Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια, μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν. Έχει καμία από εσάς εμπειρία από μεταφορά γενετικού υλικού από το ένα κέντρο σε άλλο; Εταιρίες μεταφοράς που συστήνετε ως αξιόπιστες στην Αθήνα; Φθορά στο γενετικό υλικό από τη μεταφορά συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 27 λεπτά , zouko είπε:

Θα μας τρελάνεις ; 1,67 και στούμπος ? Είσαι μια χαρά, εγώ είμαι λίγο αγγούρω ! Χαχα.

Ηδη είναι ο μεγαλύτερος μου έρωτας. Το έχω δηλώσει και στον άντρα μου, ότι δεν είναι πλέον ο νο1 άντρας της ζωή μου. Χιχιχιχι !

Ηθελες αγοράκι από την αρχή; ξέρω ότι γερό παιδί να ναι και ότι να ναι. Αλλα όλες λίγο πολύ έχουμε φανταστεί, το φύλο του μωρού μας. 

Εγω πχ θα ήθελα αγοράκι, αλλα όταν φαντάζομαι βλέπω ένα κοριτσάκια με φρου φρου και αρώματα!  Θα σ δωσω ένα παράδειγμα, οτι φοραω σαλοπετακια μέχρι κ στη σκυλίτσα μ!! Αχαχαχχα σκεψου στην μπέμπα μ τι θα κάνω! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angot said:

Ηθελες αγοράκι από την αρχή; ξέρω ότι γερό παιδί να ναι και ότι να ναι. Αλλα όλες λίγο πολύ έχουμε φανταστεί, το φύλο του μωρού μας. 

Εγω πχ θα ήθελα αγοράκι, αλλα όταν φαντάζομαι βλέπω ένα κοριτσάκια με φρου φρου και αρώματα!  Θα σ δωσω ένα παράδειγμα, οτι φοραω σαλοπετακια μέχρι κ στη σκυλίτσα μ!! Αχαχαχχα σκεψου στην μπέμπα μ τι θα κάνω!  

Βασικά, δεν είχα θέμα. Επειδή ήθελα να κάνω παιδί πολλά χρόνια τώρα (δεν είχα τον κατάλληλο ή καθόλου σύντροφο), και με τον άντρα μου προσπαθούσαμε σχεδόν 3 χρόνια, αυτό που ήθελα ήταν ένα παιδάκι. Σαφώς και είχα ονειρευτεί και κορδελίτσες, φουστίτσες και φρουφρουδίστικα καλσονάκια, αλλα επειδή έχουμε και πολλάααααα αγοράκια στο σόι, ήμουν εναρμονισμένη με το να έχω αγοράκι. Αλλωστε, θα τον πάρω με το μέρος μου , χι χι.

Ο άντρας μου αρχικά έλεγε οτι προτιμάει κοριτσάκι. Μετά αρχισε (πριν μάθουμε) καλύτερα αγοράκι, γιατί θα μπει φυλακή εαν είναι κορίτσι ! (χαχαχα!)

Σαλοπέτα στο σκυλί ;;;;;;;;;;;;;;;; Πεθαίνω !!!!! :wub:

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angot είπε:

Ναι ειναι και πάνω ζουμπυρλουδικη! Καλά αυτό φαντάζομαι έχει να κάνει και με τη σωματοδομη μας. Τα πονακια σ πέρασαν;; 

Καλά, παίζει ρόλο κι αυτό. Τα πονάκια λίγο κράτησαν!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , zouko είπε:

Βασικά, δεν είχα θέμα. Επειδή ήθελα να κάνω παιδί πολλά χρόνια τώρα (δεν είχα τον κατάλληλο ή καθόλου σύντροφο), και με τον άντρα μου προσπαθούσαμε σχεδόν 3 χρόνια, αυτό που ήθελα ήταν ένα παιδάκι. Σαφώς και είχα ονειρευτεί και κορδελίτσες, φουστίτσες και φρουφρουδίστικα καλσονάκια, αλλα επειδή έχουμε και πολλάααααα αγοράκια στο σόι, ήμουν εναρμονισμένη με το να έχω αγοράκι. Αλλωστε, θα τον πάρω με το μέρος μου , χι χι.

Ο άντρας μου αρχικά έλεγε οτι προτιμάει κοριτσάκι. Μετά αρχισε (πριν μάθουμε) καλύτερα αγοράκι, γιατί θα μπει φυλακή εαν είναι κορίτσι ! (χαχαχα!)

Σαλοπέτα στο σκυλί ;;;;;;;;;;;;;;;; Πεθαίνω !!!!! :wub:

 

Χαχαχαχχα  κατάλαβα , ολα καλα ειναι. Απλως λένε ο γιος με την μανα και η κόρη με τον πατέρα. Εμενα ο άντρας μ θέλει κοριτσάκι, και εχει συμφιλίωθει με την ιδέα της φυλακής! Χαχαχαχαχα! Ναιιιι ειναι μια κυρία 3.5 κιλακια! 

Όλο γυναίκες το σπίτι, παράδεισος. Έτσι λέει! 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, zouko είπε:

Κάποιοι το βλεπουν στην αυχενική, αλλα ο δικό μας μας έκανε την ζωή πατίνι στην αυχενική. Με το ζόρι κουνιόταν, αφού μου "βαρούσε" με το ματσούκι ο αυχενικός την κοιλιά, μπας και κουνηθεί. Στον τελευταίο υπέρηχο έφαγα σχεδόν μια ολόκληρη λάκτα (μου έχει κόψει τα γλυκά ο γιατρός μου!) μπας και κουνηθεί και μας είχε ΝΑ τα πόδια ανοιχτά, και το δαμε το τσουτσουνάκι !

Α, μπράβο σου ! Εγώ είμαι 1,75, και ξεκίνησα 68 κιλά, και τώρα είμαι ~ 69,3.  Δεν ξέρω, είναι η στάση του ; Είναι οτι γενικά λόγω σωματότυπου είχα ήδη κοιλίτσα, οπότε δεν έχει μεγάλη διαφορά ; Χαχαχα.

@Happiness79 ευχαριστώ ! Αγοράκι είναι ! Και στο δικό σου εύχομαι τα καλύτερα για το μπεμπουλίνι ! Τώρα σιγά σιγά θα την ακούσετε ! ♥ Θα πάθεις πλάκα !

Σ' ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Ανυπομονώ!! Με το καλό ο αγορίνος σου!!! ❤

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , happiness79 είπε:

Καλά, παίζει ρόλο κι αυτό. Τα πονάκια λίγο κράτησαν!

Μαλλον είναι σε συγκεκριμένες βδομάδες πιο έντονα,, σε άλλες όχι! Εγω εχω ακομα ανά διαστήματα πονακια!  Δε μπορώ να πω, δεν με ξεχνάνε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Effie99 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν. Έχει καμία από εσάς εμπειρία από μεταφορά γενετικού υλικού από το ένα κέντρο σε άλλο; Εταιρίες μεταφοράς που συστήνετε ως αξιόπιστες στην Αθήνα; Φθορά στο γενετικό υλικό από τη μεταφορά συμβαίνει;

Καλησπέρα. Θα ρωτήσεις στο κέντρο που θα τα μεταφέρεις ποια εταιρεία να πάρεις. Πρέπει να φτιάξεις κάτι χαρτιά και να υπολογίσεις περίπου 10 μέρες μέχρι να γίνει η μεταφορά. Για τη φθορά που λες εγώ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν επηρεάζονται καθόλου. Τώρα τι να πω; Εμένα παντως μόλις τα ξεπαγωσαν πέθαναν. Μάλλον κακή ποιότητα!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Θα ρωτήσεις στο κέντρο που θα τα μεταφέρεις ποια εταιρεία να πάρεις. Πρέπει να φτιάξεις κάτι χαρτιά και να υπολογίσεις περίπου 10 μέρες μέχρι να γίνει η μεταφορά. Για τη φθορά που λες εγώ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν επηρεάζονται καθόλου. Τώρα τι να πω; Εμένα παντως μόλις τα ξεπαγωσαν πέθαναν. Μάλλον κακή ποιότητα!

Τα ξεπάγωσαν για να τα μεταφέρουν??? Αυτό πρώτη φορά το ακούω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , happiness79 είπε:

Τα ξεπάγωσαν για να τα μεταφέρουν??? Αυτό πρώτη φορά το ακούω!

Όχι. Τα μετέφεραν κατεψυγμένα και όταν ήρθε η ώρα να τα χρησιμοποιήσουν, τα ξεπαγωσαν και πέθαναν :roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, happiness79 είπε:

Σύμφωνα με την πεθερά μου πάντως, ο κόβιντ κάνει ένα restart στον οργανισμό. Γνωρίζει άλλη μία κοπέλα που ήταν σε διαδικασίες εξωσωματικής 4 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα και μόλις κόλλησε κόβιντ αμέσως μετά έμεινε έγκυος φυσικά, όπως κι εγώ (κόλλησε και ο άντρας μου)! Χωρίς φυσικά να λέω ότι είναι κανόνας κάτι τέτοιο, δεν παύει όμως να είναι εντυπωσιακό, κόντρα στο γενικό "κανόνα" των μελετών. Υπάρχουν σίγουρα και εξαιρέσεις, οπότε δεν ξέρεις εσείς σε ποια κατηγορία ανήκετε.

Εμείς κολλήσαμε και οι 2 την Πρωτοχρονιά εγώ και λίγες μέρες αργότερα ο άντρας μου και έμεινα έγκυος τον Φλεβάρη!!!!Οπότε στατιστικά εμάς δεν μας έκανε κακό!!!Τώρα δεν νομίζω και να μας βοήθησε αλλά το αποτέλεσμα μετράει!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angot είπε:

Στο πάνω μέρος δεν έχει σκληρύνει; στο στομάχι! 

Καλά νωρις ειναι ακομα απλως επειδή έψαχνα τι να φορεσω το πρωί δεν έχω βγάλει καλοκαιρινά ακόμα... Την είδα και την έβγαλα φώτο. Είμαι και λίγο παλαβή και βιάζομαι!! 

Είναι γλυκούλα η κοιλιτσα σου ! 
Και σύντομα θα γίνει ακόμη περισσότερο! 
Δε βιάζεσαι καθόλου! Να ευχαριστιέσαι κάθε στιγμή! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Effie99 said:

Καλησπέρα κορίτσια, μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν. Έχει καμία από εσάς εμπειρία από μεταφορά γενετικού υλικού από το ένα κέντρο σε άλλο; Εταιρίες μεταφοράς που συστήνετε ως αξιόπιστες στην Αθήνα; Φθορά στο γενετικό υλικό από τη μεταφορά συμβαίνει;

Καλησπέρα. Ναι έχω κάνει τέτοια μεταφορά περυσι. Η εταιρεία λέγεται Bio Courier, τηλ 2105222257. Και αν θελεις έχουν κινητό για κάτι έκτακτο 6980070855. Εντός Αθηνών κόστισε τελική τιμή 65€.

Θα σου σου στείλουν ένα μαιλ με κάποια έγγραφα που θα χρειαστούν, οπως εξουσιοδότηση κτλ, κ σχετικές οδηγίες. Γενικά είναι πανεύκολη διαδικασία. 

Με διαβεβαίωσαν όλοι ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση φθοράς, κ όντως το υλικό μας δεν επηρεάστηκε καθόλου από τη μεταφορά. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Chris_V είπε:

Είναι γλυκούλης η κοιλιτσα σου ! 
Και σύντομα θα γίνει ακόμη περισσότερο! 
Δε βιάζεσαι καθόλου! Να ευχαριστιέσαι κάθε στιγμή! 

Όλα καλά σμρ; Καλή εμφύτευση ευχομαι!


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, κοτοπουλάκι είπε:

Αίμα έχω καμιά φορά στο σκούπισμα αλλά αυτό συμβαίνει το πολύ 1 φορά την ημέρα. Χτες ας πούμε δεν είχα καθόλου. Εγώ ούτε αυτό με την κοιλιά δεν μπορώ να εμπιστευτώ, πέρσι τη βδομάδα που η κοιλιά μου ήταν πρησμένη το έμβρυο πέθαινε. Δεν λέει κάτι η κοιλιά από μόνη της. Τέλοσπάντων, ας ευχηθούμε να πάνε  όλα σε όλες καλά. Θα ενημερώσω. 

Κοριτσάκι μου καλό, προσπάθησε όσο γίνεται περισσότερο να βγάλεις το πέρσι από το μυαλό σου.

Αυτό είναι ένα άλλο εμβρυακι, πολύ θα εχει το δικο του δρόμο μέχρι να το πάρεις αγκαλιτσα.

Ζησε τις όμορφες στιγμές αυτής της εγκυμοσύνης και απόλαυσε το.

Δυστυχως όσο και αν προσπαθούμε όλες μας να κρατήσουμε συναισθηματική  απόσταση δε γινεται, όποτε ας χαρούμε κάθε στιγμή για την σπουδαιότητα της. 
Ειμαι σαν και εσένα εγώ. Ο άντρας μου προσπαθεί να μου αλλάξει τρόπο που βλέπω τα πράγματα και μερικές φορές τον ζηλεύω.

 

πρίν από 20 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Όλα καλά σμρ; Καλή εμφύτευση ευχομαι!

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!

Ολα καλά σήμερα. Το έφερα σπίτι το σποράκι. Το βάλαμε, το είδαμε, 
Εβαλα και τη φωτό στο ψυγείο και περιμένω τον αντρουλη  μου. Τρέλα λέμε! 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...