Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 25 λεπτά , Kiddo είπε:

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μακάρι να βγεις αληθινή ❤️

Μανούλες Ιανουαρίου 2023❤


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Pinez είπε:

Κι εγώ τα περιμένω!!! Έκανα την αυχενικη πριν 3 μέρες και ραντεβού έχουμε 1η Αυγούστου!!! Μου φαίνεται παααρα πολύ μακρυά επίσης!!! Νοιώθω ήδη ανασφάλεια! 

Αααχ και κι εγώ πως σε καταλάβαινω.. ενώ στην αρχή π πηγαίναμε συνέχεια ήμασταν κάπως πιο ήσυχες 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 370
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εμένα αργεί το επόμενο ραντεβού μου, σχεδόν ένα μήνα μετά την αυχενική. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, δεν νιώθω και πολύ έγκυος. Ούτε κιλά έχω βάλει. Αυτό που ανυπομονώ τώρα είναι να νιώσω το μωρό μου να κινείται αλλά κ αυτό απ'ότι ξέρω αργεί, ειδικά στις πρώτες εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια όσες δεν έχει βγει ακόμα το papp a , περιμένω να στείλετε τα νέα σας και είμαι σίγουρη ότι θα είναι καλά. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Blue_bubble είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Κ εμένα αργεί το επόμενο ραντεβού μου, σχεδόν ένα μήνα μετά την αυχενική. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα, δεν νιώθω και πολύ έγκυος. Ούτε κιλά έχω βάλει. Αυτό που ανυπομονώ τώρα είναι να νιώσω το μωρό μου να κινείται αλλά κ αυτό απ'ότι ξέρω αργεί, ειδικά στις πρώτες εγκυμοσύνες. 

Κορίτσια όσες δεν έχει βγει ακόμα το papp a , περιμένω να στείλετε τα νέα σας και είμαι σίγουρη ότι θα είναι καλά. 

Μακάρι κοριτσάκι μου. Και εγώ δεν έχω σχεδόν τίποτα λίγα μικροπονακια που και που όταν κουράστω, καλά από κιλά ίχνος εγώ μπορεί να έχω χάσει κι όλας τρώω λιγότερο από πριν !! Με το καλό να τα ακούσουμε όλες θα είμαστε και πιο ήρεμες αν το αισθάνεσαι νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια ότι όλα είναι καλά !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...την κάναμε όλα καλά για αρχή...όμως περιμένουμε κ την Papp A... με έβγαλε 12 εβδομάδων...

  • Μου αρέσει 5

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Καλημέρααα!!! Εγώ περιμένω αποτελέσματα papp-a και είμαι να σκάσω απ' το άγχος... Πφφφ, ο γιατρός είπε αν είναι όλα καλα, θα με δει πάλι σε ένα μήνα ( απ' τη μέρα π έκανα την αυχενική δλδ ) πολύ δεν είναι ;; Καλά ήταν π βλέπαμε τα μπεμπέ μας κάθε 15 μέρες!

Όλα θα πανε καλα.. Ασε εγώ τώρα έχω την τρίτη ραντεβου κ ειναι 5 εβδομάδες π κλείνω αυτή τη φορά καραεσκασα

  • Μου αρέσει 1

k1S4p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα

Είμαι στη 10η εβδομάδα και υποφέρω από ναυτία και αναγούλες. Εμετό κανω 1-3 φορές και μπορώ να πω πως με ανακουφίζει. Υπάρχει ελπίδα στο μέλλον; Ευελπιστώ να μειωθούν μέχρι την αυχενική. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Αννέτα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Είμαι στη 10η εβδομάδα και υποφέρω από ναυτία και αναγούλες. Εμετό κανω 1-3 φορές και μπορώ να πω πως με ανακουφίζει. Υπάρχει ελπίδα στο μέλλον; Ευελπιστώ να μειωθούν μέχρι την αυχενική. 

Καλημέρα! Λογικά θα υποχωρήσουν τα συμπτώματα μετά την 12 εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα...πήραμε κ την Papp A ... όλα καλά... δόξα τω θεώ... με το καλό κορίτσια σε όλες όταν την κάνετε με καλά αποτελέσματα...

  • Μου αρέσει 6

 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Αννούλαααα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα...πήραμε κ την Papp A ... όλα καλά... δόξα τω θεώ... με το καλό κορίτσια σε όλες όταν την κάνετε με καλά αποτελέσματα...

Μπράβο κοπέλα μου !!!! Με το καλό! έφυγε το πρώτο άγχος !! Κι εγώ περιμένω έχουν περάσει δέκα μέρες τίποτα ακόμα θα σκάσω 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είμαστε; Εδώ η δευτερομαμα τρώει κλωτσιδι τα μεσημέρια και μπορώ να πω πως πρώτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη νιώθω αισιόδοξη. 

Είχα μια σκέψη... Επειδή το σάιτ σε μένα συνέχεια πέφτει θα σκευτοσασταν μια ομαδική στο Viber;

  • Μου αρέσει 3

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, MinakiG είπε:

Καλησπέρα κορίτσια πως είμαστε; Εδώ η δευτερομαμα τρώει κλωτσιδι τα μεσημέρια και μπορώ να πω πως πρώτη φορά σε αυτή την εγκυμοσύνη νιώθω αισιόδοξη. 

Είχα μια σκέψη... Επειδή το σάιτ σε μένα συνέχεια πέφτει θα σκευτοσασταν μια ομαδική στο Viber;

Νιώθεις το μωρό να κλοτσαει από τόσο νωρίς?! 

Πολύ καλή ιδέα η ομαδική στο Viber, εγώ είμαι μέσα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Blue_bubble said:

Νιώθεις το μωρό να κλοτσαει από τόσο νωρίς?! 

Πολύ καλή ιδέα η ομαδική στο Viber, εγώ είμαι μέσα!

Οι δευτερομαμαδες και βάλε μπορούν να το νιώσουν από την 12η βδομάδα και μετά. Νιώθω σαν να είναι ένα ψαράκι μέσα μου και να κολυμπάει. Καμία φορά κάνει και τούμπες. Τι έχω επιβεβαιώσει με το ντοπλερ χειρός που ακούμε οι μαίες τους παλμούς. 

Όσον αφορά το Viber οποία κοπέλα θέλει ας μου στείλει το αριθμό σε inbox και θα την φτιάξω εγώ την ομάδα!!

  • Μου αρέσει 4

4DTxp3.png 47gQp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Panagiotapan είπε:

Μπράβο κοπέλα μου !!!! Με το καλό! έφυγε το πρώτο άγχος !! Κι εγώ περιμένω έχουν περάσει δέκα μέρες τίποτα ακόμα θα σκάσω 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου...δέκα μέρες έχουν περάσει από που??? Τα αποτελέσματα περιμένεις τόσες πολλές μέρες??? Που την έκανες??? Μην το σκέφτεσαι όσο μπορείς, θα περάσουν...υπομονή κ καλά αποτελέσματα  να έχεις....

8 ώρες πρίν, MinakiG είπε:

Οι δευτερομαμαδες και βάλε μπορούν να το νιώσουν από την 12η βδομάδα και μετά. Νιώθω σαν να είναι ένα ψαράκι μέσα μου και να κολυμπάει. Καμία φορά κάνει και τούμπες. Τι έχω επιβεβαιώσει με το ντοπλερ χειρός που ακούμε οι μαίες τους παλμούς. 

Όσον αφορά το Viber οποία κοπέλα θέλει ας μου στείλει το αριθμό σε inbox και θα την φτιάξω εγώ την ομάδα!!

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχουν μετρημένες φορές που κάτι έχω νιώσει κ εγώ...όμως πολύ λίγο κ μικρό...όχι να το νιώσω αισθητά...περιμένω την στιγμή...


 Έχω δύο ψυχούλες στον ουρανό 👼👼...κ δύο στην αγκαλιά μου...❤️❤️👫

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2022 at 12:50 ΠΜ, Pinez είπε:

Πωπω σε καταλαβαίνω! Εγώ έχω τέτοια συμπτώματα από την 5η εβδομάδα. Σήμερα είμαι 12+1 και συνεχίζουν κανονικά, κάθε μέρα όλη μέρα. Πρέπει να δοκιμάσεις πράγματα να δεις τι σε βοηθάει και τι όχι. Πχ εγώ τρώω βραστή πατάτα, χόρτα, βραστά λαχανικά, ζελέ και άλλα παρόμοια αλλιώς κάνω εμετό. Από το μεσημέρι και μετά υποφέρω, με βοηθάει το χαμομήλι!! Δοκίμασε το! Μου είπε η μαία για κάτι χάπια φυτικά που ξεκίνησα γιατί είμαι κρεβάτι, δεν μπορώ να σηκωθώ δεν υπάρχει! Μέχρι και το νερό σιχαίνομαι! Σου έχει δώσει τπτ ο γιατρός?? 

 

On 1/7/2022 at 10:11 ΠΜ, Despoina K είπε:

Καλημερα ακριβώς τ ίδια κ εγώ ακόμα κ το νερό!! Γουλια γουλια πινω !!! 

Καλημερα κορίτσια πως ειστε τι κάνετε?? Ποτε έχετε ραντεβου τώρα!? 

Καλημέρα μανούλες!!!

Εγω ειμαι απο τι πρωι ως το βραδυ ενς στάδιο πριν τον εμετο αλλα εμετο δεν εχω κανει ποτε...εχω μονιμως αυτη την αναγουλα,ναυτια,αηδια...ειναι πολυ σπαστικό ,μου χαλαει ολη την διάθεση και δεν θελω να σηκωνομαι απο το κρεβατι καθολου...μου μυριζουν τα παντα και μου προκαλούν αηδια...ειμαι μονο με κρακερ,φρουτα,χαμομήλι, μεντα και βραστες πατατες...πειναω...και εχω και 2 μικρα παιδακια που ολη μερα θελουν τα δικα τους...δεν μπορω να τα περιποιηθώ, να τα βγαλω να παιξουν και στεναχωριέμαι...αχ ευχομαι μετα το 1ο τρίμηνο να μας περασουν κοριτσια τα συμπτωματα και να επανελθουμε...

Εγω εχω ραντεβου την Πέμπτη!!Ανυπομονώ!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Iwanna32 είπε:

.αχ ευχομαι μετα το 1ο τρίμηνο να μας περασουν κοριτσια τα συμπτωματα και να επανελθουμε...

Εγω εχω ραντεβου την Πέμπτη!!Ανυπομονώ!!

Και εγώ αυτό σκέφτομαι ότι όλες λένε ότι θα τελειώσει!!! Μου είπαν το πολύ μέχρι 15η εβδομάδα! Και δεν φαντάζεσαι πόσο περιμένω να φτάσω εκεί. Σαν τον φαντάρο που μετράει τις μέρες. Εγώ εγώ γενικά και αρρυθμίες και έπαιρνα αγωγή την οποία διέκοψα με την 1η μέρα καθυστέρησης και χθες είχα όλα αυτά είχα και τα φτερουγισματα όλη τη νύχτα. Ήθελα να κλάψω με μαύρο δάκρυ. Μετά σκέφτομαι ότι άλλες έγκυες περνάνε πολυυυυυ χειρότερα, με πραγματικά σοβαρά και απειλητικά για την εγκυμοσυνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...