Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

@happiness79 το site του Λητώ το είδα. Εχει ολόκληρο άρθρο και σε κάποιο σημείο λέει :

Περίπου 80% των αποβολών (4 στις 5) συμβαίνουν στο πρώτο τρίμηνο της κύησης. Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα.

πρίν από 7 λεπτά , Kallo είπε:

Μακάρι. Σε ευχαριστώ 

Να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία. Όταν λέτε όλες ότι μιλάτε με την μαία. Ποια μαία εννοείται? Του κέντρου εξωσωματικης? Σας έχει δώσει η ίδια το τηλέφωνο της? 

Τη μαία του γυναικολόγου-εξωσωματικου  μας! Κυρίως με αυτή μιλάμε. Εκτός αν είναι κάτι τρομερα σοβαρό! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@ksvolimi πως είσαι κορίτσι μου σμρ;;;;

1 ώρα πρίν, Chris_V είπε:

Κοριτσακια παω αυριο  στις 11 για την μεταφορα!

Ο γιατρος δε θελει να περιμενουμε και ηταν ευχαριστημενος με το ενδομητριο και τη μητρα γενικοτερα.

Εχω μια τεραστια αγωνια και προσμονη...

Δεν ξερω γιατι αλλα θελω τοσο πολυ να το παρω και να το εχω μεσα μου στη ζεστουλα...

Χαζεψα μου φαινεται πριν μεινω εγκυος... 

Με το καλό!!!!!!!!!! Ένα εμβρυακι θα βάλετε;


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Kallo είπε:

Μακάρι. Σε ευχαριστώ 

Να ρωτήσω κάτι που το έχω απορία. Όταν λέτε όλες ότι μιλάτε με την μαία. Ποια μαία εννοείται? Του κέντρου εξωσωματικης? Σας έχει δώσει η ίδια το τηλέφωνο της? 

Εννοούσα τη μαΐα του γιατρού μου. Παρ' όλα αυτά και στο κέντρο που ήμουν μιλούσα με μία κοπέλα που δεν ξέρω αν είναι μαΐα ή νοσιλεύτρια και είχαμε αποκτήσει οικειότητα μεταξύ μας με τα χρόνια...

πρίν από 27 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 το site του Λητώ το είδα. Εχει ολόκληρο άρθρο και σε κάποιο σημείο λέει :

Περίπου 80% των αποβολών (4 στις 5) συμβαίνουν στο πρώτο τρίμηνο της κύησης. Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα.

Ευχαριστώ! Αχρείαστο να είναι! Ολα καλά θα μας πάνε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Angot είπε:

@happiness79 το site του Λητώ το είδα. Εχει ολόκληρο άρθρο και σε κάποιο σημείο λέει :

Περίπου 80% των αποβολών (4 στις 5) συμβαίνουν στο πρώτο τρίμηνο της κύησης. Σε ζευγάρια χωρίς βεβαρημένο ιστορικό, η ανίχνευση καρδιακών παλμών στο έμβρυο μειώνει τον κίνδυνο της αποβολής στο 5% (1 στις 20) και στο 3%, αν ξεπεράσουν την 8η εβδομάδα.

Τη μαία του γυναικολόγου-εξωσωματικου  μας! Κυρίως με αυτή μιλάμε. Εκτός αν είναι κάτι τρομερα σοβαρό! 

Ααα οκ. Επειδή εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμα με καμία μαία. Ισως όταν πάω για τον υπέρηχο που θα μου πουν και αναλυτικά το πρόγραμμα που θα ακολουθήσω με τα φάρμακα και τις ενέσεις να μιλήσω τότε με την μαία. Λογικά αυτή θα μου δείξει πως θα τα κάνω ε? 

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Εννοούσα τη μαΐα του γιατρού μου. Παρ' όλα αυτά και στο κέντρο που ήμουν μιλούσα με μία κοπέλα που δεν ξέρω αν είναι μαΐα ή νοσιλεύτρια και είχαμε αποκτήσει οικειότητα μεταξύ μας με τα χρόνια...

Ευχαριστώ! Αχρείαστο να είναι! Ολα καλά θα μας πάνε!!! :)

Εγώ με μια κοπέλα από το κέντρο μιλάω που είναι η υπεύθυνη εκεί. Αλλά ούτε και εγώ ξέρω την ειδικότητα της 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Kallo είπε:

Ααα οκ. Επειδή εγώ δεν έχω μιλήσει ακόμα με καμία μαία. Ισως όταν πάω για τον υπέρηχο που θα μου πουν και αναλυτικά το πρόγραμμα που θα ακολουθήσω με τα φάρμακα και τις ενέσεις να μιλήσω τότε με την μαία. Λογικά αυτή θα μου δείξει πως θα τα κάνω ε? 

Εγώ με μια κοπέλα από το κέντρο μιλάω που είναι η υπεύθυνη εκεί. Αλλά ούτε και εγώ ξέρω την ειδικότητα της 

Ναι, δεν ξέρω αν είναι μαΐες ή νοσιλεύτριες, αλλά τι σημασία έχει? Θα σε καθοδηγήσουν μια χαρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/21/2022 at 8:56 PM, Makelen said:

Εννοειται σοκ! Το φανταζομαι! Τελικα εγω ζυγιστηκα σημερα. Μια εβδομαδα μετα. Πηρα 200γρ. Νομιζω ειναι οκ λογικα..

Άκούω από φίλες με παιδιά πως μερικές πήραν πολλά στην αρχή κ μετά πολύ λιγότερα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Μπράβο σου!!!!! Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!

  • Ευχαριστώ 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 51 λεπτά , Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Μπράβο κοριτσαρα μου... Συγχαρητήρια!!!! Να εχεις μια όμορφη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Συγχαρητηρια. Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Margeau said:

Καλή επιτυχία!!! Όλα καλά να σου έρθουν! Ηρεμία, τάξις και ασφάλεια! Και πολλά ασπράδια εννοείται! :D

Σε ευχαριστώ πολύ! Είμαι πολύ ήρεμη σε σχέση με την 1η φορά :) 

6 hours ago, winspert said:

@kateriiina25, κοριτσάκι μου καλη επιτυχία σου εύχομαι. Οσο για την περιοδο που ρωταγες ενα μου είχαν πει πως αν μου έρθει απο το μεσημέρι και μετα πιανω την επόμενη για πρώτη...

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και σε σένα σύντομα. Το ίδιο μου είπε και η Κωνσταντίνα του Σφακ οπότε αύριο πάω για εξετάσεις. 

6 hours ago, νικηαντωνια81 said:

Καλή επιτυχία!!!!! Να είναι η τυχερή σου ευχομαι!

Σε ευχαριστώ πολύ!! Μακάρι!

5 hours ago, ksvolimi said:

Κατερινακι μου καλη επιτυχια! Να ναι η τυχερη σου❤️

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Έκανες σήμερα την χοριακή τελικά?

4 hours ago, Chris_V said:

Καλη αρχη κοριτσι!

την σημερινη νομιζω θα μετρησεις σαν 1η επειδη αδιαθετησες μετα τις 20.00, ετσ μου ειχαν πει εμενα.

Η ενεσουλα πρεπει να γινεται παντα την ιδια ωρα (οποια διαλεξεις εσυ) αυτο ειναι το σημαντικο.

Εγω τις εκανα βραδακι γιατι το πρωι θα εχεις να κανεις και τον ανταγωνιστη.

Ολα τελεια θα πανε να μην σε ανησυχει τπτ. Μολις τελειωσα με την ιδια δοση και ηταν πολλη ευκολη διαδικασια, καθόλου παρενεργειες.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και για τις ευχές. Απόγευμα θα τις ξεκινήσω κι εγώ, βολεύει καλύτερα  

3 hours ago, happiness79 said:

@kateriiina25 καλή αρχή!!! Να είναι αυτή η τελευταία και τυχερή φορά εύχομαι! ❤

Μακάρι κορίτσι μου! Σε ευχαριστώ πολύ!!! 

3 hours ago, Chris_V said:

Κοριτσακια παω αυριο  στις 11 για την μεταφορα!

Ο γιατρος δε θελει να περιμενουμε και ηταν ευχαριστημενος με το ενδομητριο και τη μητρα γενικοτερα.

Εχω μια τεραστια αγωνια και προσμονη...

Δεν ξερω γιατι αλλα θελω τοσο πολυ να το παρω και να το εχω μεσα μου στη ζεστουλα...

Χαζεψα μου φαινεται πριν μεινω εγκυος... 

Έφτασε η ώρα! Καλή επιτυχία να έχεις! Να είναι η τυχερή σου ❤

53 minutes ago, Κατια39 said:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου! Να πάνε όλα καλά μέχρι τέλους εύχομαι!!! 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...