Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts

οντως εχουν αυξηθει οι δομες. ποτε περιπου βγαινουν τα αποτελεσματα? και μεχρι ποτε πρεπει να κανεις αποδοχη της θεσης???σκεφτομαι (με βαρια καρδια βεβαια, γιατι το σχολειο μας δεν περιλαμβανεται) να φτιαξω τα χαρτια μου και να δουμε πως θαμαστε μεχρι τον σεπτεμβρη και να πραξουμε...

φανταζομαι οτι δεν μπορω να την κρατησω και αν καποια στιγμη μεσα στη χρονια θελησω, να την στειλω εεε???σορυ για τις χαζες ερωτησεις αλλα...δεν τοχω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εννοείται! Εδώ έχει μπει το Κοπερτί στο πρόγραμμα, που είναι απ' τους καλύτερους παιδικούς της Θεσσαλονίκης.

Σίγουρα λεφτά.

Όντως Μαρία μου , 20 θέσεις έδωσε πέρισυ το Κοπερτί και φέτος δίνει 100!!!

Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη...η κορη μου ειναι γεννημενη τον απριλη. δεν μπορει δηλαδη να συμμετεχει στην κατηγορια προνηπια απο 2,5 ετων???

και επισης ειναι η τελευταια χρονια λειτουργιας του προγραμματος???του χρονου το σεπτεμβρη δεν θα ισχυει???αχ αγχωνομαι πολυ....δεν θελω να της αλλαξω περιβαλλον , ειμαστε σε εναν πολυ καλο ιδιωτικο σταθμο αλλα πολλα τα χρηματα...στεναχωριεμαι.....

Link to comment
Share on other sites

Σας ενοχλησα κυρια christinapgr και το γράφεται αυτο;

Οποιος απανταει εδω μεσα το κανει ΕΘΕΛΟΝΤΙΚΑ αλλα πανω απ ολα με αγάπη αν εχω καταλαβει καλά.Η μηπως οχι...

αγγελουδια καταλαθος πατηθηκαν τα αποσιοπητικα.....δεν το πηρα χαμπαρι και τωρα το ειδα.....και βεβαια εθελοντικα δινω την βοηθεια μου....και σου ειπα να με ξαναπαρεις για οτι θελεις......η ειρωνια σου στο ΄κυρια΄ δενμαρεσει....γιατι ειμαι κυρια....αλλα ακομα και αν το εννοουσα και για σενα σημασια θα ειχε οτι σε βοηθησα.....συγνωμη για το λαθος....


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως στον υπολογιστή σου δεν ανοίγουν pdf αρχεία?

κάποιο reader για pdf δεν έχεις εγκατεστημένο?

Αν αυτό είναι το θέμα , κατέβασε και στήσε το παρακάτω :

http://get.adobe.com/reader/download/?installer=Reader_10.1.3_English_for_Windows&os=XP&browser_type=KHTML&browser_dist=Chrome&a=McAfee_Security_Scan_Plus

για αυτο το λογο μπηκα και εγω τωρα παω να το δοκιμασω αμεσα ευχαριστουμεεεεεεεεεεεε

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι....

οι παιδικοί που δίνουν τόσες θέσεις πχ 70,80,100,140,180 (θεσσαλονικη ολα αυτά) πως θα αντεπεξέλθουν??

γιατί αποκλείεται να μην έχουν παιδιά εκτος εσπα, συν αυτά τα παιδάκια

πόσο δυναμικό θέσεων έχουν πια ώστε να δίνουν τόσες θέσεις??

Γιατί οι περισσότεροι παιδικοί το προσωπικό το έχουν δυστυχώς με το τσιγκέλι....

οι εγκαταστάσεις τους είναι για τόσα παιδιά???

δηλαδή δεν θα δέχονται παιδάκια άλλα... δεν το νομίζω...


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

αγγελουδια καταλαθος πατηθηκαν τα αποσιοπητικα.....δεν το πηρα χαμπαρι και τωρα το ειδα.....και βεβαια εθελοντικα δινω την βοηθεια μου....και σου ειπα να με ξαναπαρεις για οτι θελεις......η ειρωνια σου στο ΄κυρια΄ δενμαρεσει....γιατι ειμαι κυρια....αλλα ακομα και αν το εννοουσα και για σενα σημασια θα ειχε οτι σε βοηθησα.....συγνωμη για το λαθος....

1000000 συγνωμη...Δεν το ταιριαξα στο μυαλο μου οτι εσυ ησουν που με βοηθησες.Μπαινω λιγο και προσπαθω να βγαλω ακρη απο ενα σκασμο σελιδες.:oops:

Οχι δεν το εκανα επιτηδες και σευχαριστησα και ανοιχτα σε προηγουμενα ποστ για την πολυτιμη βοηθεια σου...λυπαμαι για το ατυχες περιστατικο αλλα απαντουσα εν μεσω πλην σαφώς σαυτους που μας θεωρουν εμας που ρωτουμε τεμπελες και οτι δεν ψαχνουμε την σελιδα του οργανισμου για να λυσουμε τις αποριες μας.

Σαφως και θαχω αποριες οταν ασχολουμε με το θεμα μονο 15 μερες και πρωτη φορα.

Εχω πελαγώσει και πιάνομαι απο τα μαλλια μου και δεν ειναι και μακρια....:(

Ααααα και το κυρια ήταν πραγματικά κυρια. Προσφώνηση και οχι εμπαιγμός ασχετα αν δεν ειχα καταλαβει ποια εισαι...Φαντασου συγχιση.Συγνωμη ξανα

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι....

οι παιδικοί που δίνουν τόσες θέσεις πχ 70,80,100,140,180 (θεσσαλονικη ολα αυτά) πως θα αντεπεξέλθουν??

γιατί αποκλείεται να μην έχουν παιδιά εκτος εσπα, συν αυτά τα παιδάκια

πόσο δυναμικό θέσεων έχουν πια ώστε να δίνουν τόσες θέσεις??

Γιατί οι περισσότεροι παιδικοί το προσωπικό το έχουν δυστυχώς με το τσιγκέλι....

οι εγκαταστάσεις τους είναι για τόσα παιδιά???

δηλαδή δεν θα δέχονται παιδάκια άλλα... δεν το νομίζω...

δε ξερω εαν εννοεις του ιδιωτικους μαλλον οχι αλλα πχ στο παιδικο τον δημοσιο απο οτι βλεπω πχ στη περιοχη μου στον εναν εχουν βαλει 74 θεσεις (εκει που πηγαινε η μεγαλη μου μεχρι τωρα και ευελπιστω να μπει η μικρη) τοσα ακριβως ειναι περιπου ειναι και τα τμηματα (τρια τμηματα εχει αντε με 25-28 παιδακια το ενα να ειναι μαξιμουμ ),,,,,προσωπικο ειχε μετα απο διαφορα σκαμπανευασματα αλλα αυτο ητανε θεμα δημαρχου και διοικησης ,,,,τωρα δε ξερω πως θα τα καλυψουν εχεις δικιο αλλα σκεψου οτι πολλες μαναδες κανανε και εκτος εσπα αιτηση και θα κανουν και μεσω εσπα ,,,οποτε μαλλον για να μπορεσουν να εξυπηρετηθουν και αυτες μαλλον για αυτο λενε τοσα παιδακια,,,,τωρα δε ξερω,,,για αυτο ειπα πριν λιγες μερες θα γινει σφαγη φετος,,,,γιατι σιγουρα μια μαμα που πηρανε το παιδακι της και εκτος εσπα και μεσω εσπα θα παει μεσω εσπα οποτε θα ''αποδεσμευτει '' αυτη η θεση ,,,λογικα,,,,δε ξερω,,,με εβαλες σε σκεψεις,,,χαχαχααχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτησω κάτι....

οι παιδικοί που δίνουν τόσες θέσεις πχ 70,80,100,140,180 (θεσσαλονικη ολα αυτά) πως θα αντεπεξέλθουν??

γιατί αποκλείεται να μην έχουν παιδιά εκτος εσπα, συν αυτά τα παιδάκια

πόσο δυναμικό θέσεων έχουν πια ώστε να δίνουν τόσες θέσεις??

Γιατί οι περισσότεροι παιδικοί το προσωπικό το έχουν δυστυχώς με το τσιγκέλι....

οι εγκαταστάσεις τους είναι για τόσα παιδιά???

δηλαδή δεν θα δέχονται παιδάκια άλλα... δεν το νομίζω...

Κάποιοι είναι μεγάλοι σταθμοί, π.χ. το International Baby College.

Κάποιοι άλλοι, πιο μικροί, ιδιωτικοί, δίνουν σχεδόν ΟΛΕΣ τις θέσεις τους μέσω ΕΣΠΑ και προτείνουν σε όλους τους γονείς να κάνουν εκεί τα χαρτιά τους.

Μπορεί να τα παίρνουν πιο αργά - πληρώνονται μία, δυο φορές το χρόνο απ' το πρόγραμμα - αλλά παίρνουν μαζεμένα μεγάλα ποσά και δεν τα χάνουν. Καλύτερο απ' το να παρακαλάνε κάθε μήνα και να φεσώνονται. :rolleyes:


VM8jp2.png?BQVzmAeT

KIjjp3.png?Uc4YgY5u

Link to comment
Share on other sites

1000000 συγνωμη...Δεν το ταιριαξα στο μυαλο μου οτι εσυ ησουν που με βοηθησες.Μπαινω λιγο και προσπαθω να βγαλω ακρη απο ενα σκασμο σελιδες.:oops:

Οχι δεν το εκανα επιτηδες και σευχαριστησα και ανοιχτα σε προηγουμενα ποστ για την πολυτιμη βοηθεια σου...λυπαμαι για το ατυχες περιστατικο αλλα απαντουσα εν μεσω πλην σαφώς σαυτους που μας θεωρουν εμας που ρωτουμε τεμπελες και οτι δεν ψαχνουμε την σελιδα του οργανισμου για να λυσουμε τις αποριες μας.

Σαφως και θαχω αποριες οταν ασχολουμε με το θεμα μονο 15 μερες και πρωτη φορα.

Εχω πελαγώσει και πιάνομαι απο τα μαλλια μου και δεν ειναι και μακρια....:(

Ααααα και το κυρια ήταν πραγματικά κυρια. Προσφώνηση και οχι εμπαιγμός ασχετα αν δεν ειχα καταλαβει ποια εισαι...Φαντασου συγχιση.Συγνωμη ξανα

δεν πειραζει ....ετσι και αλλιως ειμαστε ανθρωποι και κανουμε λαθη....εχω 3 φιλες κολλητες (μενουν αθηνα)και τις ενημερωνω εγω συνεχεια....δεν εχουν διαβασει καν τα χαρτια και αυτες ναι ναι τις βριζω!!!!!!!!!!!δεν καθονται με τπτ να διαβασουν ξερουν οτι εγω θα τις εχω ενημερες.....οι μπουρδες!!!!!και στο λεω και παλι ο.τι θες εσυ και οποιος αλλος ειμαι εδω να βοηθησω....


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

στους ιδιωτικους εδω ειδικα τους μεγαλους ρωτανε απο το μαιο για προεγγραφες κ δινουν κι ενα ποσο οι γονεις. οποτε οι σταθμοι ξερουν πανω κατω ποσες κενες θεσεις εχουν για το εσπα, και σου λεει θα τις δωσω ολες τις υπολοιπες και στους γονεις θα τους πω να κανουν για το σταθμο μας τα χαρτια τους. για τους δημοσιους ισχυει πως σου λενε κανε και με εσπα αν εχεις δικαιωμα, και χωρις. τα αποτελεσματα του εσπα συνηθως βγαινουν πρωτα οποτε σε οτι θεσεις μεινουν μπαινουν αυτοι που δεν ειχαν δικαιωμα για αιτηση εσπα η πλοιρουν αλλες προυποθεσεις...

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω ...διαβάζω ...και μουχουν βγει τα ματάκια...Για να μην ξεσβερκώνομαι και σας πρήζω προσπαθώ να τα λύσω μόνη μου.

Παιζει ρολο με πια σειτα θα βαλουμε τοις δομές;

Σαν τα μηχανογραφικά των πανελλαδικων ειναι;

Βαζω πρωτο εκει που επιθυμω και αν δεν μπει εκει θα παει στο επομενο η δεν καταλαβα καλά στο διαβασαμ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...