Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! Παίρνει καμία κοπέλα προγεστερόνη;; ξεκίνησα προχτές βράδυ και μου τρέλανε το νηστείας! Έκανα τόσο κόπο να το στρώσω! Και χτες δοκίμασα να το πάρω κολπικά και ευτυχώς επέστρεψε στα επίπεδα που ήταν! Δεν ήξερα ότι επηρεάζει τόσο! Αλλά λογικό αφού είναι ορμόνη! Για τα λευκά που λέτε μου δίνει το μικροβιολογικό φυσιολογικό ως 10000 και έχω περίπου 9000!! Κάτι άλλα πολυμορφοπήρυνα, λεμφοκύτταρα είναι ότι να ναι οι τιμές άλλες πιο πάνω άλλες πιο κάτω κλπ Δεν τα πολυκαταλαβαίνω αυτά αλλά η γιατρός δεν μου έχει πει κάτι!  


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια τι κανετε..εγω ειχα ραντεβου σημερα..μου ειπε οτι μωρο δεν εχει εμπεδωθει ακομα και υπαρχει περιπτωση να σπασουν τα νερα..και οταν σπασουν πρεπει να μεινω ξαπλωμενη και να τους παρω τηλ διοτι υπαρχει περιπτωση να μπλεχτει με το εμφαλιο λορο..ρωτησα για καρδιοτοκογραφο και μου ειπε αν δεν υπαρχει καποια ανησιχια δεν το κανουν και μεχρι τωρα δεν εχει χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε..εγω ειχα ραντεβου σημερα..μου ειπε οτι μωρο δεν εχει εμπεδωθει ακομα και υπαρχει περιπτωση να σπασουν τα νερα..και οταν σπασουν πρεπει να μεινω ξαπλωμενη και να τους παρω τηλ διοτι υπαρχει περιπτωση να μπλεχτει με το εμφαλιο λορο..ρωτησα για καρδιοτοκογραφο και μου ειπε αν δεν υπαρχει καποια ανησιχια δεν το κανουν και μεχρι τωρα δεν εχει χρειαστει

Κ εμένα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη..δεν κατάλαβα όμως αν δεν εμπεδωθεί μπορεί να σπάσουν τα νερά; ή είδε κατι άλλο κ γι'αυτό στο είπε;σε ποια εβδομάδα είσαι;κ αυτό το να μείνεις ξαπλωμένη πρώτη φορά το ακούω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα εχω κι εγω γιατρο, ελπιζω να εχουμε ευχαριστα νεα. Να σας ρωτησω εσας που εχετε γεννησει χειμερινους μηνες, πηρατε ρομπα για το μαιευτηριο; Χειμερινη ή καλοκαιρινη; φανταζομαι πως θα εχει ενα σκασμο ζέστη εκει μεσα. Οργανώνω σιγα σιγα την βαλιτσα μου και αναρωτιεμαι τι εποχης να ειναι τα νυχτικα και τα λοιπα:confused:

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Ελλάκι said:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα εχω κι εγω γιατρο, ελπιζω να εχουμε ευχαριστα νεα. Να σας ρωτησω εσας που εχετε γεννησει χειμερινους μηνες, πηρατε ρομπα για το μαιευτηριο; Χειμερινη ή καλοκαιρινη; φανταζομαι πως θα εχει ενα σκασμο ζέστη εκει μεσα. Οργανώνω σιγα σιγα την βαλιτσα μου και αναρωτιεμαι τι εποχης να ειναι τα νυχτικα και τα λοιπα:confused:

Εγώ τα πήρα όλα κοντομάνικα και μια ρόμπα λεπτή .Επειδή χρειάστηκε να νοσηλευτώ πριν δυο εβδομάδες η ζέστη που είχε μέσα ήταν αφόρητη το βράδυ με κοντομάνικο ήμουν και πάλι έσταζα από τον ιδρώτα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε..εγω ειχα ραντεβου σημερα..μου ειπε οτι μωρο δεν εχει εμπεδωθει ακομα και υπαρχει περιπτωση να σπασουν τα νερα..και οταν σπασουν πρεπει να μεινω ξαπλωμενη και να τους παρω τηλ διοτι υπαρχει περιπτωση να μπλεχτει με το εμφαλιο λορο..ρωτησα για καρδιοτοκογραφο και μου ειπε αν δεν υπαρχει καποια ανησιχια δεν το κανουν και μεχρι τωρα δεν εχει χρειαστει

Πραγματικά κι εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτά. Επειδή σπάσανε τα νερά να μείνεις ξαπλωμένη για μη μπλεχτεί; Εδώ υποτίθεται πως φεύγεις με τη μια για τη Κλινική. Επίσης αν δεν έχει εμπεδωθεί το μωρό σπάνε τα νερά; Γιατί δε μπορεί να εμπεδωθεί αργότερα; Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Έχω κι εγώ ραντεβού σήμερα το απόγευμα για καρδιοτοκογραφο κι ελπίζω να λύσω κι εγώ αρκετές απορίες μου 

 

πρίν από 28 λεπτά , Ελλάκι είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα εχω κι εγω γιατρο, ελπιζω να εχουμε ευχαριστα νεα. Να σας ρωτησω εσας που εχετε γεννησει χειμερινους μηνες, πηρατε ρομπα για το μαιευτηριο; Χειμερινη ή καλοκαιρινη; φανταζομαι πως θα εχει ενα σκασμο ζέστη εκει μεσα. Οργανώνω σιγα σιγα την βαλιτσα μου και αναρωτιεμαι τι εποχης να ειναι τα νυχτικα και τα λοιπα:confused:

Κι εγώ πήρα δύο κοντομανικες νυχτικιές και η ρόμπα που πήρα δεν είναι πολύ χοντρή. Αν σκεφτείς ότι λόγω των νεογνών έχει μέσα 22 με 23 βαθμούς κελσίου μόνιμα νομίζω ειδικά τη νύχτα θα υποφέρεις με μακρυμάνικο. Επίσης δε βολεύει και όταν έχεις καθετήρα ή ορό.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Matina87 είπε:

Κ εμένα δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη..δεν κατάλαβα όμως αν δεν εμπεδωθεί μπορεί να σπάσουν τα νερά; ή είδε κατι άλλο κ γι'αυτό στο είπε;σε ποια εβδομάδα είσαι;κ αυτό το να μείνεις ξαπλωμένη πρώτη φορά το ακούω..

Μου ειπε οτι αν ερθει η ωρα της γεννησης πριν εμπεδωθει θα σου σπασουν τα νερα..και πρεπει να μεινεις ξαπλωμενη μεχρι να ερθουμε εμεις..και φυσικα οτι θα παω νοσοκομειο αλλα ερχετε πρωτα η μαια στο σπιτι

πρίν από 19 λεπτά , Laky είπε:

Πραγματικά κι εγώ πρώτη φορά το ακούω αυτά. Επειδή σπάσανε τα νερά να μείνεις ξαπλωμένη για μη μπλεχτεί; Εδώ υποτίθεται πως φεύγεις με τη μια για τη Κλινική. Επίσης αν δεν έχει εμπεδωθεί το μωρό σπάνε τα νερά; Γιατί δε μπορεί να εμπεδωθεί αργότερα; Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Έχω κι εγώ ραντεβού σήμερα το απόγευμα για καρδιοτοκογραφο κι ελπίζω να λύσω κι εγώ αρκετές απορίες μου 

 

Κι εγώ πήρα δύο κοντομανικες νυχτικιές και η ρόμπα που πήρα δεν είναι πολύ χοντρή. Αν σκεφτείς ότι λόγω των νεογνών έχει μέσα 22 με 23 βαθμούς κελσίου μόνιμα νομίζω ειδικά τη νύχτα θα υποφέρεις με μακρυμάνικο. Επίσης δε βολεύει και όταν έχεις καθετήρα ή ορό.

Πρεπει να μεινω ξαπλωμενη μεχρι να ερθει στο σπιτι η μαια και φυσικα μετα παμε στο νοσοκομειο... οσο για την εμπεδωσει μου ειπε οτι θα το δουμε ξανα στο επομενο ραντεβου διοτι και μπορει να εμπεδωθει..αλλα ετσι οπως μου το ειπε δεν ειδα πολλες ελπιδες για την εμπεδωση γιατι μου τονισε αυτο με το εαν σπασουν τα νερα..τωρα θα ξαναπαω την επομενη παρασκευη θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , elena93 είπε:

Μου ειπε οτι αν ερθει η ωρα της γεννησης πριν εμπεδωθει θα σου σπασουν τα νερα..και πρεπει να μεινεις ξαπλωμενη μεχρι να ερθουμε εμεις..και φυσικα οτι θα παω νοσοκομειο αλλα ερχετε πρωτα η μαια στο σπιτι

Πρεπει να μεινω ξαπλωμενη μεχρι να ερθει στο σπιτι η μαια και φυσικα μετα παμε στο νοσοκομειο... οσο για την εμπεδωσει μου ειπε οτι θα το δουμε ξανα στο επομενο ραντεβου διοτι και μπορει να εμπεδωθει..αλλα ετσι οπως μου το ειπε δεν ειδα πολλες ελπιδες για την εμπεδωση γιατι μου τονισε αυτο με το εαν σπασουν τα νερα..τωρα θα ξαναπαω την επομενη παρασκευη θα δουμε

Η ώρα της γέννησης δεν έρχεται όταν σπάνε τα νερά δηλαδή; Πόσο εβδομάδων είσαι τελικά;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 said:

Μου ειπε οτι αν ερθει η ωρα της γεννησης πριν εμπεδωθει θα σου σπασουν τα νερα..και πρεπει να μεινεις ξαπλωμενη μεχρι να ερθουμε εμεις..και φυσικα οτι θα παω νοσοκομειο αλλα ερχετε πρωτα η μαια στο σπιτι

Πρεπει να μεινω ξαπλωμενη μεχρι να ερθει στο σπιτι η μαια και φυσικα μετα παμε στο νοσοκομειο... οσο για την εμπεδωσει μου ειπε οτι θα το δουμε ξανα στο επομενο ραντεβου διοτι και μπορει να εμπεδωθει..αλλα ετσι οπως μου το ειπε δεν ειδα πολλες ελπιδες για την εμπεδωση γιατι μου τονισε αυτο με το εαν σπασουν τα νερα..τωρα θα ξαναπαω την επομενη παρασκευη θα δουμε

Και εγώ πρώτη φορά το ακουω αυτό .Μπορεί τα νερά να μην σπάσουν και ποτε ,μπορεί να ξεκινήσεις με ρυθμικές συσπάσεις ή με πόνο .Για να εμπεδωθεί το μωρό υπάρχει το περπάτημα ασκήσεις μπάλα πιλάτες και γενικά θεωρώ ότι είναι πολύ νωρίς για να πεις ότι δεν έχει πολλές ελπίδες να εμπεδωθεί .Πάντως όταν σπάσουν και αν σπάσουν τα νερά ξέρω ότι πας άμεσα στο νοσοκομείο δεν ξέρω γιατί πρέπει να ξαπλωσεις :/ .Άμα ξανά πας θα έλεγα να του κανείς ερωτήσεις με ότι αποριεσ Έχεις για να ξεκαθαρίσει λίγο το τοπίο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Καλησπερα κοριτσια! Σημερα εχω κι εγω γιατρο, ελπιζω να εχουμε ευχαριστα νεα. Να σας ρωτησω εσας που εχετε γεννησει χειμερινους μηνες, πηρατε ρομπα για το μαιευτηριο; Χειμερινη ή καλοκαιρινη; φανταζομαι πως θα εχει ενα σκασμο ζέστη εκει μεσα. Οργανώνω σιγα σιγα την βαλιτσα μου και αναρωτιεμαι τι εποχης να ειναι τα νυχτικα και τα λοιπα:confused:

Κι εγώ πήρα δύο κοντομανικες νυχτικιές και η ρόμπα που πήρα δεν είναι πολύ χοντρή. Αν σκεφτείς ότι λόγω των νεογνών έχει μέσα 22 με 23 βαθμούς κελσίου μόνιμα νομίζω ειδικά τη νύχτα θα υποφέρεις με μακρυμάνικο. Επίσης δε βολεύει και όταν έχεις καθετήρα ή ορό.

Μόλις γύρισα απ' τον γιατρό κι εγώ. 34+3 και ο μικρός είναι 2.300 Το επόμενο ραντεβού είναι σε δύο εβδομάδες στις 36+3 και καρδιοτοκογραφο μου είπε θα κάνω όταν θα είμαι 37 εβδομάδων ακριβώς. Στις 31/10 δηλαδή. Μου είπε δε χρειάζεται πιο μπροστά. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκανα κ εγώ εκτάκτως καρδιοκοτογραφο σήμερα, γτ χθες έκανα μια απότομη κίνηση, για την ακρίβεια πήγα να τρέξω γτ νόμιζα έπεσε η κόρη μου απτην καρεκλα κ από εκείνη την ώρα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω, ούτε να γυρίσω απτή μια πλευρά στην άλλη, υποφερω.. με πονάει όταν κινούμαι δλδ η ηβικη περιοχή αφήστε, ακόμα και αν βηξω! Είχα κάτι αντίστοιχο κ στην πρώτη κύηση αλλά προς το τέλος της εγκυμοσύνης.. πφφφ.. όλα καλά πάντως με το nst φαίνεται είναι μυοσκελετικο.. μ πε η γιατρός για algofren ή Voltaren σε χάπι, αλλά ρε κορίτσια φοβάμαι να πάρω..  εσείς έχετε πάρει καθόλου?

Επίσης @Laky θα κάνω το εμβόλιο της γρίπης αυτήν την περίοδο! Τώρα είμαι 34&4? Ποιες το κάνατε, θα το κάνετε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Irini__ είπε:

Κορίτσια έκανα κ εγώ εκτάκτως καρδιοκοτογραφο σήμερα, γτ χθες έκανα μια απότομη κίνηση, για την ακρίβεια πήγα να τρέξω γτ νόμιζα έπεσε η κόρη μου απτην καρεκλα κ από εκείνη την ώρα δεν μπορώ καλά καλά να περπατήσω, ούτε να γυρίσω απτή μια πλευρά στην άλλη, υποφερω.. με πονάει όταν κινούμαι δλδ η ηβικη περιοχή αφήστε, ακόμα και αν βηξω! Είχα κάτι αντίστοιχο κ στην πρώτη κύηση αλλά προς το τέλος της εγκυμοσύνης.. πφφφ.. όλα καλά πάντως με το nst φαίνεται είναι μυοσκελετικο.. μ πε η γιατρός για algofren ή Voltaren σε χάπι, αλλά ρε κορίτσια φοβάμαι να πάρω..  εσείς έχετε πάρει καθόλου?

Επίσης @Laky θα κάνω το εμβόλιο της γρίπης αυτήν την περίοδο! Τώρα είμαι 34&4? Ποιες το κάνατε, θα το κάνετε?

Περαστικά κορίτσι μου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ήταν η μέρα των γιατρών μας μάλλον σήμερα! Πήγαμε κι εμείς. Το doppler όλα οκ , ευτυχώς δεν επηρέασε το ζάχαρο το μωρό , ειχα όμως έντονες συσπάσεις ξαφνικά μέχρι κ 40 μου είπε ο γιατρος κ τρομάξαμε... κάποια στιγμή υποχώρησαν και μου είπε ξεκούραση κ προσοχή ... εν τω μεταξύ το μωρό είναι με το κεφάλι πάνω κ οι πιθανότητες να γυρίσει είναι πλέον λίγες μου είπαν (33 εβδομαδων)... εσάς έχουν γυρίσει όλα? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...