Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Rosemary_ είπε:

Πονάει πολύ η διαδικασία με τα χάπια???? 

Οχι εγω ενιωσα ελαχιστους πονους περιοδου η γιατρος μου εβαλε 2 κολπικα..και περιμενα να ειναι εντονοι και πριν μπω για αποξεση της ειπα δεν ποναω πολυ μου λεει δεν πειραζει αρκει να εχουν αρχισει οι πονοι..τωρα αναλογα τι χαπια σου εχει δωσει ο γιατρος γιατι μια φιλη μου ειχε μια ανεπιθυμιτη εγκυμοσυνη και η γιατρος της εδωσε χαπια αποβολης που δεν θα εκανε αποξεση και πονουσε παρα πολυ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Μετά την αυχενική κάθε πότε σας είπε ο γιατρός να πηγαίνετε για υπέρηχο; Εννοώ στο μήνα ή νωρίτερα;

Καλημέρα κ από μένα!!Μετά την αυχενική πήγα στις 3 βδομάδες και μετά θα ξαναπάω στον μήνα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Laky said:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Μετά την αυχενική κάθε πότε σας είπε ο γιατρός να πηγαίνετε για υπέρηχο; Εννοώ στο μήνα ή νωρίτερα;

Καλημέρα! Κ εγώ κάθε 3 βδομάδες κλείνω ραντεβού

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Μετά την αυχενική κάθε πότε σας είπε ο γιατρός να πηγαίνετε για υπέρηχο; Εννοώ στο μήνα ή νωρίτερα;

Εγώ έχω πάει ήδη άλλες 2 φορέςμε την τελευταία χτες που μουν 15 ακριβως και τώρα έχω ξανά 21 Ιουνίου. Στην 11 είχα κάνει την αυχενική. Βέβαια χτες πήγαμε εκτάκτως  γιατί είχα σύσπαση και  φοβήθηκα λίγο αλλά όλα καλά. Κανονικα θα ειχα στις 1/6 και μετά 21/6 που έγραψα. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Rosemary_ είπε:

Έχει τρισωμια 21,πιθανή απουσία φλεβωδους πόρου, doppler τριγλωχινας μη φυσιολογικο(ανάστροφη ροή).. Η πιθανότητα ζωντος και υγιούς παιδιού είναι <15%. Μαριανθη μου πως να κρατήσω αυτό το παιδί με αυτές τις πιθανότητες και στοιχεία....????? 

Με αποξεση γίνεται πριν κλείσεις 3μηνο..δεν κάνει μετά γιατί υπάρχει κίνδυνος αιμορραγίας.. Δεν ξέρω αν κάνω λαθος

Ωστόσο, και αν μου επιτρέπεις, θα επιμείνω... Γιατί να μην του δώσεις μια ευκαιρία; Για πόσα έμβρυα ακούμε μηδαμινές πιθανότητα επιβίωσης ή για μωρά μικρό προσδόκιμο ζωής και όμως είναι μαχητές ζωής.. Μγοως να πάρεις λίγο χρόνο και αποστάσεις και να το ξανά σκεφτείς; 

6 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Μετά την αυχενική κάθε πότε σας είπε ο γιατρός να πηγαίνετε για υπέρηχο; Εννοώ στο μήνα ή νωρίτερα;

Εγώ σε όλη την εγκυμοσύνη ανά 3 εβδομάδες 

  • Μπερδεμένη/-ος 3

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Να σας ρωτήσω. Μετά την αυχενική κάθε πότε σας είπε ο γιατρός να πηγαίνετε για υπέρηχο; Εννοώ στο μήνα ή νωρίτερα;

Μεχρι την αυχενικη πηγαινα ανα δυο εβδομαδες! Μετα την αυχενικη τωρα μου εκλεισε στις 3  βδομαδες να με δει! 

Κοριτσια το μαγνήσιο το παιρνουμε για τις συσπασεις μονο; ή βοηθαει και αλλου; εσεις το συνεχιζετε μετα την αυχενικη;


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ καιρό,χωρίς να γράφω,σήμερα όμως νιώθω κάθε υποχρέωση να το κάνω,απευθυνόμενη στην @Marianthi27 και παρακαλώντας την να μην προκαλεί παραπάνω πόνο σε ανθρώπους που έχουν λάβει τις αποφάσεις τους,που αφορούν στους ίδιους και όχι στην ίδια.Ειναι πολύ αφελές να νομίζουμε ότι ξέρουμε καλύτερα και να εκφράζουμε την άποψη μας,χωρίς κανείς να μας την έχει ζητήσει.Προκαλειται έτσι το αίσθημα της ενοχής ,της ντροπής σε κάποιον που είναι ήδη κάτω πεσμένος και προσπαθει να αποδεχτεί όσα του έχουν τύχει και να αναρρώσει. @Rosemary_ λυπάμαι πολύ για όσα σου έτυχαν,σου ευχομαι καλή δύναμη στη συνέχεια και μόνο  φως στη ζωή σου από εδώ και περα.

 

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Christina++ είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ καιρό,χωρίς να γράφω,σήμερα όμως νιώθω κάθε υποχρέωση να το κάνω,απευθυνόμενη στην @Marianthi27 και παρακαλώντας την να μην προκαλεί παραπάνω πόνο σε ανθρώπους που έχουν λάβει τις αποφάσεις τους,που αφορούν στους ίδιους και όχι στην ίδια.Ειναι πολύ αφελές να νομίζουμε ότι ξέρουμε καλύτερα και να εκφράζουμε την άποψη μας,χωρίς κανείς να μας την έχει ζητήσει.Προκαλειται έτσι το αίσθημα της ενοχής ,της ντροπής σε κάποιον που είναι ήδη κάτω πεσμένος και προσπαθει να αποδεχτεί όσα του έχουν τύχει και να αναρρώσει. @Rosemary_ λυπάμαι πολύ για όσα σου έτυχαν,σου ευχομαι καλή δύναμη στη συνέχεια και μόνο  φως στη ζωή σου από εδώ και περα.

 

Πόσο δίκιο έχεις.. Ευτυχώς υπάρχουν ακόμα Ανθρωποι με ενσυναίσθηση εκεί έξω. @Rosemary_κορίτσι μου καλό,κανε αυτό που έχεις αποφασίσει και δεν χρειάζεται να απολογείσαι σε κανέναν. Είσαι μια δυνατη και ευγενική ψυχή και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου κάθε ευτυχία ❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Christina++ είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!

Σας παρακολουθώ καιρό,χωρίς να γράφω,σήμερα όμως νιώθω κάθε υποχρέωση να το κάνω,απευθυνόμενη στην @Marianthi27 και παρακαλώντας την να μην προκαλεί παραπάνω πόνο σε ανθρώπους που έχουν λάβει τις αποφάσεις τους,που αφορούν στους ίδιους και όχι στην ίδια.Ειναι πολύ αφελές να νομίζουμε ότι ξέρουμε καλύτερα και να εκφράζουμε την άποψη μας,χωρίς κανείς να μας την έχει ζητήσει.Προκαλειται έτσι το αίσθημα της ενοχής ,της ντροπής σε κάποιον που είναι ήδη κάτω πεσμένος και προσπαθει να αποδεχτεί όσα του έχουν τύχει και να αναρρώσει. @Rosemary_ λυπάμαι πολύ για όσα σου έτυχαν,σου ευχομαι καλή δύναμη στη συνέχεια και μόνο  φως στη ζωή σου από εδώ και περα.

 

Χριστίνα σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για τα λόγια σου... Η ψυχή μου και η καρδιά μου ξέρει το πως νιώθω... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

..και εγώ σου ζητώ συγγνώμη..που είμαστε έτσι..που ενώ καλεισαι να πάρεις μια από τις τραγικότερες αποφάσεις της ζωή σου,να διαχειριστείς την θλίψη,την ματαίωση και την απογοήτευση σου,έχεις να σκεφτείς και πως θα σε κρίνει  η "γειτονιά"..εύχομαι να έχεις θάρρος,να είσαι δυνατή και να κάνεις το καλυτερο για εσένα/εσάς.Μονο εσύ το ξέρεις,μόνο εσύ μπορείς να αποφασίζεις για σενα.Και όλα να πάνε καλά..και κάποια στιγμη θα πανε και πολύ καλύτερα ,θα δεις.

πρίν από 18 λεπτά , Rosemary_ είπε:

Χριστίνα σε ευχαριστώ πάρα μα πάρα πολύ για τα λόγια σου... Η ψυχή μου και η καρδιά μου ξέρει το πως νιώθω... ..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...