Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, MarthaK είπε:

Κι εγώ γέννησα το Σεπτέμβριο και δεν ήθελα να νοσήσω γιατί θα πήγαινα σε δημόσιο και δεν θα είχα το γιατρό μου. Και εννοείται δεν θα είχα συνοδό και απ ότι διαβάζω δεν θα μου έδιναν το παιδάκι μου.

Εγώ χωρίς κορονοιο γέννησα σε δημόσιο με γιατρούς της βάρδιας εκείνης και εννοείται πως δε τους ήξερα και ούτε συνοδο είχα όσες μέρες ήμουν μέσα στο νοσοκομείο αλλά όλα έχουν να κάνουν με το τι θέλει η κάθε γυναίκα.

Το μόνο που θα με πείραζε εννοειται θα ήταν να μου πάρουν το μωρο αλλά ευτυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο γιατί ήμουν αρνητικη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Γεννησαμε κορίτσια!!!!!!3450 το κοριτσάκι μου!!!όλα καλά πήγαν!

Κοριτσάκι μου να σου ζήσει η πριγκίπισσα..γερή και καλότυχη να είναι και η ζωουλα της να είναι στρωμένη με ροδοπέταλα..

Άντε να παίρνουμε κι άλλες σειρά..εγώ τρίτη γεννάω και ανυπομονώ.. φυσιολογικά ή καισαρική;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Κορίτσια μου έχασα τα νέα σας!!

Γέννησα κ εγώ κάπως επεισοδιακά θα έλεγα την Τρίτη 1/11 στις 37&2. Τις τελευταίες 2 εβδομάδες ήμουν χάλια γενικά από άποψη υγείας, στομαχοπονους, εμετούς, φαγουρα, είχα κ μια μικρή αιμορραγια κ έπρεπε να μείνω στο κρεβάτι! Περίμενα κάποια αποτελέσματα αίματος τα οποία λόγω 28ης Οκτωβρίου είχαν παρααργησει κ μόλις βγήκαν την Τρίτη διαπιστώθηκε ότι είχα χολοσταση κύησης κάτι αρκετά επικίνδυνο για εμένα κ το παιδί! Με το π ειπα τα αποτελέσματα λοιπόν στη γιατρό μου είπε παμε γενναμε! Αντιλαμβανεστε σοκ, γιατι μέχρι να συνειδητοποιήσω μια μέρα πριν  που είχα πάει σε εμβρυολογο κ επιβεβαιωθηκε ότι ο πολύ χαμηλος μ πλακουντας δε θα ανέβαινε κ θα πήγαινα για καισαρική στις 38 και κάτι, μου ήρθε το άλλο σοκ της χολοστασης και έπρεπε αυτό να γίνει άμεσα. Περιττό να σας πω ότι έκλαιγα απτην ώρα που έμαθα τα αποτέλεσματα μέχρι να γεννήσω, ήμουν χάλια, δν ήξερα τι θα αντιμετωπίσω κ φοβόμουν το χειρουργείο..

Τέλος καλό όμως όλα καλά! Η μπέμπα μου γεννήθηκε 2950 & αύριο βγαίνουμε πρώτα ο Θεός! Δε σας κρύβω ότι ο πόνος ήταν μεγαλος τις δυο πρώτες μέρες κ μόνο με πολυ δυνατά παυσίπονα κ έξτρα επισκληριδιους ηρεμουσα.. τωρα να δούμε πως θα είναι η συνέχεια γτ με τα παυσίπονα αγκαλιά μάλλον θα είμαι..  αλλά δε θέλω να τρομοκρατώ καμία γιατι ειναι κ θεμα οργανισμού. Η διπλανή μου στο δωμάτιο ας πούμε μόνο μια μέρα πονούσε κ αυτό υποφερτό. Για μένα σε σύγκριση με τον φυσιολογικό στο πρώτο μ παιδί παροτι ειχα πάρα πολλά ράμματα λ είχα ταλαιπωρηθεί με 12 ώρες τοκετό,  ο πόνος δε συγκρίνεται. Υγεία ομως να έχουμε κ να χαιρόμαστε τα παιδάκια μας!!!

@Laky συγχαρητηρια κορίτσι μου, τέλος καλο όλα καλα κ σε όποια άλλη κοπέλα γεννησε αυτες τις μέρες κ μου διαφεύγει! 3 βραδιά ή 4 θα μείνεις σύνολο? Εγώ 4, αύριο βγαίνω..

Με το καλό να υποδεχτούν κ οι υπόλοιπες τα θαύματακια σας!!!

Να σου ζήσει κορίτσι μου και γρήγορη ανάρρωση! Δύσκολο το πριν αλλά η μπουμπού σε αποζημίωσε! Ζουπηξτην στα φιλιά! 

2 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Γεννησαμε κορίτσια!!!!!!3450 το κοριτσάκι μου!!!όλα καλά πήγαν!

Συγχαρητήρια! Νομίζω και εσύ με καισαρική ήσουν; Όλα καλά πήγαν; 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια οσες γεννησατε με υγεια πανω απο ολα.. ποιες εχουν μεινει ακομα και τι ΠΗΤ εχετε;

Εγώ Δευτέρα εάν όλα είναι οκ μέχρι τότε κ δε γίνει κάτι μέσα στο Σαββατοκύριακο :-D. Πιθανή ημερομηνία 19 Νοεμβρίου εχω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Γεννησαμε κορίτσια!!!!!!3450 το κοριτσάκι μου!!!όλα καλά πήγαν!

Να σου ζησει η μπεμπα σου!!! Πάντα γερή και ευτυχισμένη να είναι.!!!! 
@Irini__ και σενα κοριτσι!!! Να σου ζησει!!!!

 

κ εγώ έχω μείνει. Με καισαρική 17/11 τελευταία θα μείνω μ φαίνεται. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια οσες γεννησατε με υγεια πανω απο ολα.. ποιες εχουν μεινει ακομα και τι ΠΗΤ εχετε;

Κορίτσια και εγώ εδώ με ΠΗΤ 21/11.

Να σας ζήσουν τα μωράκια σας σε όσες γέννησαν και στις υπόλοιπες με έναν πόνο ❤️❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2022 at 6:02 ΠΜ, Laky είπε:
1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια οσες γεννησατε με υγεια πανω απο ολα.. ποιες εχουν μεινει ακομα και τι ΠΗΤ εχετε;

 

Εγώ έχω μείνει επίσης που θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική τη Δευτέρα αν κ νωρίς 36+4 γιατί είναι ανάγκη κ έχω πάρα πολύ άγχος να είναι καλά το μικρό γιατι είναι μόλις 2100 κ όσο πάει φοβάμαι περισσότερο ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Angela123 είπε:

Εγώ χωρίς κορονοιο γέννησα σε δημόσιο με γιατρούς της βάρδιας εκείνης και εννοείται πως δε τους ήξερα και ούτε συνοδο είχα όσες μέρες ήμουν μέσα στο νοσοκομείο αλλά όλα έχουν να κάνουν με το τι θέλει η κάθε γυναίκα.

Το μόνο που θα με πείραζε εννοειται θα ήταν να μου πάρουν το μωρο αλλά ευτυχώς δεν έγινε κάτι τέτοιο γιατί ήμουν αρνητικη

Δεν ξέρω αν γέννησες φυσιολογικά, εγώ γέννησα με καισαρική και θα ήταν δύσκολα να θηλάζω και να μην έχω συνοδό. Επίσης στην περιοχή που είμαι το δημόσιο δεν είναι και ότι καλύτερο. Επομένως δεν παίζει ρόλο μόνο τι θέλει η κάθε γυναίκα, παίζουν ρόλο και οι συνθήκες!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια σήμερα 36 κ 5 έκανα ντομπλερ 2.400ο μικρούλης μου.. προχωράμε μου είπε ο εμβρυολογος άλλες δύο εβδομάδες μέχρι και 38η θα με αφήσουν γιατί ο πλακούντας μου έχει γεράσει πρόωρα..

Επίσης επιτέλους γύρισε οπότε πάω για φυσιολογικό τελικά!

1 hour ago, MeliD είπε:

Εγώ έχω μείνει επίσης που θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική τη Δευτέρα αν κ νωρίς 36+4 γιατί είναι ανάγκη κ έχω πάρα πολύ άγχος να είναι καλά το μικρό γιατι είναι μόλις 2100 κ όσο πάει φοβάμαι περισσότερο ...

Έχεις και εσύ πρόβλημα με τον πλακούντα;

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!

Σε νιώθω πολύ γιατι τις τελευταίες εβδομάδες περνούσα την ίδια αγωνία...

Αφού πέρασε τα 2 κιλά όλα καλά θα πάνε... Να σκέφτεσαι αισιόδοξα γιατί και οι υπέρηχοι έχουν αποκλισεις... Στο πρώτο μου παιδί στα ντομπλερ μου έλεγαν ότι θα βγει πολύ μεγάλο κοντά στα 4 και τελικά γεννήθηκε 3100

Ελπίζω αυτή τη φορά η απόκλιση να είναι προς τα πάνω και για τις δύο μας!!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MeliD είπε:

Εγώ έχω μείνει επίσης που θα γεννήσω προγραμματισμένα με καισαρική τη Δευτέρα αν κ νωρίς 36+4 γιατί είναι ανάγκη κ έχω πάρα πολύ άγχος να είναι καλά το μικρό γιατι είναι μόλις 2100 κ όσο πάει φοβάμαι περισσότερο ...

Όλα καλά να πάνε, κ να πάρεις το μωράκι αγκαλιά.. :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...