Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Καφέ εξωσωματικής 2022 !


Recommended Posts

17 ώρες πρίν, Pagor είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου...θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις κ οποία ξέρει να με βοηθήσει...πήρα σήμερα τηλέφωνο στην επιτροπή να κλείσω ραντεβού κ να αρχίσω να μαζεύω τα χαρτιά μέχρι τότε κ από εκείνους είπαν ...όχι...πρώτα θα μαζέψεις όλα τα χαρτιά κ μετά θα κλείσεις ραντεβού...λέω οκ..περνώ τηλέφωνο μια κυρία που βοηθάει με την επιτροπή κ μου λέει αυτό πρώτη φορά το ακούω.. δηλαδή αν εσύ μαζέψεις όλα τα χαρτιά μέχρι τον Ιούνιο πότε θα σου κλείσουν ραντεβού τον Οκτώβριο?...τεσπά το προσπερνάνε αυτό κ μου εξηγεί η γυναίκα τι πρέπει να μαζέψω αρχικά για να αρχίσουμε τον φάκελο...μέχρι εδώ καλά...μιλάω όμως με τον άντρα μου κ μου λέει πόσο κοστίζουν αυτά τα φάρμακα αν δεν πάμε με επιτροπή? Δηλαδή αν είναι  να κάνουν 1000€ μου λέει μήπως δεν πάμε με επιτροπή κ το κάνουμε μόνη...αν είναι να κοστίζουν 2000 π.χ να το αρχίσουμε ...κα αυτό μου το είπε γιατί έτσι ουσιαστικά με την επιτροπή πάμε για 8-9μήνες μετά με όλη αυτή την αναμονή...εμείς λέγαμε σε 4 να κάναμε...τεσπά κ ήθελα να ρωτήσω τι κόστος των φαρμάκων...αν γνωρίζει κανένα κορίτσι... δηλαδή αν πάμε μόνοι μας χωρίς επιτροπή πόσο είναι???

Δηλαδή το κόστος των φαρμάκων ρωτάω...αυτό μόνο δεν καλύπτει η επιτροπή του ΕΟΠΥΥ???

Καλημέρα κορίτσι μου... Αν τους είπες ότι δεν έχεις κανένα χαρτί..είναι κάπως λογικό αυτό που σου είπαν.. γτ σκέψου ότι τα σπερμοδιαγραμματα θέλουν 75 μέρες διαφορά μεταξύ τους.. οπότε αν δεν έχετε κανένα..πρέπει να κάνει ο σύζυγος ένα τώρα..και ένα σε 2μιση μήνες... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 24,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kateriiina25

    1682

  • happiness79

    1519

  • Angot

    1426

  • Σποράκι

    701

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Visit a vis είπε:

Στην αρχή;; Πόσο αρχή;;

Σε ηλικία; Νομίζω ότι παίζει τον ρόλο του κι αυτό!

Πολύ θάρρος μου δίνετε να ξέρετε, Fili & @IrenP Κάθε καλό! 

Καλημέρα! Η βλαστοκύστη που εχετε είναι αρίστης ποιότητας; Γιατί είναι βασικό! Γιατί δεν την μεταφέρετε λοιπόν ;;;;; Ποτέ δεν ξέρεις!

  • Μου αρέσει 1

ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Καντι είπε:

Οι σκέψεις που κανεις για τα χρηματα και την επιτροπή κρύβουν την αισιοδοξία οτι θα πετύχεις με την πρώτη εξωσωματική κατι που στην ηλικία των 41 δεν ειναι και το πλεον σύνηθες. Δεν στο γράφω για να σε στεναχωρήσω αλλα για να σου επισημάνω οτι εξωσωματική δεν σημαίνει αυτομάτως εγκυμοσυνη.

Επισης το σπερμοδιαγραμμα μην εύχεσαι να βγει πολυ καλο , γιατι ειναι λόγος να σε κόψουν στην επιτροπή. Εμεις για να βγει το δεύτερο παθολογικό φαντάσου δεν βάλαμε όλο το δείγμα μεσα.

Εμείς είχαμε δύο άριστα σπερμοδιαγραμματα και δεν μας έκοψαν.. πατήσαμε στις διεγέρσεις με κλομιφαινη και στην μια αποτυχημένη σπερματεγχυση.. μου έδωσα 3600 μονάδες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Καλημέρα! Η βλαστοκύστη που εχετε είναι αρίστης ποιότητας; Γιατί είναι βασικό! Γιατί δεν την μεταφέρετε λοιπόν ;;;;; Ποτέ δεν ξέρεις!

Καταψύχουν μόνο «γερά» έμβρυα που μπορούν να δώσουν εγκυμοσύνη, λένε. Θα το αποψυξουν και θα το αφήσουν να γίνει βλαστοκύστη… αν είναι. Λύσαμε με το prp το πρόβλημα με το λεπτό ενδομήτριο τουλάχιστον.

Λες ε; Με βοηθά η κατάθεση ιδεών!! Ένα και τέλος, αίσιο ή όχι. Μπορεί να είναι λιγότερες οι πιθανότητες, αλλά… σωστά, ποτέ δεν ξέρεις. Λίγες όμως μεταφέρουν μία από ό,τι καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια !!!μολις μου ήρθε περίοδος μετά από προσπάθεια σπερματέγχυνσης.. Νιώθω άχρηστη .. Απογοητεύτηκα .. 

ηθελα απλά να το πω κάπου !! 
ευχομαι σε καμία άλλη να μην έρθει .. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Laky είπε:

Χαίρομαι που το άκουσα αυτό. Γιατί κι εγώ δε θέλω δίδυμη κύηση και πολύ με προβληματίζει αυτό το θέμα. Κορίτσια αυτό το αποφασίσατε όταν σας είπαν για την ποιότητα του εμβρύου;

Εμεις ειχαμε 1 υγιη βλαστοκυστη, μετα απο προεμφυτευτικο. Γι αυτο βαλαμε μονο 1. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Evi15 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!!μολις μου ήρθε περίοδος μετά από προσπάθεια σπερματέγχυνσης.. Νιώθω άχρηστη .. Απογοητεύτηκα .. 

ηθελα απλά να το πω κάπου !! 
ευχομαι σε καμία άλλη να μην έρθει .. 

Τι είναι αυτά που λες κορίτσι μου?? Τι άχρηστη νιώθεις!? Η σπερματεγχυση δίνει 5% περισσότερες πιθανότητες από φυσική επαφή!!! Μην απογοητεύεσαι..μάζεψε τα κομμάτια σου.. σήκωσε το κεφάλι και προχώρα... Όλες έχουμε τις αποτυχίες μας... Αλλά συνεχίζουμε και παλεύουμε για το θαύμα!! Βγες μια βόλτα.. περπατα!! Και σκέψου ότι οικογένεια είσαι και εσύ με τον σύζυγο.. και να δεις που σύντομα θα μεγαλώσετε... 

πρίν από 10 λεπτά , silvy22 είπε:

Ναι βεβαια ο γιατρός θα το κρίνει 

Αύριο θα πάω να με δει..οπότε θα ξέρω πάνω κάτω πότε θα γίνει και η ωολληψια!! Θα σας πω μόλις γυρίσω απ' τον γιατρό!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Λογικά μπορεί να γίνει και νωρίτερα..αν έχουν καλό μέγεθος! Σωστά??

Για ποιο πρωτοκολλο μιλας;? Πχ. Στο βραχυ, την κανεις συνηθως απο 11η εως 14η

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Lilian 28 είπε:

Τι είναι αυτά που λες κορίτσι μου?? Τι άχρηστη νιώθεις!? Η σπερματεγχυση δίνει 5% περισσότερες πιθανότητες από φυσική επαφή!!! Μην απογοητεύεσαι..μάζεψε τα κομμάτια σου.. σήκωσε το κεφάλι και προχώρα... Όλες έχουμε τις αποτυχίες μας... Αλλά συνεχίζουμε και παλεύουμε για το θαύμα!! Βγες μια βόλτα.. περπατα!! Και σκέψου ότι οικογένεια είσαι και εσύ με τον σύζυγο.. και να δεις που σύντομα θα μεγαλώσετε... 

Το πίστευα ότι θα πετύχει κ δε μπορώ να δεχτώ την αποτυχία .. κουράστηκα μετά από αρκετά χρόνια .. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Δυστυχώς δεν πήγε καλά η ωοληψία σήμερα. Ήταν και τα δύο ωοθυλάκια άδεια :(  Και είχα πολλή αισιοδοξία γι αυτόν τον μήνα και καλές εξετάσεις. Απογοητεύτηκα.
Θα προχωρήσουμε τώρα για ετ με τα κατεψυγμένα μας. Ελπίζω να φτάσουν 5η μέρα. Ξέρετε αν μπορούν να καταψυχθούν 2η φορά; Δεν μου είπαν αν θα αποψύξουν και τα 3 ή μονο 2. Αν αποψύξουν 2 και το 1 δεν τα καταφέρει τι γίνεται; 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 3

eardp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...