Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια λήξη συναγερμού προς το παρόν! Γυρίζω σπίτι! Όλα στη θέση τους όπως πρέπει! Τυχαίο γεγονός, κάποιο αγγείο λογικά! Μου είπε ξεκούραση ξάπλα και προγεστερόνη να βγει ο όγδοος! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι!!! 
 

8 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που θα ρωτήσω αλλά είναι καμία που να εχει θεμα κ ενοχλήσεις εκεί κάτω? Σήμερα, ενώ είχα ενόχληση ήδη 2,3 μέρες, πιάνω κ βλέπω ότι έχω πρηστει εκεί κάτω,  σαν εσωτερικό σπυρι ίσως  ... Κ έχω κ κοκκινίλα, αλλά κυρίως πρήξιμο δεξιά κ αριστερά χαμηλά. Τρόμαξα! Δεν είναι φαγούρα, νιώθω ενόχληση... έβαλα travogen κρέμα που μου είχε ξαναδώσει ο γιατρος. Καμία άλλη πρόταση? Πιστεύω ότι δημιουργήθηκε από τα πολλά υγρά, ειμαι συνεχώς μα συνεχώς σαν κατουρημενη , μονίμως βρεγμένη κ χρησιμοποιώ σερβιετακια, ίσως να φταίνε κ αυτά αλλά τι να κάνω? Πως θα βγω έξω? Δουλεύω για άλλες 10 μέρες... Το γιατρό δε τον πήρα γιατί έχω ρα ντεβου μεθαύριο έτσι κ αλλιως

Τα σερβιετακια δεν βοηθανε να αεριστεί σωστά η περιοχή κ από την υγρασία δημιουργούνται μύκητες. Μη βάλεις fusicort δεν κάνει για εσωτερική χρήση. Και αν χρησιμοποιείς σαπούνι ειδικό σ αλλάζει το ph κάνε πλύσεις με χαμομήλι όπως είπε η Laky. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

42 minutes ago, Laky said:

Καλημερα κορίτσια.  Το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος; 

Ναι

42 minutes ago, Laky said:

Καλημερα κορίτσια.  Το nst είναι ο καρδιοτοκογραφος; 

Από την 32 νομίζω ξεκίνησα μια φορά τις δυο βδομαδες και από 34 κάνω κάθε βδομάδα .Τώρα είμαι 37 και δυο και κάνω 2 φορές την εβδομάδα 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα γλυκές μανούλες..πως είστε; Να σας ρωτήσω..πόσο είστε τώρα και κάθε πότε κάνετε nst;

Αν είναι ο καρδιοτοκογράφος, εγώ ξεκινάω από αύριο δηλαδή περίπου στις 37 εβδομάδες


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα γλυκές μανούλες..πως είστε; Να σας ρωτήσω..πόσο είστε τώρα και κάθε πότε κάνετε nst;

Εγω ειμαι 35 +1 και θα ξεκινησω την αλλη βδομαδα 1η φορα(36+1)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianthi27 είπε:

Αν είναι ο καρδιοτοκογράφος, εγώ ξεκινάω από αύριο δηλαδή περίπου στις 37 εβδομάδες

Ναι καρδιοτοκογραφος είναι..έκανα τη περασμένη βδομάδα 33+4 γιατί είχα κάτι πετρώματα, βέβαια δεν ήταν κάτι τελικά και σήμερα έχω ραντεβού με τη γιατρό 34+4 και θέλω να δω αν θα ξανά κάνω σερί μέσα σε μια βδομάδα πάλι..

πρίν από 12 λεπτά , giota86 είπε:

Εγω ειμαι 35 +1 και θα ξεκινησω την αλλη βδομαδα 1η φορα(36+1)

Α οκ άρα παίζει να μη ξανά κάνω σήμερα..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Εγώ ακόμα δεν εχω κάνει ,είμαι 34+5.

Και εγω το ιδιο..και δεν ξερω αν κανουν εδω γιατι δεν μου εχει πει τιποτα η μαια..θα την ρωτησω αυριο που εχω ραντεβου

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα γλυκές μανούλες..πως είστε; Να σας ρωτήσω..πόσο είστε τώρα και κάθε πότε κάνετε nst;

 

πρίν από 8 λεπτά , elena93 είπε:

Και εγω το ιδιο..και δεν ξερω αν κανουν εδω γιατι δεν μου εχει πει τιποτα η μαια..θα την ρωτησω αυριο που εχω ραντεβου

Και μένα δεν μου έχει αναφέρει κάτι ο γυναικολόγος μου ,εγω τον είχα ρωτήσει πριν κάνα μήνα ,τότε μου πε δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλημέρα γλυκές μανούλες..πως είστε; Να σας ρωτήσω..πόσο είστε τώρα και κάθε πότε κάνετε nst;

Καλημέρα κορίτσια!εγώ έκανα την Δευτέρα πρώτη φορά που ήμουν 36+5 και θα ξανακάνω όταν θα είμαι 38+5..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ξανα ραντεβού στις 36&1, οπότε ενδέχεται τότε να κάνω, αλλιώς στις 37 εβδομάδες..

 

Κορίτσια εσάς τα λευκά αιμοσφαιρια σε τι τιμές κυμαίνονται? Εμένα τελευταία είναι γύρω στις 15000, η γιατρός το θεωρεί νορμάλ.. βέβαια ειχα περάσει μια ιωσουλα πάλι, κολλλησα απτην μικρή μ..  επίσης ποια βιταμινη d παίρνετε, γτ εγώ παίρνω των 2500, δε λέει να πολυανεβει ίσα ίσα είχε φτάσει 25 κ τώρα πήγε 21!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα έκανα ξανά καρδιοτοκογραφο και ενώ όλα καλά μου είπε στον υπέρηχο πως φαίνεται 5 μέρες μικρότερο και να πάω ξανά για doppler και της λέω 5 μέρες μικρότερο φαίνεται απ' την αρχή και μου λέει ναι αλλά δεν είναι όλο το μωρό μικρό..μικρότερο φαίνεται η κοιλιά και το μηριαιο οστό οπότε ξανά τράβα εμβρυολογο για 2η γνώμη..εσάς ποια η γνώμη σας;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Εγώ έχω ξανα ραντεβού στις 36&1, οπότε ενδέχεται τότε να κάνω, αλλιώς στις 37 εβδομάδες..

 

Κορίτσια εσάς τα λευκά αιμοσφαιρια σε τι τιμές κυμαίνονται? Εμένα τελευταία είναι γύρω στις 15000, η γιατρός το θεωρεί νορμάλ.. βέβαια ειχα περάσει μια ιωσουλα πάλι, κολλλησα απτην μικρή μ..  επίσης ποια βιταμινη d παίρνετε, γτ εγώ παίρνω των 2500, δε λέει να πολυανεβει ίσα ίσα είχε φτάσει 25 κ τώρα πήγε 21!

Εγώ από την αρχή είχα λευκά γύρω στα 12000 , έπεσαν στις 11000 κ τώρα 9500. Κ να φανταστείς αγχωνομουν.  Ήταν όμως κ είναι ακόμη ανεβασμένη η Crp (δείκτης φλεγμονης). Με όριο το 5 ήταν 18 κ τώρα έπεσε στο 8. Βέβαια μάλλον τα όρια είναι αλλα για τις έγκυες αλλά ακόμη κ έτσι η μικροβιολόγος μ είπε είναι φυσιολογικό ο οργανισμός να νομίζει ότι έχει φλεγμονή λόγω της μήτρας που μεγαλώνει...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...