Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Τελικά κοιμήθηκε με το ντεπον και απλά ξύπνησε τρεις φορές το βράδυ για να φάει. Λογικά άλμα είναι, έγινε 4μηνων,οπότε είμαστε 16η-17η εβδομάδα. Φοβήθηκα που ήταν έτσι χθες όλη μέρα και μπλοκαρα,δεν μπορούσε να ηρεμήσει με τπτ..ελπιζω σήμερα να είναι καλύτερα ❤️

Καλημέρα! Μήπως περνάει παλινδρόμηση ύπνου που συμβαίνει στο 4μηνο; Είναι το λεγόμενο 4 month sleep regression, αν το ψάξεις υπάρχουν πολλά άρθρα.. Και η δικιά μου πρέπει να το περνάει τώρα, κλείνει σε λίγες μέρες τους 4 μήνες. Απο εκει που κοιμοταν σερι τα βραδια με ενα ξυπνημα ισα να φαει κ να ξανακοιμηθει, ξυπναει και δεν κοιμαται με τιποτα! Δεν κλαιει, καθεται κ μπαμπαλιζει και χαμογελαει λες κ ειναι ωρα να παιξουμε χαχαχα! Και μεσα στη μερα κανει μικρους υπνους, εκτος εαν την εχω αγκαλια κ την κουναω ( αυτο το ηθελε οταν ηταν νεογεννητο αλλα μετα το σταματησαμε) ουτε με βολτα στο καροτσι δεν κοιμαται πια 😨 μισαωρα μονο κ το ματι γαριδα μετα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Ioli511 είπε:

Καλημέρα! Μήπως περνάει παλινδρόμηση ύπνου που συμβαίνει στο 4μηνο; Είναι το λεγόμενο 4 month sleep regression, αν το ψάξεις υπάρχουν πολλά άρθρα.. Και η δικιά μου πρέπει να το περνάει τώρα, κλείνει σε λίγες μέρες τους 4 μήνες. Απο εκει που κοιμοταν σερι τα βραδια με ενα ξυπνημα ισα να φαει κ να ξανακοιμηθει, ξυπναει και δεν κοιμαται με τιποτα! Δεν κλαιει, καθεται κ μπαμπαλιζει και χαμογελαει λες κ ειναι ωρα να παιξουμε χαχαχα! Και μεσα στη μερα κανει μικρους υπνους, εκτος εαν την εχω αγκαλια κ την κουναω ( αυτο το ηθελε οταν ηταν νεογεννητο αλλα μετα το σταματησαμε) ουτε με βολτα στο καροτσι δεν κοιμαται πια 😨 μισαωρα μονο κ το ματι γαριδα μετα

Καλημέρα ❤️ Ίσως είναι αυτό που λες,μπορεί και άλμα, πιθανόν και το στομάχι της η και όλα μαζί. Ευτυχώς ξύπνησε μια χαρά ❤️

Βλέπω και σένα κάνει αυτά τα περίεργα στον ύπνο της,οπότε μάλλον είναι κάτι παροδικό και όχι ανησυχητικό. Η δικιά μου ξυπνάει το βράδυ,θηλάζει ξαπλωμένη και μετά της βάζω την πιπίλα στο στόμα και κοιμάται αμέσως,έχω βρει το κόλπο. Πολύ φίλη η πιπίλα 🤣 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα ❤️ Ίσως είναι αυτό που λες,μπορεί και άλμα, πιθανόν και το στομάχι της η και όλα μαζί. Ευτυχώς ξύπνησε μια χαρά ❤️

Βλέπω και σένα κάνει αυτά τα περίεργα στον ύπνο της,οπότε μάλλον είναι κάτι παροδικό και όχι ανησυχητικό. Η δικιά μου ξυπνάει το βράδυ,θηλάζει ξαπλωμένη και μετά της βάζω την πιπίλα στο στόμα και κοιμάται αμέσως,έχω βρει το κόλπο. Πολύ φίλη η πιπίλα 🤣 

Κ εγω με πιπιλα τη κοιμιζω μεσα στη μερα, αλλα τα βραδια την επαιρνε ο υπνος θηλαζοντας (κ μενα μαζι χαχα) Ελπιζω να περασει γρηγορα να κοιμηθουμε παλι 😁

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2023 at 6:43 PM, Sofi91 said:

καλησπερα σας κορίτσια,  ειναινκαμια που έχει περάσει το αλμα 15 με 19??

εμείς είμαστε 14η εβδομάδα αλλά άλλο παιδί...έχουμε τρελαθεί, ξυπνάει κάθε 2 ώρες,  μέσα στην ημέρα με τα ζόρια να κοιμηθεί 30 με 40 λεπτα και θέλει μόνο αγκαλιά και περπάτημα πάνω κάτω στο σπίτι. αν τον αφήσω είτε στο ριλαξ είτε στο γυμναστήριο κλαίει.. τον είδε και ο παιδιατρος δεν έχει κάτι παθολογικο για να τον ταλαιπωρεί,  οπότε λέω μήπως είναι αλμα , αλλά νωρίτερα??

έχει καμία ανάλογη εμπειρία?

 

Τα ιδια περνάμε κ εμείς!τώρα είμαστε στη 17η!

On 2/27/2023 at 10:04 AM, Rina_87 said:

Καλημέρα κορίτσια. Κ εγώ τον δικό μου δεν τον βάζω να ρευτεί. Κ δεν έχω κάποιο θέμα. Κορίτσια να σας ευχαριστήσω που μου είπατε για τα συμπληρώματα. Τα ξεκίνησα όλα. Μαγιά Μπύρας. Το τσάι της weleda και της Humana τα φακελάκια. Το γαλα μου έχει αυξηθεί αρκετά και το παιδί αμέσως πήρε βάρος. Τον ζυγίζω σε δίκη μ ζυγαριά. Ελπίζω τώρα που θα πάω παιδίατρο να μη λέει πάλι βλακείες. 
Να σας ρωτήσω, τα κορίτσια που θηλάζουν το κάνετε και σε εξωτερικό χώρο; Γιατί σήμερα μου είπαν να πάω για καφέ και το σκεφτόμουν επειδή θα έπρεπε να θηλάσω σε καφετέρια. Δεν το έχω ξανά κάνει και δεν έχω και πολύ θάρρος. Φοβάμαι μη με κοιτάει κανένας ανώμαλος περίεργα. Εντάξει ξέρω είναι δικαίωμα  μου και δεν είναι παράνομο. Και το παιδί πρέπει να φάει. Αλλά κάπου κολλάω. 

Καλησπέρα. Κ εγώ έτσι διστακτική ήμουν στην αρχη,κ έλεγα δε θα το κάνω,αλλά το δοκίμασα κ μια χαρα.Βαζω συνήθως κ μια πανα για να καλύπτει το στηθος.Δε δίνει κανένας σημασία,δεν κοιτάνε περίεργα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Πήγαμε σήμερα για εμβόλιο. Είμαστε ακριβώς 4 μηνών 7.150 Τη ρώτησα για το υποαλλεργικο γάλα και μου είπε να μην ανησυχώ. Να το συνεχίσω και βλέπουμε κάποια στιγμή στο μέλλον αν θα το αλλάξουμε. Οι τροφές μου είπε θα μπουν 5.5 μηνών. Οπότε κατά το Πάσχα. Όλα ήταν μια χαρά αλλά μου είπε να μειώσω το ξένο γιατί προφανώς τρώει καλά κι από μένα κι έχει ανέβει αρκετά στη καμπύλη. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, Michaela! είπε:

Τα ιδια περνάμε κ εμείς!τώρα είμαστε στη 17η!

Καλησπέρα. Κ εγώ έτσι διστακτική ήμουν στην αρχη,κ έλεγα δε θα το κάνω,αλλά το δοκίμασα κ μια χαρα.Βαζω συνήθως κ μια πανα για να καλύπτει το στηθος.Δε δίνει κανένας σημασία,δεν κοιτάνε περίεργα. 

Ποτε ξεκίνησε το αλμα σ'εσας? Εμας ακόμα στην ίδια φάση είμαστε από την προηγούμενη εβδομάδα..το βράδυ παει κάπως καλύτερα αλλά μέσα στην ημέρα τα ίδια,  πλέον ούτε στο καρότσι δεν κοιμάται και ηρεμει..

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Sofi91 said:

Ποτε ξεκίνησε το αλμα σ'εσας? Εμας ακόμα στην ίδια φάση είμαστε από την προηγούμενη εβδομάδα..το βράδυ παει κάπως καλύτερα αλλά μέσα στην ημέρα τα ίδια,  πλέον ούτε στο καρότσι δεν κοιμάται και ηρεμει..

Ο ύπνος του άρχισε να αλλάζει από την 14η αλλά από τη 15η άρχισαν κ όλα τα υπόλοιπα.Κ τώρα στη 17η ειναι το κάτι άλλο.Τι περνάνε κ αυτά τα καημενα!Αντε να δουμε πως θα πάει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κορίτσια και μένα ο δικός μου με έχει πεθάνει χθες και σήμερα..δεν στέκεται πουθενά .θα κλείσουμε τη 16η εβδομάδα τη Κυριακή ..τι θα κάνουμε; :///

Ρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι εγώ το άλμα το περνάνε στη εβδομάδα από όταν γεννήθηκαν η στην εβδομάδα από την πητ γιατί οι απόψεις δυιστανται εγώ ας πούμε γέννησα 36+1 πως τις μετράω τη Δευτέρα γίνεται πέντε μηνών ο γλυκούλης !!! Εμείς κορίτσια πολλά σάλια και το χέρι το τρίβει στο στόμα ετοιμάζει δόντια και μάλλον πονάει είναι λίγο ανήσυχος ο καημένος αλλά πολύ νορμαλ !!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια μπήκαμε και εμείς στη 15η εβδομάδα. Πολλοί θηλασμοί με έχει ρουφήξει. Και το βράδυ ξυπνάει συνέχεια και δεν κοιμάται εύκολα. Τη Τρίτη έχουμε παιδίατρο και εμβόλιο. Γκρίνια δεν έχουμε ευτυχώς. 
@xrysoulaAAσυνήθως μετράνε από την ΠΗΤ αλλά σε εμένα ισχύει από την ημερομηνία γέννησης. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Sofi91 είπε:

αχ κορίτσια κουράγιο!! κάπου διάβασα ότι το αλμα αυτό κρατάει μέχρι τη 19η εβδομάδα αλλά με κορύφωση στη 17η...οποτε υπομονή θα αρχίσει να υποχωρεί μετά εύχομαι 

Μ έχει πεθάνει η μέση μου...όλο αγκαλιά θελει...:(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,πως είστε? Η μπέμπα πήρε μέσα σε ένα μήνα 550γρ και τρεις πόντους ύψος ! Οπότε δεν θα δώσουμε στερεές τροφές ακόμα,εφόσον παίρνει ικανοποιητικό βάρος. Τώρα είναι σε εκείνο το στάδιο που σηκώνει ψηλά τα πόδια, τα κοιτάζει με δέος και προσπαθεί να τα φάει🤣 Τι πλάκα που έχουν ρε σεις,θα τρελαθώ ❤️

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..εμεις στις 11 του μηνος κλεινουμε 4 μηνες..πως περασανε οι μηνες δεν το καταλαβα..η δικια μου καποιες ωρες ολο γκρινιαζει δεν ξερει τι θελει..την κραταει η μανα μου γιατι δουλευω..οσο κουρασμενη ειμαι οταν πηγαινω σπιτι μολις με βλεπει γελαει μου φευγει ολη κουραση

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...