Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Εγώ μίλησα με την courier που συνεργαζόμαστε στη δουλειά.Από το γραφέιο θα έρθουν να πάρουν το φάκελλο και επίσης στο γραφέιο θα μου φέρουν τον αριθμό πρωτοκόλλου. Αν θυμάμαι καλά στο περσινό θέμα είχε αναφερθεί ότι οι τιμές είναι γύρω στο 20άρικο , γι αυτό και θέλησα να μοιραστώ τη χαρά μου μόλις μου είπαν 12,50 ?...για βενζίνες θα ήθελα 30? (χωριό-Θεσσαλονίκη και πίσψ)

Μήπως όμως αυτή είναι τιμή ειδίκή , επειδή συνεργαζόσαστε γενικά με την εταιρία ; Επίσης εδώ στο Ηράκλειο , επειδή μεσολαβεί και μια θάλασσα στην μέση για να πάει Αθήνα ο φάκελος , όλο και κάτι παραπάνω θα χρεώνουν :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μήπως όμως αυτή είναι τιμή ειδίκή , επειδή συνεργαζόσαστε γενικά με την εταιρία ; Επίσης εδώ στο Ηράκλειο , επειδή μεσολαβεί και μια θάλασσα στην μέση για να πάει Αθήνα ο φάκελος , όλο και κάτι παραπάνω θα χρεώνουν :)

Δε νομίζω ότι είναι ειδική η τιμή, αλλά μετράει το γεγονός ότι είναι παραλαβή και παράδοση στην ίδια πόλη (Θεσσαλονίκη).

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την απόδειξη από την περυσινή αποστολή. 9.80 πλήρωσα χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου απ τη μια πόλη σε άλλη...

ENTIT τώρα που έκανα υπολογισμό στο σαιτ τους, αν υποθέσουμε πως θα έχει βάρος 100 γρ βγαίνει 12,00 η αποστολή σε άλλη πόλη επαναλαμβάνω


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα την απόδειξη από την περυσινή αποστολή. 9.80 πλήρωσα χωρίς αριθμό πρωτοκόλλου απ τη μια πόλη σε άλλη...

ENTIT τώρα που έκανα υπολογισμό στο σαιτ τους, αν υποθέσουμε πως θα έχει βάρος 100 γρ βγαίνει 12,00 η αποστολή σε άλλη πόλη επαναλαμβάνω

Σωστή και ψαγμένη σε βρίσκω! Απλά ο υπολογισμός έχει να κάνει και με την απόσταση πχ Σέρρες-Θεσσαλονίκη είναι από πόλη σε πόλη , αλλά και Ηράκλειο-Αθήνα είναι από πόλη σε πόλη , όπως είπε και ο φίλος Λευτέρης, άλλη απόσταση , άλλη χρεώση...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διάβασες την προκήρυξη και κατάλαβες αυτό? Όχι, δεν τη διάβασες...

Κάνε τον κόπο, είναι για το δικό σου καλό...

καλησπερα

ουτε εσυ διαβασες καλα την προκηρυξη....

το καθε σχολειο μπορει να δωσει προσφορα με ή χωρις φαγητο. το μονο σιγουρο ειναι πως η μετακινηση θα ειναι εκτος και θα την πληρωσουν ολοι. μπορει καποιος παιδικος σταθμος να μην βγαινει στα λεφτα που του προσφερονται να παρεχει και φαγητο. εσυ το ξερεις αυτο από τωρα??? ισως ο διευθυντης να ενημερωσε σωστα. αυτος σιγουρα ξερει καλυτερα τι θα δηλωσει, ετσι δεν ειναι?

περιμενετε να βγουν οι δομες γιατι ειναι πολυ λιγα τα χρηματα που δινουν φετος

Link to comment
Share on other sites

Σωστή και ψαγμένη σε βρίσκω! Απλά ο υπολογισμός έχει να κάνει και με την απόσταση πχ Σέρρες-Θεσσαλονίκη είναι από πόλη σε πόλη , αλλά και Ηράκλειο-Αθήνα είναι από πόλη σε πόλη , όπως είπε και ο φίλος Λευτέρης, άλλη απόσταση , άλλη χρεώση...

εγω θα στειλω τον φακελο με την courier που συνεργαζομαστε στην δουλεια. 3 ευρω + ΦΠΑ μας παιρνει για τον φακελο. και προτεινω σε οποια εχει γνωστο που να συνεργαζεται με courier να το κανει ετσι. που 3 ευρω που 12 ευρω....

Link to comment
Share on other sites

εγω σας λεω ειναι πανακριβο το κουριερ .....και με θαλασσα αναμεσα, και να παρω και αρ. πρωτοκολου που σημαινει πως ο κουριερ πρεπει να περιμενει σε ουρα αν εχει κοσμο, μου χαν πει γυρω στο 17, ισως κ παραπανω αλλα αμα παω σπιτι εχω κρατησει το περσινο αποκομμα που το στειλα μεσω της δουλειας μου, που συνεργαζομαστε σε καθημερινη βαση και υπαρχει ειδικη τιμη συμφωνιας και παιρνει λιγοτερο απο τα μισα.

Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι γιατί δεν καταλαβαίνω?

εμένα ο μικρός γενίθηκε Μάρτιο του 2010 σε ποια κατηγορία θα τον γράψω.....σε αυτή που λέει από 2,5 έως την υποχρεωτική?


.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

εγω θα στειλω τον φακελο με την courier που συνεργαζομαστε στην δουλεια. 3 ευρω + ΦΠΑ μας παιρνει για τον φακελο. και προτεινω σε οποια εχει γνωστο που να συνεργαζεται με courier να το κανει ετσι. που 3 ευρω που 12 ευρω....

καλέ και σε μας λίγο χρεώνουν για την αποστολή , το θέμα είναι να πάρεις αριθμό πρωτοκόλλου λέμε...

εγω σας λεω ειναι πανακριβο το κουριερ .....και με θαλασσα αναμεσα, και να παρω και αρ. πρωτοκολου που σημαινει πως ο κουριερ πρεπει να περιμενει σε ουρα αν εχει κοσμο, μου χαν πει γυρω στο 17, ισως κ παραπανω αλλα αμα παω σπιτι εχω κρατησει το περσινο αποκομμα που το στειλα μεσω της δουλειας μου, που συνεργαζομαστε σε καθημερινη βαση και υπαρχει ειδικη τιμη συμφωνιας και παιρνει λιγοτερο απο τα μισα.

χα!χα! εμ , θάλασσα είναι αυτή κυρία μου , θα πληρώσεις παραπάνω!

άντε και να περιμένει ο κούριερ στην ουρά (που δε νομίζω , πιθανολογώ ότι δίνουν προτεραιότητα), θα πάει , θα καταθέσει μπαμ 50 φακέλλους μαζεμένους , θα πάθει εγκεφαλικό η κυρία στο πρωτόκολλο ,θα αρχίσει να καταχωρεί , ο κούριερ θα πεταχτεί έξω για τσιγάρο , θα επιστρέψει , η κυρία θα μονολογεί ακόμα "πω-πω βρε παιδί μου, κάθε χρόνο μες το καλοκαίρι αυτή η δουλειά , σε άλλες υπηρεσίες βαράνε μύγες με τέτοια ζέστη κι εμείς εδώ..." , θα ξαναβγει ο κουριερ για τσιγάρο, τελικά θα τελειώσει, θα τα πάρει , θα φύγει , θα εισπράξει η ετιαρία του 50 Χ όσα τελικά χρεώνουν , easy money ή όχι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σας ρωτήσω κάτι γιατί δεν καταλαβαίνω?

εμένα ο μικρός γενίθηκε Μάρτιο του 2010 σε ποια κατηγορία θα τον γράψω.....σε αυτή που λέει από 2,5 έως την υποχρεωτική?

Διάβασε την πρόσκληση, άρθρο 2 , παράγραφος 2.1, στο β

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

ουτε εσυ διαβασες καλα την προκηρυξη....

το καθε σχολειο μπορει να δωσει προσφορα με ή χωρις φαγητο. το μονο σιγουρο ειναι πως η μετακινηση θα ειναι εκτος και θα την πληρωσουν ολοι. μπορει καποιος παιδικος σταθμος να μην βγαινει στα λεφτα που του προσφερονται να παρεχει και φαγητο. εσυ το ξερεις αυτο από τωρα??? ισως ο διευθυντης να ενημερωσε σωστα. αυτος σιγουρα ξερει καλυτερα τι θα δηλωσει, ετσι δεν ειναι?

περιμενετε να βγουν οι δομες γιατι ειναι πολυ λιγα τα χρηματα που δινουν φετος

Κάνεις λάθος καλή μου. Πρώτον σε ότι με αφορά έχω καλυφθεί απόλυτα απ την ανάγνωση της προκήρυξης...

Δεύτερον φυσικά και το κάθε σχολείο μπορεί να δώσει προσφορά με φαγητό ή χωρίς. Όπως γινόταν ΚΑΙ πέρυσι (πχ Θεσσαλονίκη). Όπως και να δώσει με μετακίνηση ή χωρίς. Όπως και πέρυσι. Αυτό και πέρυσι και φέτος (που τα χρήματα είναι λιγότερα) το αποφασίζει η δομή και όλοι θα το γνωρίζουμε την Πέμπτη που θα ανακοινωθούν επίσημα.

Επαναλαμβάνω, όπως πέρυσι κάποιοι παρότι έπαιρναν περισσότερα χρήματα από φέτος, δεν είχαν μέσα μετακίνηση και ήταν δηλωμένο, έτσι φέτος μπορεί κάποιοι να μη χρεώσουν μετακίνηση. Ήδη κάποια μαμά έχει ενημερωθεί για το 2ο από τον παιδικό σταθμό.

Εγώ λοιπόν μια χαρά και διαβάζω και καταλαβαίνω τι διαβάζω...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτήσω κάτι γιατί δεν καταλαβαίνω?

εμένα ο μικρός γενίθηκε Μάρτιο του 2010 σε ποια κατηγορία θα τον γράψω.....σε αυτή που λέει από 2,5 έως την υποχρεωτική?

Πηγαίνει στην κατηγορία ''νήπια και παιδία πάνω από 2,5 χρονών '' .

Και για να το πούμε και πιο απλά για άλλες μητέρες που μπορεί να μπερδεύονται με τον υπολογισμό : )

Βρέφη από 2 μηνών έως 2,5 χρονών = παιδιά που έχουν γεννηθεί από 01-05-2010 και μετά .

Νήπια και παιδιά πάνω από 2,5 χρονών = παιδιά που έχουν γεννηθεί πριν από την 30-04-2010 .

Σωστά δεν τα υπολόγισα ;;; :) :) :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

ΣΙΓΟΥΡΑ ΛΕΦΤΑ ... το εσπα ... τότε να μην γκρινιάζουν οι ιδιοκτήτες των π.σ. ότι δεν πληρώνονται κ ότι τους καθυστερούν κ πως θα τα βγάλουν πέρα ... κατέβασε την τιμή σου να έρθει ο ιδιώτης να πάρεις τα λεφτά σου άμεσα στον μήνα ...

kisses κ καλή επιτυχία σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος καλή μου. Πρώτον σε ότι με αφορά έχω καλυφθεί απόλυτα απ την ανάγνωση της προκήρυξης...

Δεύτερον φυσικά και το κάθε σχολείο μπορεί να δώσει προσφορά με φαγητό ή χωρίς. Όπως γινόταν ΚΑΙ πέρυσι (πχ Θεσσαλονίκη). Όπως και να δώσει με μετακίνηση ή χωρίς. Όπως και πέρυσι. Αυτό και πέρυσι και φέτος (που τα χρήματα είναι λιγότερα) το αποφασίζει η δομή και όλοι θα το γνωρίζουμε την Πέμπτη που θα ανακοινωθούν επίσημα.

Επαναλαμβάνω, όπως πέρυσι κάποιοι παρότι έπαιρναν περισσότερα χρήματα από φέτος, δεν είχαν μέσα μετακίνηση και ήταν δηλωμένο, έτσι φέτος μπορεί κάποιοι να μη χρεώσουν μετακίνηση. Ήδη κάποια μαμά έχει ενημερωθεί για το 2ο από τον παιδικό σταθμό.

Εγώ λοιπόν μια χαρά και διαβάζω και καταλαβαίνω τι διαβάζω...

Άρα νομιμοποιείται ο κάθε διευθυντής παιδικού να ζητήσει έξτρα χρήματα για φαγητό , αν αυτό δεν προσφέρεται μέσω ΕΣΠΑ . Όταν θα βγούν τα αναλυτικά περί τον δομών , φαντάζομαι ότι θα ανεφέρεται αν προσφέρουν φαγητό ή όχι , και αν προσφέρουν μεταφορά ή όχι . Ο παιδικός μπορεί να πάρει τα χρήματα που προσφέρονται χωρίς την διατροφή των παιδιών ( που είναι περίπου 300? λιγότερα ) , και μετά να ρωτήσει ποιές μητέρες ενδιαφέρονται να πληρώνουν για φαγητό . Δεν νομίζω ότι απαγορεύεται πουθενά αυτό από την προκύρηξη .

Αυτό νομίζω ότι θίγει η xrimaria .

Για αυτό έχουμε πεί ότι είναι σημαντικό οι γονείς να ψάξουν τους σταθμούς πριν δηλώσουν . Να πάνε να μιλήσουν , να ρωτησουν τι προσφέρουν , μεχρι τη ώρα λειτουργούν , κτλ κτλ .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...