Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Angot said:

      καλημερα κορίτσια σήμερα μπήκα 30η εβδομάδα! 🙏

      το θέμα είναι ότι μάλλον είμαι θεότρελη … εχω προσπαθήσει τόσο γι αυτό το μωρο και τώρα που κοντεύω να τα καταφέρω , νιώθω ότι δε μπορώ να το χαρώ και ειμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι και ένα σωρό αλλά! πχ μου εστειλε πριν ένα βιντεάκι ο άντρας μου με αναμνήσεις από τις διακοπές μας κλπ τα τελευταία χρόνια και αντί να χαρώ και να πω κοιτα τα καταφέραμε , εγώ έκλαιγα με μαύρο δάκρυ ότι κοιτα τι καλα περνούσαμε και τώρα δεν περναμε και δεν κάνουμε τπτ, και πως είναι κλπ ! ε αφού ηρέμησα τώρα πάλι κλαίω γιατί εχω τύψεις που το σκέφτηκα, αμαρτία !  😔 και δεν ξέρω  πφφφ 

      Είναι απόλυτα φυσιολογικό, οι ορμόνες δημιουργούν πολλές άκυρες σκέψεις! Και παίζει κ ρόλο το άγχος. Μην ανησυχείς, όλες τα περάσαμε. Όλα θα πάνε καλά!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

6 ώρες πρίν, Chris_V είπε:

Κοριτσακια παω αυριο  στις 11 για την μεταφορα!

Ο γιατρος δε θελει να περιμενουμε και ηταν ευχαριστημενος με το ενδομητριο και τη μητρα γενικοτερα.

Εχω μια τεραστια αγωνια και προσμονη...

Δεν ξερω γιατι αλλα θελω τοσο πολυ να το παρω και να το εχω μεσα μου στη ζεστουλα...

Χαζεψα μου φαινεται πριν μεινω εγκυος... 

Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Όλα τα καλά σου εύχομαι! Καθόλου άγχος ούτε αγωνία! Να είσαι ήρεμη και χαρούμενη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Μπράβοοοοοοοοο!!!!!! Να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη με ένα γερό μωρό στην αγκαλιά σου σε 9 μήνες!!! ❤❤❤

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Πήρα σήμερα τις προληπτικές εξετάσεις για θυρεοειδή, σίδηρο κτλ. Πρώτη φορά βλέπω τόσο χαμηλή την TSH και την προλακτίνη μου. 0,71 η TSH ενώ για χρόνια το έχω ρυθμισμένο στα 2 με 2,5 και 9,9 η προλακτίνη που πάντα έχω 20-25. Νομίζω είναι λόγω του glucophage. Δεν ξέρω αν πρέπει αλλά χάρηκα, μοιάζει σαν να λειτουργούν όλα κάπως καλύτερα. 

Σούπερ Κατερίνα μου, πάμε δυνατά!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Margeau είπε:

Καλή επιτυχία κοριτσάκι! Όλα τα καλά σου εύχομαι! Καθόλου άγχος ούτε αγωνία! Να είσαι ήρεμη και χαρούμενη!

Σε ευχαριστω! Νομιζω ειμαι ηρεμη πολλη και χαρουμενη!

Επιτελους ειμαστε ακομη ενα βημα πιο κοντα! 

5 ώρες πρίν, νικηαντωνια81 είπε:

Μακάρι!!!!!!!!!!!!!

Σε ευχαριστω τοσο πολυ!

Ολες σας ευχαριτω γαι την συμπαρασταση και τη θετικη ενεργεια!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το τεστ αγορι-κοριτσι που σας έλεγα!!!! 

 

 

1) το ένστικτο της μαμας: αγορι ή κορίτσι; 

2) το ένστικτο του μπαμπα, αγορι ή κορίτσι; 

3)πονοκέφαλοι: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

4) χτυποι καρδιάς μωρού :<140 (αγορι) ή > 140 (κοριτσι); 

5)  σχήμα κοιλιας: στρογγυλη (αγορι) ή φαρδιά (κοριτσι); 

6) κρύα ποδια: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

7) μεγεθος ποδιού: μεγαλωσε (αγορι) ή ίδιο (κοριτσι); 

8} θέση μωρού: χαμηλά (αγορι) ή ψηλά (κοριτσι); 

9) κινέζικο ημερολόγιο: αγορι ή κορίτσι; 

10) διάθεση:χαρούμενη (αγορι) ή  συννεφιασμένη (κοριτσι) 

11) λιγούρες:αλμύρα (αγορι) ή γλυκά (κοριτσι) 

12) πρωινές ναυτικές : οχι (αγορι) ή ναι (κοριτσι) 

13) πλευρά που κοιμαμαι: αριστερή (αγορι) ή δεξιά (κοριτσι) 

14) δερμα: ξηρό (αγορι) ή μαλακό (κοριτσι) 

15) πρόσωπο :λάμπει (αγορι) ή ακμή (κοριτσι) 

 

Μετράς πόσα αγορια κ πόσα κορίτσια κ βρίσκεις το αποτέλεσμα! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Κατια39 είπε:

Γεια σας κορίτσια δεν ήθελα να το γρουσουζέψω γι’ αυτό δεν έγραφα αλλά είμαι έγκυος. Τα κατάφερα στο σέρουμ και πετάω σε πελάγη ευτυχίας!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και επιτυχίες σε όλες σας!

Συγχαρητήρια!! Με το καλο! Ολα να πανε τελεια σου εύχομαι!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

Αμήν! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

Να εισαι καλα κοπελα μου!!! Χαίρομαι πολυ για το σκυλακι σου.... Σου εύχομαι καλη επιτυχία!!!! Με το καλό η εμβρυομεταφορα σου!!!!

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

@Mar.Theo Μπράβο το γλυκάκι μου!! Συχνές παρακολουθήσεις στον γιατρό του και αυτό και όλα θα πάνε καλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Mar.Theo said:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

Πολύ χαίρομαι για το σκυλάκι σου! Μπράβο! Με το καλό και η εμβρυομεταφορά κορίτσι μου και σε ευχαριστούμε πολύ που μας σκέφτηκες! Να είσαι καλά ❤

  • Μου αρέσει 1

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπέρα! Μίλησα με τη μαια του γιατρού και μου είπε ότι τέλος Ιουνίου θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα με  1 κατεψυγμένη βλαστοκυστη 6 ημερών σε φυσικο κυκλο . Θυμάται καμμια την διαδικασία και τι φάρμακα δίνουν? Δεν έχω πάει ακομη στον γιατρό για λεπτομέρειες και με έπιασε αγωνία... ευχαριστώ 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Κορίτσια το τεστ αγορι-κοριτσι που σας έλεγα!!!! 

 

 

1) το ένστικτο της μαμας: αγορι ή κορίτσι; 

2) το ένστικτο του μπαμπα, αγορι ή κορίτσι; 

3)πονοκέφαλοι: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

4) χτυποι καρδιάς μωρού :<140 (αγορι) ή > 140 (κοριτσι); 

5)  σχήμα κοιλιας: στρογγυλη (αγορι) ή φαρδιά (κοριτσι); 

6) κρύα ποδια: ναι (αγορι) ή όχι (κοριτσι); 

7) μεγεθος ποδιού: μεγαλωσε (αγορι) ή ίδιο (κοριτσι); 

8} θέση μωρού: χαμηλά (αγορι) ή ψηλά (κοριτσι); 

9) κινέζικο ημερολόγιο: αγορι ή κορίτσι; 

10) διάθεση:χαρούμενη (αγορι) ή  συννεφιασμένη (κοριτσι) 

11) λιγούρες:αλμύρα (αγορι) ή γλυκά (κοριτσι) 

12) πρωινές ναυτικές : οχι (αγορι) ή ναι (κοριτσι) 

13) πλευρά που κοιμαμαι: αριστερή (αγορι) ή δεξιά (κοριτσι) 

14) δερμα: ξηρό (αγορι) ή μαλακό (κοριτσι) 

15) πρόσωπο :λάμπει (αγορι) ή ακμή (κοριτσι) 

 

Μετράς πόσα αγορια κ πόσα κορίτσια κ βρίσκεις το αποτέλεσμα! 

Το κανα το τεστ 8 απαντήσεις ηταν αγόρι και 6 κορίτσι. Στην κατεψυγμένη βλαστοκύστη δεν ήξερα πως να υπολόγισω στο κινεζικό. Ε δεν ηταν και πολυ καραμπινάτο το αποτέλεσμα...

Όσες κανατε ωοληψια κοριτσια μετα την 21 η μερα του  κυκλου πηγε καλα; Φτιάξατε έμβρυο;


wRSzp2.pngUIzHp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

Είσαι φοβερή! Σε ευχαριστούμε πολύ, εύχομαι μια τεράστια χοριακή σε λίγες μέρες, οκά να πάνε τέλεια!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Καντι said:

Το κανα το τεστ 8 απαντήσεις ηταν αγόρι και 6 κορίτσι. Στην κατεψυγμένη βλαστοκύστη δεν ήξερα πως να υπολόγισω στο κινεζικό. Ε δεν ηταν και πολυ καραμπινάτο το αποτέλεσμα...

Όσες κανατε ωοληψια κοριτσια μετα την 21 η μερα του  κυκλου πηγε καλα; Φτιάξατε έμβρυο;

Μία από τις 4 ωοληψίες την είχα κάνει 17η μέρα αντί για 13η που έκανα τις άλλες 3 γιατί είχε πιο αργή εξέλιξη το ωοθυλάκιο. Αν και πήραμε ωάριο εκείνον τον μήνα, δεν κατάφερε να γονιμοποιηθεί. Και σένα καθυστέρησε ή έχεις 2ο στον ίδιο κύκλο? 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar.Theo είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια !!!! Σας έχασα τώρα μια εβδομάδα αλλά σας σκέφτομαι συνέχεια κ εύχομαι όλες να είστε δυνατές!!! Τα νέα μου από το σκυλάκι μου είναι πολύ καλά πλέον , αφού ξεκινήσαμε την θεραπεία για το καλαζαρ( αυτό έφταιγε για την όλη του κατάσταση) ανταποκριθηκε άμεσα κ τώρα θέλει να τρώει συνέχεια !!!! Είμαι πολύ χαρούμενη!!!!!!! Σήμερα πήγα για τον υπερηχο για την προετοιμασία ενδομητριου έχω φτάσει 12χιλιοστα κ είναι κ τριζωνικο! Ξεκινάω προγεστερονη την Τετάρτη κ Δευτέρα πάω για εμβρυομεταφορα!!! 

 

Υγ: δεν σας ξέρω προσωπικά αλλά εδώ στον τόπο  μου έχουμε έναν Άγιο.  . . Τον αγιαννη τον Ρωσσο . . .2 φορές τον χρόνο πάμε με τα πόδια  στην χάρη του. . . Σας άναψα κεράκι κ σκέφτηκα να μας βοηθήσει όλες μας στο πολυπόθητο όνειρο μας !!! 

Σε ευχαριστώ πολύ  κι εγώ για το κεράκι στον Άγιο Ιωάννη που ποτε δεν κατάφερα ως τώρα να πάω!Να σου δώσει αυτή τη φορά ένα μωράκι στην αγκαλίτσα σου και να σε προστατεύει!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...