Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Καλησπέρα κορίτσια θέλω την βοήθεια σασ ξέρει κάποια καλή ενδοκρινολόγο ;;; Αρχίζει τ4 γιατί βγήκε η tsh 2.95 και πρέπει να είναι κάτω από 2.50 και θέλω να την παρακολουθεί μια ενδοκρινολόγος γιατί έχει και ΣΠΩ . Όλες οι άλλες εξετάσεις όλες καλές. 

      Καλημέρα! Μπορώ να προτείνω τον δικό μου, Γ. Παπαγ..ιου, πηγαίνω χρονια και τον εμπιστεύομαι! Φτηνός δεν είναι βέβαια κι είναι στην Αθήνα, στο Μέγαρο μουσικής

Μία Νέα Αρχή... στην Σουηδία;;;


Recommended Posts

Καλέ δεν την ξέρω την γλώσσα....αλλά σκέφτομαι να πάρω linguaphone και να την μάθουμε μόνη μας πριν πάμε.

Από δουλειές....έχουμε κάνει πολλά, αλλά τώρα έχουμε εμπορικό κατάστημα.

Θα μπορούσαμε να δουλέψουμε υπάλληλοι γραφείου, εγώ σε παιδικό σταθμό-έχω σπουδές στο εξωτερικό και προϋπηρεσία-, πωλητές σε οποιοδήποτε αντικείμενο...

αλλά όλα αυτά προϋποθέτουν να μάθουμε την γλώσσα...αλλιώς πιάτα σε εστιατόριο και μακάρι να βρεθεί και κάτι τέτοιο για αρχή! Δεν με πειράζει καθόλου οποιαδήποτε δουλειά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 365
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

θα σου πω το απόγευμα ένα πρόγραμμα που κατέβασε ο άντρας μου,πολύ καλό...

επίσης υπάρχει και το livemocha,κάνεις εγγραφή την δωρεάν και μαθαίνεις.

μην πληρώσεις λεφτά για προγράμματα.

κι εγώ δεν ξέρω την γλώσσα αλλά θα την μάθουμε που θα πάει.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου μιαμαμα μου γλυκια!ρε παιδια το linguaphone εχει και σουηδικα?δε το ηξερα!!!εχω παντως κανω μαθηματα με το livemocha και ειναι οκ.επισης υπαρχει και αυτο http://www.onlineswedish.com/Greek/main.php και ειναι πολυ καλο!τωρα θα συμφωνησω με τη μιαμαμα οτι ειναι δυσκολο να βρεις δουλεια απο ελλαδα.αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να στειλεις βιογραφικο για να σε εχουν στο αρχειο τους.επισης μη δουλεψεις με ελληνες γιατι εκμεταλευονται παρα πολυ!η μητρια μου μου εχει πει οτι τελικα ο οαεδ τους δε βοηθαει πολυ γιατι οι περισσοτεροι περνουν ατομα απο τα βιογραφικα που τους εχουν σταλει.οποτε δε χανεις τιποτα.κανεις ενα βιογραφικο και ενα κοβερ λετερ οπου εξηγεις οτι βρισκεσαι στο εξωτερικο και ελπιζεις να σε παρουν.


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rosetta stone λέγεται το πρόγραμμα,δοκιμάστε το είναι πάρα πολύ καλό!!!

εγώ που δεν ξέρω τίποτα,θα κάνω με αυτό τα βασικά.

Ευχαριστώ θα το δοκιμάσουμε!

Πόσο καιρό πήρε στον άντρα σου να μάθει και πόσες ώρες τη μέρα μάθαινε;

Σε τί επίπεδο έφτασε; Δηλ. μπορεί να συννενοηθεί;

Link to comment
Share on other sites

στοιχίζει κι αυτό 480Ε!!!!

τώρα το κατεβάσαμε κι εμείς αυτό,οπότε λίγες μέρες κάνουμε...

με το livemocha κάνει τους τελευταίουμε μήνες...όχι εντατικά και κάθε μέρα...

καταλαβαίνει αλλά ακόμα δεν μπορεί να τα μιλήσει...

μόνο τα βασικά...

ευτυχώς ξέρουμε καλά αγγλικά και δεν έχουμε πρόβλημα επικοινωνίας...

πιστεύω ότι χωρίς μαθήματα με δάσκαλο για μένα είναι αρκετά δύσκολο...προτιμώ να μου τα μαθαίνει κάποιος...

κι ελπίζω να ξεκινήσουμε σύντομα τα δωρεάν,αφού βέβαια βρούμε δουλειά...

Link to comment
Share on other sites

Αχ και αυτό κοστίζει;:(:(:(

Μπήκα και στο πατριωτάκι και ένα θέμα που διάβασα μέχρι τώρα γίνεται ψιλοσκοτωμός....

Αλλά ακόμη και με λίγα σουηδικά βλέπω ότι μάλλον είναι πολύ πολύ δύσκολο το σπίτι και η δουλειά...αχ αχ αχ....

Άραγε αν το ψάξω με κανένα γνωστό λέτε να γίνει τίποτα; Μία φίλη μου είπε ότι έχει φίλους στη Σουηδία....θα τα δοκιμάσω όλα, τι να κάνω...προς το παρόν ψάξιμο και αν καταλήξω Σουηδία 100% τότε θα ξεκινήσω τα μαθήματα εντατικά....

Link to comment
Share on other sites

Αχ και αυτό κοστίζει;:(:(:(

Μπήκα και στο πατριωτάκι και ένα θέμα που διάβασα μέχρι τώρα γίνεται ψιλοσκοτωμός....

τα ίδια σε ΟΛΑ τα φόρουμ τελικά φίλη Μαριλύν..Μπλέκουν οι Ελληνάρες πατριώτες με του παιδιά που φέυγουν...Τα αποτρέπουν, λένε τα χειρότερα για την χώρα (οποιαδήποτε χώρα)...κλπ κλπ:rolleyes::rolleyes:

Παντου τα ίδια φίλη μου θα βρίσκεις..Θα σε διαβεβαιώσει και η Μαρία και η miamama για αυτο....

Εσυ το καλυτερο που μπορεις να κάνεις είναι να μαζεύεις ΟΛΑ τα στοιχεία, καλά και κακά και να προετοιμαστεις για ΟΛΑ ;) και τους κακοπροαίρετους άστους στην μοιρα τους....Είναι δυστυχισμένοι ούτως η άλλως και προσπαθούν να το περάσουν και στους άλλους αυτο...:confused:


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοστίζει να το αγοράσεις,αλλα το κατεβάζεις δωρεάν από σίτε που κατεβάζουμε γενικά ταινίες,μουσική.

να μην δίνεις σημασία σε αυτούς που τσακώνονται...το γουστάρουν...

εσύ κράτα τις πληροφορίες όπως λέει και η Στέλλα...

από γνωστούς ακόμα και συγγενείς μην περιμένεις τίποτα...

θα σου βρουν δουλειά και σπίτι?

πουθενά δεν είναι εύκολα πλέον...θα τα καταφέρουμε όμως που θα πάει...

κάποιοι είναι τυχεροί και τους έρχονται όλα βολικά...

κι αμέσως βρήκαν δουλειά και σπίτι...

εμένα μέχρι τώρα δεν μου έχει ερθεί ποτέ τίποτα βολικά...οπότε δεν με εκπλήσει που ακόμα δεν έχουμε βρει δουλειά...

μια ζωή γκαντέμω...ελπίζω όμως ότι θα αλλάξει...

είμασταν τυχεροί με το σπίτι τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

κοστίζει να το αγοράσεις,αλλα το κατεβάζεις δωρεάν από σίτε που κατεβάζουμε γενικά ταινίες,μουσική.

να μην δίνεις σημασία σε αυτούς που τσακώνονται...το γουστάρουν...

εσύ κράτα τις πληροφορίες όπως λέει και η Στέλλα...

από γνωστούς ακόμα και συγγενείς μην περιμένεις τίποτα...

θα σου βρουν δουλειά και σπίτι?

πουθενά δεν είναι εύκολα πλέον...θα τα καταφέρουμε όμως που θα πάει...

κάποιοι είναι τυχεροί και τους έρχονται όλα βολικά...

κι αμέσως βρήκαν δουλειά και σπίτι...

εμένα μέχρι τώρα δεν μου έχει ερθεί ποτέ τίποτα βολικά...οπότε δεν με εκπλήσει που ακόμα δεν έχουμε βρει δουλειά...

μια ζωή γκαντέμω...ελπίζω όμως ότι θα αλλάξει...

είμασταν τυχεροί με το σπίτι τουλάχιστον...

miamama εσείς πήγατε στη Σουηδία χωρίς να ξέρετε τη γλώσσα, χωρίς γνωστούς και χωρίς δουλειά και απλά ψάχνετε εκεί? Και αν δεν βρείτε? (που δεν το εύχομαι εννοείται!) Πόσο καιρό μπορείτε να μείνετε εκεί έτσι?

Link to comment
Share on other sites

εσύ κράτα τις πληροφορίες όπως λέει και η Στέλλα...

από γνωστούς ακόμα και συγγενείς μην περιμένεις τίποτα...

θα σου βρουν δουλειά και σπίτι?

πουθενά δεν είναι εύκολα πλέον..

χαχαχα εδω γελαμε!!!απο καλοπροαιρετους συγγενεις αλλο τιποτα!!

Παντου τα ίδια φίλη μου θα βρίσκεις..Θα σε διαβεβαιώσει και η Μαρία και η miamama για αυτο....

γιατι να φυγουμε απο τη χωρα?να κατσουμε να φαμε τα σκατα μας!!!φευγουμε και ζηταμε βοηθεια απο ελληνες που μενουν στην εκαστοτε χωρα??απαπαπααπα!!!να παμε και να τους φαμε τις δουλειες?που πας ρε καραμητρο? εδω εχει ηλιο και θαλασσα!!!


mitt barn är mitt liv

16-01-10

Link to comment
Share on other sites

γιατι να φυγουμε απο τη χωρα?να κατσουμε να φαμε τα σκατα μας!!!φευγουμε και ζηταμε βοηθεια απο ελληνες που μενουν στην εκαστοτε χωρα??απαπαπααπα!!!να παμε και να τους φαμε τις δουλειες?που πας ρε καραμητρο? εδω εχει ηλιο και θαλασσα!!!

ΕΤΣΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ...

άλλωστε γιατί να πας στην Σουηδία? ΓΙΑ να βλέπεις μονίμως το ίδιο χιόνι????


uop51syge.png

Ήρθες αγγελάκι μου και μου άλλαξες την ζωή...

Σ' αγαπώ πολύ θησαυρέ μου!!!c

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...