Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Troia είπε:

@Ioli93 Τη φήμη για τον καλύτερο λαπαροσκόπο στην Αθήνα την έχει ο Πιστοφίδης. Η @Condios μπορεί να σου πει περισσότερα.

 

1 hour ago, marina39 είπε:

Αχ να μου πει κ μένα γιατί η ενδομητρίωση ξαναβγαίνει και ενδεχομένως να χρειαστώ κ γω. :/ 

Ότι χρειαστούν τα κορίτσια πολύ ευχαρίστως,,,εγώ όμως έκανα επεμβατική λαπαροσκοπηση ,,,,η υστεροσκοπηση ήταν ίσα για το scratching,,, ευτυχώς μήτρα ενδομήτριο πεντακάθαρα! @Ioli93 επίσης στη διάθεσή σου. Το ποσό δεν ήταν 1000€ πάντως αλλά πολλά περισσότερα,,,ο Πιστοφιδης είναι για μένα αυτή τη στιγμή κορυφή στην Ελλάδα σε ινομυωματα,,,, ενδομητριωση,πολύποδες και συμφισεις. Τον συνιστώ ανεπιφύλακτα αλλά αν τον ψάξετε θα βρείτε και μαρτυρίες άλλων γυναικών. Εύχομαι πολύ καλή τύχη ολόψυχα κορίτσια, Να είστε δυνατές και πιστές στο όνειρο!!!!

@Maria.28 χειρουργεί στο Λευκό Σταυρό στην Αθήνα,,,,για τις τιμές υποθέτω καλύτερα να μιλήσεις μαζί του απ'ευθείας αφού κανείς ρντβ για το οποίο θέμα σου. Ταπεινή μου γνώμη πάντα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 minutes ago, Maria.28 said:

@Troiaγνωρίζεις σε ποια κλινικη χειρουργει, ποσά η τιποτα αλλο...?Μακαρι να το δει η κοπελα που λες να μας απαντησει...

@marina39Μην μου λες τετοια κ ειμαι κ χεστ*ς μεγαλος συγνωμη για την εκφραση αλλα ειμαι φοβιτσιαρα πολυ! Σκεφτομουν να παω στο Γεν...ς αλλα αν κανω ραντεβου κ ζητησω απο συγκεκριμενο γιατρο την επεμβαση υπαρχει περίπτωση δηλαδη τελευταια στιγμη να ερθει αλλος κ να μην ξερω τι να κανω???! Σοκ! 

Αν κανονίσεις συγκεκριμένη μέρα να γίνει με τον Σφακ δεν νομίζω ότι μπορεί να αλλάξει. Εγώ τόσα χρόνια δεν έχω κάνει τίποτε με κανέναν άλλον. Πάντα με τον ίδιο. Μία φορά έτυχε να λείπει σε μέρα που ήμουν για ωοληψία αλλά με ενημέρωσαν από την αρχή και το αναβάλαμε για την επόμενη 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Να ρωτήσω κάτι.. σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα..? Ξεκίνησα cyclacour προς το παρόν για 6 μέρες και μετά θα πάω για υπέρηχο!! 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kateriiina25 είπε:

Κι εγώ στον ίδιο είχα πάει και μου είχε πει το ίδιο πράγμα. Όπως το ίδιο μου είχε πει και η Βενάκη. Αυτών των δύο την συμβουλή ακολούθησα και ενώ δεν πιστεύω ότι είχαν άδικο, είπα να δοκιμάσω και με gluco 

Ναι, η αλήθεια είναι ότι αν την ρωτήσεις σημαίνει ότι την αμφισβητείς χαχα. Γι αυτό σου λέω να πάρεις μία 2η γνώμη. Γιατί δεν έχει και νόημα να παίρνεις ένα φάρμακο χωρίς να κάνει δουλειά. 
Ρε 'σύ κορίτσι ήθελα να σε ρωτήσω, για τον κατακερματισμό που είναι έτσι υψηλός τι σας έχουν πει εσάς? Πως θα προχωρήσετε? Έχετε δει κάποιον ανδρολόγο?

Εμένα μου είχε πει η γιατρός ότι θα πρέπει να το παίρνω μέχρι και την θετική χοριακή

Κι εγώ είχα λίγο αίμα μετά από ωοληψία. Δεν νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. 

Ναι σωστό και αυτό που λες έχεις ένα δίκιο, θα το κοιτάξω γιατί θα πρέπει να πάω και σε διπλανή πόλη εδω δεν έχουμε καποιον (τις προκόπης εννοω) .

Είχαμε κλείσει ραντεβού σε εμβρυολογο στη Θεσσαλονίκη για να συζητήσουμε το θέμα εξωσωματικης και την ίδια μέρα είχαμε κλείσει και σε ανδρολογο στη Θεσσαλονίκη ,το ραντεβού της εμβρυολογου ήταν πριν και μετά από αυτό ο άντρας μου δεν ήθελε να πάμε στον ανδρολογο γιατί ήταν τόσο αναλυτική ,τόσο επεξηγηματική τόσο δε ξέρω τι να πω που να πω την αλήθεια και εμένα με κάλυψε πλήρως όχι ότι ξέρω τη περισσότερο θα μπορούσα να μάθω αλλά εγώ επέμενα να πάμε και στον ανδρολογο και εκείνος δεν ήθελε , ελεγε να δοκιμάσουμε ότι μας είπε ένα 3 μηνο όπως μας είπαν και θα το δούμε μετά και έτσι κάναμε γιατί δεν ήθελα να τον πιέσω 

Η εμβρυολογος μας πρότεινε βιταμίνες περνει της spermotred και μια πολυβιταμινη που έχει και q10 μεσα, διατροφή κυρίως πρωτεϊνική χωρίς πολλούς υδατάνθρακες και κυρίως προϊόντα ολικής ,όχι πολύ ζαχαρη, αλατι και τέτοια . Πολλά φρούτα και σαλάτες και περπάτημα ή άσκηση όσο γίνεται . Βασιλικό πολτό μας είπε ότι είναι καλό και γενικά να επιλέγει τροφές που φημίζονται για της αντιοξειδωτικες τους ιδιότητες. Και συχνή εκσπερμάτωσει κάθε 2 μέρες. Για την ακρίβεια μας περιέγραψε ότι ο κατακερματισμός είναι σα να αρχίσει να σου δείχνει το σπέρμα ότι κάτι δε πάει καλά όπως με το αίμα και ότι όσο δεν εκσπερμάτωνεις συχνά είναι σα να του δίνεις μήνυμα οτι δε το χρειαζεσαι και μπενει σε μια και καλά κατάσταση γήρανσης ότι μεγάλωσες και δε το χρειάζεσαι να στο πω απλά . Θα δούμε στην επανάληψη τη κάνανε ,ήδη με της διατροφή που κάνουμε μαζί πια έχουμε χάσει από περίπου 10 κιλά ο καθένας μας 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marina39 said:

Καλησπέρα Μαρτζι, έχω κ εγώ ατροφική γαστρίτιδα (διάγνωση πριν 8 μήνες) και μόλις έμεινα έγκυος. Πρεπει να δεις αν σου έκανε αναιμία από έλλειψη β12. Γιατί αυτό μπορεί όντως να μην αφήσει να γίνει η εμφύτευση. Έχω κ χασιμότο σκέψου κ με 2 αυτοάνοσα έμεινα. 

Κατ 'αρχην Συγχαρητηρια κ ευχομαι να πανε ολα καλα!

Εγω τωρα μολις το ανακαλυψα τυχαια φυσικα για την ατροφικη γαστριτιδα.. Εχω και εγω χασιμοτο επισης! Προσφατα το ανακαλυψα και αυτο.. Οπως και κανα δυο αλλα αυτοανοσα.. Εχω και αναιμια και ελλειψη β12!  Και τι κανουμε για αυτο;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Troia είπε:

Πήρες κορτιζόνη όμως;

Κορίτσια,  μια φίλη μου χαρίζει 3 puregon + την πένα, λήξη 12/2023. Περιοχή: Αθήνα.  Όποια ενδιαφέρεται, ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα ή ας απαντήσει εδώ αν βρει γεμάτο inbox.

Σου έστειλα στο inbox για τις puregon 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ξεκίνησα τελικά την διέγερση με 250 puregon. Στον υπερηχο ειδε σύνολο περίπου 14 ωοθηλακια . Μου είπε ότι είναι ιδανικός αριθμός,  απλά αναρωτιέμαι αν είναι εντάξει γιατί και σε απλους υπέροχους, τόσους έβρισκαν... δεν θα έπρεπε με τη φαρμακευτική αγωγή να αυξηθούν;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ said:

Ναι σωστό και αυτό που λες έχεις ένα δίκιο, θα το κοιτάξω γιατί θα πρέπει να πάω και σε διπλανή πόλη εδω δεν έχουμε καποιον (τις προκόπης εννοω) .

Είχαμε κλείσει ραντεβού σε εμβρυολογο στη Θεσσαλονίκη για να συζητήσουμε το θέμα εξωσωματικης και την ίδια μέρα είχαμε κλείσει και σε ανδρολογο στη Θεσσαλονίκη ,το ραντεβού της εμβρυολογου ήταν πριν και μετά από αυτό ο άντρας μου δεν ήθελε να πάμε στον ανδρολογο γιατί ήταν τόσο αναλυτική ,τόσο επεξηγηματική τόσο δε ξέρω τι να πω που να πω την αλήθεια και εμένα με κάλυψε πλήρως όχι ότι ξέρω τη περισσότερο θα μπορούσα να μάθω αλλά εγώ επέμενα να πάμε και στον ανδρολογο και εκείνος δεν ήθελε , ελεγε να δοκιμάσουμε ότι μας είπε ένα 3 μηνο όπως μας είπαν και θα το δούμε μετά και έτσι κάναμε γιατί δεν ήθελα να τον πιέσω 

Η εμβρυολογος μας πρότεινε βιταμίνες περνει της spermotred και μια πολυβιταμινη που έχει και q10 μεσα, διατροφή κυρίως πρωτεϊνική χωρίς πολλούς υδατάνθρακες και κυρίως προϊόντα ολικής ,όχι πολύ ζαχαρη, αλατι και τέτοια . Πολλά φρούτα και σαλάτες και περπάτημα ή άσκηση όσο γίνεται . Βασιλικό πολτό μας είπε ότι είναι καλό και γενικά να επιλέγει τροφές που φημίζονται για της αντιοξειδωτικες τους ιδιότητες. Και συχνή εκσπερμάτωσει κάθε 2 μέρες. Για την ακρίβεια μας περιέγραψε ότι ο κατακερματισμός είναι σα να αρχίσει να σου δείχνει το σπέρμα ότι κάτι δε πάει καλά όπως με το αίμα και ότι όσο δεν εκσπερμάτωνεις συχνά είναι σα να του δίνεις μήνυμα οτι δε το χρειαζεσαι και μπενει σε μια και καλά κατάσταση γήρανσης ότι μεγάλωσες και δε το χρειάζεσαι να στο πω απλά . Θα δούμε στην επανάληψη τη κάνανε ,ήδη με της διατροφή που κάνουμε μαζί πια έχουμε χάσει από περίπου 10 κιλά ο καθένας μας 

 

Μάλιστα, πάνω κάτω τα ίδια μας έχει πει και μας ο ανδρολόγος οπότε δεν νομίζω ότι παραλείψατε κάποια σοβαρή πληροφορία. Ο δικός μου έχει 30% κατακερματισμό. Του έχει δώσει τις brudy fertil, serpafar, filicine, Q10 και παίρνει και βιταμίνη C, D και ψευδάργυρο. Κιλά δεν έχει καθόλου παραπανήσια και διατροφή έκανε ανέκαθεν καλή με πολλή πρωτείνη κτλ γιατί γυμνάζεται κατά καιρούς αλλά κάνει καθιστική ζωή λόγω δουλειάς και έχουμε ξεκινήσει τώρα περπάτημα/τρεξιμο. Επίσης η συχνή εκσπερμάτιση πολύ σημαντική, καλά στα είπε. Πότε έχετε επαναληπτική εξέταση εσείς?  


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Ειχες αιμα μετα την υστεροσκοπηση ε; 

Θεωρω οτι θα έπρεπε να κανεις τεχνητό  αν ήθελες οπωσδήποτε σε αυτόν. Που διαφωνώ αφου σε φυσικό πέτυχες.

Το θεμα ειναι οτι ειχα και το ερα τεστ που είχε γινει σε φυσικο και ειπαμε να το παμε ετσι...Βεβαια οπως εχω ξαναγράψει δεν θα το ακολουθήσουμε το αποτελεσμα του γιατί ο γιατρός λεει πως ειναι άχρηστο σε φκ αφου το παράθυρο ανοιγει απο μονο του...Απλα παμε χωρις φάρμακα...

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Κορίτσια ξεκίνησα τελικά την διέγερση με 250 puregon. Στον υπερηχο ειδε σύνολο περίπου 14 ωοθηλακια . Μου είπε ότι είναι ιδανικός αριθμός,  απλά αναρωτιέμαι αν είναι εντάξει γιατί και σε απλους υπέροχους, τόσους έβρισκαν... δεν θα έπρεπε με τη φαρμακευτική αγωγή να αυξηθούν;

Καλημέρα κορίτσι. Με την φαρμακευτική αγωγή δεν αυξάνονται αλλά μεγαλώνουν όοοοολα αντί το ένα που θα μεγάλωνε κανονικά.

Μπράβο για τα 14, πολύ καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Lilian 28 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Να ρωτήσω κάτι.. σε ποια μέρα του κύκλου κάνατε εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα έμβρυα..? Ξεκίνησα cyclacour προς το παρόν για 6 μέρες και μετά θα πάω για υπέρηχο!! 

εγω εκανα 5 μερες μετα την ωορηξια γιατι ειχα βαστοκυστες 5 ημερων

10 ώρες πρίν, marina39 είπε:

Καλησπέρα είμαι 41.5 κ μόλις έμεινα έγκυος. Δεν ξέρω αν θα είναι γέννα είναι πολύ νωρίς ακόμη αλλά σου γράφω για να σου δώσω κουράγιο! 

Πήρα πρεζολόν ναι αλλά μου το κοψε σήμερα

και εγω ειμαι 43 και εκανα εμβρυομεταφορα τη Δευτερα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , ksvolimi είπε:

Καλημερα κοριτσια, ερωτηση για σπερμοδιαγραμμα και κατακερματισμό λυμπεροπουλο η καπου αλλου;

 Καλημέρα!Εγώ Λυμπεροπουλο θα σου πρότεινα... Spermlab με τίποτα και φυσικά όχι σε μικρά διαγνωστικά ή αλυσίδες διαγνωστικών τύπου Βιοϊατρική... γιατρός μου πρότεινε και την Κρυογονία.Δεν έχω εμπειρία να σου πω και δεν νομίζω να είναι και φθηνότερη βέβαια από τον Λυμπερόπουλο

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Equality είπε:

 Καλημέρα!Εγώ Λυμπεροπουλο θα σου πρότεινα... Spermlab με τίποτα και φυσικά όχι σε μικρά διαγνωστικά ή αλυσίδες διαγνωστικών τύπου Βιοϊατρική... γιατρός μου πρότεινε και την Κρυογονία.Δεν έχω εμπειρία να σου πω και δεν νομίζω να είναι και φθηνότερη βέβαια από τον Λυμπερόπουλο

 


ναι δε μιλώ για τα μικρα λυμπεροπουλο ειχαμε παει αλλα λεω μηπως εχει καμια αλλη εμπειρία αλλη κοπελα.. ευχαριστω❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Natassou85 είπε:

Κοριτσια οσες παιρνετε glucophage ποσο καιρο πριν την ωοληψια το κοψατε ;; Η το συνεχισατε κανονικα μεχρι την ωοληψια κ μετα την εμβρυομεταφορα;

@Natassou85 Καλή σου μέρα. Εγώ έπαιρνα 1000mg x2 Glycofren της Unipharma (γενόσημο του Glucophage), προ ωοληψιών, κατά τη διάρκεια ωοληψιων/εμβρυομεταφορων και το διέκοψα στον 3ο μήνα κύησης. Δεν διέκοψα καθόλου κατα τη διάρκεια των διαδικασιών εξωσωνατικής. Ήμουν σε επικοινωνία με 2 ενδοκρινολόγους και τον γιατρό μου και δεν μου πρότειναν διακοπή, ίσα ίσα. 

Σε κάθε περίπτωση βέβαια θα σου έλεγα να μιλήσεις με τον ενδοκρινολόγο σου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...