Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Όσο περνάνε οι μέρες τόσο μειώνονται οι κινήσεις,διότι το μωρό μεγαλώνει και δεν έχει αρκετό χώρο να κουνηθεί. Αλλά πάρε και τη μαία σου για να ηρεμήσεις,εγώ κάθε φορά που κάτι δεν πάει καλά παίρνω το γυναικολόγο 

Καλημέρα. Εσύ που θα γεννήσεις με προγραμματισμένη καισαρική ποτε ξεκινησες καρδιοτομογράφο; Ο δικός μου, μου είπε να πάω για πρώτη φορά για καρδιοτοκογραφο την ημέρα που μπαίνω στην 38η εβδομάδα και μου φαίνεται αργά ειδικά αν θέλω να κανονίσω καισαρική.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα..εγω πηρα την μαια μου τωρα τηλ για να μου φυγει το αγχος και θα ερθει σε λιγο στο σπιτι..μου λεει τωρα στο τελος μειωνονται οι κινησεις διοτι το μωρο ειναι μεγαλο και δεν εχει χωρο..θα ερθει σε λιγο να με εξετασει

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια καλημερα..εγω πηρα την μαια μου τωρα τηλ για να μου φυγει το αγχος και θα ερθει σε λιγο στο σπιτι..μου λεει τωρα στο τελος μειωνονται οι κινησεις διοτι το μωρο ειναι μεγαλο και δεν εχει χωρο..θα ερθει σε λιγο να με εξετασει

Πόσο εβδομάδων είσαι; Μια χαρά θα είναι όλα. Μην αγχώνεσαι. Λογικό είναι τώρα ζοριζεται κι αυτό εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια καλημερα..εγω πηρα την μαια μου τωρα τηλ για να μου φυγει το αγχος και θα ερθει σε λιγο στο σπιτι..μου λεει τωρα στο τελος μειωνονται οι κινησεις διοτι το μωρο ειναι μεγαλο και δεν εχει χωρο..θα ερθει σε λιγο να με εξετασει

Εγώ έχω προσέξει πως όταν δεν αδειάζω καλά στην τουαλέτα, είναι λιγότερο κινητικός. Και αυτά πλέον ζορίζονται με την έλλειψη χώρου

  • Μου αρέσει 2

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα. Εσύ που θα γεννήσεις με προγραμματισμένη καισαρική ποτε ξεκινησες καρδιοτομογράφο; Ο δικός μου, μου είπε να πάω για πρώτη φορά για καρδιοτοκογραφο την ημέρα που μπαίνω στην 38η εβδομάδα και μου φαίνεται αργά ειδικά αν θέλω να κανονίσω καισαρική.

Καλημέρα Laky! Εγώ είχα ξανακάνει άλλες τρεις φορές τους προηγούμενους μήνες,διότι τη μια φορά νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό αλλά τελικά ήταν τσισα και τις άλλες δύο φορές είχα έντονους πόνους χαμηλά. Τώρα που μπήκα στην 37η,μου είπε να κάνω κάθε τρεις μέρες,διότι πλησιάζει ο τοκετός. Να σου πω κάτι? Μόνο καλό κάνει αυτή η εξέταση,αν θέλεις να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα,να το κάνεις και χωρίς να στο πει ο γιατρός,έτσι ώστε να είσαι ήρεμη.Εγώ κάνω στο Γένεσις και δε χρειάζεται παραπεμπτικό

πρίν από 29 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Εγώ έχω προσέξει πως όταν δεν αδειάζω καλά στην τουαλέτα, είναι λιγότερο κινητικός. Και αυτά πλέον ζορίζονται με την έλλειψη χώρου

Ισχύει αυτό που λες και εγώ το παρατηρώ αυτό με την τουαλέτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 31 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα Laky! Εγώ είχα ξανακάνει άλλες τρεις φορές τους προηγούμενους μήνες,διότι τη μια φορά νόμιζα πως έχανα αμνιακό υγρό αλλά τελικά ήταν τσισα και τις άλλες δύο φορές είχα έντονους πόνους χαμηλά. Τώρα που μπήκα στην 37η,μου είπε να κάνω κάθε τρεις μέρες,διότι πλησιάζει ο τοκετός. Να σου πω κάτι? Μόνο καλό κάνει αυτή η εξέταση,αν θέλεις να πηγαίνεις κάθε εβδομάδα,να το κάνεις και χωρίς να στο πει ο γιατρός,έτσι ώστε να είσαι ήρεμη.Εγώ κάνω στο Γένεσις και δε χρειάζεται παραπεμπτικό

Ισχύει αυτό που λες και εγώ το παρατηρώ αυτό με την τουαλέτα 

Εγώ πήγα σ αυτόν τον γιατρό υποτίθεται για να μου προγραμματίσει τον τοκετό στο Παπαγεωργίου. Οπότε δε ξέρω που να πάω να τη κάνω αυτή την εξέταση. Απλά απ' την 35η που με είδε θα με ξαναδεί την 37η απλά για υπέρηχο και μόλις μπω στην 38η μου είπε θα κάνω καρδιοτοκογραφο. Μου φάνηκε μεγάλο διάστημα σ αυτή τη φάση είναι η αλήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μολις εφυγε η μαια.. θα παω για καρδιοτοκογραφο.. μου λεει δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο αλλα για να φυγει το αγχος.. μου ειπε οτι εχει κατεβει πολυ το μωρο.. ακουσαμε χτυπους της καρδιας μου λεει ειναι πολυ καλοι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια μολις εφυγε η μαια.. θα παω για καρδιοτοκογραφο.. μου λεει δεν νομιζω να ειναι ανησυχητικο αλλα για να φυγει το αγχος.. μου ειπε οτι εχει κατεβει πολυ το μωρο.. ακουσαμε χτυπους της καρδιας μου λεει ειναι πολυ καλοι

Τέλεια. Περιμένουμε τα νέα σου λοιπόν! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Εγώ πήγα σ αυτόν τον γιατρό υποτίθεται για να μου προγραμματίσει τον τοκετό στο Παπαγεωργίου. Οπότε δε ξέρω που να πάω να τη κάνω αυτή την εξέταση. Απλά απ' την 35η που με είδε θα με ξαναδεί την 37η απλά για υπέρηχο και μόλις μπω στην 38η μου είπε θα κάνω καρδιοτοκογραφο. Μου φάνηκε μεγάλο διάστημα σ αυτή τη φάση είναι η αλήθεια. 

Εφόσον θέλεις να κάνεις νωρίτερα την εξέταση (και πολύ καλά κάνεις)θα σου πρότεινα να πας στο Γένεσις να ξεμπερδευεις. Παίρνεις τηλ και σου κλείνουν ραντεβού πολύ γρήγορα. Κανονικά αυτή η εξέταση ξεκινάει μόλις μπεις στο μήνα σου,οπότε το βρίσκω πολύ λογικό να θέλεις να την κάνεις 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μολις τελειωσα..ο καρδιοτοκογραφος βγηκε μια χαρα..μου κανανε και υπερηχο μου λεει οντως ειναι χαμηλα το κεφαλι αλλα το μωρο ειναι μια χαρα οι αναπνοες του ειναι μια χαρα..μου λεει αν θες ελα και αυριο να ξανακανουμε αν ανησυχεις για κατι..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα μπαίνω στην 36η εβδομάδα κι έχουν αρχίσει οι συσπάσεις. Είχα το ΣΚ. Είναι φυσιολογικό; Κι αν ναι πόσες έχετε εσείς; Τις καταλαβαίνετε όλες και τις μετράτε; Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Σήμερα μπαίνω στην 36η εβδομάδα κι έχουν αρχίσει οι συσπάσεις. Είχα το ΣΚ. Είναι φυσιολογικό; Κι αν ναι πόσες έχετε εσείς; Τις καταλαβαίνετε όλες και τις μετράτε; Πήρα τον γιατρό και μου είπε ότι είναι φυσιολογικό.

Καλημερα... πως τις καταλαβαινεις;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Πετρώνει η κοιλιά μου κι έχω δυσφορία.

Εμενα η  γιατρος που πηγα χθες μου επε αν εχεις συσπασεις ειναι φυσιολογικο γιατι προετοιμαζετε η μητρα.. ειναι τα λεγομενα braxton 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...