Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 12 λεπτά , nairobi είπε:

Κορίτσια λήξη συναγερμού προς το παρόν! Γυρίζω σπίτι! Όλα στη θέση τους όπως πρέπει! Τυχαίο γεγονός, κάποιο αγγείο λογικά! Μου είπε ξεκούραση ξάπλα και προγεστερόνη να βγει ο όγδοος! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

Όλα καλά!Καλή ξεκούραση τώρα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια λήξη συναγερμού προς το παρόν! Γυρίζω σπίτι! Όλα στη θέση τους όπως πρέπει! Τυχαίο γεγονός, κάποιο αγγείο λογικά! Μου είπε ξεκούραση ξάπλα και προγεστερόνη να βγει ο όγδοος! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

Μπραβο κορίτσι μου όλα καλά ευτυχώς .ξεκούραση τώρα να περάσουν δύο βδομάδες ακόμα και μετά να είσαι ασφαλής.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nantiaki al είπε:

Μπραβο κορίτσι μου όλα καλά ευτυχώς .ξεκούραση τώρα να περάσουν δύο βδομάδες ακόμα και μετά να είσαι ασφαλής.

Σαν αιώνας θα είναι! Αλλά τουλάχιστον να περάσουν όντως, να μην έχουμε κανένα απρόοπτο!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 


url%5D

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Συγγνώμη που δεν θυμάμαι.. Δηλαδή μένεις κάπου στο εξωτερικό; 

Όλα καλά να πάνε! 

Μενω Ολλανδια

4 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια λήξη συναγερμού προς το παρόν! Γυρίζω σπίτι! Όλα στη θέση τους όπως πρέπει! Τυχαίο γεγονός, κάποιο αγγείο λογικά! Μου είπε ξεκούραση ξάπλα και προγεστερόνη να βγει ο όγδοος! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

Παλι καλα κοριτσι μου..τωρα ξεκουραση και οχι αγχος

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 51 λεπτά , nairobi είπε:

Σαν αιώνας θα είναι! Αλλά τουλάχιστον να περάσουν όντως, να μην έχουμε κανένα απρόοπτο!! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!!! 

Όλα καλά λοιπόν! Καλή ξεκούραση κορίτσι μου και θα περάσει ο καιρός γρήγορα!!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Κορίτσια λήξη συναγερμού προς το παρόν! Γυρίζω σπίτι! Όλα στη θέση τους όπως πρέπει! Τυχαίο γεγονός, κάποιο αγγείο λογικά! Μου είπε ξεκούραση ξάπλα και προγεστερόνη να βγει ο όγδοος! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες! 

Μπράβο βρε κορίτσι! Αντε μάζεψε δυνάμεις και απόλαυσε ξαπλες! 

πρίν από 30 λεπτά , elena93 είπε:

Μενω Ολλανδια

Παλι καλα κοριτσι μου..τωρα ξεκουραση και οχι αγχος

Σε κάποια ιδιωτική κλινική το παρέχουν; 

Πάντως εδώ έτσι όπως το περιγράφεις μου θυμίζει τη ντουλα, που όμως είναι επιλογή του ζευγαριού να βρει μια. Δεν είναι μαία αλλά μια γυναίκα που βοηθάει κυρίως με τις δουλειές του σπιτιού και τη φροντίδα του μωρού 

  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Αντε μάζεψε δυνάμεις και απόλαυσε ξαπλες! 

Σε κάποια ιδιωτική κλινική το παρέχουν; 

Πάντως εδώ έτσι όπως το περιγράφεις μου θυμίζει τη ντουλα, που όμως είναι επιλογή του ζευγαριού να βρει μια. Δεν είναι μαία αλλά μια γυναίκα που βοηθάει κυρίως με τις δουλειές του σπιτιού και τη φροντίδα του μωρού 

Τι είναι η ντουλα; Εδώ στην Ελλάδα υπάρχει αυτό; Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι! Αντε μάζεψε δυνάμεις και απόλαυσε ξαπλες! 

Σε κάποια ιδιωτική κλινική το παρέχουν; 

Πάντως εδώ έτσι όπως το περιγράφεις μου θυμίζει τη ντουλα, που όμως είναι επιλογή του ζευγαριού να βρει μια. Δεν είναι μαία αλλά μια γυναίκα που βοηθάει κυρίως με τις δουλειές του σπιτιού και τη φροντίδα του μωρού 

Εδω ολα ιδιωτικα ειναι..πρεπει να εχεις καρτα υγειας που πληρωνεις καθε μηνα..αλλιως αμα δεν εχεις αστα βραστα..μια φιλη μου δεν ειχε ηταν εδω και την επιασαν πονο στα νεφρα πηγε στο νοσοκομειο και τις πηγε η αποδηξη 7.000€ αλλα ευτυχως ειχε απο την Ελλαδα καρτα υγειας και της το καλυψαν αυτοι..να σου πω την αληθεια εγω πρωτη φορα την ακουω αυτη την λεξη ντουλα δεν το ηξερα οτι υπαρχει στην Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγγνώμη που θα ρωτήσω αλλά είναι καμία που να εχει θεμα κ ενοχλήσεις εκεί κάτω? Σήμερα, ενώ είχα ενόχληση ήδη 2,3 μέρες, πιάνω κ βλέπω ότι έχω πρηστει εκεί κάτω,  σαν εσωτερικό σπυρι ίσως  ... Κ έχω κ κοκκινίλα, αλλά κυρίως πρήξιμο δεξιά κ αριστερά χαμηλά. Τρόμαξα! Δεν είναι φαγούρα, νιώθω ενόχληση... έβαλα travogen κρέμα που μου είχε ξαναδώσει ο γιατρος. Καμία άλλη πρόταση? Πιστεύω ότι δημιουργήθηκε από τα πολλά υγρά, ειμαι συνεχώς μα συνεχώς σαν κατουρημενη , μονίμως βρεγμένη κ χρησιμοποιώ σερβιετακια, ίσως να φταίνε κ αυτά αλλά τι να κάνω? Πως θα βγω έξω? Δουλεύω για άλλες 10 μέρες... Το γιατρό δε τον πήρα γιατί έχω ρα ντεβου μεθαύριο έτσι κ αλλιως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 40 λεπτά , MeliD είπε:

Κορίτσια συγγνώμη που θα ρωτήσω αλλά είναι καμία που να εχει θεμα κ ενοχλήσεις εκεί κάτω? Σήμερα, ενώ είχα ενόχληση ήδη 2,3 μέρες, πιάνω κ βλέπω ότι έχω πρηστει εκεί κάτω,  σαν εσωτερικό σπυρι ίσως  ... Κ έχω κ κοκκινίλα, αλλά κυρίως πρήξιμο δεξιά κ αριστερά χαμηλά. Τρόμαξα! Δεν είναι φαγούρα, νιώθω ενόχληση... έβαλα travogen κρέμα που μου είχε ξαναδώσει ο γιατρος. Καμία άλλη πρόταση? Πιστεύω ότι δημιουργήθηκε από τα πολλά υγρά, ειμαι συνεχώς μα συνεχώς σαν κατουρημενη , μονίμως βρεγμένη κ χρησιμοποιώ σερβιετακια, ίσως να φταίνε κ αυτά αλλά τι να κάνω? Πως θα βγω έξω? Δουλεύω για άλλες 10 μέρες... Το γιατρό δε τον πήρα γιατί έχω ρα ντεβου μεθαύριο έτσι κ αλλιως

Εγώ είχα φαγούρα και κοκκινίλα πολύ. Γενικά έντονη ενόχληση. Έβαλα τραβοκορτ δύο μέρες και συνήλθα λίγο. Το ίδιο είχα πάθει και στον 5ο μήνα. Απ' τα πολλά υγρά είναι. Και πρήξιμο είχα και το χαλί μου το μαύρο. Βράσε και λίγο χαμομήλι αν θέλεις να πλένεσαι. Προσπάθησε επίσης να μειώσεις λίγο τα σερβιετακια. Έστω μη φοράς τη νύχτα. Εγώ τώρα αυτό κάνω. Περαστικά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ είχα φαγούρα και κοκκινίλα πολύ. Γενικά έντονη ενόχληση. Έβαλα τραβοκορτ δύο μέρες και συνήλθα λίγο. Το ίδιο είχα πάθει και στον 5ο μήνα. Απ' τα πολλά υγρά είναι. Και πρήξιμο είχα και το χαλί μου το μαύρο. Βράσε και λίγο χαμομήλι αν θέλεις να πλένεσαι. Προσπάθησε επίσης να μειώσεις λίγο τα σερβιετακια. Έστω μη φοράς τη νύχτα. Εγώ τώρα αυτό κάνω. Περαστικά!

Έχω travogen και dactarin κρέμα  κ υποθετα απλά με προβιοτικα eva lactasyd. Αλλά αυτά δεν έχουν κορτιζόνη που μάλλον κάνει δουλειά. Έχω κ fusicort αλοιφή αλλά δε ξέρω αν κάνει για εκεί... μιλάμε το τσούξιμο κ το πρήξιμο δε παίζεται!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , MeliD είπε:

Έχω travogen και dactarin κρέμα  κ υποθετα απλά με προβιοτικα eva lactasyd. Αλλά αυτά δεν έχουν κορτιζόνη που μάλλον κάνει δουλειά. Έχω κ fusicort αλοιφή αλλά δε ξέρω αν κάνει για εκεί... μιλάμε το τσούξιμο κ το πρήξιμο δε παίζεται!!!

Εγώ μόνο travocort έχω βάλει και Μ έχει ανακουφίσει. Δε ξέρω αν μπορείς να βάλεις κάτι άλλο. Αλλά μείωσε τα σερβιετακια. Είναι σημαντικό να μείνει στεγνή η περιοχή όσο γίνεται. Σε νιώθω!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , MeliD είπε:

Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση! Ωχ, βρε κορίτσια τι άλλο θα μας πιάσει πια! Κουράστηκα κ είμαι μόλις στη 33η...

Εγώ πάντως διανύω την 35η και πραγματικά νομίζω πως είναι αδύνατον να αντέξω άλλο ενα μήνα!!!!

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...