Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      • Δύναμη! 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Kallibabyboy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρωτήσω ! Τι εννοείτε τα βάζετε στο πάτωμα ; Ποια η διαφορά με καναπέ ; Δεν είναι σκληρά κάτω (προφανώς πάνω σε χαλάκι ή γυμναστήριο κτλ) ; Υπάρχει κάποια ένδειξη για να ξεκινήσουμε να τα βάζουμε στο πάτωμα ; Εμένα σήμερα μόλις έκλεισε τους 3 μήνες και κάθεται μόνο ανάσκελα . Πρέπει να ξεκινήσω να τον βάζω και εγώ ; Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα 🫣

Ισχύει αυτο που λέει η @Melieπιο κάτω.Εγω τον βάζω σε χαλί δραστηριοτήτων ...είναι σκληρό αλλά με σχέδια και του τραβάνε τη προσοχή οπότε το απολαμβάνει .

εχθές τον είχα όλο το απόγευμα στο χαλί αυτό και παίζαμε και προς το βράδυ,λίγο πριν τον πιάσει η γκρίνια για ένα μισάωρο ύπνο που παίρνει 20.00-20.30 γύρισε μόνος του απο ανάσκελα μπρούμυτα .Αφού ξύπνησε το ξαναδοκιμασα για να δω αν έτυχε και τελικά γύρισε και πάλι αρκετές φορές !φορές.Να τι δεξιότητα κατακτήσαμε με το συγκεκριμένο ,δύσκολο άλμα.

6 ώρες πρίν, Melie είπε:

Καλησπέρα! Ο παιδίατρος μου είπε ότι το πάτωμα προσφέρεται ακριβώς επειδή είναι σκληρό, ενώ το κρεβάτι ή ο καναπές βουλιάζουν και τα δυσκολεύουν πολύ περισσότερο στο γύρισμα.

Πάντως και μεις που είμαστε μεγαλύτεροι (κοντεύουμε 7 μηνών), το πάτωμα δεν το έχουμε καθόλου! Εγώ βέβαια δεν παραιτούμαι, εξακολουθώ και τον βάζω κάθε μέρα, αλλά είναι πραγματικά το χειρότερό του!

Τώρα που έχετε γίνει 7 πως είναι το μωράκι σου; Ξεκινήσατε στερεές τροφές ;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Ναι, έχουμε ξεκινήσει. Τρώμε φρουτόκρεμα με 4 φρούτα (μήλο, αχλάδι, μπανάνα, αβοκάντο) και μεσημεριανό με 2 λαχανικά (γλυκοπατάτα, καρότο). Με το φαγητό όλα καλά. Με τη σωματική δραστηριότητα... Βούδας! Διαλογισμός και στοχασμός όλη μέρα, χωρίς πολλές περιττές κινήσεις!!! 🤣

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Angel92 said:

 

 

 

Στο πάτωμα είναι πολύ καλή επιλογή ειδικά αν πάρετε ένα χαλάλι παιδικό απ' αυτά με τα σχέδια και τα χρώματα.  Ο δικός μου κάθεται μπρούμυτα και τα χαζευει ή τους μιλάει αρκετή ώρα και πρωί κ απογευμα .επίσης κάθεται στο γυμναστήριο του πάλι πάτωμα,στο μαξιλάρι με το νερό κ τα ψαράκια κ στο καρότσι στην ανάκληση με κανενα παιχνιδακι αλλά για λίγο .το μεσημέρι πολλές φορές κοιμάται κιολας στο καρότσι αλλά χρειάζεται να το ξαπλώσω σχεδόν τελείως,να τον βάλω στο πλάι κ να του δώσω το πανακι παρηγοριάς.

Στη φωλιά κάθισε αρκετά το πρώτο 2μηνο κυρίως για ύπνο επειδή του άρεσε κιόλας ν χουχουλιαζει αλλά πλέον δεν χωράει και την έδωσα στη κουνιάδα μου που γεννάει από μέρα σε μέρα.

Κορίτσια εσάς πόση ώρα θηλάζουν πλέον; Εμένα με το ζόρι 10 λεπτά από το κάθε στήθος..πολλές φορές κ μόνο από το ένα 

Αχ κ εμένα εδώ κ 1 βδομάδα θηλάζει το πολύ 10λεπτο κ συνήθως μόνο από το ένα στηθος,κ άρχισα να αγχωνομαι για το ότι δεν τρώει.Δεν ξερω αν φταίει το αλμα ή ότι απλά μεγαλώνουν.

Κ εγώ πλέον στο πάτωμα τον βάζω,καναπέ μόνο όταν τον ακουμπάω στο μαξιλάρι για να κάτσει λίγο.Βεβαια κ αυτο μ ανησυχεί λίγο, τον παιδιατρο δεν τον ρώτησα ξανά,αλλά μου είχε αναφέρει στις αρχές ότι καθιστή θέση τα βάζουμε στον 6ο μήνα.Βρε κορίτσια όμως δε θέλει με τπτ ανάσκελα τώρα πια.Δεν πρέπει αφού το ζητάνε το όρθιο να τα βάζουμε?

15 hours ago, Kallibabyboy said:

Καλησπέρα κορίτσια ! Να σας ρωτήσω ! Τι εννοείτε τα βάζετε στο πάτωμα ; Ποια η διαφορά με καναπέ ; Δεν είναι σκληρά κάτω (προφανώς πάνω σε χαλάκι ή γυμναστήριο κτλ) ; Υπάρχει κάποια ένδειξη για να ξεκινήσουμε να τα βάζουμε στο πάτωμα ; Εμένα σήμερα μόλις έκλεισε τους 3 μήνες και κάθεται μόνο ανάσκελα . Πρέπει να ξεκινήσω να τον βάζω και εγώ ; Ρωτάω γιατί δεν έχω ιδέα 🫣

Ναι ο παιδιατρος μας είχε πει από τον πρώτο μήνα να τον βάζουμε μπρούμυτα,τότε για 1 λεπτό κ όσο μεγαλώνουν τόσο περισσότερο.Βεβαια πιο μικρός δεν ήθελε, τώρα του αρέσει περισσότερο.Πρεπει να κάθονται κ μπρουμυτα,τα βοηθαει να δυναμώσουν τον κορμό τους κλπ.Στο πάτωμα είναι πιο σκληρά κ τα βοηθάει κ επίσης πιο ασφαλές.Μπορει σήμερα να λέμε αα δεν γυρνάει ακόμη το παιδί κ να το χουμε καναπέ,κ αύριο να γυρίσει.. 

8 hours ago, Angel92 said:

Ισχύει αυτο που λέει η @Melieπιο κάτω.Εγω τον βάζω σε χαλί δραστηριοτήτων ...είναι σκληρό αλλά με σχέδια και του τραβάνε τη προσοχή οπότε το απολαμβάνει .

εχθές τον είχα όλο το απόγευμα στο χαλί αυτό και παίζαμε και προς το βράδυ,λίγο πριν τον πιάσει η γκρίνια για ένα μισάωρο ύπνο που παίρνει 20.00-20.30 γύρισε μόνος του απο ανάσκελα μπρούμυτα .Αφού ξύπνησε το ξαναδοκιμασα για να δω αν έτυχε και τελικά γύρισε και πάλι αρκετές φορές !φορές.Να τι δεξιότητα κατακτήσαμε με το συγκεκριμένο ,δύσκολο άλμα.

Τώρα που έχετε γίνει 7 πως είναι το μωράκι σου; Ξεκινήσατε στερεές τροφές ;

Εμένα πάλι ενώ στην αρχή του άλματος έβλεπα ότι το προσπαθούσε να γυρίσει από ανάσκελα-μπρούμυτα, τπτ τα παράτησε μου φαινεται🤣.Αντε να δουμε πότε θα μας κάνει την έκπληξη.

Link to comment
Share on other sites

  Καλησπέρα σε όλες! 

Δείτε και αυτό το θέμα και την σφυγμομέτρηση που ρωτάμε για τα live ! 

μιας και θέλουμε την άποψή σας 😍

 💗🙏💗 ευχαριστούμε θερμά💗🙏💗


Ακολουθήστε μας και στο Instagram!

follow_cafe.jpgfollow_insta.png

 💗LIFE, needs to be full of FUN. Η ζωή πρέπει να είναι γεμάτη από χαρά.💗

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Melie είπε:

Καλημέρα! Ναι, έχουμε ξεκινήσει. Τρώμε φρουτόκρεμα με 4 φρούτα (μήλο, αχλάδι, μπανάνα, αβοκάντο) και μεσημεριανό με 2 λαχανικά (γλυκοπατάτα, καρότο). Με το φαγητό όλα καλά. Με τη σωματική δραστηριότητα... Βούδας! Διαλογισμός και στοχασμός όλη μέρα, χωρίς πολλές περιττές κινήσεις!!! 🤣

Χαχαχα..Μου αρέσει όπως τ θέτεις ..μπορεί να θέλει να έχει αποθέματα θερμίδων για τις δύσκολες μέρες το παιδί...🤣 Φρουτοκρεμα τρώτε μια φορά τη μέρα; Και πόσα ακόμα γεύματα κάνετε ;;

8 ώρες πρίν, Michaela! είπε:

Αχ κ εμένα εδώ κ 1 βδομάδα θηλάζει το πολύ 10λεπτο κ συνήθως μόνο από το ένα στηθος,κ άρχισα να αγχωνομαι για το ότι δεν τρώει.Δεν ξερω αν φταίει το αλμα ή ότι απλά μεγαλώνουν.

Κ εγώ πλέον στο πάτωμα τον βάζω,καναπέ μόνο όταν τον ακουμπάω στο μαξιλάρι για να κάτσει λίγο.Βεβαια κ αυτο μ ανησυχεί λίγο, τον παιδιατρο δεν τον ρώτησα ξανά,αλλά μου είχε αναφέρει στις αρχές ότι καθιστή θέση τα βάζουμε στον 6ο μήνα.Βρε κορίτσια όμως δε θέλει με τπτ ανάσκελα τώρα πια.Δεν πρέπει αφού το ζητάνε το όρθιο να τα βάζουμε?

Ναι ο παιδιατρος μας είχε πει από τον πρώτο μήνα να τον βάζουμε μπρούμυτα,τότε για 1 λεπτό κ όσο μεγαλώνουν τόσο περισσότερο.Βεβαια πιο μικρός δεν ήθελε, τώρα του αρέσει περισσότερο.Πρεπει να κάθονται κ μπρουμυτα,τα βοηθαει να δυναμώσουν τον κορμό τους κλπ.Στο πάτωμα είναι πιο σκληρά κ τα βοηθάει κ επίσης πιο ασφαλές.Μπορει σήμερα να λέμε αα δεν γυρνάει ακόμη το παιδί κ να το χουμε καναπέ,κ αύριο να γυρίσει.. 

Εμένα πάλι ενώ στην αρχή του άλματος έβλεπα ότι το προσπαθούσε να γυρίσει από ανάσκελα-μπρούμυτα, τπτ τα παράτησε μου φαινεται🤣.Αντε να δουμε πότε θα μας κάνει την έκπληξη.

Εγώ τον βάζω και λίγο πιο καθιστό πάνω μου ή κάτω με μαξιλάρι κι όταν μου κρατάει τα χέρια κ σφιγγεται με όλο του το είναι ν σηκωθεί τον αφήνω να το κάνει γτ φαίνεται να το απολαμβάνει ο έρημος κ θέλω να τον βοηθήσω .

Άλλαξε γνώμη μάλλον κ δεν γυρίζει..σου λέει που να κουράζομαι τωωωρα;!

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια,πως είστε? Η μπέμπα τις τελευταίες εβδομάδες έχει αλλάξει συνήθεια στον ύπνο και πλέον ξυπνάει κάθε 3 ώρες,τη θηλάζω κάνα 5-10λεπτα ξαπλωτα,της βάζω πιπίλα και κοιμάται. Εκείνα τα 5ωρα συνεχόμενου ύπνου σταμάτησαν,αλλά βλέπω ότι αλλάζουν αυτά,δεν έχει κάτι στάνταρ. Επίσης,αγοράσαμε αυτό το παζλ δαπέδου,για να αρχίσουμε να την βάζουμε κάτω να συνηθίζει σιγά σιγά.Της πήραμε και μια μπάλα υφασμάτινη με κουδουνάκι και ένα μικρό λούτρινο ελεφαντάκι για να το μασουλαει,καθώς και αυτό το στρωματακι νερού που έχει ψαράκια μέσα. Έχουμε γάτες στο σπίτι,οπότε δεν ξέρω πόσο θα αντέξει αυτό το στρωματακι,ελπίζω να προλάβει η μπέμπα να το χαρεί λίγο 😁

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Με γεια! Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο στρωματάκι (εμένα δεν του πολυαρέσει) και το σκεφτόμουν για τη γάτα μας, όταν τελειώσει το "παιχνίδι" (ή μάλλον καλύτερα τη γκρίνια πάνω στο στρώμα!), το μαζεύω κι όλα καλά. Γενικά με τη γάτα μας έχω εντυπωσιαστεί - βλέπω ότι κρατάει τις αποστάσεις και αποφεύγει το μωρό. Εκείνος την παρατηρεί παρά πολύ και θέλει να την ακουμπήσει, αλλά κάνει νευρικές κινήσεις από ενθουσιασμό, τραντάζεται ολόκληρος και η γάτα τρομάζει και εξαφανίζεται! 😂

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια,πως είστε? Η μπέμπα τις τελευταίες εβδομάδες έχει αλλάξει συνήθεια στον ύπνο και πλέον ξυπνάει κάθε 3 ώρες,τη θηλάζω κάνα 5-10λεπτα ξαπλωτα,της βάζω πιπίλα και κοιμάται. Εκείνα τα 5ωρα συνεχόμενου ύπνου σταμάτησαν,αλλά βλέπω ότι αλλάζουν αυτά,δεν έχει κάτι στάνταρ. Επίσης,αγοράσαμε αυτό το παζλ δαπέδου,για να αρχίσουμε να την βάζουμε κάτω να συνηθίζει σιγά σιγά.Της πήραμε και μια μπάλα υφασμάτινη με κουδουνάκι και ένα μικρό λούτρινο ελεφαντάκι για να το μασουλαει,καθώς και αυτό το στρωματακι νερού που έχει ψαράκια μέσα. Έχουμε γάτες στο σπίτι,οπότε δεν ξέρω πόσο θα αντέξει αυτό το στρωματακι,ελπίζω να προλάβει η μπέμπα να το χαρεί λίγο 😁

Καλημέρα σας αγαπημένες μανουλες. Καλορίζικα τα καινούργια σας παιχνιδάκια @Blue Velvetμου.

Εμείς έχουμε σκύλο οπότε σε καταλαβαίνω κορίτσι...για να τον βάλουμε κάτω τον μικρό με τα παιχνιδάκια του πρέπει είτε να λείπει ο σκύλος είτε να τον περιορίσουμε κάπου.

Όσο για τη συνήθεια στον ύπνο περνάμε ακριβώς τ ίδιο εδώ και 2 βδομάδες  περιπου .Ξυπνάει κάθε 2-3 ώρες .Από το έντερο του όμως φαίνεται να είναι γιατί σφίγγεται ολο το βράδυ ακόμα και όταν κοιμαται και αφήνει πολλά  πριτσακια. Προς το πρωί ειδικά από τις 4 και μετά  μπορεί να ξυπνάει και ανά μία ώρα..του δίνω στήθος για 5-10 λεπτά και ξανακοιμαται ..και φτου κι απ' την αρχή. Περιττό να σου πω ότι είμαι τόσο πτώμα που από τις 19.00-20.00 και μετά κουτουλαω. Νομίζω αυτό είναι χαρακτηριστικό του 4ου μήνα..οι αλλαγές δλδ στον ύπνο .Το θέμα είναι ,πότε περνάει;;;

2 ώρες πρίν, Melie είπε:

Με γεια! Επειδή έχω κι εγώ το ίδιο στρωματάκι (εμένα δεν του πολυαρέσει) και το σκεφτόμουν για τη γάτα μας, όταν τελειώσει το "παιχνίδι" (ή μάλλον καλύτερα τη γκρίνια πάνω στο στρώμα!), το μαζεύω κι όλα καλά. Γενικά με τη γάτα μας έχω εντυπωσιαστεί - βλέπω ότι κρατάει τις αποστάσεις και αποφεύγει το μωρό. Εκείνος την παρατηρεί παρά πολύ και θέλει να την ακουμπήσει, αλλά κάνει νευρικές κινήσεις από ενθουσιασμό, τραντάζεται ολόκληρος και η γάτα τρομάζει και εξαφανίζεται! 😂

Κοίτα πόσο διαφορετικές είναι οι γάτες. Ο σκύλος πλησιάζει τον μυρίζει και κάθεται συνέχεια μπροστα στα πόδια μου όταν τον κρατάω σαν να μας φυλάει.

Αμα αφήσεις πάνα του ή παιχνίδι κάτω ή σε σημείο που μπορεί να το φτάσει το αποχαιρετάς.

Κι ο μικρός τον παρατηρεί και κουνιέται ολόκληρος σαν να πάει να τον πιάσει αλλά δεν απομακρύνεται καθόλου εκείνος..ίσα ίσα κάθεται και χοροπηδάει.

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι σίγουρα διαφορετικός (είχα και τα δύο), αλλά η σχέση με τον σκύλο δεν παίζεται. Μεγαλώνοντας θα γίνουν οι καλύτεροι φίλοι. Με τη γάτα όλα είναι πιο εύκολα, αλλά και πιο αδιάφορα. Τη νοιάζει να έχει το μέρος που θέλει, το φαί που θέλει, τα χάδια όταν αυτή θέλει και γενικά να είναι το αφεντικό κι εμείς οι υπηρέτες της, χα χα! Όχι, εντάξει, όλα καλά. Έχει φρικάρει λίγο βέβαια από τότε που γεννήθηκε το μωρό γιατί δεν προλαβαίνω να ασχοληθώ πολύ, αλλά ευτυχώς οι άλλοι δύο άντρες του σπιτιού με υπεραναπληρώνουν.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σας κορίτσια! Εμένα ο μικρός μου είναι 14 εβδομάδων. Από την αρχή τον έβαζα στο πάτωμα και τώρα είναι κυρίως στο πάτωμα, τόσο για να μην κάνει κανένα σάλτο από τον καναπέ όσο και για να έχει το χώρο να αναπτυχθεί κινητικά. Γυρνάει στο πλάι και από μπρούμυτα ανάσκελα. Αγοράσαμε ένα καθρέφτη και του αρέσει να βλέπει τον εαυτό του όταν είναι μπρούμυτα.

Μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα ζουζουνάκια μας! ❤️

Το πιο δύσκολο κομμάτι για εμάς τωπρα είναι ο ύπνος. Κοιμάται ανήσυχα τα βράδια….

Link to comment
Share on other sites

@Laky ναι το γυμναστήριο στο πάτωμα το έχω. 
Κορίτσια σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Ο μπέμπης είχε πάρει 600γρ σε ένα μήνα και 2.5 πόντους ύψος. Ο παιδίατρος είπε ότι είναι σταθερός στη καμπύλη τους. Ευτυχώς δεν είπε τπτ για να δώσω συμπλήρωμα με ξένο. Αλλά είπε σε 2 μήνες ξεκινάμε τροφές. Ξεκινάμε με φρούτα μετά λαχανικά και ρυζαλευρο. Κ σταδιακά να κόβω θηλασμούς και να αντικαθιστά με φαγητό. Πάλι δεν μ άρεσαν αυτά π είπε. Εγώ ξέρω πρώτα δίνεις στήθος και μετά φαγητό και ότι το γάλα είναι η βασική τροφή το πρώτο χρόνο. Ξέρει καμία κοπέλα με αποκλειστικό θηλασμό να μας πει;

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ έχω σκυλάκι και το παιδί το βάζω στο πάτωμα. Δε περιορισα ποτέ το σκυλάκι μου. Κάθεται δίπλα του απλά. Έχω πάρει το παζλ για το πάτωμα και από πάνω ένα χαλί δραστηριότητων. Του βάζω και το γυμναστήριο και μια χαρά κάθεται. Το σκυλάκι μου δεν τον ενόχλησε ποτέ.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Laky είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Κι εγώ έχω σκυλάκι και το παιδί το βάζω στο πάτωμα. Δε περιορισα ποτέ το σκυλάκι μου. Κάθεται δίπλα του απλά. Έχω πάρει το παζλ για το πάτωμα και από πάνω ένα χαλί δραστηριότητων. Του βάζω και το γυμναστήριο και μια χαρά κάθεται. Το σκυλάκι μου δεν τον ενόχλησε ποτέ.

Είσαι τυχερή ...εμας δεν στέκεται 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

@Laky ναι το γυμναστήριο στο πάτωμα το έχω. 
Κορίτσια σήμερα πήγαμε παιδίατρο. Ο μπέμπης είχε πάρει 600γρ σε ένα μήνα και 2.5 πόντους ύψος. Ο παιδίατρος είπε ότι είναι σταθερός στη καμπύλη τους. Ευτυχώς δεν είπε τπτ για να δώσω συμπλήρωμα με ξένο. Αλλά είπε σε 2 μήνες ξεκινάμε τροφές. Ξεκινάμε με φρούτα μετά λαχανικά και ρυζαλευρο. Κ σταδιακά να κόβω θηλασμούς και να αντικαθιστά με φαγητό. Πάλι δεν μ άρεσαν αυτά π είπε. Εγώ ξέρω πρώτα δίνεις στήθος και μετά φαγητό και ότι το γάλα είναι η βασική τροφή το πρώτο χρόνο. Ξέρει καμία κοπέλα με αποκλειστικό θηλασμό να μας πει;

Το γάλα είναι όντως η μόνη απαραίτητη τροφή τον πρώτο χρόνο, σύμφωνα με τον ΠΟΥ. Από εκεί και πέρα, όταν το παιδί θα ξεκινήσει το πρώτο γεύμα, πχ φρουτόκρεμα, αν φάει ικανοποιητική ποσότητα και δε ζητήσει μετά, δεν του δίνεις γάλα. Από αυτή την άποψη ναι, περιορίζεις τον θηλασμό.

Η ουσία είναι ότι τα γεύματα τον πρώτο χρόνο είναι για δοκιμή τροφών. Οι ποσότητες δε μετράνε και πολύ. Οπότε, κοινή λογική χρειάζεται νομίζω. Ούτε να πιέζω ένα μωρό για να φάει μια κουταλιά παραπάνω και να τρελαίνομαι, αλλά ούτε και σε ένα χορτάτο και ικανοποιημένο από το φαί του μωρό να του χώνω ντε και καλά το β@ζι στο στόμα. Βλέποντας και κάνοντας.

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...