Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , martha13 είπε:

εκανα 17η μερα του κυκλου ,και εγω μονο cyclacour επαιρνα και ειχα  τελειο ενδομητριο και πολυ καλες ορμονες

φανταζομαι βοηθησε το cyclacour 

το οποιο το παιρνω ακομα και τωρα μετα την εμβρυομεταφορα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 minutes ago, Natassou85 said:

Ααα μαλιστα .. ποσο καιρο το παιρνεις τωρα κ σε τι δοση;; Σε ευχαριστω κοριτσι μ

Είναι λίγο πάνω από 15 μέρες που το ξεκίνησα και θα το φτάσω 2000mg την μέρα, ένα χάπι το πρωί και ένα το βράδυ. Με έχουν τσακίσει οι καούρες όμως, ξυπνάω μέσα στην νύχτα γιατί βράζει το μέσα μου. 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Νομίζω μέχρι και την χοριακή και βλέπουμε. Δεν θυμάμαι και καλά. Εγώ αν τα καταφέρω πάντως δεν θα ήθελα να το συνεχίσω μετά.  

Άμα είναι να βγαίνει πάλι παθολογική η καμπύλη τότε γιατί το παίρνουμε? τι προσφέρει? 

Φορτώθηκε άδικα τις αντιβιώσεις λόγω λάθος αποτελεσμάτων του εργαστηρίου ή λόγω κακής εκτίμησης του Τσιλιβ? Παίζει ρόλο αυτό. Γιατί εγώ σαν εργαστήριο το πρότεινα 

Εγώ έχω κάνει αυτού του είδους την θεραπεία αλλά αντί για αντισυλληπτικά έπαιρνα cyclacur. Υποτίθεται είναι για να "ξεκουραστούν" οι ωοθήκες. Σε μένα δεν άλλαξε τίποτα απολύτως. Τσάμπα είχα φορτωθεί 4 μήνες τόση ορμόνη και με είχαν κάνει χάλια ψυχολογικά. 

@kateriiina25 την καμπύλη την επανέλαβα στον 4ο μήνα, που είχα διακόψει το φάρμακο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Natassou85 είπε:

Επαιρνες δλδ 2 των 500mg πρωι βραδυ;

Ένα των 1000 αλλά το πήγαμε σταδιακά βεβαια εμενα με πειράζει στο έντερο 

αλλα με τα προβιοτικά είμαι οκ 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

55 minutes ago, Troia said:

Για όλα αυτά ρώτα την Οικονομοπούλου. Νομίζω πας κι εσύ στο τμ. αποβολών του Έλενα, σωστά; Και αν ήταν ακόμα η Τσεκούρα εκεί θα σου έλεγε και τι διατροφή να ακολουθήσεις, αλλά νομίζω η Οικονομοπούλου δεν ασχολείται με αυτά...

Στο Τμήμα Αποβολων του Έλενα τι κάνουν ακριβώς? Ρωτάω γιατί είχα μια αποβολή περυσι.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Φορτώθηκε άδικα τις αντιβιώσεις λόγω λάθος αποτελεσμάτων του εργαστηρίου ή λόγω κακής εκτίμησης του Τσιλιβ? Παίζει ρόλο αυτό. Γιατί εγώ σαν εργαστήριο το πρότεινα 

Στον Τσιλιβάκο το χρεώνω, γιατί έκανε καλλιέργεια και του έβρισκαν e-coli, ο Τσιλιβάκος του έδινε αντιβίωση, ξανά καλλιέργεια όπου το μικρόβιο είχε γίνει ανθεκτικό σε πολλά αντιβιωτικά και γενικά αυτή η ιστορία τράβηξε καιρό. Όταν πήγαμε στον Ασβέστη του έκανε καλλιέργεια ούρων με τη λήψη προστατικού υγρού και βγήκε καθαρή, οπότε μας είπε ότι ήταν μια απλή επιμόλυνση. Ο άντρας μου τότε κατηγορουσε το locus ότι μας έβγαζε μικρόβιο για να επαναλαμβανουμε εξετάσεις, αλλά νομίζω ότι έφταιγε ξεκάθαρα ο Τσιλιβάκος. Στο locus μας είχε στείλει ουρολόγος πριν τον Ασβέστη για εξετάσεις, γιατί μας είχε πει ότι ο Λυμπερόπουλος είναι πολύ ακριβός. Ο Ασβέτης μας έστειλε στο Λυμπερόπουλο για κατακερματισμό, ο οποίος σε αυτό ήταν πιο φθηνός από συνοικιακό διαγνωστικό και αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν ότι μας είδε και ο ίδιος. Δηλαδή μας πήρε ιστορικό και μετά συζητήσαμε και για τα αποτελέσματα. 

Πέρα από αυτό όμως, το locus έχει το όνομα του αξιόπιστου διαγνωστικού. Αν τίθεται οικονομικό θέμα, καλά κάνατε και πήγατε εκεί. 

πρίν από 10 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Στο Τμήμα Αποβολων του Έλενα τι κάνουν ακριβώς? Ρωτάω γιατί είχα μια αποβολή περυσι.. 

Εξονυχιστικό έλεγχο σε περίπτωση αποβολών, αποτυχημένων εξωσωματικών και υπογονιμότητας. Να πας οπωσδήποτε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Troia said:

 

Εξονυχιστικό έλεγχο σε περίπτωση αποβολών, αποτυχημένων εξωσωματικών και υπογονιμότητας. Να πας οπωσδήποτε! 

Πωπω και δεν μου είπαν τίποτα όσο ήμουν εκεί.... Θα παρω να κλείσω ραντεβού. Ζητάω κάποιον συγκεκριμένα? 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Troia said:

Στον Τσιλιβάκο το χρεώνω, γιατί έκανε καλλιέργεια και του έβρισκαν e-coli, ο Τσιλιβάκος του έδινε αντιβίωση, ξανά καλλιέργεια όπου το μικρόβιο είχε γίνει ανθεκτικό σε πολλά αντιβιωτικά και γενικά αυτή η ιστορία τράβηξε καιρό. Όταν πήγαμε στον Ασβέστη του έκανε καλλιέργεια ούρων με τη λήψη προστατικού υγρού και βγήκε καθαρή, οπότε μας είπε ότι ήταν μια απλή επιμόλυνση. Ο άντρας μου τότε κατηγορουσε το locus ότι μας έβγαζε μικρόβιο για να επαναλαμβανουμε εξετάσεις, αλλά νομίζω ότι έφταιγε ξεκάθαρα ο Τσιλιβάκος. Στο locus μας είχε στείλει ουρολόγος πριν τον Ασβέστη για εξετάσεις, γιατί μας είχε πει ότι ο Λυμπερόπουλος είναι πολύ ακριβός. Ο Ασβέτης μας έστειλε στο Λυμπερόπουλο για κατακερματισμό, ο οποίος σε αυτό ήταν πιο φθηνός από συνοικιακό διαγνωστικό και αυτό που μας έκανε εντύπωση ήταν ότι μας είδε και ο ίδιος. Δηλαδή μας πήρε ιστορικό και μετά συζητήσαμε και για τα αποτελέσματα. 

Πέρα από αυτό όμως, το locus έχει το όνομα του αξιόπιστου διαγνωστικού. Αν τίθεται οικονομικό θέμα, καλά κάνατε και πήγατε εκεί. 

Ok, σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως ο Μακαρ μας είπε ότι μπορούμε να τις κάνουμε όπου εμείς θέλουμε αλλά να αποφύγουμε τα συνοικιακά διαγνωστικά και τις αλυσίδες τύπου βιοιατρική. Δεν προσπάθησε δηλαδή να προωθήσει το locus, απλώς είπε ότι το θεωρεί αξιόπιστο. Εγώ έκανα μετά έρευνα σε διάφορα κέντρα και είδα ότι οικονομικά υπήρχε διαφορά σημαντική και έτσι πήγαμε εκεί. Την καλλιέργεια προστατικού υγρού πολύ θα ήθελα να την κάνει και ο δικός μου γιατί πιθανότατα έχει χρόνια προστατίτιδα αλλά δεν θέλει καθόλου. Και ρώτησα τον Μακαρ για προληπτική αντιβίωση αλλά δεν ήθελε να του δώσει έτσι στα τυφλά, κάτι το οποίο εκτίμησα βέβαια. 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, kateriiina25 said:

 

Εγώ έχω κάνει αυτού του είδους την θεραπεία αλλά αντί για αντισυλληπτικά έπαιρνα cyclacur. Υποτίθεται είναι για να "ξεκουραστούν" οι ωοθήκες. Σε μένα δεν άλλαξε τίποτα απολύτως. Τσάμπα είχα φορτωθεί 4 μήνες τόση ορμόνη και με είχαν κάνει χάλια ψυχολογικά. 

Επαιρνες Cycklacur? Εγώ παντως οταν ξεκίνησα να παιρνω τα λευκά είχα ενδομήτριο 9,2 και κατέληξα με 7. Το απέδωσαν σε άγχος (που δεν πιστευω οτι ηταν αυτός ο λόγος. Βέβαια κοπανησα κ δυο εμβόλια covid στο διάστημα αυτό). Γενικά τα έχω σιχαθεί. Με είχαν κάνει κι εμένα χάλια ψυχολογικά και μου καθυστερουσαν την περιοδο εκτός αν έπαιρνα κ τα καφέ τα οποία δεν μου τα έδιναν, έφτασα σε σημείο να πιεσω να δεχθουν να τα παρω. Επίσης κ η ωορρηξία μου μάλλον επηρεαζόταν αρνητικά, αν κ αυτό μπορεί να ήταν ιδέα μου. 

Ξέρει κάποια εδώ περισσοτερα για αυτή την ορμόνη? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 46 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Νομίζω μέχρι και την χοριακή και βλέπουμε. Δεν θυμάμαι και καλά. Εγώ αν τα καταφέρω πάντως δεν θα ήθελα να το συνεχίσω μετά.  

Άμα είναι να βγαίνει πάλι παθολογική η καμπύλη τότε γιατί το παίρνουμε? τι προσφέρει? 

Φορτώθηκε άδικα τις αντιβιώσεις λόγω λάθος αποτελεσμάτων του εργαστηρίου ή λόγω κακής εκτίμησης του Τσιλιβ? Παίζει ρόλο αυτό. Γιατί εγώ σαν εργαστήριο το πρότεινα 

Εγώ έχω κάνει αυτού του είδους την θεραπεία αλλά αντί για αντισυλληπτικά έπαιρνα cyclacur. Υποτίθεται είναι για να "ξεκουραστούν" οι ωοθήκες. Σε μένα δεν άλλαξε τίποτα απολύτως. Τσάμπα είχα φορτωθεί 4 μήνες τόση ορμόνη και με είχαν κάνει χάλια ψυχολογικά. 

Η αλήθεια είναι κάτι δε μου άρεσε που μου το πρότεινε αυτό και σε συνδυασμό με το ότι το καλοκαίρι κάναμε πρόκληση με femara 4 μήνες και μόλις το είπα στην εμβρυολογο παρότι συνεργάζονται μου είπε ότι δε θα έπρεπε σε αυτά τα κιλά που ήμουν τότε να επιδιώξουμε εγκυμοσύνη κάπως δε ξέρω .. πήρα και την ενδοκρινολογο να της το πω γιατί μου είπε αν αλλάξεις κάτι να με πάρεις και μου είπε από εμένα είναι λάθος στη δική σου περίπτωση και με τα παραπάνω κιλά έτσι ελαφρά τη καρδία εγώ δε θα σου έδινα αντισυλληπτικά. Ας κάνεις και 2-3 μήνες να αδιαθετήσεις το προτιμώ από το να πάρεις τέτοια και αν τα πάρεις θέλει ένα καλό αντιθρομβωτικο έλεγχο, έτσι απλά πάρε αντισυλληπτικά στη δική σου περίπτωση δε το συστήνω.  Και γενικά δεν θέλω να πάρω και τζάμπα ορμονες δηλαδή έχει νόημα ή τζάμπα θα τα φορτωθω? 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ερώτηση: κατά το διάστημα που περνάτε utrogestan κόβατε το αλάτι γιατί έχω ακούσει ότι κάνει κατακράτηση.Και τη ζάχαρη;

Σήμερα είναι η τελευταία μου μέρα κορτιζόνης και έλεγα μήπως αύριο ξεκινήσω να τρώω λίγο αλατισμένο φαγητάκι όμως συνεχίζω utrogestan! Μήπως δεν πρέπει να φάω αλάτι και τις υπόλοιπες μέρες?

Η αλήθεια είναι ότι γενικά δόξα τω Θεώ με τις ορμόνες δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα,ούτε κατακράτηση ,ούτε ζαλάδες πέραν από κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά οπότε έχω ξεθαρρέψει! :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Πωπω και δεν μου είπαν τίποτα όσο ήμουν εκεί.... Θα παρω να κλείσω ραντεβού. Ζητάω κάποιον συγκεκριμένα? 

Κλείνεις μέσω 1535.gr ή μέσω του τηλ. κέντρου 1535. Χθες υπήρχε μία ακύρωση για αρχές Μαΐου. Το ιατρείο λέγεται ιατρείο κέντρο ελέγχου αποβολών.

πρίν από 8 λεπτά , Equality είπε:

Κορίτσια ερώτηση: κατά το διάστημα που περνάτε utrogestan κόβατε το αλάτι γιατί έχω ακούσει ότι κάνει κατακράτηση.Και τη ζάχαρη;

Σήμερα είναι η τελευταία μου μέρα κορτιζόνης και έλεγα μήπως αύριο ξεκινήσω να τρώω λίγο αλατισμένο φαγητάκι όμως συνεχίζω utrogestan! Μήπως δεν πρέπει να φάω αλάτι και τις υπόλοιπες μέρες?

Η αλήθεια είναι ότι γενικά δόξα τω Θεώ με τις ορμόνες δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα,ούτε κατακράτηση ,ούτε ζαλάδες πέραν από κάποιες ενοχλήσεις στην κοιλιά οπότε έχω ξεθαρρέψει! :)

Κανένα πρόβλημα με το utrogestan και το αλάτι.

πρίν από 30 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Ok, σε ευχαριστώ πολύ! Πάντως ο Μακαρ μας είπε ότι μπορούμε να τις κάνουμε όπου εμείς θέλουμε αλλά να αποφύγουμε τα συνοικιακά διαγνωστικά και τις αλυσίδες τύπου βιοιατρική. Δεν προσπάθησε δηλαδή να προωθήσει το locus, απλώς είπε ότι το θεωρεί αξιόπιστο. Εγώ έκανα μετά έρευνα σε διάφορα κέντρα και είδα ότι οικονομικά υπήρχε διαφορά σημαντική και έτσι πήγαμε εκεί. Την καλλιέργεια προστατικού υγρού πολύ θα ήθελα να την κάνει και ο δικός μου γιατί πιθανότατα έχει χρόνια προστατίτιδα αλλά δεν θέλει καθόλου. Και ρώτησα τον Μακαρ για προληπτική αντιβίωση αλλά δεν ήθελε να του δώσει έτσι στα τυφλά, κάτι το οποίο εκτίμησα βέβαια. 

Σωστά σας είπε ο Μακαρούνης και για τα 2. Η δική μας λανθασμένη διάγνωση ήταν για χρόνια προστατίτιδα. Τι σε κάνει και το πιστεύεις ότι έχει κάτι τέτοιο ο άντρας σου;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...