Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 44 λεπτά , Ελλάκι είπε:

@Eleniarch Γρηγορα περαστικα σας εύχομαι! Εδω και δυο εβδομαδες εχω κι εγω την μικρη μου με ιωση και τον συζυγο επισης, απορω πως την εχω γλιτωσει εως τωρα!!

Άσε, το Μάιο τη γλίτωσα όταν ήμουν στο 1ο τρίμηνο που είχε κοβιντ η μικρή κ τώρα μια βδομάδα πριν τον τοκετό κόλλησα ίωση..  κ όχι τίποτα, δεν μπορούσα να πάρω κ κάποιο φάρμακο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη σε ομαδα εδω στο φορουμ, μια κοπελα πηρε την πρωτοβουλια να φτιαξει ημερολογιο τοκετων και ηταν ενας πολυ γλυκος τροπος να "κλεισει" η ομαδα με τα γεννητουρια μας μετα απο τοσες συζητησεις και αγωνιες που ανταλλαξαμε ολους αυτους τους μηνες! 

Εχω κανει καποια αρχη εγω κι αν θελετε το συνεχιζουμε! Αν εχω ξεχασει καποιες ζητω συγγνωμη, στειλτε μου να το προσθεσω γιατι σιγουρα κατι θα μου ξεφυγε στην καταγραφη!

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 αγοράκι :mrgreen:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

Αντε να παίρνουμε σκυτάλη και οι επόμενες μερα με την μερα!!!!

  • Μου αρέσει 9

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια να σας ρωτησω κατι..ξερετε αν η διαρροια ειναι συμπτωμα τοκετου;

Είναι ένα από τα συμπτώματα ναι. Χωρίς να σημαίνει πως γεννάς άμεσα, ίσως πάρει κ λίγες ημέρες.. χαλαρώνουν όλοι οι μύες σε εκείνη την περιοχή 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, MeliD είπε:

Εγώ γενναω Δευτέρα αναγκαστικά κ είναι 2100. Κ δε μπορώ σήμερα όλη μέρα να σταματήσω να σκέφτομαι αρνητικά κ να φοβάμαι μη μπει εντατική κ τι θα γίνει μετά... μ έχει πιάσει το κλάμα....

Μέχρι τώρα φοβόμουν τη καισαρική,  τη νάρκωση,  το χειρουργείο για μένα...τώρα φοβάμαι για το μωρό 

Ακριβώς ίδιες φοβίες και εγώ..εύχομαι να μας πάνε όλα κατ ευχήν!

4 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Εάν όλα είναι καλά κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης κ του τοκετού γιατί να χρειαστεί μενν? Κ μένα με αγχωνει να το σκέφτομαι, αλλά λέω πάλι από μέσα μου πως κ να χρειαστεί να μπει για παρακολούθηση θα είναι για το καλό του. Λόγω του ότι θα γεννήσω στις 38 εβδομάδες κ όχι στις 40 όπως την προηγούμενη φορά . Έκανα κ την κορτιζόνη για τα πνευμόνια του, κ εύχομαι κ ελπίζω να πάνε όλα καλά.. το ίδιο εύχομαι κ για σένα! 

Τελικά βγήκατε μαζί από το νοσοκομείο? Πως είσαι εσύ? 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου..το ίδιο σου εύχομαι και εγώ και σε σένα και σε όλες μας..δε ξέρω πως να διαχειριστώ τη μεν αν πάει και πως και τον τοκετό λόγω νάρκωσης και καισαρικής..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

13 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

Κοριτσια στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη σε ομαδα εδω στο φορουμ, μια κοπελα πηρε την πρωτοβουλια να φτιαξει ημερολογιο τοκετων και ηταν ενας πολυ γλυκος τροπος να "κλεισει" η ομαδα με τα γεννητουρια μας μετα απο τοσες συζητησεις και αγωνιες που ανταλλαξαμε ολους αυτους τους μηνες! 

Εχω κανει καποια αρχη εγω κι αν θελετε το συνεχιζουμε! Αν εχω ξεχασει καποιες ζητω συγγνωμη, στειλτε μου να το προσθεσω γιατι σιγουρα κατι θα μου ξεφυγε στην καταγραφη!

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 αγοράκι :mrgreen:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

Αντε να παίρνουμε σκυτάλη και οι επόμενες μερα με την μερα!!!!

Πολύ όμορφη ιδέα! Στην ομάδα που είχαμε με την κόρη μου, το μακρινό 2015 το είχαμε κάνει και εμεις

Σε ευχαριστούμε! 

40+1 σήμερα. Ξαναπήγα για καρδιοτοκογραφο. Καμία ένδειξη τοκετού! Μια χαρά το πάει ο μπέμπης μου! Χαχα

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , MeliD είπε:

Εγώ γέννησα, το μωρό είναι πολυ καλά κι εγώ επίσης! Με το καλό σε όλες!!!

Συγχαρητήρια! Από ότι θυμάμαι ήσουν με προγραμματισμένη καισαρική; Πως πήγε; Κοριτσάκι έχεις; Πόσο κιλά γεννήθηκε; 

40+2 εγώ σήμερα και ακόμα περιμένω... 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Περνάω πολυ ελαφρά τον κοβιντ ευτυχως! Και αναπτερώθηκε το ηθικό μου γιατί πήρα τηλέφωνο στο Γένεσις και μου είπαν πως πλέον αναλαμβάνουν κανονικά τα περιστατικά κοβιντ!! Σε περίπτωση που δεν προλαβω να βγω αρνητική αν και έχω ακόμα περιθώριο! 36+2

πρίν από 54 λεπτά , MeliD είπε:

Εγώ γέννησα, το μωρό είναι πολυ καλά κι εγώ επίσης! Με το καλό σε όλες!!!

Να σας ζήσει! Καλη ανάρρωση!! :x

  • Μου αρέσει 5

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Marianthi27 είπε:

Συγχαρητήρια! Από ότι θυμάμαι ήσουν με προγραμματισμένη καισαρική; Πως πήγε; Κοριτσάκι έχεις; Πόσο κιλά γεννήθηκε; 

40+2 εγώ σήμερα και ακόμα περιμένω... 

Γέννησα στις 37 εβδομάδες ,  πριν συμπληρωθούν Με καισαρική  κ η μικρή είναι μια χαρά κι ας μας ανησήχησε! Τα κορίτσια είναι ανθεκτικά λέει! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ,  με το καλό σε όλες! Όλα καλά, υποφερτοι πόνοι με παυσίπονα....

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, nairobi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Περνάω πολυ ελαφρά τον κοβιντ ευτυχως! Και αναπτερώθηκε το ηθικό μου γιατί πήρα τηλέφωνο στο Γένεσις και μου είπαν πως πλέον αναλαμβάνουν κανονικά τα περιστατικά κοβιντ!! Σε περίπτωση που δεν προλαβω να βγω αρνητική αν και έχω ακόμα περιθώριο! 36+2

Να σας ζήσει! Καλη ανάρρωση!! :x

Υπέροχα νέα! 

1 ώρα πρίν, MeliD είπε:

Γέννησα στις 37 εβδομάδες ,  πριν συμπληρωθούν Με καισαρική  κ η μικρή είναι μια χαρά κι ας μας ανησήχησε! Τα κορίτσια είναι ανθεκτικά λέει! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ,  με το καλό σε όλες! Όλα καλά, υποφερτοι πόνοι με παυσίπονα....

Τελικά η καισαρική είναι μια πολύ υποκειμενική εμπειρία! Ευτυχώς εσύ την βιώνεις καλά! Γρήγορη ανάρρωση και σύντομα σπίτι σας! 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 αγοράκι :mrgreen:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD  7-11 κοριτσάκι :tongue:

Να σου ζήσει και εύκολη αναρρωση εύχομαι!

  • Μου αρέσει 4

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Ελλάκι είπε:

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 αγοράκι :mrgreen:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD  7-11 κοριτσάκι :tongue:

Να σου ζήσει και εύκολη αναρρωση εύχομαι!

Κορίτσια να σας ζήσουν τα μωράκι σας!!να έχουν υγεία!!

Κ εγώ γέννησα 18/10 αγοράκι!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/11/2022 at 8:50 ΜΜ, Ελλάκι είπε:

Κοριτσια στην προηγουμενη μου εγκυμοσυνη σε ομαδα εδω στο φορουμ, μια κοπελα πηρε την πρωτοβουλια να φτιαξει ημερολογιο τοκετων και ηταν ενας πολυ γλυκος τροπος να "κλεισει" η ομαδα με τα γεννητουρια μας μετα απο τοσες συζητησεις και αγωνιες που ανταλλαξαμε ολους αυτους τους μηνες! 

Εχω κανει καποια αρχη εγω κι αν θελετε το συνεχιζουμε! Αν εχω ξεχασει καποιες ζητω συγγνωμη, στειλτε μου να το προσθεσω γιατι σιγουρα κατι θα μου ξεφυγε στην καταγραφη!

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 αγοράκι :mrgreen:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

Αντε να παίρνουμε σκυτάλη και οι επόμενες μερα με την μερα!!!!

Εγώ κοριτσάκι έκανα!! 

Με το καλό όσες παίρνουν σειρά!

@nairobi τι ευχάριστα νέα, κ εγω στο Γενεσις γέννησα κ αγχώνομουν μεταξύ των άλλων μην τυχόν εχω κανένα θετικό μοριακό κ τρέχω κ δε φτάνω! Δλδ κ θετικός να είναι κανείς γεννάει ακομα και φυσιολογικά εκει με τον γιατρό του? Κ μετά τι γίνεται, τον έχουν σε άλλο χώρο από τους υπόλοιπους?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Matina87 18-10 αγοράκι :mrgreen:

@Blue Velvet 25-10 κοριτσάκι :tongue:

@KONNA28 27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__ 1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky 2-11 αγοράκι :mrgreen:

@ArtemisK  4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD  7-11 κοριτσάκι :tongue:

 

Irini με συγχωρεις για το λαθος:shock:

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...