Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, N.Angel είπε:

Να σας ρωτησω κοριτσια κατι περιεργα δικα μου που συμβαινουν;; Μετα απο κοπο καταληξαμε να εχουμε ενα καλο ενβρυακι ελεγμενο..κ ο γιατρος με παει σε φυσικο κυκλο ετ με κατεψυγμενη βλαστοκυστη..(την προηγ ειχα παρει σικλακουρ κ πετυχα εμφυτευση).

Θελει με τα δικα μου οιστρογονα κ παχος ενδομητριου να προχωρησουμε γιατι λεει εχουν δειξει ερευνες πως μειωνεται ετσι το ποσοστο αποβολης, η πιθανοτητα εμφυτευσης παραμενει ιδια.

1) τι ελπιδες υπαρχουν με φυσικο κυκλο;; Ποσα κοριτσια εχουν παει με φυσικο κ κατεψυγμενες βλαστοκυστες κ πετυχαν;

2) μου εκανε υπερηχο σημερα 11η μερα κυκλου κ εχω ενα ωοθηλακιο 19χιλ (την Παρεσκευη ηταν 14χιλ) και ενδομητριο 6 χιλ.. περιμενω αποτελεσματα ορμονικων να δουμε αν οντως ειναι σε εξελιξη η η ωορρηξια οποτε μετα χανω αυτον τον κυκλο γιατι λεει δεν ειναι επαρκες κ το ενδομητριο κ χανουμε κ το παραθυρο λογικα;;..εγω σημειωτεον οτι εχω κυκλο γυρω στις 31 μερες κ ημουν νταν.. πως γινεται να κανω τοσο νωρις ωορρηξια..τοσο καιρο περιμενω κ αγωνιω κ ξαφνικα ολα ερχονται αναποδα;;;

 

Εγω σκεψου  οτι μάζευα με φυσικους και πηγαινα παντα 1η επισκεψη καθε μηνα την 8η μερα του κυκλου, οπου μου εκανε υπερηχο,Lh και e2 και μου λεγε το βραδυ να κανω Οβιτρελ.καθε 28 μερες η περιοδος μου παντα.συμφωνω με το φυσικο κυκλο γενικα.

On 22/5/2022 at 12:36 ΜΜ, Maria.28 είπε:

Εγω που μια φορα που εκανα τις εξετασεις αυτες 3 με 4 μερα περιοδου ηταν η Ε2 86 περιπου.. Τι σημαινει εσεις που ξερετε για να καταλαβω κ εγω? Οσο προχωρουν οι μερες περιοδου ανεβαινει κ τι μας δειχνει αυτη η ορμονη??? 

Μπορεί να μη σημαινει απαραίτητα κυστικό.αλλα η υψηλη γενικα δεν ειναι καλο σημαδι..σκεψου οτι εγω ειχα 680 ! Ειχε να μου ερθει περιοδος 2,5 μηνες ! Ειχα κυστη ,αλλα δε πηρα αντισυλληπτικα που μου ειχε πει ο γιατρος -περιμενα να φυγει μονη της.επισης οσο προχωραει ο κυκλος και αν εχεις παρει φαρμακα διεγερσης ειναι καλο  να μεγαλωνει η ε2 γιατι δειχνει οτι κατεβαζεις ωαρια.και σε τριτη περιπτωση ανεβαίνει αν εισαι εγκυος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Μία από τις 4 ωοληψίες την είχα κάνει 17η μέρα αντί για 13η που έκανα τις άλλες 3 γιατί είχε πιο αργή εξέλιξη το ωοθυλάκιο. Αν και πήραμε ωάριο εκείνον τον μήνα, δεν κατάφερε να γονιμοποιηθεί. Και σένα καθυστέρησε ή έχεις 2ο στον ίδιο κύκλο? 

Στον προηγούμενο κύκλο ειχα κυστικα , οποτε σε αυτο μου ζήτησε υπέρηχο 21η μερα για να δει αν εχω, γιατι θα έπαιρνα φαρμακα.

 Οποτε είδε 3, το 1 σίγουρα κυστικο, για τα αλλα δυο δεν ηταν σίγουρος και μου ειπε να πάω να τα παράκεντησουμε κι αν εχει ωάριο , εχει καλώς.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nephele78καλημερα Νεφελη!! Θυμασαι μηπως τι ενδομητριο ειχες την 8η μερα; Την ovitrelle μας την δινουν για να προκαλεσουμε ωορρηξια για να ωριμασει περισσοτερο το ωοθηλακιο; Μεχρι τωρα δεν εχω παρει ποτε! 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Ρωτάω γιατί περιμένω να βγει ένας διαγωνισμός για μια θέση εργασίας εδώ και 1 χρόνο και τώρα μ ενημέρωσαν ότι θα γίνει την  περίοδο που θα είναι οι 8-9-10 μέρα του κύκλου μου και βέβαια  η πρώτη μου διέγερση...αυτό να πέφτουν όλα μαζί.

Σημειωτέον  αυτές τις 3 μέρες θα πρεπει να παω εξωτερικό....κλαψ κλαψ

Σύμφωνα με την πεθερά μου πάντως, ο κόβιντ κάνει ένα restart στον οργανισμό. Γνωρίζει άλλη μία κοπέλα που ήταν σε διαδικασίες εξωσωματικής 4 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και μόλις κόλλησε κόβιντ αμέσως μετά έμεινε έγκυος φυσικά, όπως κι εγώ (κόλλησε και ο άντρας μου)! Χωρίς φυσικά να λέω ότι είναι κανόνας κάτι τέτοιο, δεν παύει όμως να είναι εντυπωσιακό, κόντρα στο γενικό "κανόνα" των μελετών. Υπάρχουν σίγουρα και εξαιρέσεις, οπότε δεν ξέρεις εσείς σε ποια κατηγορία ανήκετε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Angot said:

Κορίτσια το τεστ αγορι-κοριτσι που σας έλεγα!!!!

1) το ένστικτο της μαμας: αγορι ή κορίτσι; 

2) το ένστικτο του μπαμπα, αγορι ή κορίτσι; 

3)πονοκέφαλοι: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

4) χτυποι καρδιάς μωρού :<140 (αγορι) ή > 140 (κοριτσι); 

5)  σχήμα κοιλιας: στρογγυλη (αγορι) ή φαρδιά (κοριτσι); 

6) κρύα ποδια: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

7) μεγεθος ποδιού: μεγαλωσε (αγορι) ή ίδιο (κοριτσι)

8} θέση μωρού: χαμηλά (αγορι) ή ψηλά (κοριτσι); 

9) κινέζικο ημερολόγιο: αγορι ή κορίτσι; 

10) διάθεση:χαρούμενη (αγορι) ή  συννεφιασμένη (κοριτσι) 

11) λιγούρες:αλμύρα (αγορι) ή γλυκά (κοριτσι) 

12) πρωινές ναυτικές : οχι (αγορι) ή ναι (κοριτσι) 

13) πλευρά που κοιμαμαι: αριστερή (αγορι) ή δεξιά (κοριτσι) 

14) δερμα: ξηρό (αγορι) ή μαλακό (κοριτσι) 

15) πρόσωπο :λάμπει (αγορι) ή ακμή (κοριτσι) 

 

Μετράς πόσα αγορια κ πόσα κορίτσια κ βρίσκεις το αποτέλεσμα! 

Δεν είχα απαντήσεις σε όλα, αλλα βλέπω είμαι 7 αγόρι / 3 κορίτσι .

Αγοράκι είναι πάντως, χι χι :grin:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , zouko είπε:

Δεν είχα απαντήσεις σε όλα, αλλα βλέπω είμαι 7 αγόρι / 3 κορίτσι .

Αγοράκι είναι πάντως, χι χι :grin:

Εχουμε ακριβώς το ίδιο σκορ! Βέβαια το τεστ με τη σόδα και τα ούρα μου έβγαλε κορίτσι! Οπότε, όπως λέει και ο άντρας μου για να με πειράξει είναι 50-50, χαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , zouko είπε:

Δεν είχα απαντήσεις σε όλα, αλλα βλέπω είμαι 7 αγόρι / 3 κορίτσι .

Αγοράκι είναι πάντως, χι χι :grin:

Ποια θα μάθει πιο γρήγορα να δούμε αν ισχύει! 

Πόσο είσαι;; 

Κορίτσια οι κοιλίτσες σας έχουν φουσκώσει καθολου; όλες πάνω κάτω 6-7-8 εβδομάδα είμαστε! Εγω έβαλα μια φώτο στο προφίλ αν μπορείτε να καταλάβετε. Εχει φουσκώσει λιγάκι νομίζω, και μ το είπαν κ ολας. Οσοι με ήξεραν και πριν βεβαια! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Το κανα το τεστ 8 απαντήσεις ηταν αγόρι και 6 κορίτσι. Στην κατεψυγμένη βλαστοκύστη δεν ήξερα πως να υπολόγισω στο κινεζικό. Ε δεν ηταν και πολυ καραμπινάτο το αποτέλεσμα...

Όσες κανατε ωοληψια κοριτσια μετα την 21 η μερα του  κυκλου πηγε καλα; Φτιάξατε έμβρυο;

Είχα κάνει μια φορά δυστυχώς χάλια 


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Angot είπε:

Ποια θα μάθει πιο γρήγορα να δούμε αν ισχύει! 

Πόσο είσαι;; 

Κορίτσια οι κοιλίτσες σας έχουν φουσκώσει καθολου; όλες πάνω κάτω 6-7-8 εβδομάδα είμαστε! Εγω έβαλα μια φώτο στο προφίλ αν μπορείτε να καταλάβετε. Εχει φουσκώσει λιγάκι νομίζω, και μ το είπαν κ ολας. Οσοι με ήξεραν και πριν βεβαια! 

Εχεις μια μικρούλα χαριτωμένη κοιλίτσα!!! ❤ 

Εγώ έχω το φούσκωμα της ωορρηξίας, αυτό που η κοιλιά είναι σκληρή και φουσκωμένη στο κάτω μέρος της, που μόνο εγώ το καταλαβαίνω! Τόσο όσο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Εχεις μια μικρούλα χαριτωμένη κοιλίτσα!!! ❤ 

Εγώ έχω το φούσκωμα της ωορρηξίας, αυτό που η κοιλιά είναι σκληρή και φουσκωμένη στο κάτω μέρος της, που μόνο εγώ το καταλαβαίνω! Τόσο όσο!

Στο πάνω μέρος δεν έχει σκληρύνει; στο στομάχι! 

Καλά νωρις ειναι ακομα απλως επειδή έψαχνα τι να φορεσω το πρωί δεν έχω βγάλει καλοκαιρινά ακόμα... Την είδα και την έβγαλα φώτο. Είμαι και λίγο παλαβή και βιάζομαι!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


31 minutes ago, happiness79 said:

Εχουμε ακριβώς το ίδιο σκορ! Βέβαια το τεστ με τη σόδα και τα ούρα μου έβγαλε κορίτσι! Οπότε, όπως λέει και ο άντρας μου για να με πειράξει είναι 50-50, χαχα!

Αχ, αυτό δεν το ήξερα το τεστ ! Τελικά τι είναι το δικό σου ; Η δεν ξέρετε ακόμα ;

29 minutes ago, Angot said:

Ποια θα μάθει πιο γρήγορα να δούμε αν ισχύει! 

Πόσο είσαι;;  

Κορίτσια οι κοιλίτσες σας έχουν φουσκώσει καθολου; όλες πάνω κάτω 6-7-8 εβδομάδα είμαστε! Εγω έβαλα μια φώτο στο προφίλ αν μπορείτε να καταλάβετε. Εχει φουσκώσει λιγάκι νομίζω, και μ το είπαν κ ολας. Οσοι με ήξεραν και πριν βεβαια!  

Είμαι 17εβ3ημ. Eξωσ/κη έκανα τον Φεβρουάριο. Το έμαθα το φύλο την προηγούμενη εβδομάδα ! Είδα την φώτο σου, εγώ με το ζόρι έχω φουσκώσει όπως εσυ! Μπράβο ! Τι ύψος έχεις ; Εχει να κάνει και με αυτό λένε πολλοί.

Εμένα με κανονικό ντύσιμο , σχεδόν δεν φαίνεται, μόνο το απόγευμα που είμαι και λίγο πιο φουσκωμένη απο το φαγητό!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

Ποια θα μάθει πιο γρήγορα να δούμε αν ισχύει! 

Πόσο είσαι;; 

Κορίτσια οι κοιλίτσες σας έχουν φουσκώσει καθολου; όλες πάνω κάτω 6-7-8 εβδομάδα είμαστε! Εγω έβαλα μια φώτο στο προφίλ αν μπορείτε να καταλάβετε. Εχει φουσκώσει λιγάκι νομίζω, και μ το είπαν κ ολας. Οσοι με ήξεραν και πριν βεβαια! 

εμένα έχει φουσκώσει κ έχει σκληρύνει η κοιλιά, βέβαια είναι κ ανάλογα με την ώρα, ας πούμε το πρωί δεν είμαι τόσο φουσκωμένη, το βράδυ είμαι πιο πολύ. Νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει με τις ορμόνες

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , zouko είπε:

Αχ, αυτό δεν το ήξερα το τεστ ! Τελικά τι είναι το δικό σου ; Η δεν ξέρετε ακόμα ;

Είμαι 17εβ3ημ. Eξωσ/κη έκανα τον Φεβρουάριο. Το έμαθα το φύλο την προηγούμενη εβδομάδα ! Είδα την φώτο σου, εγώ με το ζόρι έχω φουσκώσει όπως εσυ! Μπράβο ! Τι ύψος έχεις ; Εχει να κάνει και με αυτό λένε πολλοί.

Εμένα με κανονικό ντύσιμο , σχεδόν δεν φαίνεται, μόνο το απόγευμα που είμαι και λίγο πιο φουσκωμένη απο το φαγητό!

Αααα 17 εβδομάδων μπράβο κοριτσι μμμ. Με το καλό. Ξεμπερδεψες με το 1ο 3μηνο. Τόσο αργά μαθαίνεις το φύλο; 

Εμενα η φώτο είναι τώρα το πρωί δλδ δεν είχα πιει νερό κλπ. Είμαι 1.67 και με ζύγισε ο γιατρός 56 κιλά την προηγούμενη Δευτέρα! 

πρίν από 3 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

εμένα έχει φουσκώσει κ έχει σκληρύνει η κοιλιά, βέβαια είναι κ ανάλογα με την ώρα, ας πούμε το πρωί δεν είμαι τόσο φουσκωμένη, το βράδυ είμαι πιο πολύ. Νομίζω ότι αυτό έχει να κάνει με τις ορμόνες

Εσυ εισαι κλωσσοπουλο. Και το κλωσσοπουλακι σου μεγαλώνει γοργά! Πόσο είσαι εσύ τώρα;;;  σορρυ ρε κορίτσια αλλά έχω μπλέξει τα μπούτια μ με το πόσες εβδομάδες είμαστε η καθεμια. Ούτε εγώ δεν ξέρω δλδ 100% πόσο είμαι! Χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Angot είπε:

Αααα 17 εβδομάδων μπράβο κοριτσι μμμ. Με το καλό. Ξεμπερδεψες με το 1ο 3μηνο. Τόσο αργά μαθαίνεις το φύλο; 

Εμενα η φώτο είναι τώρα το πρωί δλδ δεν είχα πιει νερό κλπ. Είμαι 1.67 και με ζύγισε ο γιατρός 56 κιλά την προηγούμενη Δευτέρα! 

Εσυ εισαι κλωσσοπουλο. Και το κλωσσοπουλακι σου μεγαλώνει γοργά! Πόσο είσαι εσύ τώρα;;;  σορρυ ρε κορίτσια αλλά έχω μπλέξει τα μπούτια μ με το πόσες εβδομάδες είμαστε η καθεμια. Ούτε εγώ δεν ξέρω δλδ 100% πόσο είμαι! Χαχχαχα

καλά που να θυμάσαι πόσο είναι κάθε μια στο φόρουμ. Είμαι 7w+2 ημερών. Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι κάνει το έμβρυο. Ας ελπίσουμε να είναι καλά. Ψηλή είσαι! εγώ ούτε το 1,60 δεν φτάνω, δεν έχω ζυγιστεί αυτές τις μέρες αλλά με υπολογίζω στα 52-53 κιλά

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλά που να θυμάσαι πόσο είναι κάθε μια στο φόρουμ. Είμαι 7w+2 ημερών. Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι κάνει το έμβρυο. Ας ελπίσουμε να είναι καλά. Ψηλή είσαι! εγώ ούτε το 1,60 δεν φτάνω, δεν έχω ζυγιστεί αυτές τις μέρες αλλά με υπολογίζω στα 52-53 κιλά

Αααα αντε καλα αποτελέσματα να χεις. Πας για επανάληψη καρδούλας; εγώ το Σάββατο έχω!  

Δε σε ζύγισε ο γιατρός την προηγούμενη φορα; λογικά θα έπρεπε να σ πει και μέχρι πόσα κιλά σ επιτρέπει να πάρεις. Εμενα είπε από 9-14 κιλά! 

 

Αν μ επιτρέπεις, και χωρίς παρεξήγηση, Εγω το λέω KFC σκεψου!! το λες έμβρυο απλως γτ ειναι όντως έμβρυο ή γτ σε κρατάει σε μια απόσταση επειδή είσαι λίγο φοβισμένη; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...