Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

 

8 minutes ago, Angot said:

Μονο η κοιλια μου και η μεση μου πονανε αρκετα αμα κανω πολλα πράγματα. Πχ τωρς εβγαλα τα ρούχα απο το στεγνωτηριο και ποναω αρκετα. 

Την προηγούμενη φορα μου ειχε δειξει στις 8 ημέρες μετα την εμβρυομεταφορά. 

Βρε κορίτσι μου, μπορείς να μου πεις γιατί το κάνεις αυτό; Τι άρνηση είναι αυτή επιτέλους; Και αν εχει πάει καλά και απλώς δεν εχει φανεί ακόμα γιατί επιβαρύνεις έτσι το κορμί σου; Είχες 1η χοριακη 1300 την στιγμή που άλλες κοπέλες έχουν την ίδια μέρα 50 και επιμένεις ακόμα οτι έπρεπε να έχει ήδη δείξει θετικό. Μπορεί να έχει πέσει μέσα το ένστικτο σου αλλά αν κάνεις λάθος γιατί να κάνεις ζημιά; Σταμάτα αυτά τα χαζό τεστ και ακόλουθα τις οδηγιες του γιατρού σου όπως πρέπει μέχρι την χοριακή. Σε παρακαλώ

  • Μου αρέσει 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 17 λεπτά , Butterfly 92 είπε:

@Angot γιατί κάνεις τέτοιες δουλειές..  μην ζοριζεις τον εαυτό σου σου λέω ποτέ δεν ξέρεις... μπορεί να φανεί αύριο ή μεθαύριο.. Δεν θέλω να παρεξηγηθώ αλλά είναι κρίμα 1 στις 1000 μπορεί δεν ξέρεις.

Σε αυτο έχεις δικό. Οκ δεν με ζόρισα τόσο ωστε να προκαλουσα πρόβλημα και εγκυος να ημουν δλδ τα εβγαλα λιγα λιγα κ με προσεκτικο σκιψιμο.... Απλως δεν  καθομαι κ ολας λες και κλωσσαω οπως την 1η φορα. 

πρίν από 5 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Βρε κορίτσι μου, μπορείς να μου πεις γιατί το κάνεις αυτό; Τι άρνηση είναι αυτή επιτέλους; Και αν εχει πάει καλά και απλώς δεν εχει φανεί ακόμα γιατί επιβαρύνεις έτσι το κορμί σου; Είχες 1η χοριακη 1300 την στιγμή που άλλες κοπέλες έχουν την ίδια μέρα 50 και επιμένεις ακόμα οτι έπρεπε να έχει ήδη δείξει θετικό. Μπορεί να έχει πέσει μέσα το ένστικτο σου αλλά αν κάνεις λάθος γιατί να κάνεις ζημιά; Σταμάτα αυτά τα χαζό τεστ και ακόλουθα τις οδηγιες του γιατρού σου όπως πρέπει μέχρι την χοριακή. Σε παρακαλώ

3700 ειχα 1η χοριακη... Ηταν ουαου αλλα ειδες την κατάληξη... Δεν κανω κατι που θα μπορουσε να βλαψει την εγκυμοσύνη μου, απλως δεν ειμαι οπως την 1η φορα. Αυριο εχω και αδεια οποτε θα κατσω στο κρεβατι να ξεκουραστω. Ειμαι δεν ειμαι εγκυος ποναει η κλοιλια μου καο η μεση μου όποτε ετσι κ αλλοως θελει ξαπλα. 

πρίν από 7 λεπτά , Ria_ είπε:

Αμήν ,μακάρι όλες μας συντομα να έχουμε ευχάριστα νέα !!! Ναι φυσικά όπως νοιωθεις και εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι θα κάνω ,πήρα να έχω αν τυχόν κάπως μου έρθει κ θέλω αλλά έχω πει ότι και να γίνει πριν το Σάββατο δε θα κάνω αν κάνω ! 

@Angot εγώ θα έλεγα να μην απογοητεύεσαι ακόμα ,ποτέ δε ξέρεις κάθε φορά είναι διαφορετική μπορεί ακόμα να είναι νωρίς ή χαμηλή και να μην ανιχνεύει το τεστ. ελπίζω να σε διαψεύσουν και να εισαι εγκυουλα ! 

Τι να πω μακαρι.. Θα ειναι μια υπέροχη έκπληξη αυτη! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια θετική σκέψη κ υπομονή μέχρι την χοριακη..  @Angotξεκουράσου..  οτι και να είναι..  Όπως είπες πριν κ γω 500 χοριακη κ δεν είδαμε ποτέ έμβρυο.. Δεν ξέρεις τι σε περιμένει εδώ που φτάσαμε.. απλά υπομονή. Κ ελπίζω να ανταμειφθούμε κάποτε..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Butterfly 92 είπε:

Κορίτσια θετική σκέψη κ υπομονή μέχρι την χοριακη..  @Angotξεκουράσου..  οτι και να είναι..  Όπως είπες πριν κ γω 500 χοριακη κ δεν είδαμε ποτέ έμβρυο.. Δεν ξέρεις τι σε περιμένει εδώ που φτάσαμε.. απλά υπομονή. Κ ελπίζω να ανταμειφθούμε κάποτε..

Δεν εχουμε επιλογή. Εγω σήμερα εκλεισα και διακοπες με τον αντρα μου να μην το σκεφτομαι. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Αρνητικο τεστ σημερα το πρωι. Κσι κανενα συμπτωμα. 

Βρε κοριτσι μ γλυκό γιατί το κανεις αυτο στον εαυτο σου??

Πρέπει να θυμασαι πως ακομα κ στην ίδια γυναικα η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.. αυτο μου λενε εμενα ολες οι φιλες μου που εχουν κανει παιδια (φυσιολογικα βεβαια).. πως δεν ειχαν τα ιδια συμπτώματα.. επισης τα τεστ οπως λενε κ τα υπολοιπα κοριτσια δεν ειναι τοσο ευαισθητα.. γι αυτο οι γιατροι μας λενε να παμε να κανουμε χοριακη&μαλιστα μετα απο συγκεκριμενες μερες..

Ωστοσο, εαν σκεφτεσαι να κανεις κ αυριο τεστ εγω θα σου προτεινα να πας να κανεις μια χοριακη καλυτερα&ας ειναι νωριτερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Terry1986 είπε:

Βρε κοριτσι μ γλυκό γιατί το κανεις αυτο στον εαυτο σου??

Πρέπει να θυμασαι πως ακομα κ στην ίδια γυναικα η καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη.. αυτο μου λενε εμενα ολες οι φιλες μου που εχουν κανει παιδια (φυσιολογικα βεβαια).. πως δεν ειχαν τα ιδια συμπτώματα.. επισης τα τεστ οπως λενε κ τα υπολοιπα κοριτσια δεν ειναι τοσο ευαισθητα.. γι αυτο οι γιατροι μας λενε να παμε να κανουμε χοριακη&μαλιστα μετα απο συγκεκριμενες μερες..

Ωστοσο, εαν σκεφτεσαι να κανεις κ αυριο τεστ εγω θα σου προτεινα να πας να κανεις μια χοριακη καλυτερα&ας ειναι νωριτερα..

Δεν κανω χοριακη γαιτι αν ειναι πανω απο 0 θα μπερδευτω χειρότερα και θα αρχισω να ελπιζω. Ενω τωρα βλεπω το αρνητικο τεστ και το παίρνω απόφαση.. Αν τυχει και βγει θετικη η χοριακη θα ειναι μια τρομερα ευχαριστη εκπληξη. Απλως θα προσπαθήσω να προσεχω λίγο παρα πανω γιατι σημερα εκανα πολλα και τωρα πολλα η κοιλια μου και η μεση μου αρκετα θα ελεγα...  ειναι τα χαπια αλλα οπως και να χει 1 στο εκατομμύριο να ειναι κατι αλλο δε θελω να το ρισκαρω. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Angot είπε:

Δεν κανω χοριακη γαιτι αν ειναι πανω απο 0 θα μπερδευτω χειρότερα και θα αρχισω να ελπιζω. Ενω τωρα βλεπω το αρνητικο τεστ και το παίρνω απόφαση.. Αν τυχει και βγει θετικη η χοριακη θα ειναι μια τρομερα ευχαριστη εκπληξη. Απλως θα προσπαθήσω να προσεχω λίγο παρα πανω γιατι σημερα εκανα πολλα και τωρα πολλα η κοιλια μου και η μεση μου αρκετα θα ελεγα...  ειναι τα χαπια αλλα οπως και να χει 1 στο εκατομμύριο να ειναι κατι αλλο δε θελω να το ρισκαρω. 

Πάντως εχω διαβασει για πολλα κοριτσια που μεχρι την ημερα της χοριακης ειχαν αρνητικα τεστ..

Οπως επισης μην συγκρινεις την προηγουμενη φορα σου, με αυτη που εκανες τωρα!!! Να εχεις θετικες σκεψεις & να κανεις ο,τι καλυτερο μπορεις & κυριως να προσεχεις τις δουλειες που κανεις! Η Πεμπτη ειναι κοντα!! ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Angot είπε:

Μονο η κοιλια μου και η μεση μου πονανε αρκετα αμα κανω πολλα πράγματα. Πχ τωρς εβγαλα τα ρούχα απο το στεγνωτηριο και ποναω αρκετα. 

Την προηγούμενη φορα μου ειχε δειξει στις 8 ημέρες μετα την εμβρυομεταφορά. 

Πότε θα κάνεις χοριακη κορίτσι μου;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Κανε υπομονή. Οτι ειναι εχει γίνει. 

Αυτό ακριβώς. Δεν πρόκειται να αλλαξει τωρα κατι. Το εχω παρει αποφαση...

Εσυ κορίτσι μου με το καλο.... Εύχομαι να σου πανε ολα τελεια!!  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

Αυτό ακριβώς. Δεν πρόκειται να αλλαξει τωρα κατι. Το εχω παρει αποφαση...

Εσυ κορίτσι μου με το καλο.... Εύχομαι να σου πανε ολα τελεια!!  

Χαχαχα εδω γελάμε! Πρέπει να σπάσει ο διαολος το ποδαρι του για να πάνε καλά. 

Απλα δε με νοιάζει οτι γίνει. 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, νικηαντωνια81 είπε:

Χαχαχα εδω γελάμε! Πρέπει να σπάσει ο διαολος το ποδαρι του για να πάνε καλά. 

Απλα δε με νοιάζει οτι γίνει. 

Για την  ποιότητα το λες;  εγω θα σου πω οτι πολλεςφορες τα μετρια εμβρυα ανταποκρίνονται καλυτερα στο περιβάλλον της μητρας και αποκτουν αλλη δυναμική. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria__ είπε:

@happiness79 δεν προχώρησα σε ωοληψια με το ένα ωάριο . Στην πρώτη προσπάθεια με μικρότερες δόσεις έκανα τρία αλλά ήταν άδεια 

Δεν ξέρω για χάπια , φοβάμαι λίγο την κλομιφαινη . Ίσως δοκιμάσω άλλη μια φορά με μακρύ πρωτόκολλο με μικροτερεσ Δόσεις που δεν το δοκίμασα ξανά . Φυσικά δεν ξέρω αν ταιριάζει καλύτερα σε γυναίκες μεγαλύτερης ηλικίας , είμαι 39. 
 

Αν δεν δουλέψει ούτε αυτό τότε θα κάνω φυσικούς . Δύσκολο κ αυτό κ θα χρειαστεί πολύς χρόνος μέχρι να μαζέψω κ αν βγάλω κιόλας ωάρια 

Δυναμη κ υπομονή κ πίστη εύχομαι σε όλες σας κοπέλες που προσπαθείτε . Εύχομαι να βρείτε το πρωτόκολλο που σας ταιριάζει κ να τα καταφέρετε 

Κατάλαβα. Η ηλικία σου είναι οκ πάντως, αν αυτό σε ανησυχεί. Κάτι που γενικά ισχύει είναι ότι οι γυναίκες που δεν έχουν τόσο καλή ανταπόκριση με τα φάρμακα, συνήθως τα πάνε πολύ καλύτερα με τους φυσικούς κύκλους. Εχεις δίκιο ότι θέλει υπομονή, αλλά αυτό ισχύει ούτως ή αλλιώς όταν μπαίνεις στο χορό της εξωσωματικής. Το σημαντικό είναι να βρεις αυτό που σου ταιριάζει και άρα θα φέρει και το επιθυμητό αποτέλεσμα. Σου εύχομαι όσο πιο εύκολα γίνεται!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...