Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , Angot είπε:

Για την  ποιότητα το λες;  εγω θα σου πω οτι πολλεςφορες τα μετρια εμβρυα ανταποκρίνονται καλυτερα στο περιβάλλον της μητρας και αποκτουν αλλη δυναμική. 

Ναι για τα έμβρυα το λεω. Κ θα συμφωνήσω με αυτό που λες. Ομως ιατρικως έχουν λιγότερες πιθανότητες εμφύτευσης. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μονο η κοιλια μου και η μεση μου πονανε αρκετα αμα κανω πολλα πράγματα. Πχ τωρς εβγαλα τα ρούχα απο το στεγνωτηριο και ποναω αρκετα. 

Την προηγούμενη φορα μου ειχε δειξει στις 8 ημέρες μετα την εμβρυομεταφορά. 

Η κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική από την προηγούμενη, ακόμα και στην ίδια γυναίκα. Προσπάθησε να μην προδικάζεις, κρίμα είναι. Και για τα τεστ τα έχουμε ξαναπεί... Τώρα αν αυτός είναι ο τρόπος σου να σε προστατεύεις, τότε πάσο. Εγώ πάντως πιστεύω πάρα πολύ σε σένα και στα εμβρυάκια σου! ❤

πρίν από 12 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Ναι για τα έμβρυα το λεω. Κ θα συμφωνήσω με αυτό που λες. Ομως ιατρικως έχουν λιγότερες πιθανότητες εμφύτευσης. 

Και πόσες φορές βέβαια τα προγνωστικά έχουν διαψευστεί... Πόσες φορές μέτρια έμβρυα δίνουν εγκυμοσύνη ενώ τα άριστα όχι... Ολα είναι σχετικά. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια  έχει κάνει καμία πρόσφατα εξέταση για κυστική ίνωση στο λαϊκό; Μπήκα στο 1535 και δεν υπάρχει το εργαστήριο κυστικής ίνωσης που είχε παλιά; Θυμάμαι κατι λάθος; Το θέλω για μια φίλη μου, εγώ την έχω κάνει παλιότερα. Αν ξέρει κάποια ας με βοηθησει 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια  έχει κάνει καμία πρόσφατα εξέταση για κυστική ίνωση στο λαϊκό; Μπήκα στο 1535 και δεν υπάρχει το εργαστήριο κυστικής ίνωσης που είχε παλιά; Θυμάμαι κατι λάθος; Το θέλω για μια φίλη μου, εγώ την έχω κάνει παλιότερα. Αν ξέρει κάποια ας με βοηθησει 

Δεν ξέρω για το Λαϊκό, αλλά αν δεν κάνω λάθος, μπορεί να την κάνει και στο χορέμιο.

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 6:12 ΜΜ, happiness79 είπε:

Πολύ χαίρομαι κοτοπουλάκι που όλα πάνε καλά με την εγκυμοσύνη σου και πωπω, έφτασε ο καιρός, αύριο κι όλας μπαίνεις στο μήνα σου!!! Καταπληκτικά! Εγώ μπαίνω στο μήνα μου την Πέμπτη, σε ακολουθώ!! Καρδιοτοκογράφο μου έχει ξεκινήσει, έχω κάνει 2 φορές και θα μου κάνει κάθε φορά από εδώ και πέρα, που πλέον με βλέπει 1φορά την εβδομάδα. Πάντως, δεν έχει σημασία που δε τον νιώθεις έντονα τον μικρό, σημασία έχει που τον νιώθεις! Παίζει ρόλο και η θέση του πλακούντα σ' αυτό. Οσο για τον πατέρα του παιδιού σου τι να πω, φρίτω και τον λυπάμαι ταυτόχρονα, γιατί αυτός θα χάσει το γιο του έτσι όπως συμπεριφέρεται. Εσύ να είσαι καλά και να απολαύσεις τον καιρό που μένει μέχρι τον ερχομό του παιδιού, γιατί η μεγάλη ώρα πλησιάζει!!!!! Σε φιλώ!

Με το καλό happiness να έρθουν τα μωρά μας, να είναι καλά γερά και δυνατά! 

Δεν ξέρω γιατί μου ξεκινάει τώρα καρδιοτοκογράφο, κ εγώ θεωρώ ότι έπρεπε να έχω κάνει έναν κ πιο πριν αλλά τέλοσπάντων, την Τρίτη έχω πολλά να τον ρωτήσω μια κ μπήκα στην τελική ευθεία, πιστεύω πλέον θα μου πει να πηγαίνω κάθε βδομάδα.

Καλά ο πρώην μου είναι το πιο γελοίο υποκείμενο που έχω γνωρίσει ποτέ. 

Πλήρωσα το χρέος που μου είχε αφήσει στην πιστωτική κ αποφάσισα ότι δεν θα ξαναασχοληθώ με δαύτον. Μου χάλασε την πιο όμορφη φάση της ζωής μου ο ξεφτίλας. Ας εξαφανιστεί κ να μην ξαναακούσω τίποτα γι’ αυτόν. Καλύτερα θα τα καταφέρω με το μπέμπη μου.

Λίγες εβδομάδες ακόμα να έρθουν τα μπεμπάκια! :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 9/12/2022 at 6:03 ΜΜ, Kk85 είπε:

Αχ πολυ κουραγιο μου δινεις!!!

Παιρνω κ εγω βιταμινη Ε αυτη την υγρη της solgar.. στο 0.5 που λεει...

Εσυ ποσο επαιρνες?

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Καλημέρα!
800iu την ημέρα μου έχει πει ο ενδοκρινολόγος να παίρνω! Παίρνω 2 καψουλες των 400 (συνήθως παίρνω της lanes, έχω πάρει και solgar και power health)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες με καλά νέα!

ειμαι σε φάση ετ και σήμερα πήγα για πρωτο υπέρηχο και είχα κύστη 36 χιλιοστά.

εκανα εξετάσεις κ αναμένω.

στην δεύτερη μέρα είχα Ε2 53

αλλο ωάριο δεν έχει μεγαλώσει. 
εχει κάνει καμία ετ με κύστη; Η να θεωρήσω ότι πάμε στον άλλον κύκλο;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια  έχει κάνει καμία πρόσφατα εξέταση για κυστική ίνωση στο λαϊκό; Μπήκα στο 1535 και δεν υπάρχει το εργαστήριο κυστικής ίνωσης που είχε παλιά; Θυμάμαι κατι λάθος; Το θέλω για μια φίλη μου, εγώ την έχω κάνει παλιότερα. Αν ξέρει κάποια ας με βοηθησει 

Αγάπη παρε τηλ, εχει το νουμερο δεν κλεονουν ονλαιν. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια  έχει κάνει καμία πρόσφατα εξέταση για κυστική ίνωση στο λαϊκό; Μπήκα στο 1535 και δεν υπάρχει το εργαστήριο κυστικής ίνωσης που είχε παλιά; Θυμάμαι κατι λάθος; Το θέλω για μια φίλη μου, εγώ την έχω κάνει παλιότερα. Αν ξέρει κάποια ας με βοηθησει 

Καλημέρα @kateriiina25 μόνο τηλεφωνικά κλείνουν ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, Kate33 είπε:

καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα σε όλες με καλά νέα!

ειμαι σε φάση ετ και σήμερα πήγα για πρωτο υπέρηχο και είχα κύστη 36 χιλιοστά.

εκανα εξετάσεις κ αναμένω.

στην δεύτερη μέρα είχα Ε2 53

αλλο ωάριο δεν έχει μεγαλώσει. 
εχει κάνει καμία ετ με κύστη; Η να θεωρήσω ότι πάμε στον άλλον κύκλο;

Αν έχεις κυστη δεν προχωράς 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Αν έχεις κυστη δεν προχωράς 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

αν δεν φύγει θέλει παρακέντηση φαντάζομαι ε;

ειχα κ στον προηγούμενο κυκλο πιο μικρή 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Kate33 είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

αν δεν φύγει θέλει παρακέντηση φαντάζομαι ε;

ειχα κ στον προηγούμενο κυκλο πιο μικρή 

Δεν μου εχει τύχει να μην φύγει. Με χαπια φεύγει. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Πως είστε ;

Τα cyclacur σε ποια εβδομάδα σας τα είχε σταματήσει ο γιατρός ; 

Καλημέρα!Εμένα μου τα έκοψαν στο τέλος της 9ης εβδομάδας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ! Πως είστε ;

Τα cyclacur σε ποια εβδομάδα σας τα είχε σταματήσει ο γιατρός ; 

Καλημέρα εμένα μου είπε να τα κόψω και δα σικλακουρ και την ένεση προγεστερονης μέρα την αυχενική , δηλαδή περίπου 11, 6 ημερών θα είμαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...