Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Για μια στιγμή αγχώθηκα γιατί έλειπα και δεν είχα δει το χαρτί αλλά τ τσέκαρα τώρα και λέει 1η μέρα εμένα δεν ξέρω γιατί αλλά και την προηγούμενη φορά 1ημερα ξεκίνησα και έφτιαξε καλό ενδομήτριο τ να πω δεν ξέρω πρωτόκολλο με πρωτόκολλο αλλάζει λογικά 

      Ναι εννοείται ο καθε γιατρός ξέρει το καλύτερο ανα περιπτωση. Εγώ και δεύτερη μέρα που ξεκίνησα και 3η γιατί την πρώτη δεν είχα ροή το ενδιομητριο μια χαρά έφτιαξε.  Εσένα αυτό που σου έγραψαν. Καλή αρχή!!!! 🙏

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

Αγαπητή Γατούλα, δεν έχω ούτε ΙΚΑ ούτε ΤΕΒΕ. Είμαι μηχανικός με ΤΣΜΕΔΕ.

Γνωρίζει κάποιος πιο εισόδημα ζητάει η εκδήλωση ενδιαφέροντος;

αν βρεις ακρη σε παρακαλω ενημερωσε με!

Γιατι αν οι υπεργαλαξιακες εισφορες τσμεδε αφαιρουνται ενδεχομενως να με αφορα κ εμενα το προγραμμα


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καταρχήν συζητάμε ότι το πρόγραμμα ζητάει τα προπέρσινα εισοδήματα (2010) , που δηλώσατε στην περισυνή φορολογική δήλωση (2011), και για την οποία έχετε ήδη λάβει εκκαθαριστικό από την εφορία .

Στο περυσινό λοιπόν εκκαθαριστικό γράφει πιο είναι το συνολικό δηλωθέν εισόδημα . Στο κελί είπα και πριν ''Γ1 Εκκαθάριση Φ.Ε '' , ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΔΗΛΩΘΕΝ ΕΙΣΟΔΗΜΑ . Προσθέτετε το εισόδημα το δικο σας + το εισόδημα του συζύγου ( εφόσον υπάρχει ) και βγάζετε το εισόδημα που πρέπει να χρησιμοποιείσετε για τον υπολογισμό των μορίων .

Μην πνίγεστε σε μια κουταλιά νερό . :)

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

Για το ΤΣΜΕΔΕ.

Εγώ πέρσι εντάχθηκα στο πρόγραμμα. Το εισόδημα που ζητάνε είναι το συνολικό δηλωθέν εισόδημα που φαίνεται στο κουτάκι Γ1 του εκκαθαριστικού. (προσθέτεις και των δύο συζύγων).

Φυσικά, οι κρατήσεις του ασφαλιστικού ΤΣΜΕΔΕ δεν αφαιρούνται....


ΠΕΡΙΚΛΗΣ 29-06-2008

ΣΠΥΡΟΣ 15-11-2009

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

Μπορείτε να με βοηθήσετε σε κατι?

Τί ακριβώς θελει απο την βεβαίωση του εργοδότη?

"Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει".

Οτι απασχολουμαι εκει, οτι εχω συμβαση αοριστου χρονου, οτι δουλευω 8ωρο....θελει και κατι αλλο? Το ειδος απασχολησης μπορεί να ειναι Υπ.Γραφείου, ή πρεπει να ειμαστε πιο ακριβής?

Τί θελει να πει με το "στην θεση εξαρτημενης εργασιας που η ενδιαφερόμενη κατεχει"?

Αν μπορειτε να με βοηθησετε, σας ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!

Μπορείτε να με βοηθήσετε σε κατι?

Τί ακριβώς θελει απο την βεβαίωση του εργοδότη?

"Βεβαίωση εργοδότη, από την οποία να προκύπτει η συνέχιση της απασχόλησης, καθώς και το είδος απασχόλησης (πλήρης ή μερική απασχόληση, αορίστου ή ορισμένου χρόνου) στη θέση εξαρτημένης εργασίας που η ενδιαφερόμενη κατέχει".

Οτι απασχολουμαι εκει, οτι εχω συμβαση αοριστου χρονου, οτι δουλευω 8ωρο....θελει και κατι αλλο? Το ειδος απασχολησης μπορεί να ειναι Υπ.Γραφείου, ή πρεπει να ειμαστε πιο ακριβής?

Τί θελει να πει με το "στην θεση εξαρτημενης εργασιας που η ενδιαφερόμενη κατεχει"?

Αν μπορειτε να με βοηθησετε, σας ευχαριστω πολυ!

το "στην θεση εξαρτημενης εργασιας που η ενδιαφερόμενη κατεχει"? αναφέρεται στο είδος της απασχόλησης.

Χωρίς να πάρω καμμία ευθύνη σας παραθέτω το κείμενο της βεβαίωσης που χρησιμοποίησα στην αίτηση μου πέρυσι (το ίδιο θα βάλω και φέτος) και δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα :

"Με την παρούσα βεβαιώνεται ότι η ……………… του ............. με Α.Δ.Τ. ........... εργάζεται στην εταιρία ..................... από ../../.... , με ειδικότητα ................... , με σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόλησης.(το αλλάζετε με βάση το είδος απασχόλησης)

Η παρούσα χορηγείται για συμμετοχή στο πρόγραμμα «Εναρμόνιση Οικογενειακής και Επαγγελματικής ζωής» για το σχολικό έτος 2011-2012.(στη φετινή αίτηση θα γράφει έτος 2012-2013)

Ο βεβαιών (σφραγίδα-υπογραφή)"

προσοχή στην ημερομηνία: Ζητείστε αν γίνεται να βάλουν την ημερομηνία που καταθέτονται οι αιτήσεις 13/07/2012.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη κλειδωθηκε ξανα το απο εκει θεματακι ελπιζω να μπουνε και οι τελευταιες που ενημερωσα απο εκει

και εγω αναμενω φετος να κανω πρωτη φορα τη μικρη μου η μεγαλη εκατσε δυο χρονιες με το εσπα (μη με φατε ) ελπιζω να τα λεμε

Yasemi ειμαι απο εκει εδω εκανα λιγο αλλαγη για ευνοητους λογος

φιλιαααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερετε μεχρι τι ποσο οικογενειακο στο εκκαθαριστικο επιτρεπετε για αν κανουμε αιτηση?

Ξέρουμε! Κι αν διαβάσεις είτε το θέμα , είτε την πρόσκληση θα μάθεις κι εσύ...

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ξερετε μεχρι τι ποσο οικογενειακο στο εκκαθαριστικο επιτρεπετε για αν κανουμε αιτηση?

Καλά ρε παιδιά ;;;;;;;;; Πριν ακόμα διαβάσετε την προκύρηξη , μπαίνετε και κάνετε ερωτήσεις ;;;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ .

Και καλά πες την προκύρηξη δεν την διαβάζετε κανένας , το να δείτε 3-4 σελίδες πίσω το τι έχει γραφτεί τόσο δύσκολο είναι ;;;;;

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το Χριστινακι απο τον Νοτο με εξυπηρετησε πααααααααααρα πολύ αλλά ξεχασα να ρωτησω ποιο εξαθαριστικο θα δωσουμε;
Καλά ρε παιδιά ;;;;;;;;; Πριν ακόμα διαβάσετε την προκύρηξη , μπαίνετε και κάνετε ερωτήσεις ;;;;;; ΗΜΑΡΤΟΝ .

Και καλά πες την προκύρηξη δεν την διαβάζετε κανένας , το να δείτε 3-4 σελίδες πίσω το τι έχει γραφτεί τόσο δύσκολο είναι ;;;;;

Φιλικά Λευτέρης

like like like!!!!!!!!!

ελεος.......εμεις τα ξεζουμισαμε τα χαρτια.....καθιστε διαβαστε και ο,τι δεν καταλαβαινετε,οσοι μπορουμε να βοηθησουμε.......


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

επειδη δεν εχει αναφερθει μεχρι τωρα και περυσι δεν θυμαμαι να το ειχαμε πει..η εξατομικευμενη παρεμβαση/προσεγγιση εχει καποια ισχυ σε χρονο?γιατι εγω την εβγαλα αρχες μαη που πηγα να ανανεωσω την καρτα μου..μηπως θεωρηθει "παλια" και πρεπει να βγαλω καινουρια?ξερει καποιος να μου πει η καλυτερα να παρω αυριο στην εεταα η στον οαεδ?

Μήπως τηλεφώνησες στο ΕΕΤΑΑ να ρωτήσεις για την χρονική διάρκεια της βεβαίωσης εξατομικευμένης παρέμβασης/προσέγγισης;

Έχω μία με ημερομηνία 15/6....δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα σωστά;

Η κοπέλα στον οαεδ με ρώτησε για που τι θέλω, της είπα για τους παιδικούς σταθμούς και μου έδωσε την ίδια με την marag...δε γράφει πουθενά δηλαδή προσέγγιση παρά μόνο παρέμβαση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...