Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Έγινε αργά η εμφύτευση … συμβαίνει … μην ανησυχείς άδικα ! Ο θεός μαζί σου ! Να ριναι ευλογημένο ! Όλα καλα θα πάνε εχε πίστη ! 

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σε ολες!για τέλη Ιανουαρίου κατα πασα πιθανότητα μας είπαν..μολις καναμε την αυχενικη μας! Υπήρξαν καποιες ανησυχητικες τιμες, μεγαλο κεφαλακι, μικρη κοιλιτσα, μονη αορτη στον ομφαλιο λωρο και σχετικα μειωμενο αμνιακο υγρο..εχει τυχει σε καποια άλλη?

On 25/6/2022 at 1:55 ΜΜ, κοτοπουλάκι είπε:

Σ’ ευχαριστώ @Panagiotapan

Τις πιθανότητες τις έβγαλε το πρόγραμμα από την αυχενική, το αίμα θα βγει την άλλη βδομάδα το pappA και σε 3 βδομάδες το nipt. 

Εμένα μου φαίνεται μεγάλη η πιθανότητα 1/644 για το σύνδρομο down. Ο γιατρός είπε ότι κάπου εκεί είναι η πιθανότητα για γυναίκα 30 χρονών κ εγώ είμαι 38 με έμβρυο από ωοληψία στα 37 μου.

Ανησυχώ όμως, άκουγα για φίλες μου πιθανότητα για down 1/3500, 1/6000 και βλέπω πως είναι πολύ μεγάλη η διαφορά. 

Από τη μια λέω να κάνω τις αιματολογικές κ βλέπουμε κ από την άλλη σκέφτομαι ότι τροφοβλάστη μπορούμε να κάνουμε μέχρι τη 14η εβδομάδα. Άρα μετά πάει για αμνιοπαρακέντηση τον 5ο μήνα. 

Κι αν έχει down το παιδί, χτυπάω ξύλο,  θα πρέπει να γίνει κανονική γέννα κ έκτρωση. Ο,τι το χειρότερο δηλαδή..

Έχω σκάσει σήμερα, δεν ξέρω τι να κάνω..

Μονο υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , KasiaKat είπε:

Γεια σε ολες!για τέλη Ιανουαρίου κατα πασα πιθανότητα μας είπαν..μολις καναμε την αυχενικη μας! Υπήρξαν καποιες ανησυχητικες τιμες, μεγαλο κεφαλακι, μικρη κοιλιτσα, μονη αορτη στον ομφαλιο λωρο και σχετικα μειωμενο αμνιακο υγρο..εχει τυχει σε καποια άλλη?

 

πρίν από 54 λεπτά , KasiaKat είπε:

Γεια σε ολες!για τέλη Ιανουαρίου κατα πασα πιθανότητα μας είπαν..μολις καναμε την αυχενικη μας! Υπήρξαν καποιες ανησυχητικες τιμες, μεγαλο κεφαλακι, μικρη κοιλιτσα, μονη αορτη στον ομφαλιο λωρο και σχετικα μειωμενο αμνιακο υγρο..εχει τυχει σε καποια άλλη?

Μονο υπομονή!

 

Link to comment
Share on other sites

On 26/7/2022 at 4:25 ΜΜ, KasiaKat είπε:

Υπήρξαν καποιες ανησυχητικες τιμες, μεγαλο κεφαλακι, μικρη κοιλιτσα, μονη αορτη στον ομφαλιο λωρο και σχετικα μειωμενο αμνιακο υγρο..εχει τυχει σε καποια άλλη?

Τι σου είπε ο γιατρός να κάνεις? Λήψη τροφοβλάστησ η αμνοιοπαρακεντηση πχ? 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Pinez είπε:

Τι σου είπε ο γιατρός να κάνεις? Λήψη τροφοβλάστησ η αμνοιοπαρακεντηση πχ? 

Ληψη τροφοβλαστη μας προτείνουν, αν και ταυτόχρονα μας λένε οτι ειναι τελειωμενη κατασταση..τη Δευτέρα θα συζητήσουμε με καποιον "πιο ειδικο" και αναλογα τι θα μας πει θα δουμε αν χρειάζεται οντως να γινει κάτι ή οχι...εσεις με τόσο κακα αποτελέσματα, θα προχωρουσατε και στη ληψη απλα και μονο για να επιβεβαιώσετε το τελος της καταστασης ή θα προχωρουσατε σε αποξεση....?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Ληψη τροφοβλαστη μας προτείνουν, αν και ταυτόχρονα μας λένε οτι ειναι τελειωμενη κατασταση..τη Δευτέρα θα συζητήσουμε με καποιον "πιο ειδικο" και αναλογα τι θα μας πει θα δουμε αν χρειάζεται οντως να γινει κάτι ή οχι...εσεις με τόσο κακα αποτελέσματα, θα προχωρουσατε και στη ληψη απλα και μονο για να επιβεβαιώσετε το τελος της καταστασης ή θα προχωρουσατε σε αποξεση....?

Λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που περνάτε... Ουφ, τι να σου πω, δύσκολη κατάσταση. Χωρίς να είμαι σίγουρη, νομίζω ότι θα έκανα και τροφοβλάστη για να βεβαιωθώ, ώστε να μη βασανίζομαι μετά από αμφιβολίες αν έπραξα το σωστό. Σκέφτομαι βέβαια ότι θα παίξει ρόλο στην απόφαση σας η άποψη του ειδικού. Λογικά θα σας μιλήσει πιο συγκεκριμένα, ίσως και με ποσοστά. Εύχομαι αυτό που ζείτε τώρα να είναι ένα κακό όνειρο και να μη συμβαίνει κάτι κακό στ' αλήθεια. Καλό κουράγιο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Ληψη τροφοβλαστη μας προτείνουν, αν και ταυτόχρονα μας λένε οτι ειναι τελειωμενη κατασταση..τη Δευτέρα θα συζητήσουμε με καποιον "πιο ειδικο" και αναλογα τι θα μας πει θα δουμε αν χρειάζεται οντως να γινει κάτι ή οχι...εσεις με τόσο κακα αποτελέσματα, θα προχωρουσατε και στη ληψη απλα και μονο για να επιβεβαιώσετε το τελος της καταστασης ή θα προχωρουσατε σε αποξεση....?

Ειχα προχωρήσει σε τροφοβλαστη για να δούμε ποιο συγκεκριμένα ήταν το πρόβλημα. Και με την ελπίδα ότι ίσως άλλαζαν τα πράγματα καθώς είναι διαγνωστική μέθοδος και όχι πιθανοτήτων όπως η αυχενική. Τελικά...είδαμε που υπήρχε θέμα, η κατάσταση δεν άλλαξε και έκανα απόξεση

  • Ευχαριστώ 1

tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, KasiaKat είπε:

Ληψη τροφοβλαστη μας προτείνουν, αν και ταυτόχρονα μας λένε οτι ειναι τελειωμενη κατασταση..τη Δευτέρα θα συζητήσουμε με καποιον "πιο ειδικο" και αναλογα τι θα μας πει θα δουμε αν χρειάζεται οντως να γινει κάτι ή οχι...εσεις με τόσο κακα αποτελέσματα, θα προχωρουσατε και στη ληψη απλα και μονο για να επιβεβαιώσετε το τελος της καταστασης ή θα προχωρουσατε σε αποξεση....?

Λυπάμαι πάρα πολύ πραγματικά. Θα μιλούσα με τον ειδικό. Πιο πολύ για να με κατατοπίσει στο τι ακριβώς συμβαίνει στο παιδί. Προσωπικά και χωρίς να είμαι στη θέση σου, πιστεύω θα έκανα αποξεση όσο είναι νωρίς. Γιατί με τόσα ευρηματα δεν νομίζω ότι η κατάσταση είναι αναστρέψιμη. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια τι κανετε???? Να σας ρωτησω κ οποια μπορεί μου απαντάει.... έχετε νιώσει το μωρό??? Εγώ το είχα νιώσει κάποιες φορές.... κ τώρα εδώ κ μια βδομάδα τίποτα... δεν θα έπρεπε??? Ειμαι 17+1 ....2η εγκυμοσύνη....το μυαλό μου πάει μην έχει συμβεί κάτι κακό...:(


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Αννούλαααα είπε:

Κοριτσια τι κανετε???? Να σας ρωτησω κ οποια μπορεί μου απαντάει.... έχετε νιώσει το μωρό??? Εγώ το είχα νιώσει κάποιες φορές.... κ τώρα εδώ κ μια βδομάδα τίποτα... δεν θα έπρεπε??? Ειμαι 17+1 ....2η εγκυμοσύνη....το μυαλό μου πάει μην έχει συμβεί κάτι κακό...:(

Λογικο είναι να φοβάσαι, εγώ τον δικού κανονικά και τακτικά τον ένιωσα στις 22 εβδομάδες..

Εαν ανησυχείς πολύ κάνε έναν υπέροχο..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 11 λεπτά , Νανα82 είπε:

Λογικο είναι να φοβάσαι, εγώ τον δικού κανονικά και τακτικά τον ένιωσα στις 22 εβδομάδες..

Εαν ανησυχείς πολύ κάνε έναν υπέροχο..

Είμαι διακοπές....☹️☹️☹️ 2η εγκυμοσύνη εσύ??? Εγώ στην 1η τον ένιωσα στην 18 κ κάτι... σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Είμαι διακοπές....☹️☹️☹️ 2η εγκυμοσύνη εσύ??? Εγώ στην 1η τον ένιωσα στην 18 κ κάτι... σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου..

Οχι εγώ έγινα μανούλα το Μάιο,  απλά είχαμε παρτυ το βράδυ με το μωρουλι για αυτό διάβαζα το φόρουμ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχχχχ να σου ζήσει... μαζί ήμασταν δηλαδή... το προηγούμενο αν δεν το χάναμε Μάιο θα γεννουσα...γερό κ τυχερό να είναι κορίτσι μου...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Αχχχχ να σου ζήσει... μαζί ήμασταν δηλαδή... το προηγούμενο αν δεν το χάναμε Μάιο θα γεννουσα...γερό κ τυχερό να είναι κορίτσι μου...

Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή σου ,εμένα γεννήθηκε Μάιο γιατί είναι πρόωρος...βιάστηκε και ήρθε στις 32 εβδομάδες...σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη !! Τώρα έχεις μια νέα ψυχούλα στην κοιλίτσα σου και όλα θα πάνε καλά!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Μανουλίτσες μου όμορφες, καλώς σας βρήκα :wub::wub::wub:

Είμαι στην 17 εβδομάδα με πητ 15/01 πρώτα ο θεός, αλλά βρε κορίτσια πολύ άγχος και νεύρα μου βγαίνουν, τον λυπάμαι τον καημένο τον άντρα μου το τι τραβάει :D:oops:

On 2/7/2022 at 7:31 ΜΜ, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είμαστε; Εδώ η δευτερομαμα τρώει κλωτσιδι τα μεσημέρια και μπορώ να πω πως πρώτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη νιώθω αισιόδοξη. 

Είχα μια σκέψη... Επειδή το σάιτ σε μένα συνέχεια πέφτει θα σκευτοσασταν μια ομαδική στο Viber;

Αχχ την 14η άρχισα να νιώθω την μπεμπούλα, σαν ένα μικρό ψαράκι πηγαίνει στο ειδικά όταν τρώω πάρτυ κάνει 

16 ώρες πρίν, Αννούλαααα είπε:

Κοριτσια τι κανετε???? Να σας ρωτησω κ οποια μπορεί μου απαντάει.... έχετε νιώσει το μωρό??? Εγώ το είχα νιώσει κάποιες φορές.... κ τώρα εδώ κ μια βδομάδα τίποτα... δεν θα έπρεπε??? Ειμαι 17+1 ....2η εγκυμοσύνη....το μυαλό μου πάει μην έχει συμβεί κάτι κακό...:(

Εγώ την 14η την ένιωσα την μπουμπού, ειδικά την ώρα του φαγητού, κάνει ρυθμική :D

Μην αγχώνεσαι, ακόμη κάνουν μικρές και ήρεμες κινήσεις μετά θα γίνεται πάρτυ :D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...