Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μην σκέφτεσαι έτσι …. Δεν κάνει καλό σε σενα και το μωράκι !!!! Εγώ δεν ξέρω εάν θα κάνω πριν τη Παρασκευή…φλερτάρω με τη σκέψη να κάνω αύριο … αλλά φοβαμαι …

      Αυριο σε ποια μέρα θα είσαι? Καλύτερα να μην κάνεις  πριν την έβδομη πάντως

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

4 minutes ago, N.Angel said:

@Chris_Vμε το καλο η ετ!! Ευχομαι ολα θετικα!! 
@kateriiina25 Καλη αρχη κ σε σενα!!! 
@Κατια39 Συγχαρητηρια κοριτσι μου! Μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

Να είσαι καλά κοπέλα μου!


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σας ρωτησω κοριτσια κατι περιεργα δικα μου που συμβαινουν;; Μετα απο κοπο καταληξαμε να εχουμε ενα καλο ενβρυακι ελεγμενο..κ ο γιατρος με παει σε φυσικο κυκλο ετ με κατεψυγμενη βλαστοκυστη..(την προηγ ειχα παρει σικλακουρ κ πετυχα εμφυτευση).

Θελει με τα δικα μου οιστρογονα κ παχος ενδομητριου να προχωρησουμε γιατι λεει εχουν δειξει ερευνες πως μειωνεται ετσι το ποσοστο αποβολης, η πιθανοτητα εμφυτευσης παραμενει ιδια.

1) τι ελπιδες υπαρχουν με φυσικο κυκλο;; Ποσα κοριτσια εχουν παει με φυσικο κ κατεψυγμενες βλαστοκυστες κ πετυχαν;

2) μου εκανε υπερηχο σημερα 11η μερα κυκλου κ εχω ενα ωοθηλακιο 19χιλ (την Παρεσκευη ηταν 14χιλ) και ενδομητριο 6 χιλ.. περιμενω αποτελεσματα ορμονικων να δουμε αν οντως ειναι σε εξελιξη η η ωορρηξια οποτε μετα χανω αυτον τον κυκλο γιατι λεει δεν ειναι επαρκες κ το ενδομητριο κ χανουμε κ το παραθυρο λογικα;;..εγω σημειωτεον οτι εχω κυκλο γυρω στις 31 μερες κ ημουν νταν.. πως γινεται να κανω τοσο νωρις ωορρηξια..τοσο καιρο περιμενω κ αγωνιω κ ξαφνικα ολα ερχονται αναποδα;;;

 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Αχ εσυ εισαι δικια μου... Εχεις ηδη φτάσει στον Αύγουστο....:lol:Κ εγω κατι τέτοια σκέφτομαι και ηθελα να ρωτήσω τα κορίτσια αν ξέρουν περίπου ποτε κλείνει το κέντρο τον Αύγουστο...

Συνήθως ο γιατρος σταματάει την τελευταια βδομάδα του Ιούλη και ξαναρχίζει τους κύκλους μετα τις 20 Αυγούστου. Παρακολουθεί μονο εγκυμοσύνες σ αυτο το διάστημα και έρχεται απο διακοπές για λίγες μερες.


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια ήρεμη και τελειομηνη εγκυμοσυνη σου εύχομαι!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , N.Angel είπε:

Να σας ρωτησω κοριτσια κατι περιεργα δικα μου που συμβαινουν;; Μετα απο κοπο καταληξαμε να εχουμε ενα καλο ενβρυακι ελεγμενο..κ ο γιατρος με παει σε φυσικο κυκλο ετ με κατεψυγμενη βλαστοκυστη..(την προηγ ειχα παρει σικλακουρ κ πετυχα εμφυτευση).

Θελει με τα δικα μου οιστρογονα κ παχος ενδομητριου να προχωρησουμε γιατι λεει εχουν δειξει ερευνες πως μειωνεται ετσι το ποσοστο αποβολης, η πιθανοτητα εμφυτευσης παραμενει ιδια.

1) τι ελπιδες υπαρχουν με φυσικο κυκλο;; Ποσα κοριτσια εχουν παει με φυσικο κ κατεψυγμενες βλαστοκυστες κ πετυχαν;

2) μου εκανε υπερηχο σημερα 11η μερα κυκλου κ εχω ενα ωοθηλακιο 19χιλ (την Παρεσκευη ηταν 14χιλ) και ενδομητριο 6 χιλ.. περιμενω αποτελεσματα ορμονικων να δουμε αν οντως ειναι σε εξελιξη η η ωορρηξια οποτε μετα χανω αυτον τον κυκλο γιατι λεει δεν ειναι επαρκες κ το ενδομητριο κ χανουμε κ το παραθυρο λογικα;;..εγω σημειωτεον οτι εχω κυκλο γυρω στις 31 μερες κ ημουν νταν.. πως γινεται να κανω τοσο νωρις ωορρηξια..τοσο καιρο περιμενω κ αγωνιω κ ξαφνικα ολα ερχονται αναποδα;;;

 

Καλησπέρα, ευχομαι να πάνε όλα καλά και να προχωρήσεις σύντομα. Την ίδια απορία με εσένα έχω και εγώ, κύκλο περίπου 30 ημερών και ωορρηξία 9-10η μέρα περίπου. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 minutes ago, N.Angel said:

Να σας ρωτησω κοριτσια κατι περιεργα δικα μου που συμβαινουν;; Μετα απο κοπο καταληξαμε να εχουμε ενα καλο ενβρυακι ελεγμενο..κ ο γιατρος με παει σε φυσικο κυκλο ετ με κατεψυγμενη βλαστοκυστη..(την προηγ ειχα παρει σικλακουρ κ πετυχα εμφυτευση).

Θελει με τα δικα μου οιστρογονα κ παχος ενδομητριου να προχωρησουμε γιατι λεει εχουν δειξει ερευνες πως μειωνεται ετσι το ποσοστο αποβολης, η πιθανοτητα εμφυτευσης παραμενει ιδια.

1) τι ελπιδες υπαρχουν με φυσικο κυκλο;; Ποσα κοριτσια εχουν παει με φυσικο κ κατεψυγμενες βλαστοκυστες κ πετυχαν;

2) μου εκανε υπερηχο σημερα 11η μερα κυκλου κ εχω ενα ωοθηλακιο 19χιλ (την Παρεσκευη ηταν 14χιλ) και ενδομητριο 6 χιλ.. περιμενω αποτελεσματα ορμονικων να δουμε αν οντως ειναι σε εξελιξη η η ωορρηξια οποτε μετα χανω αυτον τον κυκλο γιατι λεει δεν ειναι επαρκες κ το ενδομητριο κ χανουμε κ το παραθυρο λογικα;;..εγω σημειωτεον οτι εχω κυκλο γυρω στις 31 μερες κ ημουν νταν.. πως γινεται να κανω τοσο νωρις ωορρηξια..τοσο καιρο περιμενω κ αγωνιω κ ξαφνικα ολα ερχονται αναποδα;;;

 

Έχω κάνει δύο ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό κύκλο, μια παλίνδρομη (τρισωμία) και μια βιοχημική. Τώρα είμαι στην αναμονή μετά από ετ πάλι με κατεψυγμένα αλλά αυτή τη φορά ο κύκλος έγινε με cyclacur & utrogestan. Φυσικά και έχεις πιθανότητες σε φυσικό κυκλο, και ο γιατρός μου το θεωρεί καλύτερο απ' όσο θυμάμαι. Όσον αφορά την ωορρηξία περίμενε να βγουν πρώτα τα αποτελέσματα μην προδικάζεις κάτι. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά ❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Ενα, δεν εχουμε αλλο, και ελπιζουμε να ειναι το τυχερό μας!

καλή επιτυχία! :)

2 ώρες πρίν, Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Συγχαρητήρια! Με το καλό! :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Σποράκι said:

Καλησπέρα, ευχομαι να πάνε όλα καλά και να προχωρήσεις σύντομα. Την ίδια απορία με εσένα έχω και εγώ, κύκλο περίπου 30 ημερών και ωορρηξία 9-10η μέρα περίπου. Δεν ξέρω πως γίνεται αυτό!!!

Το μόνο περίεργο που μου συνέβη στις δύο τελευταίες περιόδους είναι όταν έκανα τα τεστ ωορρηξιας τις ημέρες που θα είχα κανονικά με βάση το ημερολόγιο ήταν αρνητικά δεν ξέρω αν συνέβαινε το ίδιο πράγμα, λένε όμως ότι μετά την ωορρηξία η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες, εμένα έκανε πιο πολύ αυτό είναι σίγουρο..τι να πω…ειδωμεν!

 

23 minutes ago, Powerzen said:

Έχω κάνει δύο ετ με κατεψυγμένα σε φυσικό κύκλο, μια παλίνδρομη (τρισωμία) και μια βιοχημική. Τώρα είμαι στην αναμονή μετά από ετ πάλι με κατεψυγμένα αλλά αυτή τη φορά ο κύκλος έγινε με cyclacur & utrogestan. Φυσικά και έχεις πιθανότητες σε φυσικό κυκλο, και ο γιατρός μου το θεωρεί καλύτερο απ' όσο θυμάμαι. Όσον αφορά την ωορρηξία περίμενε να βγουν πρώτα τα αποτελέσματα μην προδικάζεις κάτι. Ελπίζω να σου πάνε όλα καλά ❤️

Καλη επιτυχια ευχομαι κ σε σενα!! Να πανε καλα ολα αυτη τη φορα κ να κρατησει γερα το εμβρυακι! Ναι θα περιμενω εννοειται αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα παω για τον επομενο..ας ειναι για καλο ολα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , N.Angel είπε:

Να σας ρωτησω κοριτσια κατι περιεργα δικα μου που συμβαινουν;; Μετα απο κοπο καταληξαμε να εχουμε ενα καλο ενβρυακι ελεγμενο..κ ο γιατρος με παει σε φυσικο κυκλο ετ με κατεψυγμενη βλαστοκυστη..(την προηγ ειχα παρει σικλακουρ κ πετυχα εμφυτευση).

Θελει με τα δικα μου οιστρογονα κ παχος ενδομητριου να προχωρησουμε γιατι λεει εχουν δειξει ερευνες πως μειωνεται ετσι το ποσοστο αποβολης, η πιθανοτητα εμφυτευσης παραμενει ιδια.

1) τι ελπιδες υπαρχουν με φυσικο κυκλο;; Ποσα κοριτσια εχουν παει με φυσικο κ κατεψυγμενες βλαστοκυστες κ πετυχαν;

2) μου εκανε υπερηχο σημερα 11η μερα κυκλου κ εχω ενα ωοθηλακιο 19χιλ (την Παρεσκευη ηταν 14χιλ) και ενδομητριο 6 χιλ.. περιμενω αποτελεσματα ορμονικων να δουμε αν οντως ειναι σε εξελιξη η η ωορρηξια οποτε μετα χανω αυτον τον κυκλο γιατι λεει δεν ειναι επαρκες κ το ενδομητριο κ χανουμε κ το παραθυρο λογικα;;..εγω σημειωτεον οτι εχω κυκλο γυρω στις 31 μερες κ ημουν νταν.. πως γινεται να κανω τοσο νωρις ωορρηξια..τοσο καιρο περιμενω κ αγωνιω κ ξαφνικα ολα ερχονται αναποδα;;;

 

Εγω πέτυχα εγκυμοσύνη με κατεψυγμένη βλαστοκυστη σε εντελώς φυσικό κύκλο...Σου ευχομαι καλη επιτυχία!!!

πρίν από 16 λεπτά , Καντι είπε:

Συνήθως ο γιατρος σταματάει την τελευταια βδομάδα του Ιούλη και ξαναρχίζει τους κύκλους μετα τις 20 Αυγούστου. Παρακολουθεί μονο εγκυμοσύνες σ αυτο το διάστημα και έρχεται απο διακοπές για λίγες μερες.

Ωχ ναι;;;; Παναγία μου...Αχρειαστος να ειναι ο Αύγουστος!!!  Σε ευχαριστώ πολύ

  • Μου αρέσει 2

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, N.Angel said:

Το μόνο περίεργο που μου συνέβη στις δύο τελευταίες περιόδους είναι όταν έκανα τα τεστ ωορρηξιας τις ημέρες που θα είχα κανονικά με βάση το ημερολόγιο ήταν αρνητικά δεν ξέρω αν συνέβαινε το ίδιο πράγμα, λένε όμως ότι μετά την ωορρηξία η περίοδος έρχεται σε 14 μέρες, εμένα έκανε πιο πολύ αυτό είναι σίγουρο..τι να πω…ειδωμεν!

 

Εμένα η ωχρινική φάση πάντα μου κρατάει 16 με 17 μέρες. Σου μιλάω για κύκλους με επιβεβαιωμένη ωορρηξία είτε υπερηχογραφικά είτε με ωοληψία, μου ερχόταν πάντα μετά από 16-17 μέρες η περίοδος. Είχα ρωτήσει τον γιατρό αν είναι κάτι που μας δημιουργεί πρόβλημα και μου είπε, στην φάση της εξωσωματικής κανένα. 

  • Μου αρέσει 2

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Ενα, δεν εχουμε αλλο, και ελπιζουμε να ειναι το τυχερό μας!

@Chris_V μακάρι αυτό να είναι το τυχερό σου. Ενα κ καλο χρειαζόμαστε άλλωστε και το δικό σου είναι από τώρα μαχητής. Θετική σκέψη κ όλα καλά θα πανε❤️❤️❤️

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα τις προληπτικές εξετάσεις για θυρεοειδή, σίδηρο κτλ. Πρώτη φορά βλέπω τόσο χαμηλή την TSH και την προλακτίνη μου. 0,71 η TSH ενώ για χρόνια το έχω ρυθμισμένο στα 2 με 2,5 και 9,9 η προλακτίνη που πάντα έχω 20-25. Νομίζω είναι λόγω του glucophage. Δεν ξέρω αν πρέπει αλλά χάρηκα, μοιάζει σαν να λειτουργούν όλα κάπως καλύτερα. 

  • Μου αρέσει 10

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Πήρα σήμερα τις προληπτικές εξετάσεις για θυρεοειδή, σίδηρο κτλ. Πρώτη φορά βλέπω τόσο χαμηλή την TSH και την προλακτίνη μου. 0,71 η TSH ενώ για χρόνια το έχω ρυθμισμένο στα 2 με 2,5 και 9,9 η προλακτίνη που πάντα έχω 20-25. Νομίζω είναι λόγω του glucophage. Δεν ξέρω αν πρέπει αλλά χάρηκα, μοιάζει σαν να λειτουργούν όλα κάπως καλύτερα. 

Μπράβο σου!!Πολύ καλά !!Σίγουρα το gluco έκανε τη δουλειά του, λόγω της αντίστασης στην ινσουλίνη που έχουμε οι κοπέλες με ΣΠΩ και υψηλή προλακτινη. Εμένα μου έδωσε να πάρω inofert combi για να μην μ επιβαρύνει με  gluco...για να δούμε..θα είναι εξίσου αποτελεσματικα?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Αγάπ said:

Μπράβο σου!!Πολύ καλά !!Σίγουρα το gluco έκανε τη δουλειά του, λόγω της αντίστασης στην ινσουλίνη που έχουμε οι κοπέλες με ΣΠΩ και υψηλή προλακτινη. Εμένα μου έδωσε να πάρω inofert combi για να μην μ επιβαρύνει με  gluco...για να δούμε..θα είναι εξίσου αποτελεσματικα?

Ναι, είναι η πρώτη φορά που κάνω εξετάσεις όσο παίρνω το gluco και φαίνεται να κάνει δουλίτσα, περίοδο βέβαια δεν είδα αλλά ίσως ήθελε τον χρόνο του. Το inofert ήταν το πρώτο πράγμα που πήρα πριν πολλά χρόνια όταν ασχολήθηκα πρώτη φορά με τα γυναικολογικά μου και το ΣΠΩ. Δεν θυμάμαι καθόλου τι εξετάσεις έκανα τότε για να σου πω κατά πόσο με βοήθησαν, πάντως με την περίοδο ίσως και να είχαν βοηθήσει ελάχιστα. Ελπίζω να σε βοηθήσουν 

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αγάπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια, ποια μερα γινεται η ωοληψια ξεκινώντας gonal την δεύτερη μέρα του κύκλου σε πρωτόκολλο με ανταγωνιστή?

Επίσης την ovitrelle δεν μου την έγραψε να την πάρω....μήπως θα μου την αργότερα ή μπορεί και να μην χρειαστεί?

Καλησπέρα! Εμένα ωοληψια έγινε την 14η μερα, με gonal κ εγώ από 2η. Κ στο τέλος για την ωρίμανση ενώ αρχικά θα έκανα ovitrelle τελικά έκανα τη 12η μέρα το βράδυ 2 averkap. Νομίζω έπαιξε ρόλο η Ε2 ήταν ανεβασμένη. Πολλά κ καλά ωάρια σου ευχομαι να έχεις!!! Κ να τρως 2-3 ασπράδια είχα λίγο πρηστει κ με είχαν βοηθήσει πολυ. 

3 ώρες πρίν, Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Υπέροχα!!! Καλή κ ήρεμη εγκυμοσύνη να έχεις! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...