Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      ειχα ΑΜΗ 3+κάτι στα 28-29 μου! αν μετρήσω τώρα θα είναι πιο κάτω από σένα! έλα να συνέλθεις μην πέφτεις τσάμπα! δεν είναι σκέτη η ΑΜΗ που καθορίζει, είναι και οι υπόλοιπες ορμόνες μαζί! 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 minutes ago, Panagiotakats39 said:

Καλησπέρα κοριτσια κ από μένα!!!!

σας παρακολουθώ παρά μα παρα πολύ καιρό… ήρθε η στιγμή μου για να κάνω την εμβρυομεταφορα!!! 13/4 θα την κάνουμε στο Ιασώ, μια βλαστοκύστη θα βάλουμε.. είμαι 39 ετών.. ο γιατρός μου, θέλει να βάλουμε μόνο την 1 βλαστοκύστη γιατί έχω αδενομυωση κ φοβάται μήπως δεν τα καταφέρει η μήτρα μου με τα 2 έμβρυα! Θέλω να σας ρωτήσω, εάν υπάρχει παρόμοια περίπτωση με εμένα, δηλαδή αν κάποια είχε πετυχημένη εγκυμοσύνη με την 1η…;;; Λόγω αδενομυωση το λέω… πήγα σήμερα κ μου μέτρησε το ενδομήτριο κ έχω φτάσει στο 9,2! Σας ευχαριστώ πολύ κ καλή επιτυχία σε όλες μας!!!! Εύχομαι σύντομα να κρατήσουμε τα μωράκι μας αγκαλιά!!!! 

Κοπέλα μου πολλες γυναίκες πετυχαίνουν με την πρώτη!!σου το ευχομαι!!!

ξερω πολλες περιπτώσεις στο Ιασώ όλα καλα.

και με την αδενομυωση που το έψαξα γιατί υπήρχε η υποψία ότι μπορεί να έχω δε φαίνεται να επηρεάζει τόσο.

ξεχασε το και ευχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!

 

  • Μου αρέσει 1

xu6xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 16 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Ναι από την αρχή 1η μέρα. Δυστυχώς δεν είδα καλά αποτελέσματα από τη χρήση του, το αντίθετο θα έλεγα. 

Κορίτσια είμαι χάλια. Το Σάββατο έκανα ωοληψια και δεν προχωρησε ουτε ενα εμβρυακι σε βλαστοκυστη. Πήραμε 6 ωάρια, γονιμοποιηθηκαν 5 κ σήμερα 5η μέρα δεν προχωρησε κανένα. Οι ελπίδες μου εξανεμίζονται παλι... 

Ομοιοπαθουσα εδώ!Κανω πολλά ωάρια αλλά στο τέλος με το ζόρι μένει βλαστοκύστη. Μένει το 1/5 των αρχικών μου ωαρίων. Ακούω άλλες κοπέλες που είναι με 10 βλαστοκύστες στην κατάψυξη!

 Μήπως να δοκιμάζατε να προχωρήσετε με τριών ημερών οπως έκανε και σε μένα;

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, martha13 said:

εγω εκανα 5 μερες μετα την ωορηξια γιατι ειχα βαστοκυστες 5 ημερων

και εγω ειμαι 43 και εκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτερα

@martha13 είμαι 43 και πάω με χίλια προς 44. Πόσες ωοληψιες κάνατε για να παρεις βλαστοκυστες? Εγώ μόλις έμαθα ότι κανενα από τα 5 έμβρυα που είχα δεν προχωρησε. Ήταν η πρωτη μου ωοληψια σε αυτή την ηλικία...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Φοβάμαι μήπως δεν προλάβω λόγω Πάσχα.. αλλά και εγώ πιστεύω μέχρι 17η να χω κάνει την εμβρυομεταφορα..  

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

ολα καλα θα πανε..και εγω μες το αγχος ημουν..αλλα δεν καταφερνουμε τιποτα ετσι

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Equality said:

Ομοιοπαθουσα εδώ!Κανω πολλά ωάρια αλλά στο τέλος με το ζόρι μένει βλαστοκύστη. Μένει το 1/5 των αρχικών μου ωαρίων. Ακούω άλλες κοπέλες που είναι με 10 βλαστοκύστες στην κατάψυξη!

 Μήπως να δοκιμάζατε να προχωρήσετε με τριών ημερών οπως έκανε και σε μένα;

Μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να υποβληθουμε σε έμβρυο μεταφορά εφόσον τα έμβρυα δεν φτάνουν βλαστοκυστες. Αντιθέτως από φευγουμε να επιβαρυνθουμε με τα φάρμακα της ετ που δεν είναι κ λίγα. Εγώ στην τελευταία ετ (πριν 1 μήνα) που έκανα με παλιοτερα κατεψυγμένα ωαρια, έπαιρνα cyclakur, vasclor, κορτιζόνη, αντιπηκτικες. Όλο το σετ. 

Θέλω να πιστευω οτι τουλάχιστον αυτά που θα φτάσουν βλαστοκυστες θα έχουν πιθανοτητες να εμφυτευτουν κιόλας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Iraki2022 είπε:

@martha13 είμαι 43 και πάω με χίλια προς 44. Πόσες ωοληψιες κάνατε για να παρεις βλαστοκυστες? Εγώ μόλις έμαθα ότι κανενα από τα 5 έμβρυα που είχα δεν προχωρησε. Ήταν η πρωτη μου ωοληψια σε αυτή την ηλικία...

και εγω το Μαιο κλινω τα 44..αλλα λεω ακομα οτι ειμαι 43..χαχαχα..δοξα το Θεο με φυσικο κυκλο εκανα δυο συνεχομενες ωοληψιες και φτασανε 5 ημερων και τα δυο..με φυσικο κυκλο εκανες?

πρίν από 6 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να υποβληθουμε σε έμβρυο μεταφορά εφόσον τα έμβρυα δεν φτάνουν βλαστοκυστες. Αντιθέτως από φευγουμε να επιβαρυνθουμε με τα φάρμακα της ετ που δεν είναι κ λίγα. Εγώ στην τελευταία ετ (πριν 1 μήνα) που έκανα με παλιοτερα κατεψυγμένα ωαρια, έπαιρνα cyclakur, vasclor, κορτιζόνη, αντιπηκτικες. Όλο το σετ. 

και εγω ολα αυτα παιρνω εκτος απο κορτιζονη που με πειραξε πολυ δυστυχως

πρίν από 8 λεπτά , martha13 είπε:

και εγω το Μαιο κλινω τα 44..αλλα λεω ακομα οτι ειμαι 43..χαχαχα..δοξα το Θεο με φυσικο κυκλο εκανα δυο συνεχομενες ωοληψιες και φτασανε 5 ημερων και τα δυο..με φυσικο κυκλο εκανες?

και εγω ολα αυτα παιρνω εκτος απο κορτιζονη που με πειραξε πολυ δυστυχως

και μενα ο γιατρος μου προτιμαει να πανε σε βλαστοκυστες για πιο σιγουρα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να υποβληθουμε σε έμβρυο μεταφορά εφόσον τα έμβρυα δεν φτάνουν βλαστοκυστες. Αντιθέτως από φευγουμε να επιβαρυνθουμε με τα φάρμακα της ετ που δεν είναι κ λίγα. Εγώ στην τελευταία ετ (πριν 1 μήνα) που έκανα με παλιοτερα κατεψυγμένα ωαρια, έπαιρνα cyclakur, vasclor, κορτιζόνη, αντιπηκτικες. Όλο το σετ. 

 Το ξέρω...εχεις δίκιο σε αυτό! Είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα αλλά από το να ακυρώνεται όλη η προσπάθεια... είμαι ακριβώς σε αυτή τη φάση που περιγράφεις με όλα αυτά τα φάρμακα και έχοντας βάλει έμβρυα τριών ημερών. Ο νέος γιατρός θεώρησε ότι εφόσον είχαμε δοκιμάσει με βλαστοκύστες την προηγούμενη καλό θα ήταν να κάνουμε μία δοκιμή και με τριών ημερών και μάλιστα σε φρέσκα που θεωρεί ότι είναι καλύτερα. Κι εγώ θεωρώ ότι είναι μεγάλο ρίσκο αλλά αξίζει να το πάρω τουλάχιστον μία φορά.Την επομένη βέβαια χτύπα ξύλο αν έχω αρνητικό θα δοκιμάσω με βλαστοκύστες. Γιατί ευτυχώς είχα περίσσευμα μία βλαστοκύστη απο την προηγούμενη φορά και μία βλαστοκύστη από αυτή τη φορά

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, martha13 said:

και εγω το Μαιο κλινω τα 44..αλλα λεω ακομα οτι ειμαι 43..χαχαχα..δοξα το Θεο με φυσικο κυκλο εκανα δυο συνεχομενες ωοληψιες και φτασανε 5 ημερων και τα δυο..με φυσικο κυκλο εκανες?

Κι εγώ το Μάιο 44! 

Εκανα με φυσικό τροποιημενο (Serpafar) κ πηραν 6 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ δεν εφτασε βλαστοκυστη κανένα. Αυριο πρεπει να ξαναπάω είπαν μήπως έχει αναπτυχθεί κ άλλο ωοθυλακιο (!) ... Με τι χαρά να παω τώρα??? 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Iraki2022 said:

Μου είπαν ότι δεν έχει νόημα να υποβληθουμε σε έμβρυο μεταφορά εφόσον τα έμβρυα δεν φτάνουν βλαστοκυστες. Αντιθέτως από φευγουμε να επιβαρυνθουμε με τα φάρμακα της ετ που δεν είναι κ λίγα. Εγώ στην τελευταία ετ (πριν 1 μήνα) που έκανα με παλιοτερα κατεψυγμένα ωαρια, έπαιρνα cyclakur, vasclor, κορτιζόνη, αντιπηκτικες. Όλο το σετ. 

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου. Θύμισε μου, το σπέρμα το έχετε ελέγξει? Γιατί λένε ότι αν από 3η μέρα δεν φτάνουν σε βλαστοκύστες, συνήθως φταίει το σπέρμα 

6 minutes ago, Iraki2022 said:

Κι εγώ το Μάιο 44! 

Εκανα με φυσικό τροποιημενο (Serpafar) κ πηραν 6 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ δεν εφτασε βλαστοκυστη κανένα. Αυριο πρεπει να ξαναπάω είπαν μήπως έχει αναπτυχθεί κ άλλο ωοθυλακιο (!) ... Με τι χαρά να παω τώρα??? 

 

Για 3η μέρα σε είχαν ενημερώσει ότι έφτασαν όλα?

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Κι εγώ το Μάιο 44! 

Εκανα με φυσικό τροποιημενο (Serpafar) κ πηραν 6 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ δεν εφτασε βλαστοκυστη κανένα. Αυριο πρεπει να ξαναπάω είπαν μήπως έχει αναπτυχθεί κ άλλο ωοθυλακιο (!) ... Με τι χαρά να παω τώρα??? 

 

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου!Φαντάσου και εμένα που είχα κάνει ήδη την εμβρυομεταφορά όταν με ενημέρωσαν ότι από τα 5 που είχαν μείνει έφτασε βλαστοκύστη μόνο το 1. Αρχισα να κάνω σενάρια για αυτά που ήδη μου είχαν μεταφέρει.Και φαντάσου ότι εγώ έχω καλή ανταπόκριση.Βγάζω 13-15 κάθε φορά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Κι εγώ το Μάιο 44! 

Εκανα με φυσικό τροποιημενο (Serpafar) κ πηραν 6 ωαρια, γονιμοποιηθηκαν τα 5 κ δεν εφτασε βλαστοκυστη κανένα. Αυριο πρεπει να ξαναπάω είπαν μήπως έχει αναπτυχθεί κ άλλο ωοθυλακιο (!) ... Με τι χαρά να παω τώρα??? 

 

μην το βαζεις κατω δυστυχως πεφτουμε αλλα ειμαστε γυναικες και παντα βρισκουμε τη δυναμη να ξανασηκωθουμε,καποια στιγμη θα τα καταφερουμε..γιαυτο να πας αυριο με αισιοδοξια..

πρίν από 45 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Φοβάμαι μήπως δεν προλάβω λόγω Πάσχα.. αλλά και εγώ πιστεύω μέχρι 17η να χω κάνει την εμβρυομεταφορα..  

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! 

σου ευχομαι να προλαβεις και να πανε ολα πολυ καλα!!!!!!

πρίν από 12 λεπτά , Equality είπε:

Σε καταλαβαίνω κορίτσι μου!Φαντάσου και εμένα που είχα κάνει ήδη την εμβρυομεταφορά όταν με ενημέρωσαν ότι από τα 5 που είχαν μείνει έφτασε βλαστοκύστη μόνο το 1. Αρχισα να κάνω σενάρια για αυτά που ήδη μου είχαν μεταφέρει.Και φαντάσου ότι εγώ έχω καλή ανταπόκριση.Βγάζω 13-15 κάθε φορά

ποτε θα κανεις χοριακη?

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

 

Υπερηχογραφικά το είδε και μας είπε ότι πιθανότατα υπάρχει προστατίτιδα αλλά δεν μπορούμε να το επιβεβαιώσουμε χωρίς το προστατικό υγρό 

Ας την κάνει την εξέταση, δεν είναι κάτι. Όλα μια ιδέα είναι...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , mominthemaking είπε:

Κοπέλα μου πολλες γυναίκες πετυχαίνουν με την πρώτη!!σου το ευχομαι!!!

ξερω πολλες περιπτώσεις στο Ιασώ όλα καλα.

και με την αδενομυωση που το έψαξα γιατί υπήρχε η υποψία ότι μπορεί να έχω δε φαίνεται να επηρεάζει τόσο.

ξεχασε το και ευχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!

 

Σε ευχαριστω παρα μα παρα πολύ!!!!! Σε όλες μας εύχομαι τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kateriiina25 said:

Πολύ λυπάμαι κορίτσι μου. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου. Θύμισε μου, το σπέρμα το έχετε ελέγξει? Γιατί λένε ότι αν από 3η μέρα δεν φτάνουν σε βλαστοκύστες, συνήθως φταίει το σπέρμα 

Για 3η μέρα σε είχαν ενημερώσει ότι έφτασαν όλα?

Ρωτησα κ δεν μου είπαν αν φταίνε τα ωάρια ή το σπέρμα ουτε μέχρι ποια μέρα έφτασαν. Βασικά νόημα για μένα έχει ότι τώρα δεν έχω κανενα. Βέβαια από ότι μας έχουν πει όλοι οι γιατροί το σπέρμα καλό είναι όμως, πχ τον Οκτώβριο ήταν πολυ καλυτερο (κινητ. 20 την 1η ώρα) ενώ τώρα ήταν με κινητ. 14 την 1η ώρα. Όμως είμαι σίγουρη ότι πρεπει να είναι τα ωάρια μου το προβλημα. 

Δεν ξέρω τι να πω. Πριν 25 ημέρες κόλλησα κ κοβιντ κιολας. Είχα κ κάτι 37-37,5. Λετε να επηρεάζεται? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marjie είπε:

Ναι εχω παει και μου ειχε βρει διαφορα κ τρεχω τωρα με αυτα...... Ουφ!

Πρεπει να της πω τα νεοτερα σωστα.  

 

Ναι. στείλε της ένα mail και θα επικοινωνήσει εκείνη μαζί σου.

1 hour ago, martha13 είπε:

ευχαριστω πολυ αν και εχω αρχισει να ανχωνομαι .χθες το βραδυ ειχα πονους και προχθες το μεσημερι,λιγο νωρις δεν ειναι?αν σκεφτεις οτι εκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτερα,ηταν οι μερες της εμφυτευσης αυτες.

εχεις τα λεγομενα φονικα κυτταρα?

Τα nk λες; Γι´αυτά δεν δίνουν κορτιζόνη. Βάζω στοίχημα ότι έπεσε σε large γιατρό και της έδωσε (τα πάντα όλα) προληπτικά εκ του πρωτοκόλλου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...