Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Eflenew είπε:

      Και οι 2 Τετάρτη είμαστε! Εύχομαι να έχουμε διπλασιασμους!!! Καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος και τις σκέψεις που έχετε. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή και την προσευχή μας. 

      Είναι η 8η εμβρυομεταφορά μου! Μακάρι να έχω διπλασιασμο την Τετάρτη. 17η ε? Πέρασες πολλά και συ...έχεις άλλο παιδάκι? Εγώ όχι.

      Σε ποιο κέντρο είσαι;;

      Μακάρι να τα καταφέρουμε το θέλουμε τόσο πολύ σαν όνειρο το βλέπω απλά όλα αυτά δεν σε αφήνουν να χαρείς ας τα καταφέρουμε και δεν με νοιάζει. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Angel92 είπε:

Σου έστειλα το link σε προσωπικό μήνυμα κορίτσι 

@thel υπομονή κ ψυχραιμία κορίτσι μου. Εσύ προσπάθησε να συνεχίσεις τη ρουτίνα σας κι αυτά που είπαν τα κορίτσια και θα έρθουν και καλύτερες μέρες...δεν μπορεί..δεν θα είναι όλη σου η ζωή έτσι..αλίμονο.απλα θεωρώ κάποια μωρά μπαίνουν σε ένα Ρυθμό πιο νωρίς κ καποια λίγο πιο μετα.

Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο κ του έδωσε κ το πόσιμο για τον ροταιο..είναι 7400kg και 63εκ! Η μεγάλη χαρά που μου έδωσε ο γιατρός είναι που είπε να κόψουμε την αποστείρωση νερού και μπιμπερο..πολύ το χάρηκα γιατί με είχε κουράσει .Επίσης μας αύξησε το γάλα από 120 σε 160ml..μου είπε να βάζω 10ml παραπάνω νερο απ' ότι αντιστοιχεί στις 5 μεζούρες.εχει πει σε καμία το ίδιο ο γιατρός της;;

Κατά τ αλλά από πριν πάμε στο γιατρό, από το πρωί δηλαδή μέχρι το βράδυ δεν κοιμόταν καθόλου ο μικρός  ,είχε τρομερή γκρίνια αλλά κάποιες στιγμές ξεκαρδιζοταν κ μιλούσε πολύ . Με ξεπατωσε κ προσπαθούσα να δουλέψω αλλά ήταν αδύνατον γιατί ο άνδρας Μ δεν μπορούσε με τίποτα να τον ηρεμήσει.κλεισαμε τη 13η εβδομάδα με βάση τη ΠΗΤ μου..λέτε να είναι άλμα ?!κοιμήθηκε 7ωρο σερί το βράδυ από τη κούραση.

Ευχαριστω πολυ @Angel92! Ξέρω ότι υπάρχει ένα άλμα την 12η βδομάδα και μετά ξεκινάει το πρώτο μεγάλο άλμα 15η με 19η. Μόλις το περάσαμε εμείς ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, thel είπε:

Ευχαριστω πολυ @Angel92! Ξέρω ότι υπάρχει ένα άλμα την 12η βδομάδα και μετά ξεκινάει το πρώτο μεγάλο άλμα 15η με 19η. Μόλις το περάσαμε εμείς ! 

Ποιο από τα δύο περάσατε; Κράτησε πολλές μέρες;Και καταλάβατε τι δεξιότητα κατέκτησε ;; 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις. Απλά ανυπομονώ να περάσει 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ποιο από τα δύο περάσατε; Κράτησε πολλές μέρες;Και καταλάβατε τι δεξιότητα κατέκτησε ;; 

Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις. Απλά ανυπομονώ να περάσει 

Είμαστε στην 19η βδομάδα. Κράτησε αρκετά..από όταν κλείσαμε τον 3 μήνα πιστεύω. Ξαφνικά από εκεί που κοιμότανε σίγουρα πάνω από ένα 5ωρο σερί άλλαξε ο ύπνος της και άρχισε να κοιμάται μετά βίας ένα 4ωρο. Τώρα έχει κάποιες μέρες που έχει στρώσει όμως πάλι. Επίσης, αύξησε τους θηλασμούς και ενώ τον προηγούμενο μήνα δεν είχε πάρει πολλά γραμμάρια αυτόν τον μήνα πήρε και με το παραπάνω. Από δεξιότητες δεν έχω καταλάβει κάτι συγκεκριμένο.. κινητικά νομίζω έχει αλλάξει.. γυρίζει πολύ έντονα στο πλάι σαν να θέλει να γυρίσει μπρούμυτα. Επίσης, κάθεται στον πωπουδίνο πιο σταθερά (με λίγη βοήθεια από εμάς πάντα). Γενικά, άλλαξε αρκετά.. νοιώθω οτι αυτό το μήνα σαν να μεγάλωσε αρκετά το μωράκι..νομίζω οτι πλέον μας καταλαβαίνει κιόλας και αλληλεπιδρά ακόμη περισσότερο μαζί μας. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, thel είπε:

Είμαστε στην 19η βδομάδα. Κράτησε αρκετά..από όταν κλείσαμε τον 3 μήνα πιστεύω. Ξαφνικά από εκεί που κοιμότανε σίγουρα πάνω από ένα 5ωρο σερί άλλαξε ο ύπνος της και άρχισε να κοιμάται μετά βίας ένα 4ωρο. Τώρα έχει κάποιες μέρες που έχει στρώσει όμως πάλι. Επίσης, αύξησε τους θηλασμούς και ενώ τον προηγούμενο μήνα δεν είχε πάρει πολλά γραμμάρια αυτόν τον μήνα πήρε και με το παραπάνω. Από δεξιότητες δεν έχω καταλάβει κάτι συγκεκριμένο.. κινητικά νομίζω έχει αλλάξει.. γυρίζει πολύ έντονα στο πλάι σαν να θέλει να γυρίσει μπρούμυτα. Επίσης, κάθεται στον πωπουδίνο πιο σταθερά (με λίγη βοήθεια από εμάς πάντα). Γενικά, άλλαξε αρκετά.. νοιώθω οτι αυτό το μήνα σαν να μεγάλωσε αρκετά το μωράκι..νομίζω οτι πλέον μας καταλαβαίνει κιόλας και αλληλεπιδρά ακόμη περισσότερο μαζί μας. 

Ααα μας περνάτε ένα μήνα.Δυσκολο το θέμα του ύπνου .Εγώ όλη μέρα αντέχω να είμαι στο πόδι με το μωρό και τη δουλειά .το βράδυ όμως δεν αντέχω καθόλου ειδικά μεταξύ 2 και 4.😲Κάθεται καθιστό? Τέλειαααα...νόμιζα ότι αργούν .λέει κ καινούργιες συλλαβουλες?

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Ααα μας περνάτε ένα μήνα.Δυσκολο το θέμα του ύπνου .Εγώ όλη μέρα αντέχω να είμαι στο πόδι με το μωρό και τη δουλειά .το βράδυ όμως δεν αντέχω καθόλου ειδικά μεταξύ 2 και 4.😲Κάθεται καθιστό? Τέλειαααα...νόμιζα ότι αργούν .λέει κ καινούργιες συλλαβουλες?

Ναι είμαι από μανούλες Οκτωβρίου. Ναι και εγώ δεν αντέχω με τον ύπνο γιατί ήμουν και υπναρού παντά. Χαρά στο κουράγιο σου που δουλεύεις παράλληλα..δεν ξέρω τι θα γίνει όταν ξεκινήσω και εγώ. Μην φανταστείς ότι κάθεται μόνη της καθιστά απλά πλέον την κρατάμε από τα χεράκια και στηρίζεται καλύτερα από πριν ή την έχω καθιστή στην αγκαλιά μου και κάνει κοιλιακό για να έρθει πιο μπροστά και να κάτσει μόνη της. Στην ομιλία το μόνο καινούργιο είναι που βγάζει γλώσσα και κάνει έναν ήχο σαν να φτύνει .. δεν μπορώ να το περιγράψω καλά. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια, έχει αντιμετωπίσει καμια θέμα με τον στήθος και τον θηλασμό? Τον τελευταίο καιρό πέτρινες πιο εύκολα και πονάει. Κάνω μασάζ αλλά είναι αρκετά επώδυνο. Όσον για τον ύπνο...εννοείται πως έχουμε και εμείς θέμα..θέλει να κοιμάται μόνο σε αγκαλιά και νομίζω πλέον θέλει ο στήθος..κακό αυτό..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει αντιμετωπίσει καμια θέμα με τον στήθος και τον θηλασμό? Τον τελευταίο καιρό πέτρινες πιο εύκολα και πονάει. Κάνω μασάζ αλλά είναι αρκετά επώδυνο. Όσον για τον ύπνο...εννοείται πως έχουμε και εμείς θέμα..θέλει να κοιμάται μόνο σε αγκαλιά και νομίζω πλέον θέλει ο στήθος..κακό αυτό..

Καλησπέρα! Εμενα το αντίθετο, είναι πολύ μαλακό.Οντως κακό..σε κπ φάση το είχαμε κ εμείς αλλά τώρα είναι αρκετά ανεξαρτητος!

14 ώρες πρίν, thel είπε:

Ναι είμαι από μανούλες Οκτωβρίου. Ναι και εγώ δεν αντέχω με τον ύπνο γιατί ήμουν και υπναρού παντά. Χαρά στο κουράγιο σου που δουλεύεις παράλληλα..δεν ξέρω τι θα γίνει όταν ξεκινήσω και εγώ. Μην φανταστείς ότι κάθεται μόνη της καθιστά απλά πλέον την κρατάμε από τα χεράκια και στηρίζεται καλύτερα από πριν ή την έχω καθιστή στην αγκαλιά μου και κάνει κοιλιακό για να έρθει πιο μπροστά και να κάτσει μόνη της. Στην ομιλία το μόνο καινούργιο είναι που βγάζει γλώσσα και κάνει έναν ήχο σαν να φτύνει .. δεν μπορώ να το περιγράψω καλά. 

Το γλυκουλι μωρέ...να σου ζήσει  εμένα κάνει κάτι τσιριδες..τις κάνει κ σ σένα?

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/16/2023 at 7:07 AM, Angel92 said:

Σου έστειλα το link σε προσωπικό μήνυμα κορίτσι 

@thel υπομονή κ ψυχραιμία κορίτσι μου. Εσύ προσπάθησε να συνεχίσεις τη ρουτίνα σας κι αυτά που είπαν τα κορίτσια και θα έρθουν και καλύτερες μέρες...δεν μπορεί..δεν θα είναι όλη σου η ζωή έτσι..αλίμονο.απλα θεωρώ κάποια μωρά μπαίνουν σε ένα Ρυθμό πιο νωρίς κ καποια λίγο πιο μετα.

Εμείς χθες κάναμε το 2ο εμβόλιο κ του έδωσε κ το πόσιμο για τον ροταιο..είναι 7400kg και 63εκ! Η μεγάλη χαρά που μου έδωσε ο γιατρός είναι που είπε να κόψουμε την αποστείρωση νερού και μπιμπερο..πολύ το χάρηκα γιατί με είχε κουράσει .Επίσης μας αύξησε το γάλα από 120 σε 160ml..μου είπε να βάζω 10ml παραπάνω νερο απ' ότι αντιστοιχεί στις 5 μεζούρες.εχει πει σε καμία το ίδιο ο γιατρός της;;

Κατά τ αλλά από πριν πάμε στο γιατρό, από το πρωί δηλαδή μέχρι το βράδυ δεν κοιμόταν καθόλου ο μικρός  ,είχε τρομερή γκρίνια αλλά κάποιες στιγμές ξεκαρδιζοταν κ μιλούσε πολύ . Με ξεπατωσε κ προσπαθούσα να δουλέψω αλλά ήταν αδύνατον γιατί ο άνδρας Μ δεν μπορούσε με τίποτα να τον ηρεμήσει.κλεισαμε τη 13η εβδομάδα με βάση τη ΠΗΤ μου..λέτε να είναι άλμα ?!κοιμήθηκε 7ωρο σερί το βράδυ από τη κούραση.

Κλείσατε  13 εβδομάδα και είναι 7.400 ; Μπράβο !!! 

Άλμα φαίνεται να είναι και εμένα ακριβώς τα ίδια έκανε πριν λίγες μέρες. Γκρίνια και  εναλλαγές στην διάθεση συχνά και όλο μπλαμπλα. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει αντιμετωπίσει καμια θέμα με τον στήθος και τον θηλασμό? Τον τελευταίο καιρό πέτρινες πιο εύκολα και πονάει. Κάνω μασάζ αλλά είναι αρκετά επώδυνο. Όσον για τον ύπνο...εννοείται πως έχουμε και εμείς θέμα..θέλει να κοιμάται μόνο σε αγκαλιά και νομίζω πλέον θέλει ο στήθος..κακό αυτό..

Ναι εγώ είχα θέμα. Συνέχεια έφτασαν πόροι κ είχα γουρμπουλια μέσα. Κατέληξα κ πήρα λεκιθίνη κ πάλι εμφανίζονται αλλά φεύγουν πιο εύκολα  με μασάζ κ θηλασμό. Ενώ πριν δεν έφευγαν με τπτ. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, zouko είπε:

Κλείσατε  13 εβδομάδα και είναι 7.400 ; Μπράβο !!! 

Άλμα φαίνεται να είναι και εμένα ακριβώς τα ίδια έκανε πριν λίγες μέρες. Γκρίνια και  εναλλαγές στην διάθεση συχνά και όλο μπλαμπλα. 

N;ι βέβαια με τη ζυγαριά που έχουμε σπίτι ήταν 7100 μια μερα πριν πάμε στον γιατρό άρα δεν είναι ακριβώς τόσο.

Ναι αλμα θα ήταν γιατί τη μια μέρα γκρίνιαζε συνέχεια,δεν κοιμόταν κλπ και την άλλη κοιμόταν αρκετές ώρες μέσα στη μέρα και τη νύχτα και μιλούσε ακατάπαυστα όταν ήταν ξύπνιος .με καινούργιες συλλαβές κ κραυγες.😜

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 49 λεπτά , Rina_87 είπε:

Ναι εγώ είχα θέμα. Συνέχεια έφτασαν πόροι κ είχα γουρμπουλια μέσα. Κατέληξα κ πήρα λεκιθίνη κ πάλι εμφανίζονται αλλά φεύγουν πιο εύκολα  με μασάζ κ θηλασμό. Ενώ πριν δεν έφευγαν με τπτ. 

Καλημέρα Rina_87. Μίλησα με μαία και μου είπε ότι μένει γαλα στο στήθος και για αυτό συμβαίνει αυτό και ότι πρέπει ο μπέμπης να μου τα αδειάζει.. αλλά στην πράξη δεν μου φαίνεται εύκολο. Επίσης θα παίρνω για 2 μέρες algofren... για να δούμε  

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλησπέρα! Εμενα το αντίθετο, είναι πολύ μαλακό.Οντως κακό..σε κπ φάση το είχαμε κ εμείς αλλά τώρα είναι αρκετά ανεξαρτητος!

Το γλυκουλι μωρέ...να σου ζήσει  εμένα κάνει κάτι τσιριδες..τις κάνει κ σ σένα?

Ευχαριστώ πολύ @Angel92 .. και σένα το μωράκι σου ! Ναι τις κάνει και μένα τις τσιρίδες.. βγάζει διάφορες κραυγούλες.. και πλέον κακαρίζει πολλές φορές. Γενικά στο μπλα μπλα είναι πρώτη. 

16 ώρες πρίν, Silia89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει αντιμετωπίσει καμια θέμα με τον στήθος και τον θηλασμό? Τον τελευταίο καιρό πέτρινες πιο εύκολα και πονάει. Κάνω μασάζ αλλά είναι αρκετά επώδυνο. Όσον για τον ύπνο...εννοείται πως έχουμε και εμείς θέμα..θέλει να κοιμάται μόνο σε αγκαλιά και νομίζω πλέον θέλει ο στήθος..κακό αυτό..

Πόσο μηνών είναι το μωράκι σου; Εμένα πέτρωνε πολύ και μετά από τις 40 μέρες δηλαδή που συνήθως εδραιώνεται η γαλουχία. Νομίζω μετά τους 2 μήνες άρχισε να ηρεμεί κάπως .. αλλά ακόμα και τώρα εάν το βράδυ κάνει να πιεί πολλές ώρες η μικρή θα πετρώσει πάλι. Είχα ρωτήσει σύμβουλο θηλασμού και μου είχε πει οτι είναι φυσιολογικό αυτό..ειδικά σε μένα που είχα θέματα υπερπαραγωγής. Απλά εμένα με το που πιεί η μικρή όταν ξυπνήσει αδειάζει όλο και μαλακώνει πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! σήμερα γινόμαστε 4 μηνών και χθες είχαμε παιδίατρο..μας έκοψε τα προβιοτικα και συνεχίζουμε αποστείρωση για έναν μήνα ακόμη, την πιπίλα μας είπε δεν χρειάζεται να την αποστειρωνουμε..σε ενα μήνα θα ξεκινήσουμε φρούτοκρεμα, μας έδωσε από τώρα το πρόγραμμα..κάναμε επανάληψη το πρώτο εμβόλιο αλλά αυτή την φορά είναι ανήσυχο το μωρό κλαίει στα καλά καθούμενα ..σε έναν μήνα επίσης μας είπε θα τον βάζουμε να κάθεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εμεις κοριτσια τα παμε καλα με την κρεμουλα και τα φρουτακια, της αρεσουν..αλλα εχει καποιες μερες την ακουω σαν να ειναι μπουκομενη σαν να εχει φλεματα..της καθαριζω την μυτουλα βγαζει μυξουλες νερουλες..τι μπορω να της κανω για τα φλεματα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...