Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 ώρες πρίν, Angot είπε:

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      1 hour ago, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      πρίν από 8 λεπτά , Nima21 είπε:

      Τους εχω ενημερώσει ήδη, απλως ειχα απορια ποια η διαφορά στον τρόπο χορήγησης  και αν γνωριζει καποια κοπελα .. Γιατι ας πουμε δεν τα παιρνουν ολες κολπικά εφόσον ειναι μικρότερες και οι πιθανές παρενεργειες λογικά;

      *Μία νυστα παντως και εγω την έχω.. 😝

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Ό,τι καλύτερο και σε σένα! 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

1 hour ago, Σποράκι είπε:

Καλησπέρα. Θα ρωτήσεις στο κέντρο που θα τα μεταφέρεις ποια εταιρεία να πάρεις. Πρέπει να φτιάξεις κάτι χαρτιά και να υπολογίσεις περίπου 10 μέρες μέχρι να γίνει η μεταφορά. Για τη φθορά που λες εγώ ρώτησα τον γιατρό και μου είπε ότι δεν επηρεάζονται καθόλου. Τώρα τι να πω; Εμένα παντως μόλις τα ξεπαγωσαν πέθαναν. Μάλλον κακή ποιότητα!

πρίν από 30 λεπτά , Iraki2022 είπε:

Καλησπέρα. Ναι έχω κάνει τέτοια μεταφορά περυσι. Η εταιρεία λέγεται Bio Courier, τηλ 2105222257. Και αν θελεις έχουν κινητό για κάτι έκτακτο 6980070855. Εντός Αθηνών κόστισε τελική τιμή 65€.

Θα σου σου στείλουν ένα μαιλ με κάποια έγγραφα που θα χρειαστούν, οπως εξουσιοδότηση κτλ, κ σχετικές οδηγίες. Γενικά είναι πανεύκολη διαδικασία. 

Με διαβεβαίωσαν όλοι ότι δεν υπάρχει καμία περίπτωση φθοράς, κ όντως το υλικό μας δεν επηρεάστηκε καθόλου από τη μεταφορά. 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια!!!:):)@Iraki2022 εσύ πώς το κατάλαβες ότι δεν επηρεάστηκαν τα έμβρυα; Έκανες μεταφορά και έμεινες έγκυος μετά τη μεταφορά τους στο άλλο κέντρο;

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, N.Angel said:

Για ποιες ορμονες;;; tsh η τις αλλες οιστραδιολη, προγεστερονη; Γιατι σημερα κ εγω το πηρα δυο ωρες πριν δωσω αιμα!! 

FSH, E2, PRG. Εντάξει, μου είπαν και από το κέντρο ότι δεν πειράζει. Απλώς το σημείωσε η κοπέλα στο διαγνωστικό.
Μιλάμε ξυπνάω έχοντας στο μυαλό μου ότι δεν πρέπει να το πάρω και μετά καθώς γυρνούσα στην κουζίνα, ανοίγω από συνήθεια το συρτάρι με τα χάπια και το κατεβάζω. Με το που πίνω 3 γουλιές νερό το θυμάμαι και παθαίνω σοκ χαχαχα έτρεξα αμέσως στην τουαλέτα και έβαλα δάχτυλο στο στόμα μπας και το βγάλω αλλά τίποτα :lol: 

Εντωμεταξύ έβλεπα και στον ύπνο μου ότι έκανα τις ενέσεις menopur σε λάθος σημείο λέει και μάλλον θα πήγαινε στράφι ο κύκλος. Αρχίσαμεε... κάθε βράδυ τώρα θα έχω αυτά τα άγχη 


eardp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσάκι μου καλό, προσπάθησε όσο γίνεται περισσότερο να βγάλεις το πέρσι από το μυαλό σου.

Αυτό είναι ένα άλλο εμβρυακι, πολύ θα εχει το δικο του δρόμο μέχρι να το πάρεις αγκαλιτσα.

Ζησε τις όμορφες στιγμές αυτής της εγκυμοσύνης και απόλαυσε το.

Δυστυχως όσο και αν προσπαθούμε όλες μας να κρατήσουμε συναισθηματική  απόσταση δε γινεται, όποτε ας χαρούμε κάθε στιγμή για την σπουδαιότητα της. 
Ειμαι σαν και εσένα εγώ. Ο άντρας μου προσπαθεί να μου αλλάξει τρόπο που βλέπω τα πράγματα και μερικές φορές τον ζηλεύω.

 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!

Ολα καλά σήμερα. Το έφερα σπίτι το σποράκι. Το βάλαμε, το είδαμε, 
Εβαλα και τη φωτό στο ψυγείο και περιμένω τον αντρουλη  μου. Τρέλα λέμε! 

Συμφωνώ. Ο άντρας μ εχει ψωνισει ήδη σαλιαρα! Λέει ότι τώρα είναι όλα καλά. Με το τωρα πορευόμαστε. Το αύριο δεν το ξέρει κανεις! Ρε κορίτσια αξίζουμε ενα μωράκι, εχουμε προσπαθήσει τόσο. Ψυχολογία, χρήματα, απογοήτευση, ελπίδα. Ολα τα συναισθήματα για να γίνουμε μανούλες. Ποιος άλλος τα ζει όλα αυτά ταυτόχρονα εκτός από μας! Εγω δεν θα τα παρατήσω ότι και να γίνει, και αν δεν γίνει θσ το κάνουμε  να γινει που λέει και ο εν δυνάμει μπαμπάς! Κάθε μέρα μ λεει καλημέρα και ότι αγαπάει και τους 2 μας! Δεν μπορώ να του χαλάσω τη χαρά.  Και εχει περασει κ δύσκολα στη ζωή του. 

 

Να παρετε ημερολόγιο mom to be και το βιβλίο τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος,βοηθαει τρομερα! 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 46 λεπτά , Chris_V είπε:

Κοριτσάκι μου καλό, προσπάθησε όσο γίνεται περισσότερο να βγάλεις το πέρσι από το μυαλό σου.

Αυτό είναι ένα άλλο εμβρυακι, πολύ θα εχει το δικο του δρόμο μέχρι να το πάρεις αγκαλιτσα.

Ζησε τις όμορφες στιγμές αυτής της εγκυμοσύνης και απόλαυσε το.

Δυστυχως όσο και αν προσπαθούμε όλες μας να κρατήσουμε συναισθηματική  απόσταση δε γινεται, όποτε ας χαρούμε κάθε στιγμή για την σπουδαιότητα της. 
Ειμαι σαν και εσένα εγώ. Ο άντρας μου προσπαθεί να μου αλλάξει τρόπο που βλέπω τα πράγματα και μερικές φορές τον 

Σ’ ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σου λόγια. Ίσως αν έβγαινα έξω να ξεχνιόμουν κάπως.. κοντός ψαλμός αλιλούια, σε μερικές ώρες θα ξέρω..

πρίν από 3 λεπτά , kateriiina25 είπε:

@κοτοπουλάκι μου καλή επιτυχία με τον υπέρηχο σήμερα. Εύχομαι να πάρεις μία ανάσα χαράς και να χαλαρώσεις για λίγο :)

Σ’ ευχαριστώ πολύ @kateriiina25 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σου λόγια. Ίσως αν έβγαινα έξω να ξεχνιόμουν κάπως.. κοντός ψαλμός αλιλούια, σε μερικές ώρες θα ξέρω..

Σ’ ευχαριστώ πολύ @kateriiina25 

Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα σου! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kateriiina25 είπε:

Κορίτσια sos!! Το γίνεται αν ξεχαστείς και πιεις το Τ4 πριν τις ορμονολογικές; 

Το μόνο πράγμα που σου επηρεάζει είναι την Τ4 ούτε καν την TSH!!!Έτσι τουλάχιστον μου έχει πει η ενδοκρινολογος μου!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chris_V είπε:

Κοριτσάκι μου καλό, προσπάθησε όσο γίνεται περισσότερο να βγάλεις το πέρσι από το μυαλό σου.

Αυτό είναι ένα άλλο εμβρυακι, πολύ θα εχει το δικο του δρόμο μέχρι να το πάρεις αγκαλιτσα.

Ζησε τις όμορφες στιγμές αυτής της εγκυμοσύνης και απόλαυσε το.

Δυστυχως όσο και αν προσπαθούμε όλες μας να κρατήσουμε συναισθηματική  απόσταση δε γινεται, όποτε ας χαρούμε κάθε στιγμή για την σπουδαιότητα της. 
Ειμαι σαν και εσένα εγώ. Ο άντρας μου προσπαθεί να μου αλλάξει τρόπο που βλέπω τα πράγματα και μερικές φορές τον ζηλεύω.

 

Σε ευχαριστώ τόσο πολύ!

Ολα καλά σήμερα. Το έφερα σπίτι το σποράκι. Το βάλαμε, το είδαμε, 
Εβαλα και τη φωτό στο ψυγείο και περιμένω τον αντρουλη  μου. Τρέλα λέμε! 

Με το καλό κορίτσι μου να εμφυτευτει και να γίνει το μωράκι σου!!! Όλα καλά να πάνε εύχομαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε ? 

Με ενημέρωσε η μαία του κέντρου ότι το ραντεβού με τον εξωσωματιστη θα πρέπει να το αναβαλουμε γιατί θα λείπει εκτός , θα πάμε βέβαια όπως και να έχει για την εξέταση του κατακερματισμου και μου πρότεινε να το κάνουμε online χωρίς χρέωση όπως μου ανέφερε γιατί τα online δε χρεώνονται , εντάξει όχι ότι είναι αυτό το θέμα μου απλά δε μας βολεύε να το μετακινήσουμε άλλη μέρα .

Το θέμα μου είναι άλλο γιατί έχω μπλοκάρει και γενικά δε ξέρω σε αυτή τξ περίπτωση πέρα από κάποια βασικά πραγματα  , τη άλλο είναι  καλό και σωστό ή πρέπει να τον ρωτήσω ? 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Fraulitsa είπε:

Γεια σας κοριτσια !θα ηθελα να μου πειτε τυχον εμπειριες σας ή και εμπειριες φιλων σας απο το Γεννεσις και τον κ.Παντο για εξωσωματικη..ή και να μου προτεινετε κπο αλλο  κεντρο ?

Καλησπέρα είμαι στο γεν σε άλλο γιατρό πες μου τι θέλεις να μάθεις..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουμε πάει προς το παρόν μία φορά.. την πρώτη αναγνωριστική επίσκεψη.. Απλά κάπου σοκαριστήκαμε το πόσος πολύς κόσμος περιμένει στο χώρο αναμονής. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κύριο Παντο και μαςτον  έχουνε συστήσει.. Απλά θα ήθελα να μου πεις και γενικότερα για την κλινική την εμπειρία σου σε θέματα καθαριότητας.. τηρούνται όλα τα μέτρα , προσωπικού ,αποτελεσματικότητας..  Σε ποιο γιατρό είσαι? Απλά με φοβίζει αυτό το απρόσωπο που επικρατεί και η έλλειψη χρόνου και ζορισμένη προσωπική επαφή με τον γιατρό λόγω των πολλών περιστατικών..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Ria_ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε ? 

Με ενημέρωσε η μαία του κέντρου ότι το ραντεβού με τον εξωσωματιστη θα πρέπει να το αναβαλουμε γιατί θα λείπει εκτός , θα πάμε βέβαια όπως και να έχει για την εξέταση του κατακερματισμου και μου πρότεινε να το κάνουμε online χωρίς χρέωση όπως μου ανέφερε γιατί τα online δε χρεώνονται , εντάξει όχι ότι είναι αυτό το θέμα μου απλά δε μας βολεύε να το μετακινήσουμε άλλη μέρα .

Το θέμα μου είναι άλλο γιατί έχω μπλοκάρει και γενικά δε ξέρω σε αυτή τξ περίπτωση πέρα από κάποια βασικά πραγματα  , τη άλλο είναι  καλό και σωστό ή πρέπει να τον ρωτήσω ? 

Καλησπέρα! Κάνε πρόβα στο μυαλό σου και σημείωνε τις ερωτήσεις! Δεν υπάρχουν "χαζές" ερωτήσεις..ρωτά τα πάντα!

πρίν από 6 λεπτά , Fraulitsa είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχουμε πάει προς το παρόν μία φορά.. την πρώτη αναγνωριστική επίσκεψη.. Απλά κάπου σοκαριστήκαμε το πόσος πολύς κόσμος περιμένει στο χώρο αναμονής. έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον κύριο Παντο και μαςτον  έχουνε συστήσει.. Απλά θα ήθελα να μου πεις και γενικότερα για την κλινική την εμπειρία σου σε θέματα καθαριότητας.. τηρούνται όλα τα μέτρα , προσωπικού ,αποτελεσματικότητας..  Σε ποιο γιατρό είσαι? Απλά με φοβίζει αυτό το απρόσωπο που επικρατεί και η έλλειψη χρόνου και ζορισμένη προσωπική επαφή με τον γιατρό λόγω των πολλών περιστατικών..

Είμαι στον σφακ.. που έχει εξίσου πολύ κόσμο.μειξαι όντως τρομακτικό ο πολύ κόσμος..αλλά εγώ οπότε στέλνω μέιλ σε 5-10 λεπτά μου έχουν απαντήσει,και σκ κ αργίες, θα μάθεις τι ώρες να πηγαίνεις κ δε θα έχει τόσο κόσμο αλλά θέλει κ λίγο υπομονή, έχω κάνει εκεί ωοληψιες, υστεροσκοπηση κ μεταφορα, πολύ καθαρά, με covid test, ola kala εμένα πάντως παρά τον κόσμο θυμούνται το όνομα μου που δε μου έχει συμβεί σε όσους έχω πάει.. μέρα από ένα χρόνο εκεί με έχουν μάθει τα κορίτσια κ δεν αργω στους υπερήχους. Στις ωοληψιες έχει τύχει να τελειωσω πολύ γρήγορα αλλά έχει τύχει να αργήσουμε κ πάρα πολύ αλλά μου ζήτησαν κ συγγνώμη..το εργαστήριο είναι πολύ καλό κ μπορείς να μιλήσεις κ με τις εμβρυολογους. Εμένα προσωπικά μου τη σπάει ώρες ώρες ο σεκιουριτας γτ ρωτάει κ κάπως αγαρμπα τι θα κάνουμε κ δεν κατανοώ το νόημα που υπάρχει πια..αλλά σε αυτό μπορεί να είμαι εγώ περίεργη. Εγώ προσωπικά στις ωοληψιες δεν τον περιμένω να μιλήσω μαζί του αλλά οπότε τον έχω χρειαστεί είναι εκεί..κ στα σοβαρά με έχει καλέσει κ μόνος του..

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...