Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Blue Velvet said:

      Πάντως αν πάρεις τεστ,μην κανεις τη βλακεία που έκανα εγώ.Να ξεκινήσεις τουλάχιστον 7μερες από την εμβρυομεταφορά,γιατί πιο πριν θα βγει αρνητικό,ενώ μπορεί να είσαι έγκυος 

      Ναι αυτό σκεφτόμουν βασικά …. Μήπως κάνω Δευτέρα …

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Υπέροχα νέα! 

Τελικά η καισαρική είναι μια πολύ υποκειμενική εμπειρία! Ευτυχώς εσύ την βιώνεις καλά! Γρήγορη ανάρρωση και σύντομα σπίτι σας! 

Βιάστηκα να μιλήσω μάλλον γιατί το απόγευμα αργά  κ μάλιστα μετά που σηκώθηκα κ ενώ περπάτησα οκ ζοριστηκα πααααρα πολυ, είναι ελαφρώς καλύτερα τώρα Αλλά οκ είναι ζόρι!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Εγώ κοριτσάκι έκανα!! 

Με το καλό όσες παίρνουν σειρά!

@nairobi τι ευχάριστα νέα, κ εγω στο Γενεσις γέννησα κ αγχώνομουν μεταξύ των άλλων μην τυχόν εχω κανένα θετικό μοριακό κ τρέχω κ δε φτάνω! Δλδ κ θετικός να είναι κανείς γεννάει ακομα και φυσιολογικά εκει με τον γιατρό του? Κ μετά τι γίνεται, τον έχουν σε άλλο χώρο από τους υπόλοιπους?

Ναι μου είπαν ότι γεννάς κανονικά εκεί  έχουν διαμορφώσει κάποια πτέρυγα σε κοβιντ και απλώς μετά δεν σου επιτρέπεται να κυκλοφορείς είσαι σε απομόνωση και λογικό αυτό οκ! Όσο για το παιδί γίνεται μοριακό και σε συνεννόηση με τον γιατρό αν δεν νοσεί και δεν χρειάζεται μενν το έχεις μαζί σου! Όσο για το αν έχεις τον ίδιο γιατρό αυτό δεν το ρώτησα και από τη γυναικολόγο δεν πήρα σαφή απάντηση! Μου είπε μόνο ότι όλα θα πάνε καλά! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;θα ήθελα την βοήθεια σας από όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα θηλαστρα..κάνω μεικτή διατροφή κ επειδή δεν έχω καλές θηλές σκέφτομαι να αγοράσω θηλαστρο για να μπορέσω να δώσω οσο καιρό γίνεται περισσότερο μητρικό στον μπεμπούλη μου..γνωρίζετε μήπως τα θηλαστρα nuk, cangaroo, microlife;έχετε να προτείνετε κάποιο..θα προτιμούσα κάτι οικονομικό και αξιόπιστο..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Βιάστηκα να μιλήσω μάλλον γιατί το απόγευμα αργά  κ μάλιστα μετά που σηκώθηκα κ ενώ περπάτησα οκ ζοριστηκα πααααρα πολυ, είναι ελαφρώς καλύτερα τώρα Αλλά οκ είναι ζόρι!

Να σου ζησει το μωράκι σου!!! Πάντα γερό κ ευτυχισμένο. Εντάξει είναι ολόκληρο χειρουργειο λογικό είναι να πονάει. Εύχομαι καλή ανάρρωση και γρήγορα σπίτι σας!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;θα ήθελα την βοήθεια σας από όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα θηλαστρα..κάνω μεικτή διατροφή κ επειδή δεν έχω καλές θηλές σκέφτομαι να αγοράσω θηλαστρο για να μπορέσω να δώσω οσο καιρό γίνεται περισσότερο μητρικό στον μπεμπούλη μου..γνωρίζετε μήπως τα θηλαστρα nuk, cangaroo, microlife;έχετε να προτείνετε κάποιο..θα προτιμούσα κάτι οικονομικό και αξιόπιστο..

 

 

 

Εγώ θα σου προτείνω να νοικιάσεις νοσοκομειακο... τα οικιακά  θήλαστρα θα σου σταματήσουν νωρίς τον θηλασμό  μιας και κανεις και μεικτή  διατροφή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;θα ήθελα την βοήθεια σας από όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα θηλαστρα..κάνω μεικτή διατροφή κ επειδή δεν έχω καλές θηλές σκέφτομαι να αγοράσω θηλαστρο για να μπορέσω να δώσω οσο καιρό γίνεται περισσότερο μητρικό στον μπεμπούλη μου..γνωρίζετε μήπως τα θηλαστρα nuk, cangaroo, microlife;έχετε να προτείνετε κάποιο..θα προτιμούσα κάτι οικονομικό και αξιόπιστο..

 

 

 

Καλημερα! Εχω το cangaroo δεν εβγαλα ποτε πανω απο 20 ml! Τα οικιακα την ιδια δουλεια κανουν ολα! Το αν βγάζεις γάλα επισης για ενα μυστηριο λογο δεν ειναι θεμα θηλαστρου ουτε ομως σημαινει οτι δεν εχεις και γαλα! Άλλες βγάζουν κι αλλες δεν βγαζουν ουτε ml! Πολλά παιζουν ρολο! Αν θελεις θηλαστρο θα σου ελεγα να νοικιασεις νοσοκομειακο και να τηρεις πρωτοκολλο αντλησεων νομιζω ειναι ανα 2-3 ωρες απο 20 λεπτα το στηθος! Θα σου πουν απο την εταιρεία που θα το νοικιασεις που θα εχει και μαιες να σε συμβουλεψουν! Ωστοσο πριν την εδραίωση του θηλασμου δεν συστήνεται η χρήση θηλαστρου ! Εμενα δεν με βολεψε το θηλαστρο γιατι δεν μπορουσα να τηρησω το πρωτοκολλο και με εσωσε το sns συστημα επειδη εκανα μεικτη στο πρωτο παιδακι! Δηλαδη εβαζα στο μπουκαλακι ξενο και προσαρμωζα το σωληνακι στη θηλη μου οποτε το μωρο θηλαζε αρα εδινε το ερεθισμα στο στηθος μου να παραγει γαλα και ταυτοχρονα οσο ακομα δεν ειχα την επαρκη ποσοτητα χορταινε απο το ξενο που ετρεχε απο το σωληνακι! Και σταδιακα μειωνα το ξενο για να φτασω σε αποκλειστικο! Έτσι εσωσα τον θηλασμο! 

  • Μου αρέσει 2

url%5D

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Matina87 said:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;θα ήθελα την βοήθεια σας από όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα θηλαστρα..κάνω μεικτή διατροφή κ επειδή δεν έχω καλές θηλές σκέφτομαι να αγοράσω θηλαστρο για να μπορέσω να δώσω οσο καιρό γίνεται περισσότερο μητρικό στον μπεμπούλη μου..γνωρίζετε μήπως τα θηλαστρα nuk, cangaroo, microlife;έχετε να προτείνετε κάποιο..θα προτιμούσα κάτι οικονομικό και αξιόπιστο..

 

 

 

Kαλησπέρα. Και εγώ μικτή κάνω . Πήρα το philips avent. Δεν το λες φθηνό, αλλα με έχει βολέψει πολύ. Δεν βλέπω μεγάλη διαφορά απο το νοσοκομειακό που χρησιμοποίησα πάντως.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημερα! Εχω το cangaroo δεν εβγαλα ποτε πανω απο 20 ml! Τα οικιακα την ιδια δουλεια κανουν ολα! Το αν βγάζεις γάλα επισης για ενα μυστηριο λογο δεν ειναι θεμα θηλαστρου ουτε ομως σημαινει οτι δεν εχεις και γαλα! Άλλες βγάζουν κι αλλες δεν βγαζουν ουτε ml! Πολλά παιζουν ρολο! Αν θελεις θηλαστρο θα σου ελεγα να νοικιασεις νοσοκομειακο και να τηρεις πρωτοκολλο αντλησεων νομιζω ειναι ανα 2-3 ωρες απο 20 λεπτα το στηθος! Θα σου πουν απο την εταιρεία που θα το νοικιασεις που θα εχει και μαιες να σε συμβουλεψουν! Ωστοσο πριν την εδραίωση του θηλασμου δεν συστήνεται η χρήση θηλαστρου ! Εμενα δεν με βολεψε το θηλαστρο γιατι δεν μπορουσα να τηρησω το πρωτοκολλο και με εσωσε το sns συστημα επειδη εκανα μεικτη στο πρωτο παιδακι! Δηλαδη εβαζα στο μπουκαλακι ξενο και προσαρμωζα το σωληνακι στη θηλη μου οποτε το μωρο θηλαζε αρα εδινε το ερεθισμα στο στηθος μου να παραγει γαλα και ταυτοχρονα οσο ακομα δεν ειχα την επαρκη ποσοτητα χορταινε απο το ξενο που ετρεχε απο το σωληνακι! Και σταδιακα μειωνα το ξενο για να φτασω σε αποκλειστικο! Έτσι εσωσα τον θηλασμο! 

Αυτό τον τροπο που λες δεν τον καταλαβα να σου πω την αλήθεια..αν μπορείς μου εξηγήσεις.. ποιο σωληνάκι έβαζες στη θηλή σου;τελικά πήρα το microlife για να δούμε αν με βοηθήσει..το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω καλή θηλή κ δυσκολεύεται πολύ το μωρό..είναι και φαγανουλης οπότε πολύ δύσκολα να χορτάσει με το θηλασμό..τώρα είμαστε 20 ημερών κ εκτός τον θηλασμό πίνει κάθε 2μιση ώρες 70 με 90 ml..

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Ρε κορίτσια πότε τρώμε μετά από καισαρική ?? Έχει γίνει το στομάχι μου χάλια, πεινάω, από χθες το πρωί κ δεν έχω φάει τίποτα ενώ είμαι πλέον οκ!!!

Έχει να κάνει με τι εντολή θα δώσει ο γιατρός.. είθισται αν δεν κάνω λάθος μετά από καισαρική Κ γενικά νομίζω χειρουργεία να τρωει κάνεις μετά από τουλαχιστον ένα 24ωρο κ αυτό μονο σούπες κ ελαφριά.. προσωπικά η γιατρός μ δν ήταν αυτή της αυατηρης λογικής κ έτσι έφαγα λίγες κουταλιές φιδέ 2-3 ώρες μετά την καισαρική, μπορούσα κανονικό πιάτο αλλά δεν ήθελα παραπάνω, το πρωί της επόμενης μέρας χαμομήλι για πρωινό (αυτό με στεναχώρησε χαχα) κ από το μεσημέρι κ μετά κανονικό φαγητό..  δλδ μετά από 20 ώρες περίπου κανονικά τα πάντα.. στο ενδιάμεσο βέβαια καλό είναι να αεριστείς πρώτα.. 

7 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε;;θα ήθελα την βοήθεια σας από όσες έχετε εμπειρία σχετικά με τα θηλαστρα..κάνω μεικτή διατροφή κ επειδή δεν έχω καλές θηλές σκέφτομαι να αγοράσω θηλαστρο για να μπορέσω να δώσω οσο καιρό γίνεται περισσότερο μητρικό στον μπεμπούλη μου..γνωρίζετε μήπως τα θηλαστρα nuk, cangaroo, microlife;έχετε να προτείνετε κάποιο..θα προτιμούσα κάτι οικονομικό και αξιόπιστο..

 

 

 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ θήλαστρο αλλά αυτή τη φορά σκέφτομαι λίγο αργότερα μήπως χρειαστεί.. στείλε μας εντυπώσεις αν σε βοήθησε καποιο.. χειροκίνητο ή ηλεκτρικό?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μου γέννησα και εγώ το πρωί μια κουκλάρα..η πιο όμορφη εμπειρία..είμαι πολύ συγκινημένη και εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά..

  • Μου αρέσει 13
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, nairobi είπε:

Καλημερα! Εχω το cangaroo δεν εβγαλα ποτε πανω απο 20 ml! Τα οικιακα την ιδια δουλεια κανουν ολα! Το αν βγάζεις γάλα επισης για ενα μυστηριο λογο δεν ειναι θεμα θηλαστρου ουτε ομως σημαινει οτι δεν εχεις και γαλα! Άλλες βγάζουν κι αλλες δεν βγαζουν ουτε ml! Πολλά παιζουν ρολο! Αν θελεις θηλαστρο θα σου ελεγα να νοικιασεις νοσοκομειακο και να τηρεις πρωτοκολλο αντλησεων νομιζω ειναι ανα 2-3 ωρες απο 20 λεπτα το στηθος! Θα σου πουν απο την εταιρεία που θα το νοικιασεις που θα εχει και μαιες να σε συμβουλεψουν! Ωστοσο πριν την εδραίωση του θηλασμου δεν συστήνεται η χρήση θηλαστρου ! Εμενα δεν με βολεψε το θηλαστρο γιατι δεν μπορουσα να τηρησω το πρωτοκολλο και με εσωσε το sns συστημα επειδη εκανα μεικτη στο πρωτο παιδακι! Δηλαδη εβαζα στο μπουκαλακι ξενο και προσαρμωζα το σωληνακι στη θηλη μου οποτε το μωρο θηλαζε αρα εδινε το ερεθισμα στο στηθος μου να παραγει γαλα και ταυτοχρονα οσο ακομα δεν ειχα την επαρκη ποσοτητα χορταινε απο το ξενο που ετρεχε απο το σωληνακι! Και σταδιακα μειωνα το ξενο για να φτασω σε αποκλειστικο! Έτσι εσωσα τον θηλασμο! 

Καλησπέρα! Το σωληνάκι αυτό είναι το ρινογαστρικο; Τι νούμερο πηρες; Ή μήπως πήρες της medela?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Polly1 είπε:

Καλησπέρα! Το σωληνάκι αυτό είναι το ρινογαστρικο; Τι νούμερο πηρες; Ή μήπως πήρες της medela?

Καλησπέρα πήρα της medela το sns! Περιλαμβάνει τρια σωληνακια μικρης μεσαιας και μεγαλης ροης για να διαλεξεις οποιο σε βολευει! Το μπουκαλακι κρεμεται σαν μενταγιον απο το λαιμο σου και απο το κατω μερος ξεκιναει το σωληνακι που καταληγει στη θηλή σου!! @Matina87

  • Ευχαριστώ 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!! Ήρθε κ ο δικός μας μικρούλης τη Δευτέρα στις 38 εβδομάδες, 2920 κιλά.. μικροσκοπικός μου φαίνεται! Θηλάζει όμως ευτυχώς, τουλάχιστον εδώ στο νοσοκομείο. Δυσκολεύομαι είναι η αλήθεια μετά την καισαρική, τραβάνε τα ράμματα. Κατά τα άλλα αύριο θα φάω, κ ευτυχώς δεν έχω παρενέργειες από την επισκληριδιο όπως την φορά, πχ εμμετο ή ζαλάδα. Να μας ζήσουν τα μωράκια μας , και με το καλό σε όσες έχουν μείνει ακόμα!

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Κορίτσια μου γέννησα και εγώ το πρωί μια κουκλάρα..η πιο όμορφη εμπειρία..είμαι πολύ συγκινημένη και εύχομαι σε όλες να πάνε όλα καλά και να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλιά..

Να σου ζήσει η κοπελάρα!! Όλα τα όμορφα ξεκινάνε τώρα!! Με το καλό να πάτε στο σπιτάκι σας!

πρίν από 15 λεπτά , Eleniarch είπε:

Καλησπέρα σε όλες!! Ήρθε κ ο δικός μας μικρούλης τη Δευτέρα στις 38 εβδομάδες, 2920 κιλά.. μικροσκοπικός μου φαίνεται! Θηλάζει όμως ευτυχώς, τουλάχιστον εδώ στο νοσοκομείο. Δυσκολεύομαι είναι η αλήθεια μετά την καισαρική, τραβάνε τα ράμματα. Κατά τα άλλα αύριο θα φάω, κ ευτυχώς δεν έχω παρενέργειες από την επισκληριδιο όπως την φορά, πχ εμμετο ή ζαλάδα. Να μας ζήσουν τα μωράκια μας , και με το καλό σε όσες έχουν μείνει ακόμα!

Να σας ζήσει ο μπεμπουλης! Γερός και καλότυχος!! Καλή και γρήγορη ανάρρωση σε σένα μανούλα!!  

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...