Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ. Εύχομαι κορίτσι μου με το καλό. Απλά επειδή μπορεί να πάω κι εγώ με καισαρική, με αυτά που ακούω έχω λίγο τρομοκρατηθεί για το πόσο δύσκολη θα είναι η ανάρρωση.

Κοίτα είναι καθαρά θέμα πώς θα το χειριστείς εσύ δν θα σου πω ότι δν θα έχεις ενοχλήσει στην τομή οκ αλλά δν είναι κ κάτι τραγικό εγώ φαντάσου μεσημέρι είχα γεννήσει κ το απόγευμα καθόμουν οκλαδόν την επόμενη το πρωί ζήτησα από τον γυναικολόγο αν δν υπάρχει θέμα να Μ βγάλει καθετήρες κ τα σχετικά για να σηκωθώ. Δν είχα κανέναν για βοήθεια πέρα τον άντρα μου οπότε έπρεπε να είμαι δυνατή για όταν θα γυρίσουμε σπίτι κ έτσι κ έγινε εγώ προσωπικά δν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ήταν θέμα γιατρού οργανισμού ψυχολογίας πες το όπως θες. Η διπλανή μου πάλι που είχε την μαμά της όλη την ώρα δίπλα της φοβόταν να πάει μέχρι και στην τουαλέτα κ της έλεγε ο γιατρός της σήκω από το κρεβάτι να περπατήσεις κ φοβόταν .η καισαρική θέλει κίνηση συνέχεια να μπουν τα όργανα στην θέση τους όσο μένεις ακίνητη θα πονάς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια μια ερώτηση. Για μετά το μπάνιο του μωρού τι πήρατε για το σωματακι του; Εννοώ κάποια συγκεκριμένα λοσιόν ή λαδακι; Και ποιας εταιρείας;

Εγω πηρα της mustela ενυδατικη

Αλλα νομιζω οτι και η pharmasept και η frezyderm ειναι πολυ καλες.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κοίτα είναι καθαρά θέμα πώς θα το χειριστείς εσύ δν θα σου πω ότι δν θα έχεις ενοχλήσει στην τομή οκ αλλά δν είναι κ κάτι τραγικό εγώ φαντάσου μεσημέρι είχα γεννήσει κ το απόγευμα καθόμουν οκλαδόν την επόμενη το πρωί ζήτησα από τον γυναικολόγο αν δν υπάρχει θέμα να Μ βγάλει καθετήρες κ τα σχετικά για να σηκωθώ. Δν είχα κανέναν για βοήθεια πέρα τον άντρα μου οπότε έπρεπε να είμαι δυνατή για όταν θα γυρίσουμε σπίτι κ έτσι κ έγινε εγώ προσωπικά δν ταλαιπωρήθηκα καθόλου ήταν θέμα γιατρού οργανισμού ψυχολογίας πες το όπως θες. Η διπλανή μου πάλι που είχε την μαμά της όλη την ώρα δίπλα της φοβόταν να πάει μέχρι και στην τουαλέτα κ της έλεγε ο γιατρός της σήκω από το κρεβάτι να περπατήσεις κ φοβόταν .η καισαρική θέλει κίνηση συνέχεια να μπουν τα όργανα στην θέση τους όσο μένεις ακίνητη θα πονάς 

Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι. Αλλά δε παύει να είναι κάτι άγνωστο για μένα. Αν είχα βοήθεια στο σπίτι δε θα το σκεφτόμουν καν. Με αντιπηκτικες και ινσουλίνη εννοείται νιώθω πιο ασφαλής να γεννήσω τη 38η εβδομάδα με καισαρική παρά να περιμένω τη 39η να πάω με πρόκληση. Απλά φοβάμαι μη δε τα βγάλω πέρα με το μωρό ολομόναχη στο σπίτι. Τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι. Αλλά δε παύει να είναι κάτι άγνωστο για μένα. Αν είχα βοήθεια στο σπίτι δε θα το σκεφτόμουν καν. Με αντιπηκτικες και ινσουλίνη εννοείται νιώθω πιο ασφαλής να γεννήσω τη 38η εβδομάδα με καισαρική παρά να περιμένω τη 39η να πάω με πρόκληση. Απλά φοβάμαι μη δε τα βγάλω πέρα με το μωρό ολομόναχη στο σπίτι. Τίποτα άλλο.

Δν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρεις θα βρεις δύναμη και θα το δεις εκεί που θα λες  κουράζομαι κ θα κλείνουν τα μάτια εκεί θα βρίσκεις αντοχή δν είσαι η μόνη που δν έχεις βοήθεια αυτό να θυμάσαι φαντάσου εγώ τώρα πέρα από το μωρό όταν με το καλό θα έρθουμε σπίτι θα έχω κ τον τετράχρονο γιο μου εκεί να δεις πανηγύρι. Θα αντέξεις αρκεί να έχεις δίπλα τον άντρα σου όλα θα τα μπορέσεις! Κ όσον αφορά την καισαρική ακόμα και αν κάνεις τελικά δν είναι τπτ να χαρείς την στιγμή θα πάρεις στην αγκαλιά σου το μωρό σου αυτό να θυμάσαι να μην σε καταβάλει το ανγχος κ δν ζήσεις αυτήν την εμπειρία. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα ειχα ραντεβου ηρθαν στο σπιτι απο την περιθαλψη που θα εχω μετα την γεννα που θα ερθουν σπιτι..το κεντρο γεννησης που εχω διαλεξει ειναι κοντα και το νοσοκομειο..μου ειπε για το ποσο θα μεινω εκει ειμαι δικια μου επιλογη γιατι αν ειμαι καλα μπορω να φυγω κατευθειαν ο αντρας μου μπορει να μεινει μερα νυχτα εκει και το μωρο θα το εχουμε στο δωματιο..εχω γενικα 8 μερες περιθαλψη απο 8 ωρες την μερα...φροντιζουν εμενα το μωρο βοηθανε με τον θηλασμο και αν θελω να κανουν και δουλιες στο σπιτι και μαγειρευουν..οσο για τα πραγματα που πρεπει να παρω μαζι μου μου ειπε ρουχα για το μωρο για μενα και γενικα ολα..εκει μονο πανες θα εχει και γαλα αν χρειαστει..θα μου στειλουν και τωρα στο σπιτι αυτα που βαζεις στα ποδια του κρεβατιου να ανηψωθει γιατι ετσι πρεπει να ειναι το κρεβατι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια σημερα ειχα ραντεβου ηρθαν στο σπιτι απο την περιθαλψη που θα εχω μετα την γεννα που θα ερθουν σπιτι..το κεντρο γεννησης που εχω διαλεξει ειναι κοντα και το νοσοκομειο..μου ειπε για το ποσο θα μεινω εκει ειμαι δικια μου επιλογη γιατι αν ειμαι καλα μπορω να φυγω κατευθειαν ο αντρας μου μπορει να μεινει μερα νυχτα εκει και το μωρο θα το εχουμε στο δωματιο..εχω γενικα 8 μερες περιθαλψη απο 8 ωρες την μερα...φροντιζουν εμενα το μωρο βοηθανε με τον θηλασμο και αν θελω να κανουν και δουλιες στο σπιτι και μαγειρευουν..οσο για τα πραγματα που πρεπει να παρω μαζι μου μου ειπε ρουχα για το μωρο για μενα και γενικα ολα..εκει μονο πανες θα εχει και γαλα αν χρειαστει..θα μου στειλουν και τωρα στο σπιτι αυτα που βαζεις στα ποδια του κρεβατιου να ανηψωθει γιατι ετσι πρεπει να ειναι το κρεβατι

Δηλαδή doula βρήκες; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Δηλαδή doula βρήκες; 

Δεν ξερω αν ετσι λεγεται..εδω ειναι  συνηθησμενο αυτο..οτι ερχονται στο σπιτι μετα τον τοκετο για βοηθεια και γενικα για συμβουλες..και στην Αγγλια το εχουν αυτο γιατι εχω την ξαδερφη μου που γεννησε προσφατα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Δεν ξερω αν ετσι λεγεται..εδω ειναι  συνηθησμενο αυτο..οτι ερχονται στο σπιτι μετα τον τοκετο για βοηθεια και γενικα για συμβουλες..και στην Αγγλια το εχουν αυτο γιατι εχω την ξαδερφη μου που γεννησε προσφατα

Μου φαίνεται πρέπει να έρθω να γεννήσω εκεί.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2022 at 9:35 ΜΜ, Eleniarch είπε:

Καλησπέρα σε όλες..θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση, καθότι επιτέλους αποφάσισα να φτιάξω τη βαλίτσα του νοσοκομείου.. περιποίηση στον αφαλό του μωρού με τι κάνουμε τώρα? Στην πρώτη εγκυμοσύνη έκανα με βάμμα ιωδίου 5 χρ πριν .. τώρα έχει αλλάξει αυτό? Κάποιος μου είπε πως γίνεται με καθαρό οινόπνευμα, ισχύει?

Εμένα μου είπαν καθαρό οινόπνευμα 95% και βαμβάκι..

Έχω και εγώ μια απορία..τι μου προτείνετε για σαμπουάν 2σε1;

πρίν από 28 λεπτά , nairobi είπε:

32+3 σήμερα έχω αίμα σαν πρώτη μέρα περιόδου και η κοιλιά πέτρα! Τρέχω στη γιατρό! Τις προσευχές σας! 

Εύχομαι να είναι όλα καλά κοπέλα μου..η Παναγία μαζί σας..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Geo22 είπε:

Εμένα μου είπαν καθαρό οινόπνευμα 95% και βαμβάκι..

Έχω και εγώ μια απορία..τι μου προτείνετε για σαμπουάν 2σε1;

Εύχομαι να είναι όλα καλά κοπέλα μου..η Παναγία μαζί σας..

Καλημέρα!! Εγώ πήρα της pharmasept όλο το σετ.. ενυδατικη κρέμα , κρέμα αλλαγής κ σαμπουάν κ αφρολουτρο 2 σε 1.. κ από το on line φαρμακείο που παρήγγειλα πάνες κ μωρομαντηλα πήρα ένα σετ της weleda σε μικρό μέγεθος για το νοσοκομείο.. θα τα χρησιμοποιήσω κ εγώ εκεί , να μην κουβαλάω παραπάνω πράγματα.. ναι , καθαρό οινόπνευμα πήρα κ εγώ κ γάζες αποστειρωμενες.. 

πρίν από 44 λεπτά , nairobi είπε:

32+3 σήμερα έχω αίμα σαν πρώτη μέρα περιόδου και η κοιλιά πέτρα! Τρέχω στη γιατρό! Τις προσευχές σας! 

Μακάρι να μην είναι τίποτα!! Όλα να πάνε καλά!! 

5 ώρες πρίν, Laky είπε:

Μου φαίνεται πρέπει να έρθω να γεννήσω εκεί.

Μάλλον όλες καλό θα ήταν να γεννησουμε εκεί ..:-D

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , nairobi είπε:

32+3 σήμερα έχω αίμα σαν πρώτη μέρα περιόδου και η κοιλιά πέτρα! Τρέχω στη γιατρό! Τις προσευχές σας! 

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! Η Παναγία μαζί σου ..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Δεν ξερω αν ετσι λεγεται..εδω ειναι  συνηθησμενο αυτο..οτι ερχονται στο σπιτι μετα τον τοκετο για βοηθεια και γενικα για συμβουλες..και στην Αγγλια το εχουν αυτο γιατι εχω την ξαδερφη μου που γεννησε προσφατα

Συγγνώμη που δεν θυμάμαι.. Δηλαδή μένεις κάπου στο εξωτερικό; 

1 hour ago, nairobi είπε:

32+3 σήμερα έχω αίμα σαν πρώτη μέρα περιόδου και η κοιλιά πέτρα! Τρέχω στη γιατρό! Τις προσευχές σας! 

Όλα καλά να πάνε! 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Geo22 είπε:

Εμένα μου είπαν καθαρό οινόπνευμα 95% και βαμβάκι..

Έχω και εγώ μια απορία..τι μου προτείνετε για σαμπουάν 2σε1;

Εύχομαι να είναι όλα καλά κοπέλα μου..η Παναγία μαζί σας..

 

πρίν από 46 λεπτά , Kristy09 είπε:

Κορίτσι μου να πάνε όλα καλά! Η Παναγία μαζί σου ..

Όλα να πάνε καλά !!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

32+3 σήμερα έχω αίμα σαν πρώτη μέρα περιόδου και η κοιλιά πέτρα! Τρέχω στη γιατρό! Τις προσευχές σας! 

Όλα εύχομαι να πάνε καλά κορίτσι μου!!Η Παναγιτσα θα βοηθήσει! περιμένουμε νέα σου μόλις μπορέσεις!!

Κορίτσια εχθές είχα nst και γιατρό!όλα μια χαρά!3 κιλά ο μπεμπούλης..έχει κατέβει αλλά δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη μου είπε ο γιατρός όμως πως είναι νωρίς ακόμη για τις εβδομάδες που είμαι..36+6 σήμερα..Πητ έχω 2/11 μπορούμε όμως να περιμένουμε αν δεν υπάρχει πρόβλημα μέχρι και 8/11 ..ξανά nst και γιατρό σε 2 εβδομάδες..μου πήρε και κολπικό υγρό και το έδωσα για καλλιέργεια στρεπτόκοκκου..

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...