Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

      Σε ευχαριστώ 😍 μακάρι αν και κρατώ μικρό καλάθι....δεν πειράζει..θα ειναι 2-3 μερες δυσκολες μετα θα επανελθω...όπως λέω πάντα έχουμε δικαίωμα να πέσουμε αλλά και υποχρέωση να σηκωθούμε! Αν θέλει ο Θεός θα γίνει!

      • Ευχή 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!

Μεταφέραμε 2 μετρια έμβρυα. 

2ΒΒ και 1ΒΑ.

Εν αναμονή των εξελίξεων λοιπον.

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να φωλιάσουν γερά μέσα σου τα μικρούλια για τους 9 επόμενους μήνες!

πρίν από 13 λεπτά , Angot είπε:

Συμπεριφερομαι λες και δεν ειμαι εγκυος για να το παρω αποφαση. Αν δω κατι θετικο θα ειναι μια ευχάριστη έκπληξη!  15 /12 θα αδιαθετουσα - εχω τη χοριακη. Σημερα εκανα ενα τεστ αλλα παρατηρησα οτι λεει 25 μοναδες και πάνω. Η χαζη δεν πηρα early 

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα από το φόρουμ ήταν, που ήταν τόσο βέβαιη ότι δεν είναι έγκυος και λίγο πριν τη χοριακή έκανε γενική καθαριότητα στο σπίτι και μετά βγήκε θετικότατη η χοριακή της και ντα ντα ντα νταν!!! Έκοψε όλες τις δουλειές μαχαίρι! Ε, στα βήματα της σε κόβω κι εσένα!

On 5/12/2022 at 10:02 ΠΜ, Linoula είπε:

Αχ ρε κορίτσια τέλεια η χοριακη μου! Πωπω δεν το πιστεύω…

Μπράβο Λινούλα, δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!! Πότε με το καλό ο πρώτος υπέρηχος? Να πάνε όλα τέλεια και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να φωλιάσουν γερά μέσα σου τα μικρούλια για τους 9 επόμενους μήνες!

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα από το φόρουμ ήταν, που ήταν τόσο βέβαιη ότι δεν είναι έγκυος και λίγο πριν τη χοριακή έκανε γενική καθαριότητα στο σπίτι και μετά βγήκε θετικότατη η χοριακή της και ντα ντα ντα νταν!!! Έκοψε όλες τις δουλειές μαχαίρι! Ε, στα βήματα της σε κόβω κι εσένα!

Χαχαχα μια απο τα ιδια και γω κανω! Απλως επειδη καμια φορα με ποναει η κοιλια μου καθομαι κ ολας! Anyway οπως οοολες ξερουμε δε φημίζομαι και τόσο για την τυχη μου στο θεμα μωρο... Κρατω μικρο καλαθι! Χθες εφαγα και τα κοκορετσακια μου και ολα μου.. Αμεεε!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Angot είπε:

Χαχαχα μια απο τα ιδια και γω κανω! Απλως επειδη καμια φορα με ποναει η κοιλια μου καθομαι κ ολας! Anyway οπως οοολες ξερουμε δε φημίζομαι και τόσο για την τυχη μου στο θεμα μωρο... Κρατω μικρο καλαθι! Χθες εφαγα και τα κοκορετσακια μου και ολα μου.. Αμεεε!! 

Βρε μη το γκαντεμιάζεις! Ισα ίσα που ακριβώς επειδή υπήρξες ιδιαίτερα άτυχη χωρίς αυτό να οφείλεται σε κάποιον αντικειμενικό παράγοντα, ακριβώς γι' αυτό έχεις την τύχη με το μέρος σου τώρα! Οσο για το μικρό καλάθι, κράτα το, είναι η αυτοπροστασία σου, αλλά μη μας λες τρέλες να κόψεις τα φάρμακα! Φάε τα κοκορετσάκια σου τώρα που μπορείς με τη μπυρίτσα σου, γιατί μετά απαγορεύονται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχα μια απο τα ιδια και γω κανω! Απλως επειδη καμια φορα με ποναει η κοιλια μου καθομαι κ ολας! Anyway οπως οοολες ξερουμε δε φημίζομαι και τόσο για την τυχη μου στο θεμα μωρο... Κρατω μικρο καλαθι! Χθες εφαγα και τα κοκορετσακια μου και ολα μου.. Αμεεε!! 

Θα βγάλεις θετική χοριακή και δε θα ξέρεις πως να μας το γράψεις για να γλιτώσεις την καζούρα! Εγώ κλείνω θέση για 15/12 και φτιάχνω ποπ κορν!!!!

  • Χαχα 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , happiness79 είπε:

Βρε μη το γκαντεμιάζεις! Ισα ίσα που ακριβώς επειδή υπήρξες ιδιαίτερα άτυχη χωρίς αυτό να οφείλεται σε κάποιον αντικειμενικό παράγοντα, ακριβώς γι' αυτό έχεις την τύχη με το μέρος σου τώρα! Οσο για το μικρό καλάθι, κράτα το, είναι η αυτοπροστασία σου, αλλά μη μας λες τρέλες να κόψεις τα φάρμακα! Φάε τα κοκορετσάκια σου τώρα που μπορείς με τη μπυρίτσα σου, γιατί μετά απαγορεύονται!

Χαχαχα πλακα θα χει... Αν κανω τη χοριακη και ειμαι εγκυος. Θα σου πω ενα ονειρο που ειχα δει και εχει σχεση με την οοοολη φάση που περνω τωρα με τα αρνητικα τεστ, οτι συμπεριφερομαι ως μη έγκυος κλπ.. 

πρίν από 1 λεπτό , LeneL είπε:

Θα βγάλεις θετική χοριακή και δε θα ξέρεις πως να μας το γράψεις για να γλιτώσεις την καζούρα! Εγώ κλείνω θέση για 15/12 και φτιάχνω ποπ κορν!!!!

Χαχαχα μακαρι να βγαλω θετικη χοριακη και  κοριτσια να μου πειτε που μενετε να στειλω σε ολες σας ενα καλαθι μπυρες ανευ και tanqueray ανευ... Εχουμε και ποικιλια πλέον στα ποτα! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, happiness79 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Να φωλιάσουν γερά μέσα σου τα μικρούλια για τους 9 επόμενους μήνες!

Δε θυμάμαι ποια κοπέλα από το φόρουμ ήταν, που ήταν τόσο βέβαιη ότι δεν είναι έγκυος και λίγο πριν τη χοριακή έκανε γενική καθαριότητα στο σπίτι και μετά βγήκε θετικότατη η χοριακή της και ντα ντα ντα νταν!!! Έκοψε όλες τις δουλειές μαχαίρι! Ε, στα βήματα της σε κόβω κι εσένα!

Μπράβο Λινούλα, δεν ξέρεις πόσο χάρηκα!!! Πότε με το καλό ο πρώτος υπέρηχος? Να πάνε όλα τέλεια και σε 9 μήνες να είσαι μανούλα!!!

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό το μπεμπακι σου! Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπερηχο. Καλές ήταν και οι ενδιάμεσες χοριακες. Αλλά σε κάθε βήμα τρέμω ολόκληρη. Μου έρχονται στο μυαλό όλα τα προηγούμενα. Τελοσπαντων μην σας πρήζω.

Ποτέ με το καλό η ΠΗΤ;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Χαχαχα πλακα θα χει... Αν κανω τη χοριακη και ειμαι εγκυος. Θα σου πω ενα ονειρο που ειχα δει και εχει σχεση με την οοοολη φάση που περνω τωρα με τα αρνητικα τεστ, οτι συμπεριφερομαι ως μη έγκυος κλπ.. 

Χαχαχα μακαρι να βγαλω θετικη χοριακη και  κοριτσια να μου πειτε που μενετε να στειλω σε ολες σας ενα καλαθι μπυρες ανευ και tanqueray ανευ... Εχουμε και ποικιλια πλέον στα ποτα! 

Ανυπομονώ να ακούσω το όνειρο!!! Και για το κέρασμα βεβαίως βεβαίως! :grin:

Link to comment
Share on other sites

Just now, happiness79 είπε:

Ανυπομονώ να ακούσω το όνειρο!!! Και για το κέρασμα βεβαίως βεβαίως! :grin:

Χαχαχα σιγα που θα λεγες οχι εσυ!!! Κατσε να γεννηθεί με το καλο ο ετοιμος για σχολειο γιος σου, και να δει τι θα χω να του πω!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Linoula είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!! Με το καλό το μπεμπακι σου! Την επόμενη εβδομάδα θα πάω για υπερηχο. Καλές ήταν και οι ενδιάμεσες χοριακες. Αλλά σε κάθε βήμα τρέμω ολόκληρη. Μου έρχονται στο μυαλό όλα τα προηγούμενα. Τελοσπαντων μην σας πρήζω.

Ποτέ με το καλό η ΠΗΤ;

Τέλεια!!! Να το δεις το σποράκι να μεγαλώνει και σιγά σιγά θα αρχίσουν να απομακρύνονται οι τραυματικές αναμνήσεις. Θέλει χρόνο, θα γίνει όμως! 

Σ' ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! 17 Ιανουαρίου έχω ΠΗΤ, άλλος όμως αποφασίζει! Εχουν αρχίσει τα στοιχήματα για την ημερομηνία, χαχα! 

πρίν από 7 λεπτά , Angot είπε:

Χαχαχα σιγα που θα λεγες οχι εσυ!!! Κατσε να γεννηθεί με το καλο ο ετοιμος για σχολειο γιος σου, και να δει τι θα χω να του πω!! 

Αχαχαχαχα είμαι πολύ περίεργη να μάθω τι, αλλά θα κρατήσω διακριτική στάση!!B)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, happiness79 said:

Γεια σου Κατερίνα μου, ελπίζω να είσαι καλά! Στο Ιασώ, στις οδηγίες που έδιναν (δεν ξέρω αν δίνουν ακόμα τις ίδιες) για τη μέρα της εμβρυομεταφοράς, ανέφεραν μεταξύ απλών να μην φοράμε αρώματα, αποσμητικά, ή κρέμες με έντονες μυρωδιές και όταν ρώτησα το λόγο (γιατί μου είχε κάνει τρομερή εντύπωσηπωση) μου απάντησαν αυτό που διάβασες κι εσύ, ότι οι έντονες μυρωδιές μπορεί να αλλοιώσουν το dna. Σκέψου ότι για να το τηρήσω κατά γράμμα, το πρωί πριν τις ετ έκανα μόνο ντους (και όχι λούσιμο) με υγρό για την ευαίσθητη περιοχή άοσμο σε όλο το σώμα και αποσμητικό άοσμο και κρέμα προσώπου όσο πιο ουδέτερη και τίποτε άλλο. Όχι ότι λειτούργησε βέβαια, λέμε τώρα...!!

ευχαριστώ κορίτσι μου! 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/12/2022 at 11:44 ΠΜ, Margeau είπε:

Εγώ έχω τακτική περίοδο. Όμως έχω πρόβλημα με το ενδομήτριο που παχαινει πολύ στο δεύτερο μισό του κύκλου και δημιουργούνται πολύποδες. Γι'αυτό πήγαμε πολύ ελεγχόμενα τη δεύτερη φορά. Πήρα αντισυλληπτικά για 21 μέρες και γύρω στην 19η μέρα του κύκλου αυτού ξεκίνησα καταστολή με αρβεκάπ, μία τη μέρα για δέκα μέρες. Εντωμεταξύ σταμάτησα την 21 μέρα το αντισυλληπτικό και όταν αδιαθέτησα ξεκίνησα σικλακούρ σταδιακά, 1,2,3,4 έφτασα τα 7. Αρβεκάπ συνέχισα μισή. Όταν το ενδομήτριο έφτασε στο πάχος που θέλαμε και η οιστραδιόλη ήταν καλή σταμάτησα την αρβεκάπ και ξεκίνησα προγεστερόνη με σικλακούρ για προετοιμασία ενδομητρίου. Απ' ότι κατάλαβα δεν έκανα ωορρηξία σε αυτούς τους δύο κύκλους γιατί πήγαμε με καταστολή. Επομένως δεν μιλάμε μάλλον για την ίδια περίπτωση. Το πρωτόκολλο ήταν σαν το μακρύ κάπως απλώς δεν έκανα διέγερση.

Ναι εκτός από την καταστολή φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια θα μου κάνει! Πόσο έφτασε το ενδομήτριο σου; 

On 9/12/2022 at 11:54 ΠΜ, νικηαντωνια81 είπε:
On 9/12/2022 at 9:09 ΠΜ, λουκουμαδακι είπε:

 

Καλή επιτυχία νίκη όλα να πάνε θετικά! 

On 9/12/2022 at 10:57 ΠΜ, kateriiina25 είπε:

Καλή σου μέρα! Έχω κι εγώ ανάλογο πρόβλημα με σένα, δεν έχω περίοδο οποτε θα κάνουμε την επόμενη ετ σε τεχνητό κύκλο. Μέχρι στιγμής τις άλλες 2 μεταφορές τις είχα κάνει μετά απο ωοληψίες οπότε δεν ήταν τεχνητοί ομως έχω κάνει την ιδια διαδικασία για την εξέταση Νίκα 2 φορές. Τώρα αυτή την φορά θα παρω duphaston 5 μέρες για να έρθει περίοδος και μόλις έρθει θα ξεκινήσω cyclacur 3 λευκά την ημέρα και 8η μέρα θα κάνω υπέρηχο να δούμε το ενδομήτριο, μόλις φτάσει στο επιθυμητό πάχος θα ξεκινήσουμε προγεστερόνη για την ετ. 

Ωραία μάλλον τα ίδια θα κάνω αφού είναι ίδια περίπτωση ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Πότε ξεκινάς; Να φανταστώ μετά τις γιορτές; Εγώ αν όλα πάνε καλά με το κυστικό ξεκινάω χάπια 6 Γενάρη για να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω. 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

Ναι εκτός από την καταστολή φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια θα μου κάνει! Πόσο έφτασε το ενδομήτριο σου; 

Καλή επιτυχία νίκη όλα να πάνε θετικά! 

Ωραία μάλλον τα ίδια θα κάνω αφού είναι ίδια περίπτωση ευχαριστώ για τις πληροφορίες! Πότε ξεκινάς; Να φανταστώ μετά τις γιορτές; Εγώ αν όλα πάνε καλά με το κυστικό ξεκινάω χάπια 6 Γενάρη για να αδιαθετήσω και να ξεκινήσω. 

12-13 μου είπαν. Το πήγε με βάση και την οιστραδιόλη. Η τελευταία μέτρηση ήταν 200 και την επόμενη ξεκίνησα την προγεστερόνη. Παιδευτηκαν πολύ να μου παχύνουν το ενδομήτριο στον τεχνητό. Άργησα. Έκανα εμβρυομεταφορα 21η μέρα του κύκλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Margeau είπε:

12-13 μου είπαν. Το πήγε με βάση και την οιστραδιόλη. Η τελευταία μέτρηση ήταν 200 και την επόμενη ξεκίνησα την προγεστερόνη. Παιδευτηκαν πολύ να μου παχύνουν το ενδομήτριο στον τεχνητό. Άργησα. Έκανα εμβρυομεταφορα 21η μέρα του κύκλου. 

Αρκετό ε; Όταν λες παιδευτηκαν; Συνηθως με ένα 8 9 είναι ικανοποιημένοι εσένα το πέρασε αυτό και απλά δεν είχες καλή οιστραδιόλη να φανταστώ; 


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, πρώτη φορά γραφω εδώ . Εύχομαι να τα καταφέρουμε όλες σύντομα κ να γίνουμε μανούλες ❤️ Θα ήθελα να μάθω από όσες κάνατε διέγερση ωοθηκών , ποιες ενέσεις είχαν καλύτερα αποτελέσματα; Δοκίμασε καμία τις fostimon? Έκανα gonal 225 με menopur 150 κ έκανα μόνο ένα ωάριο . 
 

για μεγαλύτερη ηλικία (είμαι 39) ποιο πρωτόκολλο είναι καλύτερο ; Βραχύ ή μακρύ ; Ποιες ήταν οι δικές σας εμπειριες;

Περιμενω να μάθω κ τη δικη σας ιστορία ❤️

Εύχομαι η ανταλλαγή πληροφοριών να βοηθήσει όλες μας γτ απ ότι κατάλαβα οι γιατροί λίγα λίγα μας τα λένε. Αφού πάθουμε κ μετά ☹️

Κουραγιο δύναμη κ πίστη κορίτσια ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ και με τα δύο που έκανα τον ίδιο αριθμό ωαρίων μου έδωσαν..  Κ ακριβώς τα ίδια νομιμοποιήθηκαν και τις 2 φορές.  Πιστεύω είναι ανάλογα στον οργανισμό της κάθε γυναίκας! Υπομονή όπως λες κ γερά νεύρα!! :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...