Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Το πρόβλημα βρε παιδιά είναι , ότι το θέμα εδώ έχει φτάσει τις 101 σελίδες , απο τις οποίες σχεδόν το 70% περιέχουν απαντήσεις σε ερωτήσεις που κανονικά δεν θα υπήρχαν αν κάποιος έκανε τον κόπο να διαβάσει 2-3 φορές την προκύρυξη ή αν έριχνε μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες . Έδω μπορεί να έχουμε φτάσει στην ίδια σελίδα να γίνεται 2 φορές η ίδια ερώτηση και να απαντιέται !!!!! :)

Το να απαντιούνται οι ίδιες και οι ίδιες ερωτήσεις , κάποια στιγμή καταντάει κουραστικό .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καμια/κανεις απο μενιδι να ανταλαξουμε αποψεις για τους παιδικους????

και καλο ειναι οσοι ρωτανε να κοιτανε πρωτα την αιτηση (συγνωμη κιολας ) αλλα πως εμπιστευεστε τι θα πω εγω και δε το διπλοτσεκαρεις???επειδη φετος θα γινει σφαγη μπορω να πω οτι θελω για να σε βγαλω εκτος,,,,,,:tongue::tongue::tongue::tongue:

(yasemi )

Link to comment
Share on other sites

Και ποιος σας υποχρεώνει ωρε παλικάρια να απαντάτε; :confused:

ελα που εχω και εγω την ιδια απορια...!!!!!!!!!!:)

Αντε νασαι πελαγωμενη...αντε με την ζεστη...αντε να φοβασαι να μην κανεις λαθος...και απο πανω ναχεις να διαβασεις καμια 50αρια σελιδουλες...Εεεε οποιος δεν το θεωρει απαραιτητο να μην απαντησει...Τι να πω...Εγω ετσι θα εκανα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Κανείς δεν σας ζήτησε να διαβάσετε 50 σελίδες.

Αλλά είναι απορίας άξιο όταν μπαίνουν άτομα κ ρωτάνε βασικα πράγματα όπως πχ το όριο εισοδήματος ή πόσους σταθμούς δηλώνουμε που δείχνει πως τα άτομα αυτα ΔΕΝ έχουν διαβάσει αναλυτικά ή προσεκτικά την προκυρηξη.

Είναι "χαζό" να ρωτάνε την ίδια ερώτηση που βρίσκεται απαντημενη στην ίδια σελίδα..

Όλοι έχουμε υποχρεώσεις κ δουλειές. Κανείς δεν κάθεται.

{προσωπικα για αυτό σταμάτησα να γράφω/απαντώ γιατί με κούρασε το όλο θέμα...το έκανα δύο χρονιές φτανει!}

Δεν μπορώ να διαβάζω το στυλακι "εχω δύο μωρα κ δεν προλαβαίνω να διαβάσω"....

Οποιος διαβάσει την προκυρηξη μια δύο φορές ήρεμα κ προσεκτικά του λύνονται οι απορίες.

Και θα συμφωνήσω με την Γιασεμί...

Αυτα τα λίγα...

Ειρήνη ημίν. :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Την απορία αυτή την είχα πάντα... Πρώτα με τις αγορές μέσω ίντερνετ και έπειτα σε αυτό εδώ το θέμα. Στο 1ο δίνεις τα λεφτά σου και δεν κάθεσαι να διαβάσεις ποιος είναι αξιόπιστος/φθηνότερος/γρηγορότερος/σαφέστατος/πουλάει μαϊμού κ.ο.κ. αλλά θες ανα πάσα στιγμή να σου απαντήσει κάποιος στην ερώτησή σου, την οποία δεν θα είχες αν είχες φροντίσει να διαβάσεις τα πάντα για ΔΙΚΟ ΣΟΥ όφελος.

Στο παρόν θέμα, δεν μπαίνεις στον κόπο να αφιερώσεις 10 λεπτά για να διαβάσεις την προκήρυξη και να τα κατανοήσεις ΟΛΑ. Αντ αυτού ρωτάς τα βασικά και εμπιστεύεσαι τον οποιοδήποτε έχει ίσως καταλάβει και λάθος και σου απαντήσει.

Αφήστε που πρόσφατα διάβασα και το κορυφαίο "βαριέμαι να διαβάσω την προκήρυξη". Συγνώμη αλλά απάντηση από μένα δεν θα πάρεις...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ που διάβασα την προκήρυξη και που ξέρω ότι έχει ήδη γραφτεί αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το βρω ακριβώς (φτάσαμε στις 101 σελίδες, όποιος έπαιξε στοίχημα μέχρι 100 έχασε)... Θα μπορούσε κάποιος που πέρυσι είχε στείλει τα δικαιολογητικά με κούριερ να μου πει ποια είναι η διαδικασία (όσον αφορά τον αριθμό πρωτοκόλλου)? Επίσης, αν καταλαβα καλά, η διάθεση της αίτησης σε έντυπη μορφή θα αρχίσει στις 13/07. Το ίδιο θα ισχύσει και για το διαδίκτυο?

Στις 14/07 φεύγουμε διακοπες... Έχω λοιπόν ετοιμα τα χαρτιά μου και πιστευα ότι στις 12/07 που θα ανακοινωθουν οι δομές θα μπορούσα να συμπληρώσω την αίτηση και να τα πάει ο σύζυγος στις 13/07. Μάλλον όμως δεν θα γίνει αυτό, οπότε θα πρέπει να τα στείλουμε με κούριερ... Και φυσικά από το μέρος των διακοπών...και φυσικά φοβάμαι μήπως αποσυρθούν πάλι δομές κατά την διάρκεια της συλλογής των αιτήσεων όπως και πέρυσι...

Όποιος μπορεί και θέλει μπορεί να βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

Oxi αλλα ουτε εγινε ΠΟΤΕ τουλαχιστον απο μενα προσωπικη ερωτηση για κατι συγκεκριμενο.Κατανοητο αυτο...

100 σελιδες ειναι παααααρα πολλες και ουτε εχει ΚΑΝΕΙΣ την υποχρεωση να απαντησει.Για να περιφερεται στο θεμα ή διαβαζει και τον ενδιαφερει ή ειναι καλοπροαίρετος και διαθετει απο τον χρονο του να λυσει αποριες.Αυτά τα ολιγα και μην πυροβολατε αυτους που ρωτουν ή απλες ή πολύπλοκες ερωτησεις.

2 τι να.Η απαντατε ή αγνοείται.Οτιδηποτε αλλο ειναι παριτο και άνευ σημασιας.

Οπως και στην τηλεοραση.Δεν σαρεσει το καναλι, αλλαξετο.Δεν σαρεσει κανενα...ΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ.Καπως ετσι και εδω λοιπον...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπήρχαν τόσες ίδιες ερωτήσεις απορίες το θέμα δε θα είχε φτάσει 100 σελίδες και σίγουρα θα βρίσκαμε άκρη πιο εύκολα.

Είναι λογικό κάποια που κάνει πρώτη φορά αίτηση να έχει απορίες αλλά είναι τόσο κατανοητή η προκήρυξη που τα βασικά τα καταλαβαίνεις αμέσως (όπως πόσες δομές μπορείς να επιλέξεις). Τα υπόλοιπα τα βρίσκεις ήδη στο θέμα μας και αν όχι, μπόρει κάποια να ξέρει και να σου απαντήσει.

Τέλος να πω ότι πολύ βολικό είναι ότι υπάρχει αναζήτηση στο ίδιο το θέμα και βρίσκεις αν έχει ερωτηθεί αυτό που θες. Το έκανα χτες με τη βεβαίωση εξατομικευμένης προσέγγισης και μου έβγαλε τη συζήτηση που κάνανε κάποιες κοπέλες 25 Ιουνίου και βοηθήθηκα πολύ. Αν κάνετε μια αναζήτηση στο ίδιο το θεμα θα εκπλαγείτε!

Πχ αυτό με το κούριερ και το αριθμό πρωτοκόλλου έχει συζητήθει λίγες μέρες πιο πριν....για δοκίμασε την αναζήτηση μέσα στο θέμα και δες τι θα σου βγάλει;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εγώ που διάβασα την προκήρυξη και που ξέρω ότι έχει ήδη γραφτεί αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το βρω ακριβώς (φτάσαμε στις 101 σελίδες, όποιος έπαιξε στοίχημα μέχρι 100 έχασε)... Θα μπορούσε κάποιος που πέρυσι είχε στείλει τα δικαιολογητικά με κούριερ να μου πει ποια είναι η διαδικασία (όσον αφορά τον αριθμό πρωτοκόλλου)? Επίσης, αν καταλαβα καλά, η διάθεση της αίτησης σε έντυπη μορφή θα αρχίσει στις 13/07. Το ίδιο θα ισχύσει και για το διαδίκτυο?

Στις 14/07 φεύγουμε διακοπες... Έχω λοιπόν ετοιμα τα χαρτιά μου και πιστευα ότι στις 12/07 που θα ανακοινωθουν οι δομές θα μπορούσα να συμπληρώσω την αίτηση και να τα πάει ο σύζυγος στις 13/07. Μάλλον όμως δεν θα γίνει αυτό, οπότε θα πρέπει να τα στείλουμε με κούριερ... Και φυσικά από το μέρος των διακοπών...και φυσικά φοβάμαι μήπως αποσυρθούν πάλι δομές κατά την διάρκεια της συλλογής των αιτήσεων όπως και πέρυσι...

Όποιος μπορεί και θέλει μπορεί να βοηθήσει?

Έβαλα απλά τη λέξη κούριερ στην αναζήτηση και μου έβγαλε αρκετά όπως:

http://parentscafe.gr/showthread.php?p=1625892&highlight=%EA%EF%FD%F1%E9%E5%F1#post1625892

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα.

Εγώ που διάβασα την προκήρυξη και που ξέρω ότι έχει ήδη γραφτεί αλλά πραγματικά δεν μπορώ να το βρω ακριβώς (φτάσαμε στις 101 σελίδες, όποιος έπαιξε στοίχημα μέχρι 100 έχασε)... Θα μπορούσε κάποιος που πέρυσι είχε στείλει τα δικαιολογητικά με κούριερ να μου πει ποια είναι η διαδικασία (όσον αφορά τον αριθμό πρωτοκόλλου)? Επίσης, αν καταλαβα καλά, η διάθεση της αίτησης σε έντυπη μορφή θα αρχίσει στις 13/07. Το ίδιο θα ισχύσει και για το διαδίκτυο?

Στις 14/07 φεύγουμε διακοπες... Έχω λοιπόν ετοιμα τα χαρτιά μου και πιστευα ότι στις 12/07 που θα ανακοινωθουν οι δομές θα μπορούσα να συμπληρώσω την αίτηση και να τα πάει ο σύζυγος στις 13/07. Μάλλον όμως δεν θα γίνει αυτό, οπότε θα πρέπει να τα στείλουμε με κούριερ... Και φυσικά από το μέρος των διακοπών...και φυσικά φοβάμαι μήπως αποσυρθούν πάλι δομές κατά την διάρκεια της συλλογής των αιτήσεων όπως και πέρυσι...

Όποιος μπορεί και θέλει μπορεί να βοηθήσει?

Eleni ακρίβως ίδια περίπτωση είμαι και εγω απλά σκέφτηκα να ζητήσω 1ωρα άδεια να ανέβω με Metro στο Μεταξουργείο κατά τις 11:00 που ελπίζω οτι θα έχουν εκει τις αιτήσεις την συμπληρώνεις ,καταθέτεις παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου και φέυγεις ήσυχη για μπάνακια .Στην ανάγκη πες οτι εχεις τάση για εμετο ή οτιδήποτε και φύγε για λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Eleni ακρίβως ίδια περίπτωση είμαι και εγω απλά σκέφτηκα να ζητήσω 1ωρα άδεια να ανέβω με Metro στο Μεταξουργείο κατά τις 11:00 που ελπίζω οτι θα έχουν εκει τις αιτήσεις την συμπληρώνεις ,καταθέτεις παίρνεις αριθμό πρωτοκόλλου και φέυγεις ήσυχη για μπάνακια .Στην ανάγκη πες οτι εχεις τάση για εμετο ή οτιδήποτε και φύγε για λίγο.

αιτησεις μπορουμε να καταθεσουμε απο τις 13/7-23/7. μην αγχωνεστε δεκα ημερες θα ειναι.

επισης για αριθμο πρωτοκολλου δεν ζητησα περσι να παρει η courier. ειδα on line οτι παραδωθηκε ο φακελος και ολα εκει. μην δινεται παραπανω λεφτα για αριθμο πρωτοκολλου. γνωμη μου παντα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...