Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Είχαμε προβλήματα κ πιο παλιά αλλά ποτέ δεν μου είχε πει να πάψουμε να είμαστε μαζί. Όλη αυτή η ταλαιπωρία για το παιδί μας έφθειρε πολύ σαν ζευγάρι κ οι ερωτικές επαφές έχασαν την πραγματική τους ουσία. Τώρα πιστεύω πως υπάρχει κάποια άλλη στο προσκήνιο αλλά μάλλον δεν έχει προχωρήσει ακόμα. Ήταν ξεκάθαρος ότι θέλει να έχουμε μια φιλική σχέση κ δεν χρειάζεται να πιεστώ να φύγω απ το σπίτι.

Φοβάμαι πως θα δεν καταφέρω να τα βγάλω πέρα χωρίς τον πατέρα του παιδιού. 

Δεν μπορω να πιστεψω σε κατι τετοιο.. τωρα που εισαι εγκυος? Ειναι δυνατον? Εγω θα σου πω οτι θα τα καταφερεις! Και το μωρακι μεσα σου ειναι αυτο που θα σου δωσει τη δυναμη!! Αλλα καλο ειναι να συμβουλευτεις ενα δικηγορο οσο και φιλικα να τα παρουσιαζει ολα τωρα.. Επισης να προσθεσω οτι ολα τα ζευγαρια λιγο φθειρονται και στις επαφες και στη ζωη οταν δυσκολευετε να εχει αυτο που θελει.. η αγαπη ειναι αυτη που μενει και δυναμωνει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 8 λεπτά , Christin88 είπε:

Δεν μπορω να πιστεψω σε κατι τετοιο.. τωρα που εισαι εγκυος? Ειναι δυνατον? Εγω θα σου πω οτι θα τα καταφερεις! Και το μωρακι μεσα σου ειναι αυτο που θα σου δωσει τη δυναμη!! Αλλα καλο ειναι να συμβουλευτεις ενα δικηγορο οσο και φιλικα να τα παρουσιαζει ολα τωρα.. 

Τώρα που είμαι έγκυος πήρε την τελική του απόφαση.

Δικηγόρο θα βρω, έχω κ φίλες δικηγόρους. Δεν είναι αυτό το θέμα μου, το θέμα μου είναι ότι δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο κ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω.. Έχω κ μια σκλήρυνση κατά πλάκας να διαχειριστώ..:(

  • Λυπημένη/-ος 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Euaki26 είπε:

Δεν ξερω ουτε και γω...η ποιοτητα εχει σημασια οχι η ποσοτητα φανταζομαι.... αλλα υστερουμε και στα δυο δυστηχως οποτε τι να πω..θα φανει την τριτη αν προχωρησε εστω και αυτο το ενα που γονιμοποιηθηκε..

Σου ευχομαι καλη επιτυχια και με μια τεραστια χοριακη!!

Θα προχωρήσει!!! Αυτό μόνο να σκέφτεσαι, αυτό μπορεί να είναι το μωρό σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή. Είναι σαν να σου παίρνουν τη χαρά πίσω. Ο γιατρός σου θα σου πει ποτέ μπορείς να προχωρήσεις. Σίγουρα δεν θα αργήσει.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Είχαμε προβλήματα κ πιο παλιά αλλά ποτέ δεν μου είχε πει να πάψουμε να είμαστε μαζί. Όλη αυτή η ταλαιπωρία για το παιδί μας έφθειρε πολύ σαν ζευγάρι κ οι ερωτικές επαφές έχασαν την πραγματική τους ουσία. Τώρα πιστεύω πως υπάρχει κάποια άλλη στο προσκήνιο αλλά μάλλον δεν έχει προχωρήσει ακόμα. Ήταν ξεκάθαρος ότι θέλει να έχουμε μια φιλική σχέση κ δεν χρειάζεται να πιεστώ να φύγω απ το σπίτι.

Φοβάμαι πως θα δεν καταφέρω να τα βγάλω πέρα χωρίς τον πατέρα του παιδιού. 

Μου είπε ότι εγώ ήθελα περισσότερο παιδί κ αυτός με βοήθησε να πραγματοποιήσω το όνειρό μου. Στην πραγματικότητα λέει για μένα το έκανε όχι ότι τον έκαιγε να κάνει παιδί.

Ειλικρινές αλλά άσχημο να το ακούσει κανείς. Πράγματι εγώ ήθελα παιδί πιο πολύ, πονούσα που δεν μπορούσα να μείνω έγκυος. Έχουμε κάνει σύμφωνο συμβίωσης για το παιδί, τώρα θα πρέπει να τα αλλάξω πάλι όλα. 9 χρόνια μαζί..

Το φαντάστηκα ότι υπάρχει κάποια άλλη γιατί όπως ακριβώς είπες χάνεται λίγο η μαγεία και ο ερωτας όταν μπαίνεις στη διαδικασία εξωσωματικων. Νομίζω όμως ότι η συμπεριφορά του είναι περισσότερο σαν ξέσπασμα πάρα το ότι βρήκε τον έρωτα σε μια άλλη γυναίκα. Όπως νομίζω ότι όταν με το καλό γεννηθεί το μωράκι σας, θα τον δεις να επιστρέφει. Βέβαια τότε δεν ξέρω αν θα τον θέλεις εσύ. 

Εισαι ήδη μαχητρια και είσαι ακριβώς στο τέλος ενός δύσκολου αγώνα, λίγο έμεινε, κράτα γερά και θα τα καταφέρεις! Δε μπορείς να φανταστείς ποση δύναμη έχεις μέσα σου και δεν το ξέρεις! Έχεις όλη την ευτυχία μέσα στα σπλάχνα σου, μην επιτρέψεις σε κανένα να σου τη χαλάσει! 

 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 14 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Τώρα που είμαι έγκυος πήρε την τελική του απόφαση.

Δικηγόρο θα βρω, έχω κ φίλες δικηγόρους. Δεν είναι αυτό το θέμα μου, το θέμα μου είναι ότι δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο κ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω.. Έχω κ μια σκλήρυνση κατά πλάκας να διαχειριστώ..:(

Κορίτσι μου η κατασταση σου μοιάζει με της φίλης μου, μετα απο χρόνια προσπαθειών γεννάει το γιο της πρόωρο αλλά γερο! Ο σύζυγος της ανακοίνωσε πως δεν θέλει ν είναι μαζί ( κ αυτή αντιμετωπίζει σκλήρυνση) Δεν το έβαλε κάτω, το παιδι σου κ εσύ πανω απ ολα! Ο σύντροφος έρχεται κ φεύγει ο ευατος σου αξίζει 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, koukouvagia είπε:

Κορίτσια μου γλυκά, ήθελα να μοιραστώ τα νέα μου και να δώσω κουράγιο σε όλες όσες προσπαθούν, γιατί θαύματα γίνονται και κάποια στιγμή γυρίζει η τύχη μας. Πριν 10 μέρες, στα 42,5 μου, γέννησα το αγοράκι μου, κάτι που φοβόμουν ότι μπορεί και να μην βίωνα ποτέ. 

Αυτή ήταν η 3η εγκυμοσύνη μου, έπειτα από 2 ανεπιτυχείς εξωσωματικές (3 αν μετρήσω και μια κατάψυξη ωαρίων μερικά χρόνια πριν) και έπειτα από 2 φυσικές συλλήψεις (μία βιοχημική και μία παλλίνδρομη). Έχω χαμηλή AMH, είμαι φτωχή αποκρίτρια και το σπέρμα ναι μεν καλό σε νούμερα αλλά με υψηλό κατακερματισμό, κι όμως τα καταφέραμε (πάλι με φυσική σύλληψη & αυτή τη φορά femara). Πετύχαμε το καλό ωάριο με το καλό σπέρμα, και έπειτα από μήνες συνεχούς ανησυχίας αν θα πάνε όλα καλά, αν θα σταματήσει αυτό το όνειρο, ακόμα και την τελευταία στιγμή, γίναμε επιτέλους γονείς σε ένα φανταστικό, υγιές και θαυμαστό πλασματάκι. Δεν υπάρχει μεγαλύτερη αγάπη και ευλογία, και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να το βιώσετε και εσείς - δεν σταματάω να σας διαβάζω και να ζω τις αγωνίες αλλά και τις χαρές σας… στέλνω λοιπόν όοοολη μου τη μπεμπεδόσκονη και τη σκέψη μου :wub:

Να σας ζήσει το αντράκι! Είναι έρωτας!!!

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ele@n είπε:

Λυπάμαι για την εξέλιξη αυτή. Είναι σαν να σου παίρνουν τη χαρά πίσω. Ο γιατρός σου θα σου πει ποτέ μπορείς να προχωρήσεις. Σίγουρα δεν θα αργήσει.

Σ ευχαριστώ πολύ, νιώθω σαν ψάρι εξω απ τα νερά του. Είναι κακό π θέλω να τελειώνει γρήγορα η επέμβαση κ να πάμε παρακατω; δεν ξέρω 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, κοτοπουλάκι είπε:

Καλημέρα,

κορίτσια ο άντρας μου χτες μου είπε ότι δεν θέλει να είμαστε ζευγάρι. Μου είπε να μείνω στο σπίτι όσο θέλω κ γενικά να κάνω ο,τι θέλω, δεν τον πειράζει. Απλά δεν θέλει να είμαστε μαζί, με συμπαθεί κ θέλει να είμαι καλά. Θα με βοηθήσει είπε σε ο,τι χρειαστώ.

Σήμερα μπήκα στη 16η εβδομάδα.

Δεν ξέρω τι να κάνω, δεν θέλω να αφήσω το σπίτι κ τα σκυλιά  αλλά πώς να μείνεις κάπου που δεν σε θέλουν.. 

Εν τω μεταξύ αν όλα πάνε καλά κ γεννήσω που θα πάω το μωρό; Φοβάμαι πολύ.. Η μάνα μου δεν είναι κατάλληλη να βοηθήσει.. 

τι θα κάνω… εσείς τι θα κάνατε;

 

Κορίτσι μου δεν ξέρω αν είμαι η κατάλληλη να σε βοηθήσω. Αυτό που σου είπε ειναι κάτι που το περίμενες; Φαινόταν ότι δεν έχει μέλλον η σχέση; Η γνώμη μου ειναι αυτή τη στιγμή να μην αγχωθείς και να μην βιαστείς να φύγεις. Όχι γιατί θα αλλάξει κάτι αλλά γιατί είσαι με ένα μωράκι στην κοιλιά και όλα φαίνονται βουνό. Μείνε στο σπίτι, συνέχισε τη ζωή σου και όταν θα είσαι έτοιμη αποφασίζεις τι θες να κανείς. Παιδί μπορούμε να μεγαλώσουμε και μόνες μας και εσυ θα έχεις τη βοήθεια του, πολύ σημαντικό. Να σου πω μόνο ότι εγώ πάω με δότη και η οικογένεια μου μένει μακριά, θα τα καταφέρω όμως!!!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tintin είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, νιώθω σαν ψάρι εξω απ τα νερά του. Είναι κακό π θέλω να τελειώνει γρήγορα η επέμβαση κ να πάμε παρακατω; δεν ξέρω 

Καθόλου. Νομίζω ότι όλες την ίδια ερώτηση τους κάνουμε. 

  • Μου αρέσει 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Tintin είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, νιώθω σαν ψάρι εξω απ τα νερά του. Είναι κακό π θέλω να τελειώνει γρήγορα η επέμβαση κ να πάμε παρακατω; δεν ξέρω 

Απόλυτα φυσιολογικό! Ακριβώς κι εγώ αυτό ήθελα, να τελειώνω με την αποξεση, να πάψω να αισθάνομαι έστω και λίγο έγκυος και να προσπαθήσω ξανά 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Eternity είπε:

Απόλυτα φυσιολογικό! Ακριβώς κι εγώ αυτό ήθελα, να τελειώνω με την αποξεση, να πάψω να αισθάνομαι έστω και λίγο έγκυος και να προσπαθήσω ξανά 

Αρα με καταλαβαίνεις, ποσο αναγκη το είχα αυτό δεν μπορείς να φανταστεις, το κουβαλάω ακόμη αλλα δεν θέλω.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Tintin είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ, νιώθω σαν ψάρι εξω απ τα νερά του. Είναι κακό π θέλω να τελειώνει γρήγορα η επέμβαση κ να πάμε παρακατω; δεν ξέρω 

Πωπω βρε κορίτσι να σε γνωρίζουμε μετά από κάτι τόσο άσχημο. Δυστυχώς έχει συμβεί σε αρκετές κοπέλες. Πολύ άσχημο συναίσθημα, είσαι όμως πολύ μικρή. Κάνε αυτό που πρέπει τώρα και όταν είσαι έτοιμη πάμε παρακάτω. Εδώ τα κορίτσια λένε αν μεινεις μια φορά έγκυος έρχεται και η επόμενη…

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια καλημέρα, διαβάζω καιρό το φόρουμ αλλά σήμερα αποφάσισα να γράψω.ειμαι 32 ετων κ μετα απο την πρώτη μ εξωσωματική ( μερικώς διαβατες σάλπιγγες καλό σπέρμα) η καρδιά του εμβρύου σταμάτησε στην 11 εβδομαδα. Αύριο είναι η αποξεση, το έχει περάσει καμια; μετα απο ποσο καιρό ξαναεκανε έμβρυο μεταφορά;

Πολυ λυπαμαι..είχες καποια συπτωματα πριν τ καταλάβατε στον υπέρηχο;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Τώρα που είμαι έγκυος πήρε την τελική του απόφαση.

Δικηγόρο θα βρω, έχω κ φίλες δικηγόρους. Δεν είναι αυτό το θέμα μου, το θέμα μου είναι ότι δεν έχω ξαναζήσει κάτι τέτοιο κ δεν ξέρω πώς θα τα καταφέρω.. Έχω κ μια σκλήρυνση κατά πλάκας να διαχειριστώ..:(

Αν είστε παντρεμένοι μη σκεφτείς εγωισμούς σκέψου μόνο το καλύτερο για το παιδακι σου. Θα ζητήσεις όση βοηθεια χρειαζεσε βρες ένα καλό δικηγόρο . Αν σε βοηθήσει οικονομικά με το παιδί θα έχεις λύσει ένα μεγάλο κομμάτι.  Με το παιδί θα τα καταφέρεις σιγουρα κ φυσικά εκτός απτην μητέρα σου θα ζητήσεις βοηθεια κ από αλλού ψάξε να βρεις μια γυναίκα να σε βοηθάει από τωρα γιατί είναι κ δυσεύρετες.  Από εκεί κ πέρα η ψυχολογία σου μέρα με την μέρα θα φτιάχνει σκέψου να γεννούσες κ να είχες εναν άντρα απωντα από όλες τις ευθύνες κ τις δουλειές ξαφνικά.

Καλητερα τωρα η ευθύνη ενός παιδιού με έναν άνθρωπο που δεν ενδιαφέρετε κ είστε στο ίδιο σπίτι είναι 10 φορες πιο ακατόρθωτη απτο να είσαι ολομόναχη. Καλητερα μονη σου κ καλητερα τωρα . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...