Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, dec-e said:

      Καλησπέρα! Εγώ νιώθω πολύ ευγνώμων που υπάρχει αυτή η μέθοδος κ μετάνιωσα που δεν έκανα νωρίτερα εξωσωματική. Νιώθω ότι ήταν πολύ πιο ψυχοφθόρο που ερχότανε κάθε μήνα η περίοδος κ απογοητευομουν. Βέβαια δεν τα κατάφερα από την 1η φορά με την εξωσωματική, όμως και πάλι είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τα παιδάκια μου. Πριν τις εξωσωματικές είχα κάνει κ σπερματέγχυση η οποία δεν πέτυχε, κ δε θεωρώ ότι ήταν λιγότερο ψυχοφθόρα διαδικασία. 

      Όσο κ να σου φαίνεται βουνό, όταν μπεις στο χορό προχωράνε τα πράγματα, κ κάθε βήμα είναι μια νίκη, που οδηγεί στον στόχο! Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι αποφασίσεις να κάνεις κ να σου έρθουν όλα όσο πιο απλά γίνεται!

      Ne enoite kai egw xerome p ixarxoun enalaxtikes lisis gia tin ipogonimotita .. apla kseris den einai mono i anamoni psixofthora einai kai to oti prp na mpis se diadikasia eksosomatikis afto kai an einai anipofora dld den pisteva pote oti tha xriasto na peraso apo afti tin diadikasia kai niotho kapos.. oles to viosame pistevo .. alla an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelontas kai mi.. euxaristo gia tin apantisi sou ☺️

      2 hours ago, Kathrin17 said:

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      Ne akrivos se aftin tin fasi vriskome tis arnisis oti oloi mporoun kai emis oxi kai kapos erxete to parapono .. an einai i teleftea epilogi tha to kanoume thelw polli na kano ena moro an me aksiosi o theos vevea .. euxaristo polli gia tis simvouli su ☺️

      14 minutes ago, Jamie said:

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

      Ne tha sizitiso kalitera me ton sizigo mou kai tha doume ti tha apofasisoume .. alla nomizo tha pame akoma mia fora gia spermatexisi dipli aftin tin fora kai an den petixi tha proxorisoume me eksosomatiki .. o theos na sas exei kala euxaristo gia tis sivoule su .. tha sas enimeroso gia oti apofasiso. ☺️

      • Μου αρέσει 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022


enjoy

Recommended Posts

1 hour ago, Xrisaaaaaa είπε:

Ναι τώρα μόλις ξάπλωσα και άρχισε να κάνει λίγο πιο συνεχόμενες κινήσεις.  Γιατί με είχε συνηθίσει αλλιώς να είναι nonstop και μου κακοφαινεται που είναι πιο ήσυχη..μου το είχε κάνει ακόμα μια φορά έτσι για κάνα 2 μέρες και μετά πάλι πήρε μπρος!! μέχρι να γεννησουμε θα τρελαθουμε από το άγχος

Στα πρωτα δυο μου παιδια τα ένιωθα πολυ νωχελικά είχα πολυ μεγάλη κοιλιά αυτόν τον νιώθω όλη μέρα έντονα σαν να σέρνεται στα τοιχώματα της κοιλιάς όταν πεφτω να κοιμηθώ νιώθω κλωτσιές και τεντωμα από την μια μεριά στην άλλη έχω εμφανώς ποιο μικρή κοιλιά από τις δυο προηγουμενες εγκυμοσυνης και γι'αυτό το θέμα να νιώθεις το μωράκι το κάθε μωράκι είναι διαφορετικό αρκεί να δείχνει το σημάδι ότι είναι εκεί 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 5,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Ναι τώρα μόλις ξάπλωσα και άρχισε να κάνει λίγο πιο συνεχόμενες κινήσεις.  Γιατί με είχε συνηθίσει αλλιώς να είναι nonstop και μου κακοφαινεται που είναι πιο ήσυχη..μου το είχε κάνει ακόμα μια φορά έτσι για κάνα 2 μέρες και μετά πάλι πήρε μπρος!! μέχρι να γεννησουμε θα τρελαθουμε από το άγχος

Μην αγχώνεσαι κ εγώ την ίδια απορία είχα, είμαι 27+3ημερες. Πιες παγωμένο νερό ή φαε κάτι γλυκό κ θα κάνει τούμπες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/28/2022 at 9:57 PM, Elenaki30 said:

Αυτό που λένε για τον καθετήρα ισχύει;; σε βόλεψε με τα πυτζαμακια; δεν ενοχλούσε; 

 

Με τον καθετήρα δεν είχα κανένα θέμα. Το πυτζαμακι από κάτω ήταν φαρδύ (όχι κολλητό) οπότε δεν τον ένιωθα καν τον καθετήρα. 

Το χειρότερο μου ήταν να προσπαθώ να κρύψω συνέχεια το εσώρουχο τη μέρα που φορούσα το νυχτικο! Να τα χω όλα να χω κ αυτό! Βέβαια αυτό ήταν κ προ κοβιντ όπου είχα κάθε μέρα επισκέψεις εγώ! 

Δηλαδή τώρα εγώ μόνο με πυτζαμακι θα πάω δεν παίρνω νυχτικο αλλά όσες γεννατε πρώτη φορά πάρτε και τα 2 γιατί δεν μπορείτε να ξέρετε προκαταβολικά τι θα σας βολέψει. 

6 hours ago, VDald said:

Κορίτσια περί καισαρικής κ επειδή έτσι με κόβω να κάνω κ εγώ, θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Το ότι θα έχουμε πόνους κτλ είναι λογικό κ επόμενο. Εμένα με καίει άλλο. Το πώς θα απασχολήσω το μυαλό μου για όσο διαρκεί η επέμβαση. Σας μιλούσαν; Περνούσε η ώρα; Δεν νοιώσατε τάση λιποθυμίας πχ λόγω φόβου ή παρενέργειας της επισκληριδίου; 

Και επίσης, θα ήθελα να ζητήσω αποκλειστικό θηλασμό και ας είμαι εγχειρισμένη. Διαβάζω πως είναι εφικτό 100% αλλά με ανησυχεί το αν θα μου φέρνουν το μωρό ώστε να θηλάζει όποτε το ζητάει και το αν θα έχω επαρκές γάλα για τις πρώτες μέρες του. 

 

Ναι σου μιλάνε καθολη τη διάρκεια της εγχείρισης για να μην κοιμηθείς και σου λένε άσχετα! Οπότε δεν θα το καταλάβεις πραγματικά πως θα περάσει! 

Το μωρό μπορείς να το ζητήσεις να στο φέρουν και στην ανάνηψη να το έχεις μαζί σου πάνω σου (εγώ δεν το ζήτησα γιατί είχα πολύ έντονο τρέμουλο - είναι σύμπτωμα της επισκληριδιου κ απόλυτα φυσιολογικό μην τρομάξεις). 

Αν ζητήσεις αποκλειστικό θηλασμό δεν πρόκειται να του δώσουν ξένο. Επίσης αν σε πιέσουν να δώσεις ξένο γιατί έχει ίκτερο ή δεν ξέρω εγώ τι συμβουλέψου τηλεφωνικά τον παιδίατρο σου. Εγώ αυτό είχα κάνει. 

Το μωρό 3550 καθόλου ίκτερο (δεν έκανε ποτέ) κ να επιμένει ο γυναικολόγος να του δώσω ξένο γιατί λέει αν κάνει ίκτερο θα με κρατήσουν παραπάνω μέσα. Κ πήρα τον παιδίατρο κ μου λεει μη δώσεις ξένο δεν υπάρχει λόγος. ΟΜΩΣ είναι κ περιπτώσεις που καλό είναι να δώσεις. Πχ αν δεν παίρνει βάρος ή αν έχει υψηλό ίκτερο αν δώσουν κ λιγο ξένο δεν είναι κακό ούτε έγινε κάτι κ δεν θα σου κοπεί το γάλα σου ούτε θα σε εμποδίσει στον θηλασμό! Και μη νιώσεις τύψεις σε καμία περίπτωση!!! Θα κάνεις το καλύτερο για σένα κ για το μωρό σου!! Ότι κ αν είναι αυτό!! 

 

Εγώ πήγα σήμερα παιδοκαρδιολογο! Την άργησα πολύ την εξέταση αν έχετε σκοπό να πάτε να πάτε νωρίς. Εγώ είμαι σήμερα 31+2.

Και λέω να πάτε νωρίς γιατί όσο μεγαλώνει δε χωράει κ κουλουριαζεται κ δεν μπορεί να δει εύκολα την καρδιά. 

Εμάς μας έκανε τη χάρη κ τον είδαμε. Όλα μια χαρά μου είπε ότι θα βγει πολύ μεγάλο μωρό τουλάχιστον 4 κιλά και σε κάποιες καμπύλες είναι εκτός που δείχνουν το ύψος κ την ανάπτυξη που σημαίνει ότι θα βγει πολύ ψηλός κ ογκώδης. (όπως αδερφός μου θα πω εγώ, εγώ μινιόν κ αυτός 1,92 κ 110 κιλα). Άρα καισαρικουλα δαγκωτό!! 

Επίσης τον είδαμε να καταπίνει κ μου είπε ότι είναι φοβερό που το πετύχαμε κ ότι είναι πάρα πολύ καλό να καταπίνει γιατί έτσι συντονίζει πολλά νεύρα του εγκεφάλου! 

Αυτααα! Έχει πάει καμία σας γι αυτή την εξέταση; 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Zwitsa30 είπε:

Μην αγχώνεσαι κ εγώ την ίδια απορία είχα, είμαι 27+3ημερες. Πιες παγωμένο νερό ή φαε κάτι γλυκό κ θα κάνει τούμπες!!!

Σήμερα το πρωί ήταν λίγο καλύτερα ευτυχώς!! Τώρα έφαγα και ηρέμησε πάλι!! Καλημέρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Xrisaaaaaa είπε:

Σήμερα το πρωί ήταν λίγο καλύτερα ευτυχώς!! Τώρα έφαγα και ηρέμησε πάλι!! Καλημέρα

Καλημέρα, κ εγώ ανησυχώ όταν δεν τον νιώθω αλλά κάνω αυτά που σ είπα κ μετά από λίγο αρχίζει, υπομονη σ όλες μας ή ουρά μας έμεινε!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Zwitsa30 είπε:

Καλημέρα, κ εγώ ανησυχώ όταν δεν τον νιώθω αλλά κάνω αυτά που σ είπα κ μετά από λίγο αρχίζει, υπομονη σ όλες μας ή ουρά μας έμεινε!!!

Νομίζω το πιο δύσκολο τρίμηνο είναι! Είναι και καλοκαίρι.  Κουράγιο σε όλες μας

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Evaki19 said:

Με τον καθετήρα δεν είχα κανένα θέμα. Το πυτζαμακι από κάτω ήταν φαρδύ (όχι κολλητό) οπότε δεν τον ένιωθα καν τον καθετήρα. 

Το χειρότερο μου ήταν να προσπαθώ να κρύψω συνέχεια το εσώρουχο τη μέρα που φορούσα το νυχτικο! Να τα χω όλα να χω κ αυτό! Βέβαια αυτό ήταν κ προ κοβιντ όπου είχα κάθε μέρα επισκέψεις εγώ! 

Δηλαδή τώρα εγώ μόνο με πυτζαμακι θα πάω δεν παίρνω νυχτικο αλλά όσες γεννατε πρώτη φορά πάρτε και τα 2 γιατί δεν μπορείτε να ξέρετε προκαταβολικά τι θα σας βολέψει. 

Ναι σου μιλάνε καθολη τη διάρκεια της εγχείρισης για να μην κοιμηθείς και σου λένε άσχετα! Οπότε δεν θα το καταλάβεις πραγματικά πως θα περάσει! 

Το μωρό μπορείς να το ζητήσεις να στο φέρουν και στην ανάνηψη να το έχεις μαζί σου πάνω σου (εγώ δεν το ζήτησα γιατί είχα πολύ έντονο τρέμουλο - είναι σύμπτωμα της επισκληριδιου κ απόλυτα φυσιολογικό μην τρομάξεις). 

Αν ζητήσεις αποκλειστικό θηλασμό δεν πρόκειται να του δώσουν ξένο. Επίσης αν σε πιέσουν να δώσεις ξένο γιατί έχει ίκτερο ή δεν ξέρω εγώ τι συμβουλέψου τηλεφωνικά τον παιδίατρο σου. Εγώ αυτό είχα κάνει. 

Το μωρό 3550 καθόλου ίκτερο (δεν έκανε ποτέ) κ να επιμένει ο γυναικολόγος να του δώσω ξένο γιατί λέει αν κάνει ίκτερο θα με κρατήσουν παραπάνω μέσα. Κ πήρα τον παιδίατρο κ μου λεει μη δώσεις ξένο δεν υπάρχει λόγος. ΟΜΩΣ είναι κ περιπτώσεις που καλό είναι να δώσεις. Πχ αν δεν παίρνει βάρος ή αν έχει υψηλό ίκτερο αν δώσουν κ λιγο ξένο δεν είναι κακό ούτε έγινε κάτι κ δεν θα σου κοπεί το γάλα σου ούτε θα σε εμποδίσει στον θηλασμό! Και μη νιώσεις τύψεις σε καμία περίπτωση!!! Θα κάνεις το καλύτερο για σένα κ για το μωρό σου!! Ότι κ αν είναι αυτό!! 

 

Εγώ πήγα σήμερα παιδοκαρδιολογο! Την άργησα πολύ την εξέταση αν έχετε σκοπό να πάτε να πάτε νωρίς. Εγώ είμαι σήμερα 31+2.

Και λέω να πάτε νωρίς γιατί όσο μεγαλώνει δε χωράει κ κουλουριαζεται κ δεν μπορεί να δει εύκολα την καρδιά. 

Εμάς μας έκανε τη χάρη κ τον είδαμε. Όλα μια χαρά μου είπε ότι θα βγει πολύ μεγάλο μωρό τουλάχιστον 4 κιλά και σε κάποιες καμπύλες είναι εκτός που δείχνουν το ύψος κ την ανάπτυξη που σημαίνει ότι θα βγει πολύ ψηλός κ ογκώδης. (όπως αδερφός μου θα πω εγώ, εγώ μινιόν κ αυτός 1,92 κ 110 κιλα). Άρα καισαρικουλα δαγκωτό!! 

Επίσης τον είδαμε να καταπίνει κ μου είπε ότι είναι φοβερό που το πετύχαμε κ ότι είναι πάρα πολύ καλό να καταπίνει γιατί έτσι συντονίζει πολλά νεύρα του εγκεφάλου! 

Αυτααα! Έχει πάει καμία σας γι αυτή την εξέταση; 

Σε υπερευχαριστώ για τις πληροφορίες. Σας ευχαριστώ όλες. Ανυπομονώ να έρθει η στιγμή. Τα έχω παίξει! 

Την καρδιολογικη εξέταση δεν την έχω κάνει κ δεν μου την συνέστησαν κ ποτέ. Από βδομάδα έχω το Doppler σε εμβρυολόγο. Θα κάνω μια ερώτηση και γι αυτό. 

Συγχαρητήρια για τις καλές εξετάσεις. Να δω πόσο μεγάλος θα είναι κ ο δικός μου διότι νοιώθω πως έχω τεντωσει κυριολεκτικά. 

Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 1:06 ΜΜ, Xrisaaaaaa είπε:

Μπράβο σου!! Τέλεια!! Με το καλό τα μωράκια σου .εγώ πάντως κορίτσια μέχρι στιγμής είμαι σχετικά καλά και με τον ύπνο ούτε πόνους έχω ούτε τίποτα!!! Μόνο λίγο με πικριλες και αναγουλες ζοριζομαι αλλά μια χαρά! Πάντως ρε κορίτσια πολλοί δεν με καταλαβαίνουν ότι είμαι έγκυος όταν φοράω φούτερ μόνο με τα στενά που φοράω... έλεος δλδ .θα γεννήσω και κανείς δεν θα πάρει χαμπάρι!(

Πάλι καλά να λες, θα προτιμούσα να μην καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος παρά τώρα που έχω μια τεράστια κοιλιά. Δεν με βοηθάει και το ύψος, είμαι αρκετά κοντούλα.

18 ώρες πρίν, marilia35 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου!στην πρώτη σου απορία να σου πω ότι είχα 2-3 μαίες πάνω απ' το κεφάλι μου συν η αναισθησιολογος εννοείτε μιλούσαμε κ δν κατάλαβα πως πέρασε η στιγμή κ μου το δώσαν αγκαλιά!γίνονται όλα γρήγορα!

Για τον θηλασμό αμέσως μόλις μπήκα στο δωμάτιο μου τον φέρανε κ θήλασα!στην αρχή είναι λίγο το γάλα που έχουμε με τις μέρες θα κατέβει!το πρωτογαλα το λεγόμενο πυαρ είναι κίτρινο πιο πηχτουλη!προσφορά κ ζήτηση που λένε!εμείς τον είχαμε όλη μέρα κ νύχτα στο δωμάτιο κ θήλαζα!υποθέτω όμως κ να μην τον έχεις θα στον φέρνουν!να πίνεις αρκετά υγρά βοηθάνε!

Κι εμένα έτσι μου είπαν, ότι θα μου μιλάνε όλοι, δεν θα με αφήσουν να αγχωθώ και από τη στιγμή που θα μπει ο γιατρός σε 5 λεπτά θα έχω τα μωρά οπότε θα ασχολούμαι με αυτά, εγώ βέβαια τρέμω όταν έρθει η στιγμή.

Εγώ θα ζητήσω rooming in, ελπίζω να μη γίνει πανικός με δυο μωρά, να μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα :razz:

12 ώρες πρίν, Evaki19 είπε:

Εγώ πήγα σήμερα παιδοκαρδιολογο! Την άργησα πολύ την εξέταση αν έχετε σκοπό να πάτε να πάτε νωρίς. Εγώ είμαι σήμερα 31+2.

Και λέω να πάτε νωρίς γιατί όσο μεγαλώνει δε χωράει κ κουλουριαζεται κ δεν μπορεί να δει εύκολα την καρδιά. 

Εμάς μας έκανε τη χάρη κ τον είδαμε. Όλα μια χαρά μου είπε ότι θα βγει πολύ μεγάλο μωρό τουλάχιστον 4 κιλά και σε κάποιες καμπύλες είναι εκτός που δείχνουν το ύψος κ την ανάπτυξη που σημαίνει ότι θα βγει πολύ ψηλός κ ογκώδης. (όπως αδερφός μου θα πω εγώ, εγώ μινιόν κ αυτός 1,92 κ 110 κιλα). Άρα καισαρικουλα δαγκωτό!! 

Επίσης τον είδαμε να καταπίνει κ μου είπε ότι είναι φοβερό που το πετύχαμε κ ότι είναι πάρα πολύ καλό να καταπίνει γιατί έτσι συντονίζει πολλά νεύρα του εγκεφάλου! 

Αυτααα! Έχει πάει καμία σας γι αυτή την εξέταση; 

Μπράβο που όλα ήταν καλά! Εγώ την έχω κάνει την εξέταση αλλά την έκανα νωρίς, αν θυμάμαι καλά στην 20η εβδομάδα, είναι φοβερό με πόση λεπτομέρεια κοιτάνε την καρδιά του μωρού.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Zwitsa30 είπε:

Καλημέρα, κ εγώ ανησυχώ όταν δεν τον νιώθω αλλά κάνω αυτά που σ είπα κ μετά από λίγο αρχίζει, υπομονη σ όλες μας ή ουρά μας έμεινε!!!

Καλημέρα!! Μια από τα ίδια και εγω..η γλυκό η κάτι κρύο και κάνει τούμπες..υπομονή κορίτσια!! Τελειώνουμε....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Πάλι καλά να λες, θα προτιμούσα να μην καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος παρά τώρα που έχω μια τεράστια κοιλιά. Δεν με βοηθάει και το ύψος, είμαι αρκετά κοντούλα.

Κι εμένα έτσι μου είπαν, ότι θα μου μιλάνε όλοι, δεν θα με αφήσουν να αγχωθώ και από τη στιγμή που θα μπει ο γιατρός σε 5 λεπτά θα έχω τα μωρά οπότε θα ασχολούμαι με αυτά, εγώ βέβαια τρέμω όταν έρθει η στιγμή.

Εγώ θα ζητήσω rooming in, ελπίζω να μη γίνει πανικός με δυο μωρά, να μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα :razz:

Μπράβο που όλα ήταν καλά! Εγώ την έχω κάνει την εξέταση αλλά την έκανα νωρίς, αν θυμάμαι καλά στην 20η εβδομάδα, είναι φοβερό με πόση λεπτομέρεια κοιτάνε την καρδιά του μωρού.

Με είχαν στο δωμάτιο οδυνων κ θυμάμαι απ' την ώρα που με πήραν μέχρι να βγάλουν το μωρο είχε περάσει ένα τέταρτο!το άγνωστο πάντα μας αγχωνει λογικό είναι!θα πάνε όλα μια χαρά 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 44 λεπτά , Didimaki13 είπε:

Πάλι καλά να λες, θα προτιμούσα να μην καταλαβαίνει κανείς ότι είμαι έγκυος παρά τώρα που έχω μια τεράστια κοιλιά. Δεν με βοηθάει και το ύψος, είμαι αρκετά κοντούλα.

Κι εμένα έτσι μου είπαν, ότι θα μου μιλάνε όλοι, δεν θα με αφήσουν να αγχωθώ και από τη στιγμή που θα μπει ο γιατρός σε 5 λεπτά θα έχω τα μωρά οπότε θα ασχολούμαι με αυτά, εγώ βέβαια τρέμω όταν έρθει η στιγμή.

Εγώ θα ζητήσω rooming in, ελπίζω να μη γίνει πανικός με δυο μωρά, να μπορέσουμε να τα βγάλουμε πέρα :razz:

Μπράβο που όλα ήταν καλά! Εγώ την έχω κάνει την εξέταση αλλά την έκανα νωρίς, αν θυμάμαι καλά στην 20η εβδομάδα, είναι φοβερό με πόση λεπτομέρεια κοιτάνε την καρδιά του μωρού.

Εγώ η συμβουλή που δινω ειναι να μην κάνετε ρουμινκ είναι μια ευκαρία να μπείτε σε μια ρουτίνα σιγά σιγά θα έχεις απλετο ρουμινκ μετά . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα είχα την καμπύλη ζαχάρου... Όλα πήγαν πολυ καλά ούτε ζαλίστηκα ούτε αναγουλιασα μια χαρά ήταν και αυτό που ήπια! Διάλεξα την γεύση πορτοκαλι.. Ήταν βέβαια γλυκούτσικο δεν λέω αλλά όλα καλά! 

Τώρα το απογευματάκι περιμένω τα αποτελέσματα.... Αντε να δούμε! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα είχα την καμπύλη ζαχάρου... Όλα πήγαν πολυ καλά ούτε ζαλίστηκα ούτε αναγουλιασα μια χαρά ήταν και αυτό που ήπια! Διάλεξα την γεύση πορτοκαλι.. Ήταν βέβαια γλυκούτσικο δεν λέω αλλά όλα καλά! 

Τώρα το απογευματάκι περιμένω τα αποτελέσματα.... Αντε να δούμε! 

Εμείς πάντως μαζί πάμε!!! Εγώ αύριο έχω.  Άντε τέλεια..να οδεύουμε προς το τέλος γιατί κορίτσια δεν μπορώ άλλο, νιώθω ότι πιεζομαι πολύ στα πάντα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Xrisaaaaaa είπε:

Εμείς πάντως μαζί πάμε!!! Εγώ αύριο έχω.  Άντε τέλεια..να οδεύουμε προς το τέλος γιατί κορίτσια δεν μπορώ άλλο, νιώθω ότι πιεζομαι πολύ στα πάντα

Εκανα χθες την καμπύλη σακχάρου, φυσιολογική βγήκε! Ούτε εγώ αναγουλιασα μόνο ζαλίστηκα λιγάκι στο μισάωρο γιατί τελικά στη δεύτερη μέτρηση έριξα σάκχαρο αντί να ανεβάσω... αν δεν έχουν γεύση κ είναι σκέτη η γλυκόζη ζητά να σου σταξουν μέσα λεμόνι.. σ εμενα αυτό έκαναν κ βοήθησε!! Καλα αποτελέσματα σε όλες μας!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Elenaki30 είπε:

Καλησπέρα στην παρέα! Σήμερα είχα την καμπύλη ζαχάρου... Όλα πήγαν πολυ καλά ούτε ζαλίστηκα ούτε αναγουλιασα μια χαρά ήταν και αυτό που ήπια! Διάλεξα την γεύση πορτοκαλι.. Ήταν βέβαια γλυκούτσικο δεν λέω αλλά όλα καλά! 

Τώρα το απογευματάκι περιμένω τα αποτελέσματα.... Αντε να δούμε! 

Καλα αποτελέσματα να εχεις!! Τι ,είχες και επιλογή γεύσης; Χαχα!! Εμένα που πασαραν το λεμόνι μόνο και τις 2 φορές!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...