις γεννηθεί και η αδερφή της...

Με τον σύζυγο κοιμόμαστε πάντα μαζί και όταν έρχεται η μικρή κάνουμε οικογενειακές αγκαλιές...δεν μπορώ να πιστέψω πόσο μεγάλωσε.

Όσον αφορά στο σπίτι , τώρα έγκυος έχω τη μαμά και κάνει τα πάντα...βέβαια επειδή είμαι υστερική δεν θεωρώ ότι τα κάνει όπως θέλω αλλά δεν με νοιάζει καθόλου...μόλις γεννήσω θα γίνω πάλι φρικιό.

Δεν με νοιάζει τόσο η τάξη, γιατί παιδί και τάξη δεν πάνε παρέα...με νοιάζει η καθαριότητα...να είναι καθαρό και ας έχει και παιχνίδια στη μέση. Βεβαια, δεν έχω ιδέα πως θα είναι με δύο παιδάκια...σαν όνειρο ακούγεται. Φαντάζομαι θα γκρινιάζω και τότε αλλα για άλλους λόγους...όπως λέει και ο σύζυγός δεν αντέχει άλλο τη γκρίνια μου :oops:

Σιγά σιγά, ξεκινησα να βλέπω και εγώ τι έχουμε από ρουχαλακια...αυτή τη φορά, θα τα έχω όλα έτοιμα μέχρι 34η βδομάδα. 

Δεν την πατάω ξανά. Θα σας πρότεινα να έχετε μαζί λιποζαν, μια αλοιφή για τις αιμορροΐδες και σερβιετες απλές αλλά μεγάλες. 

Η μικρή στην κοιλιά έχει επανέλθει και πλέον όλη μέρα πάει πέρα δώθε η κοιλιά...δεν ήταν έτσι η μεγάλη...όλοι σοκάρονται, γιατί και όρθια και καθιστή η κοιλιά έχει φοβερή πλάκα.

Έχω βρει την αισιοδοξία μου και πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά για όλες μας!

Χτες είχα λίγες συσπάσεις το απόγευμα αλλά δεν είχα πιει πολύ νερό...μόλις ήπια ηρέμησα....να πίνετε πολύ νερό κορίτσια...πολύ νερό...τουλάχιστον 2 -3 λίτρα.

Μια αγκαλιά σε όλες και περιμένω νέα σας ❤️

Τι ωραία που είσαι καλά! Χαίρομαι πολύ! 

Εγώ αυτές τις μέρες αισθάνομαι αδυναμία, ατονία.  Ποιος ξέρει πόσο έπεσε ο αιματοκρίτης; Θα κάνω εξετάσεις την Τρίτη και την Πέμπτη έχω γιατρό. 

Να ρωτήσω έχει καμία σας ακράτεια ή μόνο εγώ είμαι η "τυχερή";

Επίσης που θα κάνετε μπάνιο τα μωράκια σας; Σε μπανιερο με βάση;  

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Κορίτσια 834 η κόρη μου!! Petit είναι!! Πολύ υπερκινητική μου είπε μη σου πω μου λέει νευροσπασμα!! Καλά θα περάσουμε!! Την άλλη Παρασκευή μου είπε για καμπύλη ζαχάρου!! Τουλάχιστον είναι όλα καλά... αυτό έχει σημασία

Με βάση την πιθανή ημερομηνία σου νομίζω μια χαρά είναι. Κάθε εβδομάδα περνούν τώρα πολύ περισσότερο από ότι πιστεύουμε.

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει το πόδι μου ψηλά στο ισχίο. Κάποιες φορές δεν μπορώ να αλλάξω πλευρό ή να περπατήσω όταν σηκωθώ. Και δεν έχω πάρει πιστεύω πολλά κιλά γύρω στα 4-5. Αν συνεχίσει έτσι θα θέλω βοηθό!!! Και σκέφτομαι πως θα γυρίσω από εβδομάδα στο σχολείο, πρέπει να πάω γύρω στις 5 ημέρες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Xioni είπε:

Με βάση την πιθανή ημερομηνία σου νομίζω μια χαρά είναι. Κάθε εβδομάδα περνούν τώρα πολύ περισσότερο από ότι πιστεύουμε.

Εμένα σήμερα με έχει πιάσει το πόδι μου ψηλά στο ισχίο. Κάποιες φορές δεν μπορώ να αλλάξω πλευρό ή να περπατήσω όταν σηκωθώ. Και δεν έχω πάρει πιστεύω πολλά κιλά γύρω στα 4-5. Αν συνεχίσει έτσι θα θέλω βοηθό!!! Και σκέφτομαι πως θα γυρίσω από εβδομάδα στο σχολείο, πρέπει να πάω γύρω στις 5 ημέρες!!

Το κατώτατο βάρος για την εβδομάδα που είμαι είναι 825 μου είπε ο γιατρός στα όρια είμαι! Έτσι θα πάει λέει μέχρι τέλος!! Τουλάχιστον να παίρνει! καμία άσκηση δεν θα σε βοηθήσει για το πόδι?? Και μένα κάνα δυο φορές πήγε να με πιάσει όταν περπατούσα αλλά πέρασε γρήγορα!! Υπομονή σε όλες μας.  Λίγο έμεινε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Vasso87 είπε:

Κορίτσια καλημερα! Με τον ύπνο πως τα πάτε; Εγώ δεν βόλευομαι πουθενά.. έχω βάλει κ κατω από το κεφάλι μαξιλάρι εχτρα και τα πόδια κ πάλι ένα μαρτύριο!

Καλημέρα κορίτσι,δωξα το θεό μια χαρά ακόμα να μην το ματιασω...με πέρασε και ο πόνος στο χέρι ελπίζω να μην με ξαναπιάσει... αφού ούτε για τουαλέτα δεν σηκώνομαι... τώρα θα φανεί στην συνέχεια! πάντως και μαξιλάρι που έβαλα στα πόδια δεν με βόλευε.. μου έφευγε!! Υπομονή κορίτσια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...