Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 18 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      5 ημερών βάλαμε. Ενημερώσαμε την γιατρό έχει δει εγκυμοσύνη με 28.40 να πάει καλά. Πιστεύει ότι είναι νωρίς για 9 ημέρα. Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι νωρίς γιατί 9 και 5 =14 . Πρώτη φορά βλέπουμε θετική απλά το 28.40 μασ φοβίζει. Δεν θέλουμε να το χάσουμε το μωράκι μασ . Σκέφτομαι και κάτι άλλο το πρωί την τρύπησαν 5 φορές για να βρούν αίμα και δεν έστειλαν πολύ μήπως παίζει και αυτό τον ρόλο του δεν ξέρω. Εσείς τι λέτε έχετε ακούσει καλή εγκυμοσύνη με χοριακη 28

      Καλημέρα! Μην το υπολογίζεις έτσι, αναφέρομαι στο 9+5 που λες, γιατί δεν ξέρεις πότε έγινε η εμφύτευση. Μπορεί να πέρασαν και κάποιες μέρες από την ετ μέχρι να εμφυτευθεί το έμβρυο, οπότε να είναι πιο μικρό από όσο υπολογίζεις! Υπομονή και καλά αποτελέσματα!

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 29 λεπτά , zouko είπε:

Αχ, αυτό δεν το ήξερα το τεστ ! Τελικά τι είναι το δικό σου ; Η δεν ξέρετε ακόμα ;

 

Α, είναι πάρα πολύ νωρίς για φύλο ακόμα, σκέψου σήμερα συμπλήρωσα την 6η βδομάδα και την Πέμπτη έχουμε δεύτερο υπέρηχο όπου ελπίζουμε να ακούσουμε καρδούλα ❤ Το δικό σου μωράκι τι είναι? Με το καλό εύχομαι, γερό και καλότυχο να είναι!!!

πρίν από 8 λεπτά , kateriiina25 είπε:

Κορίτσια sos!! Το γίνεται αν ξεχαστείς και πιεις το Τ4 πριν τις ορμονολογικές; 

Το αναφέρεις και το λαμβάνουν υπ' όψιν τους!

πρίν από 49 λεπτά , Angot είπε:

Στο πάνω μέρος δεν έχει σκληρύνει; στο στομάχι! 

Καλά νωρις ειναι ακομα απλως επειδή έψαχνα τι να φορεσω το πρωί δεν έχω βγάλει καλοκαιρινά ακόμα... Την είδα και την έβγαλα φώτο. Είμαι και λίγο παλαβή και βιάζομαι!! 

Όχι, εμένα έχει σκληρύνει μόνο χαμηλά! Εσένα και πάνω?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλά που να θυμάσαι πόσο είναι κάθε μια στο φόρουμ. Είμαι 7w+2 ημερών. Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι κάνει το έμβρυο. Ας ελπίσουμε να είναι καλά. Ψηλή είσαι! εγώ ούτε το 1,60 δεν φτάνω, δεν έχω ζυγιστεί αυτές τις μέρες αλλά με υπολογίζω στα 52-53 κιλά

Με το καλό να δεις το φασολινο σου κορίτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

καλά που να θυμάσαι πόσο είναι κάθε μια στο φόρουμ. Είμαι 7w+2 ημερών. Σήμερα θα πάω στο γιατρό να δω τι κάνει το έμβρυο. Ας ελπίσουμε να είναι καλά. Ψηλή είσαι! εγώ ούτε το 1,60 δεν φτάνω, δεν έχω ζυγιστεί αυτές τις μέρες αλλά με υπολογίζω στα 52-53 κιλά

Με το καλό ο υπέρηχος κορίτσι μου, να είναι όλα άψογα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , happiness79 είπε:

Α, είναι πάρα πολύ νωρίς για φύλο ακόμα, σκέψου σήμερα συμπλήρωσα την 6η βδομάδα και την Πέμπτη έχουμε δεύτερο υπέρηχο όπου ελπίζουμε να ακούσουμε καρδούλα ❤ Το δικό σου μωράκι τι είναι? Με το καλό εύχομαι, γερό και καλότυχο να είναι!!!

Το αναφέρεις και το λαμβάνουν υπ' όψιν τους!

Όχι, εμένα έχει σκληρύνει μόνο χαμηλά! Εσένα και πάνω?

Ναι ειναι και πάνω ζουμπυρλουδικη! Καλά αυτό φαντάζομαι έχει να κάνει και με τη σωματοδομη μας. Τα πονακια σ πέρασαν;; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Angot είπε:

Αααα αντε καλα αποτελέσματα να χεις. Πας για επανάληψη καρδούλας; εγώ το Σάββατο έχω!  

Δε σε ζύγισε ο γιατρός την προηγούμενη φορα; λογικά θα έπρεπε να σ πει και μέχρι πόσα κιλά σ επιτρέπει να πάρεις. Εμενα είπε από 9-14 κιλά! 

 

Αν μ επιτρέπεις, και χωρίς παρεξήγηση, Εγω το λέω KFC σκεψου!! το λες έμβρυο απλως γτ ειναι όντως έμβρυο ή γτ σε κρατάει σε μια απόσταση επειδή είσαι λίγο φοβισμένη; 

Δεν νομίζω να με ζυγίσει ποτέ, αλλά αν είναι τόσο σημαντικό ζυγίζομαι κ μόνη μου.

Δεν είμαι λίγο φοβισμένη, τρομοκρατημένη είμαι. Πέρσι στην ίδια βδομάδα ο γιατρός είπε ότι το έμβρυο δεν έχει μεγαλώσει όσο θα έπρεπε. Και την επόμενη βδομάδα ήταν νεκρό. Δεν μπορώ να μιλήσω τρυφερά για ένα πλάσμα που δεν ξέρω αν θα μείνει μαζί μου ή θα φύγει. Το περσινό όταν χάθηκε δεν το έκλαψα ιδιαίτερα. Σαν να μου φύλαγε όλα τα συναισθήματα κ τώρα που έχω ξαναμπεί στη διαδικασία και είναι σαν να το έζησα χτες. Χαίρομαι που είσαι χαρούμενη κ ανέμελη, δυστυχώς δεν μπορώ να νιώσω έτσι. Είμαι μέσα στο άγχος. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , κοτοπουλάκι είπε:

Δεν νομίζω να με ζυγίσει ποτέ, αλλά αν είναι τόσο σημαντικό ζυγίζομαι κ μόνη μου.

Δεν είμαι λίγο φοβισμένη, τρομοκρατημένη είμαι. Πέρσι στην ίδια βδομάδα ο γιατρός είπε ότι το έμβρυο δεν έχει μεγαλώσει όσο θα έπρεπε. Και την επόμενη βδομάδα ήταν νεκρό. Δεν μπορώ να μιλήσω τρυφερά για ένα πλάσμα που δεν ξέρω αν θα μείνει μαζί μου ή θα φύγει. Το περσινό όταν χάθηκε δεν το έκλαψα ιδιαίτερα. Σαν να μου φύλαγε όλα τα συναισθήματα κ τώρα που έχω ξαναμπεί στη διαδικασία και είναι σαν να το έζησα χτες. Χαίρομαι που είσαι χαρούμενη κ ανέμελη, δυστυχώς δεν μπορώ να νιώσω έτσι. Είμαι μέσα στο άγχος. 

Δεν μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα αλλά καταλαβαίνω ότι είναι τρομερά άσχημο να σ λενε τέτοια πράγματα , ίσως από μια πλευρα να χεις και δίκιο.

Δεν νομίζω πως καμία κοπέλα από μας είναι ανέμελη. Όλες ελπίζουμε για το καλύτερο, εγω προσωπικά καθε μερα πιστεύω ότι κάτι πάει στραβά με το μωρό μ, και αμέσως μετά χαϊδεύω τη κοιλια μ και νομίζω πως όλα είναι καλά. Νιώθω μια έτσι-μια αλλιώς! !

Ελπιζω αυτό το μωράκι  να σ δώσει όλη τη χαρά πίσω. Να ναι γερό ευχομαι κοριτσι μ! 

Αιματακι έχεις δει πάλι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot said:

Αααα 17 εβδομάδων μπράβο κοριτσι μμμ. Με το καλό. Ξεμπερδεψες με το 1ο 3μηνο. Τόσο αργά μαθαίνεις το φύλο; 

Εμενα η φώτο είναι τώρα το πρωί δλδ δεν είχα πιει νερό κλπ. Είμαι 1.67 και με ζύγισε ο γιατρός 56 κιλά την προηγούμενη Δευτέρα!

Κάποιοι το βλεπουν στην αυχενική, αλλα ο δικό μας μας έκανε την ζωή πατίνι στην αυχενική. Με το ζόρι κουνιόταν, αφού μου "βαρούσε" με το ματσούκι ο αυχενικός την κοιλιά, μπας και κουνηθεί. Στον τελευταίο υπέρηχο έφαγα σχεδόν μια ολόκληρη λάκτα (μου έχει κόψει τα γλυκά ο γιατρός μου!) μπας και κουνηθεί και μας είχε ΝΑ τα πόδια ανοιχτά, και το δαμε το τσουτσουνάκι !

Α, μπράβο σου ! Εγώ είμαι 1,75, και ξεκίνησα 68 κιλά, και τώρα είμαι ~ 69,3.  Δεν ξέρω, είναι η στάση του ; Είναι οτι γενικά λόγω σωματότυπου είχα ήδη κοιλίτσα, οπότε δεν έχει μεγάλη διαφορά ; Χαχαχα.

@Happiness79 ευχαριστώ ! Αγοράκι είναι ! Και στο δικό σου εύχομαι τα καλύτερα για το μπεμπουλίνι ! Τώρα σιγά σιγά θα την ακούσετε ! ♥ Θα πάθεις πλάκα !

59 minutes ago, happiness79 said:

Α, είναι πάρα πολύ νωρίς για φύλο ακόμα, σκέψου σήμερα συμπλήρωσα την 6η βδομάδα και την Πέμπτη έχουμε δεύτερο υπέρηχο όπου ελπίζουμε να ακούσουμε καρδούλα ❤ Το δικό σου μωράκι τι είναι? Με το καλό εύχομαι, γερό και καλότυχο να είναι!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια !θα ηθελα να μου πειτε τυχον εμπειριες σας ή και εμπειριες φιλων σας απο το Γεννεσις και τον κ.Παντο για εξωσωματικη..ή και να μου προτεινετε κπο αλλο  κεντρο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , zouko είπε:

Κάποιοι το βλεπουν στην αυχενική, αλλα ο δικό μας μας έκανε την ζωή πατίνι στην αυχενική. Με το ζόρι κουνιόταν, αφού μου "βαρούσε" με το ματσούκι ο αυχενικός την κοιλιά, μπας και κουνηθεί. Στον τελευταίο υπέρηχο έφαγα σχεδόν μια ολόκληρη λάκτα (μου έχει κόψει τα γλυκά ο γιατρός μου!) μπας και κουνηθεί και μας είχε ΝΑ τα πόδια ανοιχτά, και το δαμε το τσουτσουνάκι !

Α, μπράβο σου ! Εγώ είμαι 1,75, και ξεκίνησα 68 κιλά, και τώρα είμαι ~ 69,3.  Δεν ξέρω, είναι η στάση του ; Είναι οτι γενικά λόγω σωματότυπου είχα ήδη κοιλίτσα, οπότε δεν έχει μεγάλη διαφορά ; Χαχαχα.

@Happiness79 ευχαριστώ ! Αγοράκι είναι ! Και στο δικό σου εύχομαι τα καλύτερα για το μπεμπουλίνι ! Τώρα σιγά σιγά θα την ακούσετε ! ♥ Θα πάθεις πλάκα !

Χαχαχαχα το τσουτσουνακι λέει!! :lol:δύσκολος ο γυπαετακος σ, έτσι να τον παρακαλάνε θέλει!  Με το καλό να γίνει ένα υπέροχο αγοράκι και ο μεγαλύτερος έρωτας της μαμας του!!! 

Καλε εσυ εισαι ψηλή γι αυτό δεν φαίνεται, εχει απλά το παιδι εκεί μέσα , εμενα μάλλον επειδή είμαι στουμπος φαίνεται λίγο η κοιλιά μ. Δεν είχα κ πότε κοιλιτσα οπότε μάλλον γι αυτό το παρατηρώ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Angot είπε:

Δεν μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα αλλά καταλαβαίνω ότι είναι τρομερά άσχημο να σ λενε τέτοια πράγματα , ίσως από μια πλευρα να χεις και δίκιο.

Δεν νομίζω πως καμία κοπέλα από μας είναι ανέμελη. Όλες ελπίζουμε για το καλύτερο, εγω προσωπικά καθε μερα πιστεύω ότι κάτι πάει στραβά με το μωρό μ, και αμέσως μετά χαϊδεύω τη κοιλια μ και νομίζω πως όλα είναι καλά. Νιώθω μια έτσι-μια αλλιώς! !

Ελπιζω αυτό το μωράκι  να σ δώσει όλη τη χαρά πίσω. Να ναι γερό ευχομαι κοριτσι μ! 

Αιματακι έχεις δει πάλι; 

Αίμα έχω καμιά φορά στο σκούπισμα αλλά αυτό συμβαίνει το πολύ 1 φορά την ημέρα. Χτες ας πούμε δεν είχα καθόλου. Εγώ ούτε αυτό με την κοιλιά δεν μπορώ να εμπιστευτώ, πέρσι τη βδομάδα που η κοιλιά μου ήταν πρησμένη το έμβρυο πέθαινε. Δεν λέει κάτι η κοιλιά από μόνη της. Τέλοσπάντων, ας ευχηθούμε να πάνε  όλα σε όλες καλά. Θα ενημερώσω. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια sos!! Το γίνεται αν ξεχαστείς και πιεις το Τ4 πριν τις ορμονολογικές; 

Αν δεν κανείς εξετάσεις θυρεοειδή τίποτα. Εγώ το πίνω πάντα, οι ορμονολογικές δεν επηρεάζονται.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kateriiina25 said:

Κορίτσια sos!! Το γίνεται αν ξεχαστείς και πιεις το Τ4 πριν τις ορμονολογικές; 

Για ποιες ορμονες;;; tsh η τις αλλες οιστραδιολη, προγεστερονη; Γιατι σημερα κ εγω το πηρα δυο ωρες πριν δωσω αιμα!! 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Angot said:

Χαχαχαχα το τσουτσουνακι λέει!! :lol:δύσκολος ο γυπαετακος σ, έτσι να τον παρακαλάνε θέλει!  Με το καλό να γίνει ένα υπέροχο αγοράκι και ο μεγαλύτερος έρωτας της μαμας του!!! 

Καλε εσυ εισαι ψηλή γι αυτό δεν φαίνεται, εχει απλά το παιδι εκεί μέσα , εμενα μάλλον επειδή είμαι στουμπος φαίνεται λίγο η κοιλιά μ. Δεν είχα κ πότε κοιλιτσα οπότε μάλλον γι αυτό το παρατηρώ!  

Θα μας τρελάνεις ; 1,67 και στούμπος ? Είσαι μια χαρά, εγώ είμαι λίγο αγγούρω ! Χαχα.

Ηδη είναι ο μεγαλύτερος μου έρωτας. Το έχω δηλώσει και στον άντρα μου, ότι δεν είναι πλέον ο νο1 άντρας της ζωή μου. Χιχιχιχι !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...