Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Υπάρχει κ η επίκτητη θρομβοφιλια εκτός της κληρονομικής που είναι γονιδιακή. Εμένα η αιματολογος μου μου είπε ότι πέρα από αυτό που έχω που είναι γονιδιακό, πρέπει αν μείνω έγγυος ν κάνω εξετάσεις για επίκτητη θρομβοφιλια. Υπάρχει κ το αυτοάνοσο αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο που προκαλεί θρομβωσεις.

      Για αυτό μου ειχε γραψει η αιματολογος στη βεβαίωση που μου είχε δώσει παλιότερα ότι σε εγκυμοσυνη μεταξύ 8-12 εβδομάδα να πάω για να γίνει έλεγχος για αντιφωσφολιπιδικο σύνδρομο? Τώρα την έψαξα και είδα ότι το σύνδρομο το ονομάζει επίκτητη-αυτοανοση θρομβοφιλια. Το θυμόμουν ότι πρέπει να πάω αλλά δεν θυμόμουν τι έγραφε η βεβαίωση...άρα ναι πρέπει να γίνει έλεγχος από αιματολογο ξανά στην κύηση.

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πω πω βλέπω αυτά π λέτε για κιλά κ σκέφτομαι το φαΐ... Βασικά όλα τα συνδυαζω με το φαγητό κ τώρα τελευταία με το γαλακτομπουρεκο! 

Εντμτξ να ρωτήσω τα κορίτσια που θα γεννήσουν σε δημόσιο, πως γίνεται ακριβως; σας παρακολουθεί κάποιος γιατρός που είναι εκεί ή ιδιώτης κ απλά θα πάτε σε εφημερία οποίου έχει; βασικά πολλά νοσοκομεία έχει η Θεσσαλονίκη πως ξέρεις που θα κάτσει η μέρα της γέννας; Ρωταω καθώς πολύ το σκέφτομαι αλλά με φοβίζει το ότι δεν έχω καμία απολύτως ιδέα για το πως γίνεται, αν πρέπει να πας να ανοίξεις καρτέλα σε όλα ή αν πας σε εφημερια κ τελειώσει η εφημερια τι γίνεται; (Βολιωτισσα είμαι & μένω κάποια χρόνια Θεσσαλονίκη.. μόνο από Αχιλλοπούλειο ξέρω...) 

Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο, στην Αθήνα όμως. Ανοίγεις καρτέλα στο νοσοκομείο που θέλεις και σε παρακολουθούν εκεί και γέννας στην εφημερία του νοσοκομείου με όποιον γιατρό τύχει. Κάποιοι γιατροί ιδιώτες συνεργάζονται και με δημόσια νοσοκομεία οπότε αν θες να έχεις συγκεκριμένο γιατρό βρίσκεις κάποιον να σε παρακολουθεί στο ιατρείο του και να σε ξεγεννήσει στο δημοσιο νοσοκομείο που συνεργάζεται.  Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα νοσοκομεία εκεί. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω κοριτσια σημερα γραφτηκα στο νοσοκομειο που διαλεξα.. βασικα εδω που μενω συνηθως γεννανε στο birthhotel λεγονται αμα δεν εχεις ιατρικο προβλημα για να πας σε κανονικο νοσοκομειο.. αλλα εκει το προβλημα ειναι οτι δεν εχουν επισκληδιο μονο στα νοσοκομεια εχουν..και γραφτηκα σε ενα νοσοκομειο που εχει και birthhotel και οταν με το καλο φτασει η ωρα μετα την γεννα σε πανε εκει..γραφτηκα και για μετα την γεννα που ερχονται σπιτι σου ειδικες μαιες για να σε φροντισουν και να βοηθησουν εσενα και το μωρο..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Anastasiade είπε:

Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο, στην Αθήνα όμως. Ανοίγεις καρτέλα στο νοσοκομείο που θέλεις και σε παρακολουθούν εκεί και γέννας στην εφημερία του νοσοκομείου με όποιον γιατρό τύχει. Κάποιοι γιατροί ιδιώτες συνεργάζονται και με δημόσια νοσοκομεία οπότε αν θες να έχεις συγκεκριμένο γιατρό βρίσκεις κάποιον να σε παρακολουθεί στο ιατρείο του και να σε ξεγεννήσει στο δημοσιο νοσοκομείο που συνεργάζεται.  Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα νοσοκομεία εκεί. 

Ο γιατρός μου είναι μονο σε ιδιωτική κλινική, στο γενεσις.. Απλά το σκέφτομαι γτ ειναι πολλά τα λεφτά κ σίγουρα ο εξοπλισμός των δημοσίων είναι καλύτερος σε παν ενδεχόμενο.. Ίσως τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη ξέρουν να μας πουν κάτι παραπάνω γ εδώ 

πρίν από 22 λεπτά , elena93 είπε:

Εγω κοριτσια σημερα γραφτηκα στο νοσοκομειο που διαλεξα.. βασικα εδω που μενω συνηθως γεννανε στο birthhotel λεγονται αμα δεν εχεις ιατρικο προβλημα για να πας σε κανονικο νοσοκομειο.. αλλα εκει το προβλημα ειναι οτι δεν εχουν επισκληδιο μονο στα νοσοκομεια εχουν..και γραφτηκα σε ενα νοσοκομειο που εχει και birthhotel και οταν με το καλο φτασει η ωρα μετα την γεννα σε πανε εκει..γραφτηκα και για μετα την γεννα που ερχονται σπιτι σου ειδικες μαιες για να σε φροντισουν και να βοηθησουν εσενα και το μωρο..

Πω πω τι τέλεια.. Birthhotel.. Μαιες στο σπίτι.... Οργάνωση όχι αστεία! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/9/2022 at 1:53 ΠΜ, Irini__ είπε:

92 νηστείας και 135 μια ώρα μετά το φαγητό. Στις 2 δε χρειάζεται να κάνω. Σύνολο 4 μετρήσεις τη μέρα για λίγο καιρό μέχρι να τις μειώσουμε. Μέχρι στιγμής όλα καλά. Η δε γυναικολογος μου θεωρεί ότι δεν έχω τπτ κ τζάμπα μπαίνω σε αυτή τη διαδικασία. Μου ειπε να το κάνω για λίγο κ μετα να σταματήσω τις μετρήσεις..  το αποδίδει σε πιθανό λάθος εργαστηρίου γτ είναι λίγο περίεργο η πρώτη ώρα στην καμπυλη να ήταν πολύ καλή κ η δεύτερη πάνω απτά όρια..  απλά η ενδοκρινολόγος, λόγω κ ιστορικού της μητέρας μ θελει να το πάμε λίγο by the book..κ μ είπε όταν με ξαναδεί μετά τη γεννα θα κάνω πάλι καμπυλη.. πφφ.. εμπλεξα! διατροφή για να είμαι ειλικρινής δεν κάνω απλά προσπαθώ οσο μπορώ να προσέχω..

Εδώ εγώ στη 1 ώρα μετά γλυκόζης είχα 188 και δε μου έβαλε μετρήσεις..και εγώ απορώ γιατί να σε βάλει σε αυτή τη ταλαιπωρία αν και το κακό είναι πως σε ένα μήνα ξανά καμπύλη και με έστειλε σε διατροφολόγο και κάνω αυστηρή διατροφή αλλά από χθες τρώω αυτά που μου είπε σε μεγαλύτερες ποσότητες όμως γιατί με τα γραμμάρια που έλεγε με έκοβε η πείνα όλη μέρα..

On 5/9/2022 at 8:36 ΠΜ, nairobi είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 28η εβδομάδα και η κοιλιά μου είναι τεράστια! Μοιαζει σαν να είμαι στον ένατο! Δεν ξέρω αν φταίει το αυξημένο αμνιακό ή ότι είναι η δεύτερη εγκυμοσύνη! Κιλά δεν έχω βάλει είμαι όσο ξεκίνησα άρα αν βάλεις το μωρό και το αμνιακό και γενικά είμαι και πιο κάτω από όσο ξεκίνησα! Βασικά είχα βάλει 4 και τα έχασα από τη διατροφή! Τέλος πάντων το θέμα μου είναι ότι πονάει πολύ η μέση! Φοράει καμία κοπέλα ζώνη στήριξης; έχω σχεδόν δυο μήνες ακόμα αν όλα πάνε καλά!! Πόσο πια θα μεγαλώσει η κοιλιά;

@Geo22 πως είσαι κορίτσι μου με το αίμα που είδες;; 

Δεν έχω ξανά δει κοπέλα μου δόξα το θεό..πονακια έχω τα φυσιολογικά λόγω τραχήλου..σήμερα θα πάω και στο γιατρό σε κάνα δυο ώρες οπότε θα σας ξανά ενημερώσω..

16 ώρες πρίν, Anastasiade είπε:

Εγω θα γεννήσω σε δημόσιο, στην Αθήνα όμως. Ανοίγεις καρτέλα στο νοσοκομείο που θέλεις και σε παρακολουθούν εκεί και γέννας στην εφημερία του νοσοκομείου με όποιον γιατρό τύχει. Κάποιοι γιατροί ιδιώτες συνεργάζονται και με δημόσια νοσοκομεία οπότε αν θες να έχεις συγκεκριμένο γιατρό βρίσκεις κάποιον να σε παρακολουθεί στο ιατρείο του και να σε ξεγεννήσει στο δημοσιο νοσοκομείο που συνεργάζεται.  Δεν ξέρω αν αλλάζει κάτι στα νοσοκομεία εκεί. 

Κορίτσια εγώ πάλι καλά στη Πάτρα με κοιτάει η γιατρός μου στο δημόσιο νοσοκομείο και η ίδια με ξεγενναει είτε εφημερεύει είτε όχι το νοσοκομείο 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πω πω βλέπω αυτά π λέτε για κιλά κ σκέφτομαι το φαΐ... Βασικά όλα τα συνδυαζω με το φαγητό κ τώρα τελευταία με το γαλακτομπουρεκο! 

Εντμτξ να ρωτήσω τα κορίτσια που θα γεννήσουν σε δημόσιο, πως γίνεται ακριβως; σας παρακολουθεί κάποιος γιατρός που είναι εκεί ή ιδιώτης κ απλά θα πάτε σε εφημερία οποίου έχει; βασικά πολλά νοσοκομεία έχει η Θεσσαλονίκη πως ξέρεις που θα κάτσει η μέρα της γέννας; Ρωταω καθώς πολύ το σκέφτομαι αλλά με φοβίζει το ότι δεν έχω καμία απολύτως ιδέα για το πως γίνεται, αν πρέπει να πας να ανοίξεις καρτέλα σε όλα ή αν πας σε εφημερια κ τελειώσει η εφημερια τι γίνεται; (Βολιωτισσα είμαι & μένω κάποια χρόνια Θεσσαλονίκη.. μόνο από Αχιλλοπούλειο ξέρω...) 

Αχ γαλακτομπούρεκο! Το βάζω στη λίστα για μετά τη γέννα!! Θενκς!! :-D

16 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Ο γιατρός μου είναι μονο σε ιδιωτική κλινική, στο γενεσις.. Απλά το σκέφτομαι γτ ειναι πολλά τα λεφτά κ σίγουρα ο εξοπλισμός των δημοσίων είναι καλύτερος σε παν ενδεχόμενο.. Ίσως τα κορίτσια από Θεσσαλονίκη ξέρουν να μας πουν κάτι παραπάνω γ εδώ 

Πω πω τι τέλεια.. Birthhotel.. Μαιες στο σπίτι.... Οργάνωση όχι αστεία! 

Βλέπω πολλές θα γεννήσουν σε δημόσιο και αναρωτιέμαι για εμένα! Τα έχω πάρει τόσο  στραβά τα νοσοκομεία! Δεν ξέρω τι γίνεται στα μαιευτικά τμήματα αλλά στα υπόλοιπα βλέπε επείγοντα εργαστήρια κλπ! Βέβαια για τα μηχανήματα όντως ξερω πως είναι καλύτερα στο δημόσιο!! Αλλά όλα τα άλλα με προβληματίζουν! Βρεθήκαμε δυστυχώς στη παιδοχειρουργική Ιπποκράτειο πέρσυ με τον μικρό και μπαινοέβγαινε οποίος ήθελε χωρίς έλεγχο από μια συγκεκριμένη κοινωνική ομάδα και δεν ήταν μόνο αυτό! Έγιναν λάθη με το παιδί που δεν παραδέχτηκε κανένας τους και έριχναν την ευθύνη σε εμένα!!κανένας δεν έλεγε τίποτα παντως γι αυτους που έμπαιναν και έβγαιναν οπότε ήθελαν και χωρις μάσκα φυσικά!! για να μπει ο άντρας μου έπρεπε να του σκάσουν την ψυχή! Γενικά μάλλον επειδή στη ζωή μου έχω βρεθεί πολλές φορές  στο νοσοκομείο μάλλον για αυτό νιώθω αποστροφή! 

Οπότε συνεχίζω με Γένεσις και ελπίζω να έχω καλή εμπειρία! Αν και για όλα θα διαβάσεις και θετικά και αρνητικά!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παράθεση

 

πρίν από 20 λεπτά , nairobi είπε:

 

Καλημέρα! Χθες πήγα γιατρό... η μικρή έγινε επιτέλους 1 κιλό στην 28η εβδομάδα που κλείνω αύριο. Εντός ορίων αλλά σαν να μη παίρνει πολύ βάρος με αυτά που διαβάζω εδώ... τα δικά σας ποσό ήταν στην 28η? Επίσης, τα νιώθετε τόσο συχνά όσο πριν? Εγώ εδώ κ κάποιες μέρες όχι αλλά ο γιατρός την βρήκε μια χαρα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , MeliD είπε:

Καλημέρα! Χθες πήγα γιατρό... η μικρή έγινε επιτέλους 1 κιλό στην 28η εβδομάδα που κλείνω αύριο. Εντός ορίων αλλά σαν να μη παίρνει πολύ βάρος με αυτά που διαβάζω εδώ... τα δικά σας ποσό ήταν στην 28η? Επίσης, τα νιώθετε τόσο συχνά όσο πριν? Εγώ εδώ κ κάποιες μέρες όχι αλλά ο γιατρός την βρήκε μια χαρα

Καλημέρα!Εμένα την Δευτέρα που ήμουν 29+3 ήταν 1480 γραμμαρια ,βέβαια τώρα ο υπερηχος με έβγαλε 8 μέρες μπροστά αλλά αυτά όπως ειπα αλλάζουν συνέχεια.Το δυσάρεστο βέβαια ειναι ότι μειωθηκε ο ταχηλος μέσα σε λίγες μέρες είναι 2,2 εκατοστά αλλά κλειστός  και τώρα θα με βλέπει κάθε βδομάδα γι αυτο το λόγο. Οπότε τώρα την βγάζω ξάπλα αντε να σηκωθώ να φάω και να κάτσω λίγο στον καναπέ. 

Όσον αφορά τις κινήσεις που ρώτησα τον γιατρό γιατί και γω μερικές μέρες την ακούω πιο λίγο άλλες πιο πολύ μου είπε μην ανησυχώ ακόμα είναι νωρις για να μετράμε κινήσεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

Πω πω βλέπω αυτά π λέτε για κιλά κ σκέφτομαι το φαΐ... Βασικά όλα τα συνδυαζω με το φαγητό κ τώρα τελευταία με το γαλακτομπουρεκο! 

Εντμτξ να ρωτήσω τα κορίτσια που θα γεννήσουν σε δημόσιο, πως γίνεται ακριβως; σας παρακολουθεί κάποιος γιατρός που είναι εκεί ή ιδιώτης κ απλά θα πάτε σε εφημερία οποίου έχει; βασικά πολλά νοσοκομεία έχει η Θεσσαλονίκη πως ξέρεις που θα κάτσει η μέρα της γέννας; Ρωταω καθώς πολύ το σκέφτομαι αλλά με φοβίζει το ότι δεν έχω καμία απολύτως ιδέα για το πως γίνεται, αν πρέπει να πας να ανοίξεις καρτέλα σε όλα ή αν πας σε εφημερια κ τελειώσει η εφημερια τι γίνεται; (Βολιωτισσα είμαι & μένω κάποια χρόνια Θεσσαλονίκη.. μόνο από Αχιλλοπούλειο ξέρω...) 

Εμένα με παρακολουθούν στο Παπαγεωργίου αλλά θα πάω σε όποιο θα εφημερευει την ώρα της γέννας. Δύο νοσοκομεία έχουν μαιευτήρια. Το Παπαγεωργίου και το Ιπποκράτειο 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, POPAKI2100 είπε:

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!! ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΑΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ,ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙ!!

Εγώ μάλλον εκεί θα γεννήσω με τον κ.Τζεβελεκη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Έχει βρεθεί σε κάποια οξόνη και λεύκωμα στα ούρα;; 

Όχι αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με το ζαχαρο..

12 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Εδώ εγώ στη 1 ώρα μετά γλυκόζης είχα 188 και δε μου έβαλε μετρήσεις..και εγώ απορώ γιατί να σε βάλει σε αυτή τη ταλαιπωρία αν και το κακό είναι πως σε ένα μήνα ξανά καμπύλη και με έστειλε σε διατροφολόγο και κάνω αυστηρή διατροφή αλλά από χθες τρώω αυτά που μου είπε σε μεγαλύτερες ποσότητες όμως γιατί με τα γραμμάρια που έλεγε με έκοβε η πείνα όλη μέρα..

Δεν έχω ξανά δει κοπέλα μου δόξα το θεό..πονακια έχω τα φυσιολογικά λόγω τραχήλου..σήμερα θα πάω και στο γιατρό σε κάνα δυο ώρες οπότε θα σας ξανά ενημερώσω..

Κορίτσια εγώ πάλι καλά στη Πάτρα με κοιτάει η γιατρός μου στο δημόσιο νοσοκομείο και η ίδια με ξεγενναει είτε εφημερεύει είτε όχι το νοσοκομείο 

Εγώ σκέψου στη δεύτερη ώρα είχα τόσο κ στην πρώτη 150? Κάπου εκεί, εντός ορίων δλδ.. να πω την αμαρτία μου επειδή βλέπω ότι οι μετρήσεις μου είναι οκ, βέβαια δεν είμαι κ πολύ τυπική γιατι 4 μέσα στη μέρα κάνω, ένα μυαλό έχω, τρώω όπως έτρωγα κ από κανένα γλυκό..  βέβαια δν πρέπει να χαλαρώνω αλλά υπάρχουν πειρασμοί!

 

12 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Αχ γαλακτομπούρεκο! Το βάζω στη λίστα για μετά τη γέννα!! Θενκς!! :-D

Βλέπω πολλές θα γεννήσουν σε δημόσιο και αναρωτιέμαι για εμένα! Τα έχω πάρει τόσο  στραβά τα νοσοκομεία! Δεν ξέρω τι γίνεται στα μαιευτικά τμήματα αλλά στα υπόλοιπα βλέπε επείγοντα εργαστήρια κλπ! Βέβαια για τα μηχανήματα όντως ξερω πως είναι καλύτερα στο δημόσιο!! Αλλά όλα τα άλλα με προβληματίζουν! Βρεθήκαμε δυστυχώς στη παιδοχειρουργική Ιπποκράτειο πέρσυ με τον μικρό και μπαινοέβγαινε οποίος ήθελε χωρίς έλεγχο από μια συγκεκριμένη κοινωνική ομάδα και δεν ήταν μόνο αυτό! Έγιναν λάθη με το παιδί που δεν παραδέχτηκε κανένας τους και έριχναν την ευθύνη σε εμένα!!κανένας δεν έλεγε τίποτα παντως γι αυτους που έμπαιναν και έβγαιναν οπότε ήθελαν και χωρις μάσκα φυσικά!! για να μπει ο άντρας μου έπρεπε να του σκάσουν την ψυχή! Γενικά μάλλον επειδή στη ζωή μου έχω βρεθεί πολλές φορές  στο νοσοκομείο μάλλον για αυτό νιώθω αποστροφή! 

Οπότε συνεχίζω με Γένεσις και ελπίζω να έχω καλή εμπειρία! Αν και για όλα θα διαβάσεις και θετικά και αρνητικά!! 

Αχ τα ίδια κ εγώ με το δημόσιο αγχώνομαι πολύ..  έχουν ακουστεί κ διαφορά τελευταία κ σε μαιευτικα θέματα κ με πιάνει πανικός.. αχρείαστο να ναι! βέβαια κ μένα η γιατρός μου μόνο ιδιωτικα δουλεύει οπότε ούτως ή άλλως ήταν μονόδρομος.. Γενεσις κ εγώ όπως κ στην πρώτη γεννα, αν κ δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το μαιευτικό προσωπικό στην αίθουσα τοκετού..  στον όροφο δε όλα ήταν τέλεια! Πότε έχεις ημερομηνία?

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Irini__ είπε:

Όχι αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με το ζαχαρο..

Εγώ σκέψου στη δεύτερη ώρα είχα τόσο κ στην πρώτη 150? Κάπου εκεί, εντός ορίων δλδ.. να πω την αμαρτία μου επειδή βλέπω ότι οι μετρήσεις μου είναι οκ, βέβαια δεν είμαι κ πολύ τυπική γιατι 4 μέσα στη μέρα κάνω, ένα μυαλό έχω, τρώω όπως έτρωγα κ από κανένα γλυκό..  βέβαια δν πρέπει να χαλαρώνω αλλά υπάρχουν πειρασμοί!

 

Αχ τα ίδια κ εγώ με το δημόσιο αγχώνομαι πολύ..  έχουν ακουστεί κ διαφορά τελευταία κ σε μαιευτικα θέματα κ με πιάνει πανικός.. αχρείαστο να ναι! βέβαια κ μένα η γιατρός μου μόνο ιδιωτικα δουλεύει οπότε ούτως ή άλλως ήταν μονόδρομος.. Γενεσις κ εγώ όπως κ στην πρώτη γεννα, αν κ δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το μαιευτικό προσωπικό στην αίθουσα τοκετού..  στον όροφο δε όλα ήταν τέλεια! Πότε έχεις ημερομηνία?

 

Έχω 3/12 εσυ;;; Αλλά πιστεύω μέχρι 15 Νοεμβρίου θα έχω γεννήσει! Σκέφτηκες να πάρεις δική σου μαία; κι εγώ αγχώνομαι για τις μαίες της βάρδιας και το είπα στη γιατρό και μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί θα είναι μαζί μου! Τώρα δεν κατάλαβα τι εννοεί από την αρχή ως το τέλος; είναι δυνατόν; θα την ξαναρωτήσω!

Καλά στη Γενική που γέννησα πέτυχα μια Χίτλερ, μια αδιάφορη και μια ψυχάρα! Οπότε είναι λαχείο τι θα πετύχεις! Η Χίτλερ μου έκανε και τη μέθοδο Κριστελερ  και με σακάτεψε αλλά δεν πρόλαβα να αντιδράσω, δεν με ενημέρωσαν! Δεν ξέρω για έξτρα μαία! Είναι συν 250 ευρώ! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Καλημέρα! Χθες πήγα γιατρό... η μικρή έγινε επιτέλους 1 κιλό στην 28η εβδομάδα που κλείνω αύριο. Εντός ορίων αλλά σαν να μη παίρνει πολύ βάρος με αυτά που διαβάζω εδώ... τα δικά σας ποσό ήταν στην 28η? Επίσης, τα νιώθετε τόσο συχνά όσο πριν? Εγώ εδώ κ κάποιες μέρες όχι αλλά ο γιατρός την βρήκε μια χαρα

27+5 ήταν 975 και σήμερα που ξανά πήγα 29+4 ήταν 1266..

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Έχω 3/12 εσυ;;; Αλλά πιστεύω μέχρι 15 Νοεμβρίου θα έχω γεννήσει! Σκέφτηκες να πάρεις δική σου μαία; κι εγώ αγχώνομαι για τις μαίες της βάρδιας και το είπα στη γιατρό και μου είπε να μην αγχώνομαι γιατί θα είναι μαζί μου! Τώρα δεν κατάλαβα τι εννοεί από την αρχή ως το τέλος; είναι δυνατόν; θα την ξαναρωτήσω!

Καλά στη Γενική που γέννησα πέτυχα μια Χίτλερ, μια αδιάφορη και μια ψυχάρα! Οπότε είναι λαχείο τι θα πετύχεις! Η Χίτλερ μου έκανε και τη μέθοδο Κριστελερ  και με σακάτεψε αλλά δεν πρόλαβα να αντιδράσω, δεν με ενημέρωσαν! Δεν ξέρω για έξτρα μαία! Είναι συν 250 ευρώ! 

29+4 1266 γραμμάρια και όλα πολύ καλά..τα πονακια τελικά δεν είναι απ' το τράχηλο αλλά είναι το κεφαλάκι της κάτω και με πιέζει..έχει αρχίσει και παίρνει θέση..τράχηλο μου είπε θα μετρήσουμε σε 2 βδομάδες μαζί με την doppler και αγχώθηκα λίγο γιατί πριν 2 βδομάδες ήταν ήδη 27..τώρα όσον αφορά την οξονη αυτή τη φορά βρέθηκε και σε μένα αλλά δεν ανησυχούμε είπε..ειναι απ' το ζάχαρο..

3 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Όχι αλλά νομίζω αυτό έχει να κάνει με το ζαχαρο..

Εγώ σκέψου στη δεύτερη ώρα είχα τόσο κ στην πρώτη 150? Κάπου εκεί, εντός ορίων δλδ.. να πω την αμαρτία μου επειδή βλέπω ότι οι μετρήσεις μου είναι οκ, βέβαια δεν είμαι κ πολύ τυπική γιατι 4 μέσα στη μέρα κάνω, ένα μυαλό έχω, τρώω όπως έτρωγα κ από κανένα γλυκό..  βέβαια δν πρέπει να χαλαρώνω αλλά υπάρχουν πειρασμοί!

 

Αχ τα ίδια κ εγώ με το δημόσιο αγχώνομαι πολύ..  έχουν ακουστεί κ διαφορά τελευταία κ σε μαιευτικα θέματα κ με πιάνει πανικός.. αχρείαστο να ναι! βέβαια κ μένα η γιατρός μου μόνο ιδιωτικα δουλεύει οπότε ούτως ή άλλως ήταν μονόδρομος.. Γενεσις κ εγώ όπως κ στην πρώτη γεννα, αν κ δεν έχω τις καλύτερες εντυπώσεις από το μαιευτικό προσωπικό στην αίθουσα τοκετού..  στον όροφο δε όλα ήταν τέλεια! Πότε έχεις ημερομηνία?

 

Εμένα μου είπε 1 μέτρηση μια φορά τη βδομάδα νηστική και εχθές που έκανα ήταν 90..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα. έφαγα το βράδυ σουτζουκάκια και λουκουνικα και σηκώθηκα σήμερα κι είχα ζάχαρο 106, και μετά το πρωινό που έφαγα, λίγο μαύρο ψωμί με γαλοπούλα, κασέρι και χυμό πορτοκάλι 161!!!! Εγκεφαλικό έπαθα! Παρα πολύ δεν είναι;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...