Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

22 minutes ago, Angot said:

κοίταξε 4 κύκλους εχω κάνει  και συνολικά πήραμε 13 ωάρια από αυτά γονιμοποιήθηκαν τα 7 και πήραμε 6 άριστα έμβρυα! ο γιατρός λέει συνεχίζουμε με κλομιφενη ! δεν ξέρω όμως αν θα με αφήσει να κάνω παρά πάνω από 6 κύκλους! νομίζω δεν κάνει κ ολας ! αν δεν τα καταφέρω παλι στις επιμενεσ 1-2 φορες πιστεύω θα μου αλλάξει διέγερση ! 

δεν ξέρω βέβαια αν θα συνεχίσω με τις εξωσωματικές ή αν θα το παρατήσω το άθλημα και όποτε έρθει!

Πάντως ρε κορίτσι, αν αυτή η φορα δεν ειναι η τυχερή (που ευχομαι εδώ να τελειώσεις με ολα, πραγματικά) μην συνεχίσεις πάλι με κλομιφαίνη, κάνε ένα ήπιο πρωτόκολλο να μαζέψεις μερικά έμβρυα και αφήστε τα και για βλαστοκύστες να ξέρετε την δυναμική τους. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πάντως ρε κορίτσι, αν αυτή η φορα δεν ειναι η τυχερή (που ευχομαι εδώ να τελειώσεις με ολα, πραγματικά) μην συνεχίσεις πάλι με κλομιφαίνη, κάνε ένα ήπιο πρωτόκολλο να μαζέψεις μερικά έμβρυα και αφήστε τα και για βλαστοκύστες να ξέρετε την δυναμική τους. 

το συζητήσαμε με τον γιατρό ! δεν θέλει να πάρω ενέσεις και θέλει να συνεχίσω με 3ων ημερών διότι αυτό λειτουργεί! του το συζήτησα επι τούτου δλδ να αλλάξουμε τροπο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πάντως ρε κορίτσι, αν αυτή η φορα δεν ειναι η τυχερή (που ευχομαι εδώ να τελειώσεις με ολα, πραγματικά) μην συνεχίσεις πάλι με κλομιφαίνη, κάνε ένα ήπιο πρωτόκολλο να μαζέψεις μερικά έμβρυα και αφήστε τα και για βλαστοκύστες να ξέρετε την δυναμική τους. 

νομίζω είχε γράψει ότι το έχει προτείνει στον γιατρό 


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ele@n επειδή πηγαίνεις με προεμφυτευτικό, ήθελα να σου πω οτι πράγματι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων γίνεται προεμφυτευτικός δωρεάν αλλά μόνο σε περιπτώσεις όπως εσύ που ειναι υποχρεωτικός ο έλεγχος. Στο λεω απλώς να το ξέρεις μήπως σου χρειαστεί. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ele@n είπε:

καλέ ποιος είναι ο ντοκ; μια χαρά τα λέει...κοιτά κι εγώ σε μία γυναίκα νεαρής ηλικίας δεν νομίζω ότι θα πείραζα τη μήτρα, αν δεν υπήρχε λόγος. Δεν είναι πάντα λύση η διαγνωστική υστεροσκόπηση. αν έχει καλό υπέρηχο πχ μπορεί να δει αν υπάρχουν πολυποδάκια που εμποδίζουν. οι συμφύσεις δεν φαίνονται. εγώ τώρα θα ρωτήσω το ευλογοφανές γιατί πολλές την πατάνε, ωορρηξία διαπιστωμένη ξέρεις ποια μέρα κάνεις; 

είσαι κάτω των 40;

εγώ; 32 ειμαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 minutes ago, Angot said:

το συζητήσαμε με τον γιατρό ! δεν θέλει να πάρω ενέσεις και θέλει να συνεχίσω με 3ων ημερών διότι αυτό λειτουργεί! του το συζήτησα επι τούτου δλδ να αλλάξουμε τροπο

 

7 minutes ago, Ele@n said:

νομίζω είχε γράψει ότι το έχει προτείνει στον γιατρό 

Ναι το θυμάμαι αλλά και αυτή η επιμονή με τα ιδια ακριβώς πρωτόκολλα επειδή πέτυχε μια φορά, δεν ειναι λίγο υπερβολή; Δεν ξερω κιόλας. Μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ επόμενη 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Ναι το θυμάμαι αλλά και αυτή η επιμονή με τα ιδια ακριβώς πρωτόκολλα επειδή πέτυχε μια φορά, δεν ειναι λίγο υπερβολή; Δεν ξερω κιόλας. Μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ επόμενη 

κοίταξε του εχω εμπιστοσύνη είναι η αλήθεια! αλλά αν φρου φρου δεν πετύχει και τώρα θα επιμείνω σε ενέσεις για μια τελευταία φορά! ώστε να μαζέψω κάποια έμβρυα και να κάνω μόνο ετ ! αν και πάλι δεν κάνουμε δουλειά ,θα σταματήσω τις εξωσωματικές ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ele@n είπε:

καλέ ποιος είναι ο ντοκ; μια χαρά τα λέει...κοιτά κι εγώ σε μία γυναίκα νεαρής ηλικίας δεν νομίζω ότι θα πείραζα τη μήτρα, αν δεν υπήρχε λόγος. Δεν είναι πάντα λύση η διαγνωστική υστεροσκόπηση. αν έχει καλό υπέρηχο πχ μπορεί να δει αν υπάρχουν πολυποδάκια που εμποδίζουν. οι συμφύσεις δεν φαίνονται. εγώ τώρα θα ρωτήσω το ευλογοφανές γιατί πολλές την πατάνε, ωορρηξία διαπιστωμένη ξέρεις ποια μέρα κάνεις; 

είσαι κάτω των 40;

39

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@Ele@n επειδή πηγαίνεις με προεμφυτευτικό, ήθελα να σου πω οτι πράγματι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων γίνεται προεμφυτευτικός δωρεάν αλλά μόνο σε περιπτώσεις όπως εσύ που ειναι υποχρεωτικός ο έλεγχος. Στο λεω απλώς να το ξέρεις μήπως σου χρειαστεί. 

ναι το ξέρω, αλλά είναι τόσο μικρό το κομματάκι της μετάθεσης που δεν φαίνεται σε όλα τα μηχανήματα. Σκέψου ότι την πρώτη φορά ενώ όλα ήταν ρυθμισμένα και μιλημένα, φτάνουμε παραμονή της ωοληψίας και μας λέει το εργαστήριο δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε, γιατί δεν βλέπουμε το πρόβλημα. και εμείς επαρχία.... σοκ!!!! και ευτυχώς το έτρεξε η εμβρυολόγος του κέντρου και πήρε στα πιο μεγάλα της Αθήνας, με το ένα είχαμε επικοινωνήσει παράλληλα εμείς και τρέχανε να μιλήσουν με το εργαστήριο που είχε κάνει μοριακό στο πρώτο παθολογικό έμβρυο για να πάρουν δείγμα...και ευτυχώς υπήρχε ακόμα δείγμα μετά από τόσους ελέγχους που είχαμε κάνει. Η άλλη μας επιλογή αν δεν το έβρισκαν αυτοί ήταν να φύγει δείγμα στο εξωτερικό!!!! Σοκ;;; και όλα αυτά παραμονή πριν ταξιδέψω....

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

 

Ναι το θυμάμαι αλλά και αυτή η επιμονή με τα ιδια ακριβώς πρωτόκολλα επειδή πέτυχε μια φορά, δεν ειναι λίγο υπερβολή; Δεν ξερω κιόλας. Μακάρι να μην χρειαστεί ποτέ επόμενη 

αχ άσε γιατί και εμένα που το άλλαξε, την ήπιαμε την πορτοκαλάδα. 

 

  • Χαχα 2

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Ele@n said:

ναι το ξέρω, αλλά είναι τόσο μικρό το κομματάκι της μετάθεσης που δεν φαίνεται σε όλα τα μηχανήματα. Σκέψου ότι την πρώτη φορά ενώ όλα ήταν ρυθμισμένα και μιλημένα, φτάνουμε παραμονή της ωοληψίας και μας λέει το εργαστήριο δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε, γιατί δεν βλέπουμε το πρόβλημα. και εμείς επαρχία.... σοκ!!!! και ευτυχώς το έτρεξε η εμβρυολόγος του κέντρου και πήρε στα πιο μεγάλα της Αθήνας, με το ένα είχαμε επικοινωνήσει παράλληλα εμείς και τρέχανε να μιλήσουν με το εργαστήριο που είχε κάνει μοριακό στο πρώτο παθολογικό έμβρυο για να πάρουν δείγμα...και ευτυχώς υπήρχε ακόμα δείγμα μετά από τόσους ελέγχους που είχαμε κάνει. Η άλλη μας επιλογή αν δεν το έβρισκαν αυτοί ήταν να φύγει δείγμα στο εξωτερικό!!!! Σοκ;;; και όλα αυτά παραμονή πριν ταξιδέψω....

Πω πω ταλαιπωρία. Κατάλαβα. Σε ποιο κέντρο εισαι τώρα αλήθεια;


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , Ele@n είπε:

ναι το ξέρω, αλλά είναι τόσο μικρό το κομματάκι της μετάθεσης που δεν φαίνεται σε όλα τα μηχανήματα. Σκέψου ότι την πρώτη φορά ενώ όλα ήταν ρυθμισμένα και μιλημένα, φτάνουμε παραμονή της ωοληψίας και μας λέει το εργαστήριο δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε, γιατί δεν βλέπουμε το πρόβλημα. και εμείς επαρχία.... σοκ!!!! και ευτυχώς το έτρεξε η εμβρυολόγος του κέντρου και πήρε στα πιο μεγάλα της Αθήνας, με το ένα είχαμε επικοινωνήσει παράλληλα εμείς και τρέχανε να μιλήσουν με το εργαστήριο που είχε κάνει μοριακό στο πρώτο παθολογικό έμβρυο για να πάρουν δείγμα...και ευτυχώς υπήρχε ακόμα δείγμα μετά από τόσους ελέγχους που είχαμε κάνει. Η άλλη μας επιλογή αν δεν το έβρισκαν αυτοί ήταν να φύγει δείγμα στο εξωτερικό!!!! Σοκ;;; και όλα αυτά παραμονή πριν ταξιδέψω....

αχ άσε γιατί και εμένα που το άλλαξε, την ήπιαμε την πορτοκαλάδα. 

 

 αχαχαχ τώρα που δεν πέτυχε με παίρνει ο γιατρός και μου λέει τι έγινε ρε Μαράκι; τον ήπιαμε;

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, silvy22 είπε:

δίκιο έχεις, εμένα μου έκανε ερεθισμό από την πρώτη έγχυση φαντάσου, άρα θα κάνεις πάλι υστεροσκόπηση? η εξέταση Νικα είναι διαφορετική, τρώγε γιαουρτάκι πρόβειο με πέτσα, και κεφίρ, να σου δώσω θάρρος μετα τις εγχύσεις και αντιβίωση έπαιρνα μέχρι μια μέρα πριν την μεταφορά, δηλ μεχρι πριν 20 ,μερεσ που καναμε τη μεταφορά , έχω πάρει θετική χοριακή! να δουμε πως θα εξελιχθεί αλλα εμφύτευση πετύχαμε τώρα είναι και θέμα ποιότητας εμβρύου, επίσης συνεχίζω τα προβιοτικά

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!!! Ναι θα κανω επανεξέταση να δούμε αν έφυγε η φλεγμονή. Και μετά θα μου πει. Το κεφίρ δεν μου αρέσει καθόλου δυστυχώς. Προσπαθώ με γιαουρτακια οχι καθε μέρα όμως. Βαζω κ υποθετα της eva !και τα lactolevure. Συγχαρητήρια να σου πανε όλα τέλεια 😁😁😁

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπέρα!!! Σήμερα 15η μέρα του κύκλου με 3 cyclacur τη μέρα και το ενδομήτριο είναι ακόμα στο 7…θυμίζω ότι είμαι σε προετοιμασία για ετ… τι συμβαίνει λέτε; Στην πρώτη μου προσπάθεια είχε παχύνει κανονικότατα…περιμένω τηλ από το κέντρο το μεσημέρι… ε2 143 και lh 17.8

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, vasoula88 said:

Κοριτσια καλησπέρα!!! Σήμερα 15η μέρα του κύκλου με 3 cyclacur τη μέρα και το ενδομήτριο είναι ακόμα στο 7…θυμίζω ότι είμαι σε προετοιμασία για ετ… τι συμβαίνει λέτε; Στην πρώτη μου προσπάθεια είχε παχύνει κανονικότατα…περιμένω τηλ από το κέντρο το μεσημέρι… ε2 143 και lh 17.8

Δεν σου αύξησε την δοσολογία μετα τον 1ο υπέρηχο; Εμένα μια φορα που είχε κολλήσει στο 6 μου τα έκανε απο 3 τα cyclacur 9 και μετα πήγε 7,5-8


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Δεν σου αύξησε την δοσολογία μετα τον 1ο υπέρηχο; Εμένα μια φορα που είχε κολλήσει στο 6 μου τα έκανε απο 3 τα cyclacur 9 και μετα πήγε 7,5-8

Όχι δεν μου τα αύξησε…3ης υπέρηχος σήμερα,εκανα κ την προηγούμενη βδομάδα Τετάρτη κ Παρασκευή κ δεν μου άλλαξαν τπτ… προλαβαίνει λες τώρα να παχύνει η πάμε στον επόμενο κύκλο;;; Ιδέα δεν έχω,όπως ξέρεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...