Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ.....!! ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΙΩΘΕΙΣ.........:(!!!!ΕΚΕΙΝΟΣ ΕΚΕΙ ΨΗΛΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ  ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΔΟΚΙΜΑΖΕΙ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΧΕΔΙΟ.....!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΧΑΡΙΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΟ ΔΩΡΟ. :wub: 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 ώρες πρίν, Rosemary_ είπε:

Κορίτσια ηρθε δυστυχώς η στιγμή να σας χαιρετήσω.. Το μωρό έχει τρισωμια 21..οποτε πάω για διακοπή.. Πρίν 1.5 χρόνο παλλινδρομη τώρα αυτό.. Τι να πω.. Δεν είναι της μοίρας μου να κάνω παιδί... Καλή συνέχεια να έχετε και με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στα χέρια σας γερά.. Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας!!! 

Κορίτσι μου καλό,όλο αυτό που περνάς είναι αδιαμφισβήτητα πολύ δύσκολο και είναι λογικό να νιώθεις τεράστια απογοήτευση. Πλέον η επιστήμη έχει εξελιχθεί σε τέτοιο σημείο,οπου μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα και έτσι γνωρίζεις από πριν αν κάποιο έχει χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιείται στην εξωσωματική και έχει βοηθήσει πολλά ζευγάρια να γίνουν γονείς. Πριν πάρεις κάποια απόφαση,θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιο κέντρο εξωσωματικής όπου και θα σε κατατοπισουν για όλα. Καλή δύναμη και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές και γερό μωράκι,το αξίζεις ❤️

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Κορίτσι μου καλό,όλο αυτό που περνάς είναι αδιαμφισβήτητα πολύ δύσκολο και είναι λογικό να νιώθεις τεράστια απογοήτευση. Πλέον η επιστήμη έχει εξελιχθεί σε τέτοιο σημείο,οπου μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα και έτσι γνωρίζεις από πριν αν κάποιο έχει χρωμοσωμικες ανωμαλιες. Είναι μια μέθοδος που χρησιμοποιείται στην εξωσωματική και έχει βοηθήσει πολλά ζευγάρια να γίνουν γονείς. Πριν πάρεις κάποια απόφαση,θα σου πρότεινα να απευθυνθείς σε κάποιο κέντρο εξωσωματικής όπου και θα σε κατατοπισουν για όλα. Καλή δύναμη και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές και γερό μωράκι,το αξίζεις ❤️

 

@Rosemary_ αυτό ακριβώς θα σου πρότεινα και εγώ, έχω διαβάσει ότι γίνεται! αν κ ξέρω ότι τη δεδομένη φαση είναι δύσκολο για τέτοιες σκέψεις ακόμα..  ωστόσο η επιστήμη έχει προχωρήσει πολύ! Όλα να σου πάνε καλά κοπέλα μου!

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια τι κανετε; Εχω καποιες μερες που εχω προβλημα με την πιεση ειναι χαμηλη..και οταν πηγα για το τσεκ απ μου το ειπε η μαια αλλα λεει δεν ανησυχουμε οταν ειναι χαμηλη μονο οταν ειναι υψηλη..αλλα εγω με την χαμηλη πιεση εχω φοβερους πονοκεφαλους και εχω στιγμες δεν μπορω να σταθω ορθια δηλαδη ταση για λιποθημια..δεν ειχα ποτε προβλημα με την πιεση..θα πινω ενα καπουτσινο την ημερα για να ανεβαινει λιγο..εσεις πως ειστε με την πιεση;

On 25/5/2022 at 12:21 ΠΜ, Rosemary_ είπε:

Κορίτσια ηρθε δυστυχώς η στιγμή να σας χαιρετήσω.. Το μωρό έχει τρισωμια 21..οποτε πάω για διακοπή.. Πρίν 1.5 χρόνο παλλινδρομη τώρα αυτό.. Τι να πω.. Δεν είναι της μοίρας μου να κάνω παιδί... Καλή συνέχεια να έχετε και με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στα χέρια σας γερά.. Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας!!! 

Κοριτσι μου λυπαμε παρα πολυ..μην εχεις τετοια πραγματα στο μυαλο σου..θα σου ερθει το δωρο απο εκει που δεν το περιμενεις..σου στελνω μια τρυφερη αγκαλια ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, elena93 said:

Κοριτσια τι κανετε; Εχω καποιες μερες που εχω προβλημα με την πιεση ειναι χαμηλη..και οταν πηγα για το τσεκ απ μου το ειπε η μαια αλλα λεει δεν ανησυχουμε οταν ειναι χαμηλη μονο οταν ειναι υψηλη..αλλα εγω με την χαμηλη πιεση εχω φοβερους πονοκεφαλους και εχω στιγμες δεν μπορω να σταθω ορθια δηλαδη ταση για λιποθημια..δεν ειχα ποτε προβλημα με την πιεση..θα πινω ενα καπουτσινο την ημερα για να ανεβαινει λιγο..εσεις πως ειστε με την πιεση;

Κοριτσι μου λυπαμε παρα πολυ..μην εχεις τετοια πραγματα στο μυαλο σου..θα σου ερθει το δωρο απο εκει που δεν το περιμενεις..σου στελνω μια τρυφερη αγκαλια ❤️ 

Κ εγώ είμαι έτσι εδώ και καμιά 10αριά μέρες. Συν ότι ζεσταίνομαι υπερβολικά, που να καλοκαιριάσει κ περισσότερο! Από βδομάδα λέμε με το σύζυγο να αρχίσουμε τα μπάνια :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα ειμαι πολυ ανακουφισμένη γιατι εφυγε ενα αγχος! Μολις εφυγα απο το γενεσις οπου εκανα την αυχενικη διαφανεια και ηταν ολα μια χαρα! Μακαρι να συνεχιστεί ετσι! Μου εδωσε πητ 5/12 αλλα εγω πιστευω νωριτερα θα γεννησω! Και μαλλον κοριτσακι :x

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Εχω καποιες μερες που εχω προβλημα με την πιεση ειναι χαμηλη..και οταν πηγα για το τσεκ απ μου το ειπε η μαια αλλα λεει δεν ανησυχουμε οταν ειναι χαμηλη μονο οταν ειναι υψηλη..αλλα εγω με την χαμηλη πιεση εχω φοβερους πονοκεφαλους και εχω στιγμες δεν μπορω να σταθω ορθια δηλαδη ταση για λιποθημια..δεν ειχα ποτε προβλημα με την πιεση..θα πινω ενα καπουτσινο την ημερα για να ανεβαινει λιγο..εσεις πως ειστε με την πιεση;

Κοριτσι μου λυπαμε παρα πολυ..μην εχεις τετοια πραγματα στο μυαλο σου..θα σου ερθει το δωρο απο εκει που δεν το περιμενεις..σου στελνω μια τρυφερη αγκαλια ❤️ 

Εγω εχω απο παντα χαμηλη πιεση αλλα τωρα ειδικα ειναι πιο χαμηλη απο ποτε και οπως λες κι εσυ εχω πονοκεφαλους και νιωθω οτι θα λιποθυμησω! Το ανεφερα στη γιατρο που με εκανε αυχενικη και με ειπε τελεια υψηλη πιεση δε θέλουμε!!! Οποτε υπομονηηηη... 

  • Μου αρέσει 5

url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 29 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;και εγώ κάποιες μέρες έχω χαμηλή πίεση και κομαρες.. κορίτσια εσείς χρησιμοποιείτε αντικουνουπικό σώματος;αν ναι τι είδους;

Το Crilen της φρεζυντερμ είναι φυτικό κ μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε κ εμείς κ αργότερα τα νινακια μας! Υπάρχει κ το after nip για μετα το τσίμπημα! Τα συνιστώ κ τα δύο! 

Από πονοκεφάλους κ ψιλοχαμηλή πίεση άλλο τπτ! Ευελπιστώ τώρα στον 4ο μήνα να υποχωρήσουν! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια συγνώμη για την ερώτηση που θα κάνω αλλά θα σκάσω... Επειδή έχω κλείσει το 3μηνο και ο γιατρός θα μου κάνει αποβολή με χάπια... Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποια έτσι... 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rosemary_ είπε:

Κορίτσια συγνώμη για την ερώτηση που θα κάνω αλλά θα σκάσω... Επειδή έχω κλείσει το 3μηνο και ο γιατρός θα μου κάνει αποβολή με χάπια... Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποια έτσι... 

Κοριτσι μου απο οτι εχω ακουσει και οτι μου εχει η γιατρος μου κανονικα γινεται με αποξεση γιατι εχεις κλεισει 3μηνο..εγω στην παλιδρομμη που ειχα ειμουν 8 εβδομαδων και εκανα αποξεση διοτι ειπε η γιατρος ειναι καλυτερα για να δω και να καθαρισεις σωστα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 25/5/2022 at 1:21 ΠΜ, Rosemary_ είπε:

Κορίτσια ηρθε δυστυχώς η στιγμή να σας χαιρετήσω.. Το μωρό έχει τρισωμια 21..οποτε πάω για διακοπή.. Πρίν 1.5 χρόνο παλλινδρομη τώρα αυτό.. Τι να πω.. Δεν είναι της μοίρας μου να κάνω παιδί... Καλή συνέχεια να έχετε και με το καλό να πάρετε τα μωράκια σας στα χέρια σας γερά.. Σας ευχαριστώ πολύ για την στήριξη σας!!! 

Αν επιτρέπεται, γιατί δεν σκέφτεσαι να το κρατήσεις; 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianthi27 είπε:

Αν επιτρέπεται, γιατί δεν σκέφτεσαι να το κρατήσεις; 

Έχει τρισωμια 21,πιθανή απουσία φλεβωδους πόρου, doppler τριγλωχινας μη φυσιολογικο(ανάστροφη ροή).. Η πιθανότητα ζωντος και υγιούς παιδιού είναι <15%. Μαριανθη μου πως να κρατήσω αυτό το παιδί με αυτές τις πιθανότητες και στοιχεία....????? 

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσι μου απο οτι εχω ακουσει και οτι μου εχει η γιατρος μου κανονικα γινεται με αποξεση γιατι εχεις κλεισει 3μηνο..εγω στην παλιδρομμη που ειχα ειμουν 8 εβδομαδων και εκανα αποξεση διοτι ειπε η γιατρος ειναι καλυτερα για να δω και να καθαρισεις σωστα..

Με αποξεση γίνεται πριν κλείσεις 3μηνο..δεν κάνει μετά γιατί υπάρχει κίνδυνος αιμορραγίας.. Δεν ξέρω αν κάνω λαθος

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Rosemary_ είπε:

Κορίτσια συγνώμη για την ερώτηση που θα κάνω αλλά θα σκάσω... Επειδή έχω κλείσει το 3μηνο και ο γιατρός θα μου κάνει αποβολή με χάπια... Ήθελα να ρωτήσω αν το έχει κάνει κάποια έτσι... 

Λυπάμαι για την εξέλιξη. Θα σου δώσει  χάπια η υποθέτω για να προκαλέσει διάνοιξη του τραχήλου και μετά ακολουθεί μια διαδικασία σαν να "ρουφανε" από τη μήτρα το περιεχόμενο.


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Ele@n είπε:

Λυπάμαι για την εξέλιξη. Θα σου δώσει  χάπια η υποθέτω για να προκαλέσει διάνοιξη του τραχήλου και μετά ακολουθεί μια διαδικασία σαν να "ρουφανε" από τη μήτρα το περιεχόμενο.

Αυτο ακριβως..αυτο εκανα και εγω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...