Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Just now, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      Είναι η επίδραση των ορμονών,σε συνδυασμό με τους πόνους και την ψυχική κόπωση. Ο,τι νιώθεις είναι απολύτως φυσιολογικό.Ακομα και αν ξυπνήσεις μια μέρα και θέλεις να δείρεις όλο τον κόσμο,πάλι νορμάλ θα είναι. Είσαι σε καλό δρόμο,λίγες εβδομάδες έμειναν,κάνε υπομονή❤️

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για το δικο μου καλο διαβαζω απο το πρωι την προκυρηξη.

Δεν το λεει πουθενα...Ελα ομως που μου το ειπαν εμενα οταν τηλεφωνησα για πληροφοριες ο διευθυντης του σταθμου...Γιαυτο και ρωταω

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΝΟΜΙΜΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΣΤΑΘΜΟΥ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΑΝ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΟ...

Ισχύει ότι αναφέρεται στην προκήρυξη. Να τον παραπέμψεις και εκείνον σε αυτή λοιπόν...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ'ότι βλέπω στο Ηράκλειο , οι παιδικοί σταθμοί που είχαμε δηλώσει πέρυσι , είναι και φέτος , αλλά με αυξημένα τα παιδάκια .

Προφανώς όλοι προτίμησαν τα σίγουρα λεφτά του ΕΣΠΑ , παρά το να το παίξουν κορώνα-γράμματα με μητέρες που θα έρθουν μόνες τους . Χώρια που δεν θα ήταν περιέργο να έχαναν και λεφτά έτσι , ή να έπρεπε να ρίξουν πολύ κάτω τις τιμές τους .

Προσοχή πάντως , είδα ότι ήδη κάποιες αλλαγές υπήρξαν στις δομές σε Αττική , Μαγνησία και Πρέβεζα , οπότε καλό είναι να τσεκάρετε τις επόμενες ημέρες πάλι το site της ΕΕΤΑΑ , μήπως τυχόν και κάτι αλλάξει !!!!

Σχετικά με την ερώτηση που έγινε παραπάνω για την σιτίση , να πώ ότι από όσο θυμάμαι πέρισυ υπήρχαν σταθμοί που δεν προσφέραν σίτιση μέσα στις υπηρεσίες τους . Αν θυμάμαι καλά αύτο το ''κόλπο'' πρέπει να γίνεται μόνο στην Θεσσαλονίκη .

Και επειδή στην προκύρυξη βλέπω ότι έχουν βγάλει διαφορετικά ποσά που πιστώνεται ο σταθμός σε περίπτωση που προσφέρει ή όχι σίτιση , πιθανόν κάποιοι σταθμοί να μην την προσφέρουν , αλλά να πρέπει η μητέρα να παρέχει το φαγητό του παιδιού ή να πληρώνει έξτρα .

Για τσεκάρετέ το αυτό με τους σταθμούς που θα δηλώσετε . Πιθανόν κάποιοι από την Θεσσαλονίκη να μπορέσουν να διαφωτίσουν λίγο , μιας και επειδή πέρισυ δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα ( επειδή στο Ηράκλειο όλοι προσφέρουν σίτιση ) , δεν έδωσα τόση σημασία στις συζητήσεις που έγιναν εδώ .

Φιλικά Λευτέρης

Link to comment
Share on other sites

κι εγω το ιδιο προσεξα λευτερη. αυξημενες μαλλον θεσεις γενικα, αλλα πολλες ειναι σε περιοχες εκτος κεντρικου ηρακλειου που σημαινει πως δεν βολευουν ιδιεταιρα εμας που μενουμε εδω. οι σταθμοι που δηλωσα περσι δινουν ακριβως τις ιδιες και φετος. 5 πανω η 5 κατω...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι βλέπω στο Ηράκλειο , οι παιδικοί σταθμοί που είχαμε δηλώσει πέρυσι , είναι και φέτος , αλλά με αυξημένα τα παιδάκια .

Προφανώς όλοι προτίμησαν τα σίγουρα λεφτά του ΕΣΠΑ , παρά το να το παίξουν κορώνα-γράμματα με μητέρες που θα έρθουν μόνες τους . Χώρια που δεν θα ήταν περιέργο να έχαναν και λεφτά έτσι , ή να έπρεπε να ρίξουν πολύ κάτω τις τιμές τους .

Προσοχή πάντως , είδα ότι ήδη κάποιες αλλαγές υπήρξαν στις δομές σε Αττική , Μαγνησία και Πρέβεζα , οπότε καλό είναι να τσεκάρετε τις επόμενες ημέρες πάλι το site της ΕΕΤΑΑ , μήπως τυχόν και κάτι αλλάξει !!!!

Σχετικά με την ερώτηση που έγινε παραπάνω για την σιτίση , να πώ ότι από όσο θυμάμαι πέρισυ υπήρχαν σταθμοί που δεν προσφέραν σίτιση μέσα στις υπηρεσίες τους . Αν θυμάμαι καλά αύτο το ''κόλπο'' πρέπει να γίνεται μόνο στην Θεσσαλονίκη .

Και επειδή στην προκύρυξη βλέπω ότι έχουν βγάλει διαφορετικά ποσά που πιστώνεται ο σταθμός σε περίπτωση που προσφέρει ή όχι σίτιση , πιθανόν κάποιοι σταθμοί να μην την προσφέρουν , αλλά να πρέπει η μητέρα να παρέχει το φαγητό του παιδιού ή να πληρώνει έξτρα .

Για τσεκάρετέ το αυτό με τους σταθμούς που θα δηλώσετε . Πιθανόν κάποιοι από την Θεσσαλονίκη να μπορέσουν να διαφωτίσουν λίγο , μιας και επειδή πέρισυ δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα ( επειδή στο Ηράκλειο όλοι προσφέρουν σίτιση ) , δεν έδωσα τόση σημασία στις συζητήσεις που έγιναν εδώ .

Φιλικά Λευτέρης

Εμείς δυο χρονιές που περάσαμε με εσπα σε διαφορετικούς σταθμούς, δεν είχαμε σίτιση παρα μόνο το πρωινό που πρόσφερε ο σταθμός και τα υπόλοιπα τα στελναμε εμείς.

Μάλλον αυτό είναι περισσοτερο στους δημοτικούς που προσφέρουν φαγητό το μεσημέρι.

Κάποιοι φέτος ίσως να μην βάλουν και να το στέλνει η μαμά, αλλα να ζητήσουν λεφτα έξτρα δεν πιστεύω.

Πέρυσι δεν θυμάμαι να είχε γίνει κάτι με σίτιση αλλά περισσότερο με γραφική ύλη..!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Το είχαμε συζητήσει πέρυσι αυτό το φοβερό που γίνεται στη Θεσσαλονίκη. Σε καμία άλλη περιοχή δεν στέλνουν φαγητό απ το σπίτι. Και στην Αθήνα που ζούσα αλλά και στην επαρχιακή πόλη που ζω τώρα, ακόμα και ο μικρότερος παιδικός σταθμός έχει κουζίνα και μαγείρισσα και εννοείται πως όταν πληρώνεις είναι και η σίτιση μέσα. Πρωινό, φρούτο, μεσημεριανό.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είδα στο site πως οι σταθμοί (βρεφονηπιακοί που ενδιαφέρομαι εγώ) είναι 3 όλοι κι όλοι στην περιοχή μου. Σκέφτομαι στις επιλογές να βάλω και κάποιον από διπλανή περιοχή οπότε καλύπτομαι. Ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τώρα που μάθατε τις τελικές δομές της περιοχής σας, πηγαίνετε και τους επισκέπτεστε? Εγώ δεν έχω πάει, έχω πάρει όμως πληροφορίες από γνωστούς. Πιστεύετε πως πρέπει να ξεκουνηθώ και να πάω από εκεί ή δεν έχει νόημα? Περισσότερο ρητορική είναι η ερώτηση αλλά ήθελα να δω απλά τι κάνουν και οι υπόλοιποι... :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Παιδιά μόλις ρώτησα τιμή για courier , είμαι Θεσσαλονίκη , για παράδοση του φακέλου και παραλαβή και επιστροφή του αριθμού πρωτοκόλλου, μου έιπαν 12,50 ? μαζί με το ΦΠΑ.

Για μένα είναι φθηνότερο από το να πληρώσω βενζίνες να επιστρέψω από το χωριό που θα είμαστε, να φάω όλη μου τη μέρα και να ξαναγυρίσω.

Αν ενδιαφέρεται κάποια κοπέλα ας μου στέιλει pm για να μην κάνουμε και διαφήμιση την courier.

Link to comment
Share on other sites

xuito πάνω κάτω όλες τόσο χρεώνουν. Μόνο που υπόψιν, χρεώνεται περισσότερο να έρθει σπίτι σου να πάρει τον φάκελο απ το να τον παραδόσεις εσύ στο κατάστημα ταχυμεταφορών.

Kelly μιλάμε για το περιβάλλον και τους ανθρώπους στους οποίους θα εμπιστευτείς το παιδί σου. Προφανώς και πρέπει να πας να τους δεις...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είδα στο site πως οι σταθμοί (βρεφονηπιακοί που ενδιαφέρομαι εγώ) είναι 3 όλοι κι όλοι στην περιοχή μου. Σκέφτομαι στις επιλογές να βάλω και κάποιον από διπλανή περιοχή οπότε καλύπτομαι. Ήθελα να σας ρωτήσω, εσείς τώρα που μάθατε τις τελικές δομές της περιοχής σας, πηγαίνετε και τους επισκέπτεστε? Εγώ δεν έχω πάει, έχω πάρει όμως πληροφορίες από γνωστούς. Πιστεύετε πως πρέπει να ξεκουνηθώ και να πάω από εκεί ή δεν έχει νόημα? Περισσότερο ρητορική είναι η ερώτηση αλλά ήθελα να δω απλά τι κάνουν και οι υπόλοιποι... :rolleyes::rolleyes:

Καλή σου μέρα! Εννοείται ότι θα πας να τους δεις , να τσεκάρεις το χώρο , τους ανθρώπους και κυρίως την αύρα του σταθμού. Το παιδάκι σου θα στέλνεις , έχεις κάθε δικαίωμα να τσεκάρεςι την παραμικρή λεπτομέρεια!!!

Μη βασίζεσαι σε πληροφορίες γνωστών και φίλων , τα δικά σου μάτια να εμπιστευθείς, στην τελική μην το βλέπεις ότι εκεί θα στέλνεις το παιδί σου τζάμπα , μια χαρά θα πληρώνονται!

Link to comment
Share on other sites

xuito πάνω κάτω όλες τόσο χρεώνουν. Μόνο που υπόψιν, χρεώνεται περισσότερο να έρθει σπίτι σου να πάρει τον φάκελο απ το να τον παραδόσεις εσύ στο κατάστημα ταχυμεταφορών.

Εγώ μίλησα με την courier που συνεργαζόμαστε στη δουλειά.Από το γραφέιο θα έρθουν να πάρουν το φάκελλο και επίσης στο γραφέιο θα μου φέρουν τον αριθμό πρωτοκόλλου. Αν θυμάμαι καλά στο περσινό θέμα είχε αναφερθεί ότι οι τιμές είναι γύρω στο 20άρικο , γι αυτό και θέλησα να μοιραστώ τη χαρά μου μόλις μου είπαν 12,50 ?...για βενζίνες θα ήθελα 30? (χωριό-Θεσσαλονίκη και πίσψ)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...