Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Eleniarch είπε:

Καλημέρα σε όλες! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, τα δικά σας τα μωράκια ρουθουνιζουν ? Ο δικός μας έχει κάποιες ημέρες που το έχω παρατηρήσει, κάνει λες κ έχει μυξουλες κολλημένες στη μύτη του. Δεν έχει όμως ,γτ το ελέγξαμε.. ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα που να δείχνει ίωση. Δεν έχει κάποια αλλαγή ούτε στον τρόπο που θηλάζει, κ στον ύπνο, κλασικά αγκαλιά.. δεν θυμάμαι να είχα αντιμετωπισει κάτι αντίστοιχο στην μεγάλη μου .. 

Ο δικός μου το κάνει. Μια φορά είχε βγάλει γάλα κι είπα για αυτό συμβαίνει. Του έκανα τη μυτούλα με ορό αλλά συνεχίζει να ρουθουνιζει. Δε ξέρω βέβαια αν την έκανα σωστά ή αν έπρεπε να την κάνω κι άλλο. Είπα σήμερα να του την ξανακάνω.

6 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ κάπου εδώ θα σας χαιρετήσω γιατί πλέον δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ τις συζητήσεις. Εύχομαι καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε όλες και να χαίρεστε τα ζουζούνια σας! 

Καλή συνέχεια κορίτσι. Να σου ζήσει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Laky είπε:

Ο δικός μου το κάνει. Μια φορά είχε βγάλει γάλα κι είπα για αυτό συμβαίνει. Του έκανα τη μυτούλα με ορό αλλά συνεχίζει να ρουθουνιζει. Δε ξέρω βέβαια αν την έκανα σωστά ή αν έπρεπε να την κάνω κι άλλο. Είπα σήμερα να του την ξανακάνω.

Καλή συνέχεια κορίτσι. Να σου ζήσει!!!

Δοκίμασα μόνο να του τις βγάλω με το otrisalin, αλλά δεν έβγαλε .. θα μιλήσω κ με την παιδίατρο, αλλά πραγματικά δεν θυμάμαι κάτι αντίστοιχο στη μεγάλη μου .. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ κάπου εδώ θα σας χαιρετήσω γιατί πλέον δεν προλαβαίνω να παρακολουθώ τις συζητήσεις. Εύχομαι καλή συνέχεια και καλή δύναμη σε όλες και να χαίρεστε τα ζουζούνια σας! 

Καλή συνέχεια με το μωράκι σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αν και μανούλα Δεκεμβρίου ,πίστευα θα γεννήσω Νοέμβρη άρα εδώ έγραψα. Οπότε να σας πω και εγώ ότι γέννησα σήμερα έναν παίδαρο με φυσιολογικό τοκετό στα 4.070 κιλάκια . Να μας ζήσουν !! 

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Kallibabyboy είπε:

Κορίτσια αν και μανούλα Δεκεμβρίου ,πίστευα θα γεννήσω Νοέμβρη άρα εδώ έγραψα. Οπότε να σας πω και εγώ ότι γέννησα σήμερα έναν παίδαρο με φυσιολογικό τοκετό στα 4.070 κιλάκια . Να μας ζήσουν !! 

Να σου ζησει ο παίδαρος. Πάντα υγεία του εύχομαι. Κ γρήγορα σπίτι σας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet  25-10 κοριτσάκι :tongue:

 @KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@giota86          1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        13-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Rina_87          17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@nairobi           21-11 κοριτσακι :tongue:

@Ελλάκι           27-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kallibabyboy    5-12 αγοράκι  :mrgreen:

 

Να σου ζήσει!! Ευκολη και γρηγορη αναρρωση!

  • Μου αρέσει 2

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια!Να σας ζήσουν τα μωράκια σας!Θα ημουν κι εγω μανουλα Νοεμβρίου αλλά ο μικρός βιάστηκε να βγει τον Οκτώβριο!είμαστε 48 ημερών!να σας ρωτήσω πώς καταλαβαίνετε ότι δεν έφτασε το γάλα από το θηλασμό και δίνεται κ συμπλήρωμα? εμείς προς το παρόν είμαστε με αποκλειστικό. Επίσης, πολλές φορές τον βλέπω σαν να εκνευρίζεται στο στήθος,να τραβάει τη θηλη,να βγαίνει να μπαίνει ξανά,τι μπορεί να σημαίνει αυτο?Γνωρίζετε?

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet  25-10 κοριτσάκι :tongue:

 @KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@giota86          1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        13-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Rina_87          17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@nairobi           21-11 κοριτσακι :tongue:

@Ελλάκι           27-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kallibabyboy    5-12 αγοράκι  :mrgreen:

 

Να σου ζήσει!! Ευκολη και γρηγορη αναρρωση!

@Ελλάκιεγώ γέννησα 13/11 αγοράκι 

Link to comment
Share on other sites

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet  25-10 κοριτσάκι :tongue:

 @KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@giota86          1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        13-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Angel92         13-11 αγορακι  :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Rina_87          17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@nairobi           21-11 κοριτσακι :tongue:

@Ελλάκι           27-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kallibabyboy    5-12 αγοράκι  :mrgreen:

Κορίτσια με συγχωρειτε αν χάνω καποιες αναρτήσεις σας, ειμαι μεταξυ ύπνου και ξύπνιου :shock:

@Laky Σουβλιές στο στήθος εχω κι εγω συνέχεια. Αν κραταει καποια δευτερολεπτα, είναι η στιγμή που κατεβαίνει το γάλα στο στηθος. Αν ειναι συνεχομενες ολη μερα τοτε τσεκαρε για μύκητες!

  • Μου αρέσει 1

dJaep3.png
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2022 at 10:01 ΠΜ, Eleniarch είπε:

Καλημέρα σε όλες! Να σας ρωτήσω βρε κορίτσια, τα δικά σας τα μωράκια ρουθουνιζουν ? Ο δικός μας έχει κάποιες ημέρες που το έχω παρατηρήσει, κάνει λες κ έχει μυξουλες κολλημένες στη μύτη του. Δεν έχει όμως ,γτ το ελέγξαμε.. ούτε κάποιο άλλο σύμπτωμα που να δείχνει ίωση. Δεν έχει κάποια αλλαγή ούτε στον τρόπο που θηλάζει, κ στον ύπνο, κλασικά αγκαλιά.. δεν θυμάμαι να είχα αντιμετωπισει κάτι αντίστοιχο στην μεγάλη μου .. 

Αχ κι εμεις το ιδιο έχουμε! Νομιζα οτι εχει μυξες αλλα πηγαμε παιδιατρο και μας ειπε οτι ειναι καθαρη κ οτι ειναι φυσιολογικο! Κι εγωωστο πρώτο παιδακι δεν ειχα κατι παρομοιο! Με στεναχωρει νιωθω οτι ειναι κλειστό το ρουθουνι κ ζοριζεται! Τι να πωωω. .. 

18 ώρες πρίν, Kallibabyboy είπε:

Κορίτσια αν και μανούλα Δεκεμβρίου ,πίστευα θα γεννήσω Νοέμβρη άρα εδώ έγραψα. Οπότε να σας πω και εγώ ότι γέννησα σήμερα έναν παίδαρο με φυσιολογικό τοκετό στα 4.070 κιλάκια . Να μας ζήσουν !! 

Να σου ζησει να ειναι γερο και καλοτυχο κι εσυ να το καμαρωνεις!! Καλη αναρρωση! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, Ελλάκι είπε:

@Matina87    18-10 αγοράκι  :mrgreen:

 @Blue Velvet  25-10 κοριτσάκι :tongue:

 @KONNA28   27-10 κοριτσάκι :tongue:

@Irini__            1-11 κοριτσάκι :tongue:

@giota86          1-11 κοριτσάκι :tongue:

@Laky               2-11 αγοράκι   :mrgreen:

@ArtemisK       4-11 κοριτσάκι :tongue:

@MeliD            7-11 κοριτσάκι :tongue:

@Eleniarch      7-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Geo22            8-11 κοριτσάκι :tongue:

@Marianthi27  8-11 αγοράκι   :mrgreen:

@elena93        11-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kristy09        13-11 αγοράκι   :mrgreen:

@Angel92         13-11 αγορακι  :mrgreen:

@Anastasiade  17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@Rina_87          17-11 αγοράκι  :mrgreen:

@nairobi           21-11 κοριτσακι :tongue:

@Ελλάκι           27-11 κοριτσάκι :tongue:

@Kallibabyboy    5-12 αγοράκι  :mrgreen:

Κορίτσια με συγχωρειτε αν χάνω καποιες αναρτήσεις σας, ειμαι μεταξυ ύπνου και ξύπνιου :shock:

@Laky Σουβλιές στο στήθος εχω κι εγω συνέχεια. Αν κραταει καποια δευτερολεπτα, είναι η στιγμή που κατεβαίνει το γάλα στο στηθος. Αν ειναι συνεχομενες ολη μερα τοτε τσεκαρε για μύκητες!

Σε καταλαβαίνω @Ελλάκι μου..είμαστε ομοιπαθούσες..μας έχουν ξεκάνει τα μωράκια μας . Κι εγώ έχω άρχισει να έχω αυτές τις μέρες αλλά όχι συνέχεια..λογικά είναι όντως επειδή κατεβαίνει το γάλα.

Εμένα κορίτσια αρρώστησε το μωράκι μου και έχω στεναχωρηθεί πολύ . Έχει από προχθες το απόγευμα μυξουλες και από χθες βράδυ έχει και βήχα.Του βάζω συνέχεια ορό που μου είπε ο γιατρός και βγάζει πολύ μύξα αλλά του τραβάω και πολλές με το otrisonal.Δεν  τελειώνουν όμως..τις βγάζουμε και μετά από κάποιες ώρες έχει πάλι.

Σήμερα έχει και δέκατα 37-37.2 ο γιατρός είπε αν κάνει από 37.5 και πάνω θα κάνουμε γενικές αναλύσεις αίματος και CRP να δούμε για λοίμωξη ...

Εύχομαι μόνο να γλιτώσουμε το νοσοκομείο γιατί είναι πολύ μωρό και ο γιατρός είπε αν ανεβάσει πυρετό θα πρέπει να νοσηλευτεί :(

 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Σε καταλαβαίνω @Ελλάκι μου..είμαστε ομοιπαθούσες..μας έχουν ξεκάνει τα μωράκια μας . Κι εγώ έχω άρχισει να έχω αυτές τις μέρες αλλά όχι συνέχεια..λογικά είναι όντως επειδή κατεβαίνει το γάλα.

Εμένα κορίτσια αρρώστησε το μωράκι μου και έχω στεναχωρηθεί πολύ . Έχει από προχθες το απόγευμα μυξουλες και από χθες βράδυ έχει και βήχα.Του βάζω συνέχεια ορό που μου είπε ο γιατρός και βγάζει πολύ μύξα αλλά του τραβάω και πολλές με το otrisonal.Δεν  τελειώνουν όμως..τις βγάζουμε και μετά από κάποιες ώρες έχει πάλι.

Σήμερα έχει και δέκατα 37-37.2 ο γιατρός είπε αν κάνει από 37.5 και πάνω θα κάνουμε γενικές αναλύσεις αίματος και CRP να δούμε για λοίμωξη ...

Εύχομαι μόνο να γλιτώσουμε το νοσοκομείο γιατί είναι πολύ μωρό και ο γιατρός είπε αν ανεβάσει πυρετό θα πρέπει να νοσηλευτεί :(

 

Κ εμένα τελικά ίωση έχει.. συνάχι βασικά , κ εμείς συνέχεια μυξουλες βγάζουμε με το οτρισαλιν.. προς το παρόν παρακολούθηση.. κ δυστυχώς αρρώστησα εγώ.. έκανα πυρετό ( 39).. με μάσκα είμαι κ εύχομαι να μην κολλήσει κάτι παραπάνω το μωρό 

Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσια αγχος οταν ειναι στην κοιλια και αγχος οταν τα εχουμε στην αγκαλια μας... ποτε θα φυγει αυτο το αγχος;!;!;! Και εγω την ακουω την μικρη σαν μπουκομενη τις βαζω φυσιολογικο ορο και βγαζει μιξουλες αλλα ξηρες μυξουλες.. επισης σφυγγετε οταν θελει να ενεργηθει λετε να ειναι δυσκοιλιοτητα; και την λυπαμε γιατι την βλεπω να ταλαιπωρητε και δεν ξερω τι να κανω..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Σε καταλαβαίνω @Ελλάκι μου..είμαστε ομοιπαθούσες..μας έχουν ξεκάνει τα μωράκια μας . Κι εγώ έχω άρχισει να έχω αυτές τις μέρες αλλά όχι συνέχεια..λογικά είναι όντως επειδή κατεβαίνει το γάλα.

Εμένα κορίτσια αρρώστησε το μωράκι μου και έχω στεναχωρηθεί πολύ . Έχει από προχθες το απόγευμα μυξουλες και από χθες βράδυ έχει και βήχα.Του βάζω συνέχεια ορό που μου είπε ο γιατρός και βγάζει πολύ μύξα αλλά του τραβάω και πολλές με το otrisonal.Δεν  τελειώνουν όμως..τις βγάζουμε και μετά από κάποιες ώρες έχει πάλι.

Σήμερα έχει και δέκατα 37-37.2 ο γιατρός είπε αν κάνει από 37.5 και πάνω θα κάνουμε γενικές αναλύσεις αίματος και CRP να δούμε για λοίμωξη ...

Εύχομαι μόνο να γλιτώσουμε το νοσοκομείο γιατί είναι πολύ μωρό και ο γιατρός είπε αν ανεβάσει πυρετό θα πρέπει να νοσηλευτεί :(

 

Περαστικά εύχομαι!! Όλα να πάνε καλά και να μη χρειαστείτε νοσοκομείο! 

1 ώρα πρίν, Eleniarch είπε:

Κ εμένα τελικά ίωση έχει.. συνάχι βασικά , κ εμείς συνέχεια μυξουλες βγάζουμε με το οτρισαλιν.. προς το παρόν παρακολούθηση.. κ δυστυχώς αρρώστησα εγώ.. έκανα πυρετό ( 39).. με μάσκα είμαι κ εύχομαι να μην κολλήσει κάτι παραπάνω το μωρό 

Περαστικά σας!! Έχουμε νεογέννητα την χειρότερη εποχή για ιώσεις! Γρήγορα να επανέλθετε!! 

1 hour ago, elena93 είπε:

Αχ ρε κοριτσια αγχος οταν ειναι στην κοιλια και αγχος οταν τα εχουμε στην αγκαλια μας... ποτε θα φυγει αυτο το αγχος;!;!;! Και εγω την ακουω την μικρη σαν μπουκομενη τις βαζω φυσιολογικο ορο και βγαζει μιξουλες αλλα ξηρες μυξουλες.. επισης σφυγγετε οταν θελει να ενεργηθει λετε να ειναι δυσκοιλιοτητα; και την λυπαμε γιατι την βλεπω να ταλαιπωρητε και δεν ξερω τι να κανω..

Ισχύει αυτό που λες! Δε θα ηρεμήσουμε ποτέ! Αν ειναι ξερες οι μυξες λογικα δεν ειναι μπουκωμα! Μην το παρακανεις με τον ορο! Μπορει αθελα μας να το κανουμε χειροτερα!! Κι εμενα κοκκινιζει και μολις ενεργηθεο ηρεμει! Υπομονη!!! 

Εγώ κορίτσια έχω στεναχώρια με τον μεγάλο μου! 27 μηνών και δεν μου τρώει τίποτα σχεδόν τις τελευταίες μερες! Εκανα και τη βλακεια το καλοκαιρι και επειδη με λέγανε υστερική δεχτηκα να δοκιμασει μπισκότο και κεικ και τωρα μονο αυτα θελει! Φαγητο σωστα εχει να φαει πριν την μπεμπα! Δεν ξερω τι να τον κανω! Νιωθω οτι ζηλεύει πολύ! Ισως είναι ψυχολογικό τι να πω!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Eleniarch είπε:

Κ εμένα τελικά ίωση έχει.. συνάχι βασικά , κ εμείς συνέχεια μυξουλες βγάζουμε με το οτρισαλιν.. προς το παρόν παρακολούθηση.. κ δυστυχώς αρρώστησα εγώ.. έκανα πυρετό ( 39).. με μάσκα είμαι κ εύχομαι να μην κολλήσει κάτι παραπάνω το μωρό 

Ωωχ περαστικά κορίτσι μου..εύχομαι να πάνε όλα καλά..να παίρνεις καμια βιταμίνη να ενισχυθεί το ανοσοποιητικό σου..Είμαστε λεχώνες κι εμείς ακόμα,πρέπει να προσέχουμε .

αν θηλάζεις ο γιατρός μου είπε ότι παίρνει πολλά αντισώματα το μωρό για την καταπολέμηση της ίωσης τώρα και μου πε να τον θηλάζω οσο περισσότερο μπορώ .Έχει και το μωράκι σου πυρετό; 

Γίνεται πανικός από ιώσεις...άκουσα ότι στο Παίδων μέσα στο περασμένο σκ είχε 1350 περιστατικά και τα περισσότερα ήταν βρέφη .

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Αχ ρε κοριτσια αγχος οταν ειναι στην κοιλια και αγχος οταν τα εχουμε στην αγκαλια μας... ποτε θα φυγει αυτο το αγχος;!;!;! Και εγω την ακουω την μικρη σαν μπουκομενη τις βαζω φυσιολογικο ορο και βγαζει μιξουλες αλλα ξηρες μυξουλες.. επισης σφυγγετε οταν θελει να ενεργηθει λετε να ειναι δυσκοιλιοτητα; και την λυπαμε γιατι την βλεπω να ταλαιπωρητε και δεν ξερω τι να κανω..

Πραγματικά @elena93..καμία σωτηρία για εμάς τις μανουλες ελπίζω να το προλάβετε και να είναι καλά το γλυκάκι .

Είναι όντως κρίμα να ταλαιπωρείται το μωρακι..εμένα το θέμα με τους κολικούς και τα σφυξιματα φαίνεται να λύθηκε ..για την ωρα..με τα προβιοτικά και το υποαλλεργικο γάλα..δεν ξέρω αν παίζει ρόλο και η διατροφή μου που προσέχω λίγο περισσότερο γιατι κάνω μικτή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...