Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

18 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Αμήν κοπέλα μου..απ' το στόμα σου και στου Θεού το αυτί γιατί δυστυχώς δε την έχω δει πέρα από φωτογραφίες του άντρα μου γιατί είναι θερμοκοιτίδα..εύχομαι σήμερα να τη δω..

Κορίτσι μου το είδες το νινί τελικά;; αν επιτρέπεται γιατί χρειάστηκε θερμοκοιτίδα;;

3 ώρες πρίν, giota86 είπε:

Κοριτσια, εγω γεννησα 01/11 ενα κοριτσακι 2970 . Εχω ακομη ραμματα και δυσκολευομαι, θα τα χω για τουλαχιστον μια βδομαδα ακομη  αλλα μπαινουμε σιγα σιγα σε ενα προγραμμα, 

Με το καλο και στα υπολοιπα κοριτσια.

 Να σου ζήσει!! Καλή ανάρρωση !!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Κορίτσια, τί σας πονούσε περισσότερο μετά τη καισαρικη όσες κάνατε? Εμένα πονάει πολύ η μέση,  έχει να κάνει με την επισκληριδιο? Κ Επίσης η κοιλιά χαμηλά, όχι τόσο στη τομή όσο δεξιά αριστερά, στη μήτρα και ίσως τα έντερα? πότε περνάνε αυτοί οι πόνοι μετά τη καισαρική? Απογοητεύομαι, όταν σηκώνομαι από το κρεβάτι δυσκολεύομαι να πάρω βαθιά ανάσα...

Γεια σας κορίτσια, σας διαβάζω από τις Μανούλες Σεπτεμβρίου. Εύχομαι σε όσες γέννησαν να σας ζήσουν τα μωράκια σας και σε όσες περιμένετε ακόμα, υπομονή λίγο έμεινε, όταν γεννήσετε θα σας περάσουν όλες οι ενοχλήσεις που νιώθετε!

@MeliD Εμένα οι πόνοι της μήτρας κράτησαν 5 μερες, στις 10 μερες ένιωθα πιο άνετα για να σηκωθώ από το κρεβάτι αλλά με ποναγαν δεξιά και αριστερά τα έντερα. Αυτό ήταν το πιο ενοχλητικό και μου κρατησε περίπου 3 βδομαδες μετά τη γεννα. Υπομονή και μετά θα τα σκέφτεσαι και θα χαμογελάς!!! ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 4:28 ΜΜ, zouko είπε:

Kαλησπέρα. Και εγώ μικτή κάνω . Πήρα το philips avent. Δεν το λες φθηνό, αλλα με έχει βολέψει πολύ. Δεν βλέπω μεγάλη διαφορά απο το νοσοκομειακό που χρησιμοποίησα πάντως.

Κι εγώ έχω της avent και επιβεβαιώνω ότι 3 μήνες μετά, έχω γάλα κανονικά. Δε μου έχει "κόψει" δηλαδή το γάλα, όπως φημολογείται για τα οικιακά θήλαστρα και φοβόμουν... Απλά θέλει υπομονή και επιμονή στο να τηρείς τις ώρες άντλησης.

ΥΓ: Κάνω αποκλειστικό θηλασμό.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε..εγω χθες σχεδον ολη την μερα και νυχτα ειχα συσπασεις..την νυχτα ειχα και πονους μαζι με τις συσπασεις,το ιδιο και σημερα..εχω ραντεβου σε λιγο με την μαια να δω τι θα μου πει..σημερα οταν σηκωθηκα οι πονοι ηταν χαμηλα στην κοιλια δεξια και αριστερα και στη πισω η μεση..σαν μαχαιριες δεν μπορουσα να σταθω ορθια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας..όλα πάνε πολύ καλά..στις 2 ώρες σηκώθηκα και ανυπομονώ να βγω αύριο..δυστυχώς το μωράκι μου δε θα το πάρω ακόμα..γεννήθηκε 2660 αλλά είναι λαίμαργη και πνίγεται οπότε μου την έχουν κρατήσει κάτω μέχρι να μάθει να τρώει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!! Βγήκα αρνητική στο ραπιντ 6 μέρες μετά! Και  ο σύζυγος το ίδιο! Μόνο ο μικρός μας βγαίνει θετικός ακόμα!! Τώρα για το μοριακό δεν ξέρω! Δεν θα κάνω ακόμη! Ίσως την άλλη εβδομάδα για να δείξει αρνητικό να αφήσω περιθώριο!! Επίσης την Τρίτη που μας έρχεται θα είμαι 37+3 και θα κάνω τον υπέρηχο που έχασα αυτή τη βδομάδα συν καρδιοτοκογράφο που είχα προγραμματισμένο! Και ανυπομονώ! 

πρίν από 19 λεπτά , Geo22 είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ για τις ευχές σας..όλα πάνε πολύ καλά..στις 2 ώρες σηκώθηκα και ανυπομονώ να βγω αύριο..δυστυχώς το μωράκι μου δε θα το πάρω ακόμα..γεννήθηκε 2660 αλλά είναι λαίμαργη και πνίγεται οπότε μου την έχουν κρατήσει κάτω μέχρι να μάθει να τρώει..

Θα μάθει το γλυκούλι και σύντομα θα την έχεις μαζί σου!! Με το καλό να σμίξετε!! 

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε..εγω χθες σχεδον ολη την μερα και νυχτα ειχα συσπασεις..την νυχτα ειχα και πονους μαζι με τις συσπασεις,το ιδιο και σημερα..εχω ραντεβου σε λιγο με την μαια να δω τι θα μου πει..σημερα οταν σηκωθηκα οι πονοι ηταν χαμηλα στην κοιλια δεξια και αριστερα και στη πισω η μεση..σαν μαχαιριες δεν μπορουσα να σταθω ορθια

Με το καλό!! Μπορεί να πλησιάζει η ώρα να γνωρίσεις το νινί σου!! Πες μας νέα σου!! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Βγήκα αρνητική στο ραπιντ 6 μέρες μετά! Και  ο σύζυγος το ίδιο! Μόνο ο μικρός μας βγαίνει θετικός ακόμα!! Τώρα για το μοριακό δεν ξέρω! Δεν θα κάνω ακόμη! Ίσως την άλλη εβδομάδα για να δείξει αρνητικό να αφήσω περιθώριο!! Επίσης την Τρίτη που μας έρχεται θα είμαι 37+3 και θα κάνω τον υπέρηχο που έχασα αυτή τη βδομάδα συν καρδιοτοκογράφο που είχα προγραμματισμένο! Και ανυπομονώ! 

Θα μάθει το γλυκούλι και σύντομα θα την έχεις μαζί σου!! Με το καλό να σμίξετε!! 

Με το καλό!! Μπορεί να πλησιάζει η ώρα να γνωρίσεις το νινί σου!! Πες μας νέα σου!! 

Μολις γυρισα..ακομα εχω αυτους τους πονους..η μαια μου ειπε αυτο ειναι καλο σημαδι γιατι προετημαζεται το σωμα για τον τοκετο..και αν γινουν πιο δυνατοι και να ειναι πιο ρυθμικοι ειμαι σημαδι τοκετου και να τους παρω τηλ..

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2022 at 1:05 ΜΜ, Kallibabyboy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Σας παρακολουθώ καιρό τώρα και ένιωσα ότι και εγώ θέλω να γίνω μέλος έστω και τώρα που πλησιάζουμε προς το τέλος . Όσες γεννήσατε να σας ζήσουν και να είναι γερά  και όσες περιμένουμε τον πελαργό , με το καλό ! Λοιπόν εγώ είμαι 36+5 με πητ 2/12 και ανυπομονώ , προς το παρόν κανένα σημάδι ότι ο μικρός θέλει να βγει να γνωρίσει τη μαμά και τον μπαμπά 

Κάλως ήρθες και με το καλό να αποκτήσεις και εσύ το μπέμπακι σου! 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια χρονομετρω τους πονους και εχω καθε 10 λεπτα 7 και 5 λεπτα..και οι πονοι διαρκουν περιπου 30 δευτερολεπτα..αλλα μπορω να πω οτι τους αντεχω δεν ειναι και ανυποφοροι..δεν ξερω τι να κανω να παρω τηλ την μαια η οχι:wacko:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια χρονομετρω τους πονους και εχω καθε 10 λεπτα 7 και 5 λεπτα..και οι πονοι διαρκουν περιπου 30 δευτερολεπτα..αλλα μπορω να πω οτι τους αντεχω δεν ειναι και ανυποφοροι..δεν ξερω τι να κανω να παρω τηλ την μαια η οχι:wacko:

Κορίτσι μου εννοείται να πάρεις. (συγγνώμη που πετάγομαι.) μς το καλό 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια χρονομετρω τους πονους και εχω καθε 10 λεπτα 7 και 5 λεπτα..και οι πονοι διαρκουν περιπου 30 δευτερολεπτα..αλλα μπορω να πω οτι τους αντεχω δεν ειναι και ανυποφοροι..δεν ξερω τι να κανω να παρω τηλ την μαια η οχι:wacko:

Ναι εννοείται! Πήρες;;; κι εγώ τους άντεχα στο πρώτο αλλα γεννούσα!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

 

πρίν από 38 λεπτά , elena93 είπε:

Καλημερα κοριτσια..μολις μου σπασανε τα νερα..

Με το καλό κορίτσι μου!!μόλις είσαι καλά ενημέρωσε μας!!η σκεψη μας μαζί σου!!

πω πω κορίτσια απίστευτο μου φαίνεται πόσο γρήγορα πέρασε ο καιρός τελικά!!με το καλό σε οσα κορίτσια δεν γέννησαν ακόμη να υποδεχτούν τα μωράκια τους!!εμείς είμαστε κιόλας 25 ημερών ακόμη προσπαθώ να το πιστέψω!!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 3:28 ΜΜ, MeliD είπε:

Συμφωνώ μαζί σου. Εν τω μεταξύ θύμησες μου, εσύ είχες και διαβήτη? Αν ναι, πως είσαι μετά τη γέννα? Έφυγε? Έχω εγώ κ αγχώνομαι αν θα φύγει 

Έφυγε ο διαβήτης ναι. Αλλά ο καρπός μου είναι χειρότερα κι από πριν γεννήσω. Πονάω φρικτά. Είχε κάποια άλλη κοπέλα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα;

Κορίτσια σήμερα είμαστε 9 ημερών κι άρχισαν όλα να μπαίνουν σε μια σειρά. Ο μικρός ανέβασε ίκτερο και πηγαινοερχομουν στο νοσοκομείο πρωί απόγευμα και του έπαιρναν αίμα. Από εχθές το πρωί έπεσε τελείως και δε θα ξαναπάμε. Ξεκίνησα να προσπαθώ να φάει απ' το στήθος και να μειώσω τις αντλήσεις που δεν αντέχεται αυτό το μαρτύριο. Επίσης εχθές έβγαλα και τα ράμματα απ' τη καισαρική. Το πρόβλημα Ήδη πονάει η αριστερή θηλή μου. Του δίνω και συμπληρώμα φόρμουλα κι ελπίζω σιγά σιγά να τη μειώσω. 

Να σας ζήσουν κορίτσια τα μωράκια σας όσες γεννησατε και με το καλό και υπόλοιπες.

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...