Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

Αρκετό ε; Όταν λες παιδευτηκαν; Συνηθως με ένα 8 9 είναι ικανοποιημένοι εσένα το πέρασε αυτό και απλά δεν είχες καλή οιστραδιόλη να φανταστώ; 

Κοίτα γενικά έχω παχύ ενδομήτριο. Οπότε ίσως και να είναι το φυσιολογικό για μένα αυτό, δεν ξέρω. Παιδευτηκαν γιατί είχα πάρει αντισυλληπτικά για έναν κύκλο και μετά καταστολή. Και έπεσε στα τάρταρα η οιστραδιόλη. Παρόλα αυτά στον τεχνητό κύκλο όλα αυτά δεν έχουν σημασία. Η εμβρυομεταφορά γίνεται όταν είναι έτοιμο το ενδομήτριο. Συνήθως όμως πρέπει να γίνει μαξ μέχρι την 21η μέρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, λουκουμαδακι said:

 

Ωραία μάλλον τα ίδια θα κάνω αφού είναι ίδια περίπτωση ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Πότε ξεκινάς; Να φανταστώ μετά τις γιορτές; Εγώ αν όλα πάνε καλά με το κυστικό ξεκινάω χάπια 6 Γενάρη για να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω. 

Θα ξεκινήσω το χάπι 19 του μήνα για να έρθει η περίοδος 26-27 και μόλις ανοίξει το Γεν 3 του μήνα θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο. 

4 hours ago, Margeau said:

12-13 μου είπαν. Το πήγε με βάση και την οιστραδιόλη. Η τελευταία μέτρηση ήταν 200 και την επόμενη ξεκίνησα την προγεστερόνη. Παιδευτηκαν πολύ να μου παχύνουν το ενδομήτριο στον τεχνητό. Άργησα. Έκανα εμβρυομεταφορα 21η μέρα του κύκλου. 

Να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί λες οτι παιδεύτηκαν ενώ έφτασε 12-13; Αφου υποτίθεται απο 7,5-8 και πάνω κάνεις εμβρυομεταφορά γιατί να περιμένεις να το φτάσεις τοσο πολύ; Σου εξήγησε μήπως ο γιατρός;

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Θα ξεκινήσω το χάπι 19 του μήνα για να έρθει η περίοδος 26-27 και μόλις ανοίξει το Γεν 3 του μήνα θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο. 

Να σε ρωτήσω κάτι; Γιατί λες οτι παιδεύτηκαν ενώ έφτασε 12-13; Αφου υποτίθεται απο 7,5-8 και πάνω κάνεις εμβρυομεταφορά γιατί να περιμένεις να το φτάσεις τοσο πολύ; Σου εξήγησε μήπως ο γιατρός;

Γιατί δεν ανέβαινε η οιστραδιόλη φαντάζομαι. Μόνο αυτό μου είπαν. Δεν ξέρω κάτι άλλο και δε ρωτάω. Την πρώτη φορά ρωτούσα τα πάντα και είχα πολύ άγχος. Τώρα έκανα απλώς ό,τι μου έλεγαν. Και πιστεύω πραγματικά ότι πήγε να δουλέψει. Δηλαδή αν έκανα πάλι εμβρυομεταφορα θα ήθελα ακριβώς την ίδια διαδικασία να ακολουθήσουμε και πάλι με κατεψυγμένα. Απλώς θα ήθελα να τα μαζέψω με φυσικούς τα εμβρυακια.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

@Σποράκι Στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια για γρήγορη επιτυχία!

Εμείς αποφασίσαμε να ξεκινήσουμε εξωσωματική για ηλικιακούς λόγους. Προσπαθούμε από το Φεβρουάριο. Στον πρώτο μήνα προσπάθειας (μάλλον επειδή ακόμη ήμουν στα χαμένα και χωρίς άγχος) πετύχαμε σύλληψη, που όμως ήταν βιοχημική κύηση. Αναθαρρήσαμε και ελπίσαμε ότι θα ξανασυμβεί σύντομα. Δεν έγινε όμως. 

Έτσι αποφάσισα να μη χρονοτριβήσω άλλο. 

Πολύ καλές οι ορμόνες σου! Δεν είναι τυχαίο που έμεινες αμέσως έγκυος, ασχέτως της κατάληξής της. Με τέτοια ΑΜΗ λογικά θα έχεις καλή ανταπόκριση. Γνώμη μου είναι, επειδή στις ηλικίες μας το υλικό φθίνει και ξεκινούν οι ποικίλες χρωμοσωμίες, να μαζέψετε αρκετά έμβρυα, ώστε να γίνει προεμφυτευτικός σε όλα. Μην βασανιστείς με άδικες εμβρυομεταφορές. Συζήτησέ τα όλα τα ενδεχόμενα με τον γιατρό σου φυσικά…και θα έλεγα να ελεγχθεί το περιβάλλον της μήτρας. Αν δεν είναι από χρωμοσωμική ανωμαλία η βιοχημική θα είναι από κάτι επιβλαβές στο ενδομήτριο…με το σπέρμα όλα καλά; Αν ο σύζυγος είναι στην ηλικία σου ή και μεγαλύτερος, το υλικό του επίσης φθίνει. 

Καλή επιτυχία!!!!! Εύχομαι βέβαια να μείνεις στο μεταξύ φυσικά και να κλείσει όμορφα….ανώδυνα…καλή τύχη!!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να φωλιάσουν γερά μέσα σου τα μικρούλια για τους 9 επόμενους μήνες!

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα από το φόρουμ ήταν, που ήταν τόσο βέβαιη ότι δεν είναι έγκυος και λίγο πριν τη χοριακή έκανε γενική καθαριότητα στο σπίτι και μετά βγήκε θετικότατη η χοριακή της και ντα ντα ντα νταν!!! Έκοψε όλες τις δουλειές μαχαίρι! Ε, στα βήματα της σε κόβω κι εσένα!

Μπράβο Λινούλα, δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!! Πότε με το καλό ο πρώτος υπέρηχος? Να πάνε όλα τέλεια και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα!!!

Ευχαριστώ αγαπημένη για τις ευχές αλλα ποσο να ελπίζω με τέτοια ποιότητα υλικου;;

Πρέπει να είμαι κωλόφαρδη για να πιάσουν.τεσπα θα δείξει.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Ευχαριστώ αγαπημένη για τις ευχές αλλα ποσο να ελπίζω με τέτοια ποιότητα υλικου;;

Πρέπει να είμαι κωλόφαρδη για να πιάσουν.τεσπα θα δείξει.

Εννοείται πως ο παγάγοντας τύχη είναι σημαντικός, αλλά εξίσου σημαντική είναι και η επιμονή κι εσύ την έχεις! Σίγουρα υπάρχει και καλό υλικό, το θέμα είναι πότε θα έρθει! Αλλά τι στο καλό, θα έρθει και γιατί να μην είναι τώρα η στιγμή? Οπότε καλή μου, να ελπίζεις! Είδες και τη δική μου περίπτωση, ένα βήμα πριν τη δότρια ήμουν και τσουπ φύτρωσε το σποράκι μόνο του! Εχει ο καιρός γυρίσματα! Σου εύχομαι όλη την καλή τύχη του κόσμου στην κοιλίτσα σου τώρα!

15 ώρες πρίν, Maria__ είπε:

Γεια σας κορίτσια, πρώτη φορά γραφω εδώ . Εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες σύντομα κ να γίνουμε μανούλες ❤️ Θα ήθελα να μάθω από όσες κάνατε διέγερση ωοθηκών , ποιες ενέσεις είχαν καλύτερα αποτελέσματα; Δοκίμασε καμία τις fostimon? Έκανα gonal 225 με menopur 150 κ έκανα μόνο ένα ωάριο . 
 

για μεγαλύτερη ηλικία (είμαι 39) ποιο πρωτόκολλο είναι καλύτερο ; Βραχύ ή μακρύ ; Ποιες ήταν οι δικές σας εμπειριες;

Περιμενω να μάθω κ τη δικη σας ιστορία ❤️

Εύχομαι η ανταλλαγή πληροφοριών να βοηθήσει όλες μας γτ απ ότι κατάλαβα οι γιατροί λίγα λίγα μας τα λένε. Αφού πάθουμε κ μετά ☹️

Κουραγιο δύναμη κ πίστη κορίτσια ❤️

Θα σου πω αυτό που έλεγε ο γιατρός μου: ότι είναι σχετικό και θέμα οργανισμού ποιες ενέσεις θα είναι πιο βοηθητικές για τον κάθε ένα οργανισμό, οπότε κι εμείς ψάχνοντας πηγαίναμε. Βέβαια το γεγονός ότι με κανονική διέγερση πήρατε μόλις ένα ωάριο, είναι για να σε βάζει σε σκέψεις. Η ποιότητα του πώς ήταν? Γονιμοποιήθηκε και με τι βαθμολογία? Ο γιατρός σου τι λέει? Σκέφτομαι ότι δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να ξαναμπείς σε διαδικασία διέγερσης. Ίσως να σου ταιριάζει καλύτερα μια ήπια διέγερση όχι με ενέσεις, αλλά με χάπια, ή αλλιώς οι φυσικοί κύκλοι θα έχουν ένα βέβαιο καλό αποτέλεσμα και χωρίς καμία επιβάρυνση για τον οργανισμό σου. Αλλά όλα αυτά καλό θα ήταν να τα συζητήσεις με το γιατρό σου, να δεις τι σου προτείνει ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα και στην τελική αν δε σε καλύψει, πάντα μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στα επόμενα βήματα σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , happiness79 είπε:

Εννοείται πως ο παγάγοντας τύχη είναι σημαντικός, αλλά εξίσου σημαντική είναι και η επιμονή κι εσύ την έχεις! Σίγουρα υπάρχει και καλό υλικό, το θέμα είναι πότε θα έρθει! Αλλά τι στο καλό, θα έρθει και γιατί να μην είναι τώρα η στιγμή? Οπότε καλή μου, να ελπίζεις! Είδες και τη δική μου περίπτωση, ένα βήμα πριν τη δότρια ήμουν και τσουπ φύτρωσε το σποράκι μόνο του! Εχει ο καιρός γυρίσματα! Σου εύχομαι όλη την καλή τύχη του κόσμου στην κοιλίτσα σου τώρα!

Θα σου πω αυτό που έλεγε ο γιατρός μου: ότι είναι σχετικό και θέμα οργανισμού ποιες ενέσεις θα είναι πιο βοηθητικές για τον κάθε ένα οργανισμό, οπότε κι εμείς ψάχνοντας πηγαίναμε. Βέβαια το γεγονός ότι με κανονική διέγερση πήρατε μόλις ένα ωάριο, είναι για να σε βάζει σε σκέψεις. Η ποιότητα του πώς ήταν? Γονιμοποιήθηκε και με τι βαθμολογία? Ο γιατρός σου τι λέει? Σκέφτομαι ότι δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να ξαναμπείς σε διαδικασία διέγερσης. Ίσως να σου ταιριάζει καλύτερα μια ήπια διέγερση όχι με ενέσεις, αλλά με χάπια, ή αλλιώς οι φυσικοί κύκλοι θα έχουν ένα βέβαιο καλό αποτέλεσμα και χωρίς καμία επιβάρυνση για τον οργανισμό σου. Αλλά όλα αυτά καλό θα ήταν να τα συζητήσεις με το γιατρό σου, να δεις τι σου προτείνει ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα και στην τελική αν δε σε καλύψει, πάντα μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στα επόμενα βήματα σου!

Μα ούτε τώρα είναι καλό το υλικό χαχαχχαχαχα!!!!!!!!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Τέλεια!!! Να το δεις το σποράκι να μεγαλώνει και σιγά σιγά θα αρχίσουν να απομακρύνονται οι τραυματικές αναμνήσεις. Θέλει χρόνο, θα γίνει όμως! 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! 17 Ιανουαρίου έχω ΠΗΤ, άλλος όμως αποφασίζει! Εχουν αρχίσει τα στοιχήματα για την ημερομηνία, χαχα! 

Αχαχαχαχα είμαι πολύ περίεργη να μάθω τι, αλλά θα κρατήσω διακριτική στάση!!B)

Να πάνε όλα τέλεια σου ευχομαι! Σε χαίρομαι τόσο πολύ για την αισιοδοξία και την ενέργεια σου! Τυχερά τα μικρά και σου που έχουν τέτοια μάμα:wub:

Παιρνω κι εγώ μικρές ανάσες και προχωράω και ελπίζω!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, happiness79 said:

Εννοείται πως ο παγάγοντας τύχη είναι σημαντικός, αλλά εξίσου σημαντική είναι και η επιμονή κι εσύ την έχεις! Σίγουρα υπάρχει και καλό υλικό, το θέμα είναι πότε θα έρθει! Αλλά τι στο καλό, θα έρθει και γιατί να μην είναι τώρα η στιγμή? Οπότε καλή μου, να ελπίζεις! Είδες και τη δική μου περίπτωση, ένα βήμα πριν τη δότρια ήμουν και τσουπ φύτρωσε το σποράκι μόνο του! Εχει ο καιρός γυρίσματα! Σου εύχομαι όλη την καλή τύχη του κόσμου στην κοιλίτσα σου τώρα!

Θα σου πω αυτό που έλεγε ο γιατρός μου: ότι είναι σχετικό και θέμα οργανισμού ποιες ενέσεις θα είναι πιο βοηθητικές για τον κάθε ένα οργανισμό, οπότε κι εμείς ψάχνοντας πηγαίναμε. Βέβαια το γεγονός ότι με κανονική διέγερση πήρατε μόλις ένα ωάριο, είναι για να σε βάζει σε σκέψεις. Η ποιότητα του πώς ήταν? Γονιμοποιήθηκε και με τι βαθμολογία? Ο γιατρός σου τι λέει? Σκέφτομαι ότι δεν ξέρω κατά πόσο έχει νόημα να ξαναμπείς σε διαδικασία διέγερσης. Ίσως να σου ταιριάζει καλύτερα μια ήπια διέγερση όχι με ενέσεις, αλλά με χάπια, ή αλλιώς οι φυσικοί κύκλοι θα έχουν ένα βέβαιο καλό αποτέλεσμα και χωρίς καμία επιβάρυνση για τον οργανισμό σου. Αλλά όλα αυτά καλό θα ήταν να τα συζητήσεις με το γιατρό σου, να δεις τι σου προτείνει ύστερα από αυτό το αποτέλεσμα και στην τελική αν δε σε καλύψει, πάντα μπορείς να πάρεις και μια δεύτερη γνώμη. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στα επόμενα βήματα σου!

@happiness79 δεν προχώρησα σε ωοληψια με το ένα ωάριο . Στην πρώτη προσπάθεια με μικρότερες δόσεις έκανα τρία αλλά ήταν άδεια 

Δεν ξέρω για χάπια , φοβάμαι λίγο την κλομιφαινη . Ίσως δοκιμάσω άλλη μια φορά με μακρύ πρωτόκολλο με μικροτερεσ Δόσεις που δεν το δοκίμασα ξανά . Φυσικά δεν ξέρω αν ταιριάζει καλύτερα σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας , είμαι 39. 
 

Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό τότε θα κάνω φυσικούς . Δύσκολο κ αυτό κ θα χρειαστεί πολύς χρόνος μέχρι να μαζέψω κ αν βγάλω κιόλας ωάρια 

Δυναμη κ υπομονή κ πίστη εύχομαι σε όλες σας κοπέλες που προσπαθείτε . Εύχομαι να βρείτε το πρωτόκολλο που σας ταιριάζει κ να τα καταφέρετε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια σήμερα είναι 2η μέρα από την έμβρυομεταφορα και γενικα δε κάνω τίποτα προσέχω πολύ ,απλά έλειπε ο άντρας μου και έπρεπε να ανάψω τη σόμπα και ασυναίσθητα για να δω αν άναψε σήκωσα το καπάκι με το ένα χέρι είναι σίδερο μεν αλλά δεν είναι πολύ βαρύ απλά θέλει λίγο δύναμη με το ένα χερι αλλά και πάλι και αγχώθηκα μην έκανα καμία βλακεία :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Ria_ καλή επιτυχία κορίτσι μου.. εγώ είμαι στη 6η μέρα εμβρυομεταφορας.. Δεν νομίζω να σου δημιουργήσει πρόβλημα Αφού λες πως δεν ήταν βαρύ. Ζοριστηκες για να το σηκώσεις? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 11 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Ria_ καλή επιτυχία κορίτσι μου.. εγώ είμαι στη 6η μέρα εμβρυομεταφορας.. Δεν νομίζω να σου δημιουργήσει πρόβλημα Αφού λες πως δεν ήταν βαρύ. Ζοριστηκες για να το σηκώσεις? 

Σε ευχαριστώ πολύ καλή επιτυχία και σε εσένα! Λίγο, πιο πολύ δύναμη στο χέρι έβαλα γιατί το πιάνεις με ένα σιδεράκι και το σηκώνεις αλλιώς καιει η λαβή :( και εντάξει με ένα χέρι καταλαβαίνεις θέλει λίγο δύναμη όχι πολύ αλλά δε ξέρω αγχώθηκα 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Πολύ καλές οι ορμόνες σου! Δεν είναι τυχαίο που έμεινες αμέσως έγκυος, ασχέτως της κατάληξής της. Με τέτοια ΑΜΗ λογικά θα έχεις καλή ανταπόκριση. Γνώμη μου είναι, επειδή στις ηλικίες μας το υλικό φθίνει και ξεκινούν οι ποικίλες χρωμοσωμίες, να μαζέψετε αρκετά έμβρυα, ώστε να γίνει προεμφυτευτικός σε όλα. Μην βασανιστείς με άδικες εμβρυομεταφορές. Συζήτησέ τα όλα τα ενδεχόμενα με τον γιατρό σου φυσικά…και θα έλεγα να ελεγχθεί το περιβάλλον της μήτρας. Αν δεν είναι από χρωμοσωμική ανωμαλία η βιοχημική θα είναι από κάτι επιβλαβές στο ενδομήτριο…με το σπέρμα όλα καλά; Αν ο σύζυγος είναι στην ηλικία σου ή και μεγαλύτερος, το υλικό του επίσης φθίνει. 

Καλή επιτυχία!!!!! Εύχομαι βέβαια να μείνεις στο μεταξύ φυσικά και να κλείσει όμορφα….ανώδυνα…καλή τύχη!!!!!!!!!

@Visit a vis Καλησπέρα! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Ο σύζυγος μου είναι σχεδόν συνομίληκός μου, κάτι μήνες νεότερος. Ευτυχώς έχει δύο εξαιρετικά σπερμοδιαγράμματα εντός του έτους. Περιμένουμε αποτελέσματα εξέτασης για κατακερματισμό.

Η εκτίμηση του γυναικολόγου μου για τη βιοχημική ήταν πως επρόκειτο για τυχαίο γεγονός/πιθανή χρωμοσωμική ανωμαλία. Λίγους μήνες πριν ξεκινήσουμε τις προσπάθειες είχα υποβληθεί σε λαπαροσκοπική αφαίρεση ινομυωμάτων και έγινε μια γενικότερη "περιποίηση" του ενδομητρίου. Η εικόνα ήταν πολύ καλή, χωρίς άλλα ευρήματα.

Πολύ ενδιαφέρουσα η πρότασή σου για συλλογή εμβρύων. Είναι εντελώς ξένο και καινούριο αυτό το ταξίδι, οπότε είναι χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες. Θα το συζητήσω με τον γυναικολόγο μου. Ευχαριστώ πολύ :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Ria_Όχι δεν πιστεύω ότι είναι κάτι αυτό..  βγαλτο από το μυαλό σου κ χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι.. Εγώ ξέρω όταν λένε για βάρος εννοούν π.χ. κατσαρόλα με φαγητό.. Κ πιο βαριά.. τωρα το καπάκι της σομπας δεν είναι πολύ βαρύ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Ria_Όχι δεν πιστεύω ότι είναι κάτι αυτό..  βγαλτο από το μυαλό σου κ χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι.. Εγώ ξέρω όταν λένε για βάρος εννοούν π.χ. κατσαρόλα με φαγητό.. Κ πιο βαριά.. τωρα το καπάκι της σομπας δεν είναι πολύ βαρύ. 

Εντάξει σε ευχαριστώ πολύ , αγχώνομαι με το παραμικρό η αλήθεια .. πρέπει να χαλαρώσω! Είχα και κάτι πονάκια πριν χαμηλά και ξέρεις το σκεφτόμουν .. βέβαια πριν ήταν αλλά ναι .!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...