Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 42 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Όλα θα πάνε καλά και θα γυρίσεις σπίτι με το μωράκι σου τον σωστό χρόνο. Μεγάλη μέρα σήμερα η γιορτή των Βαΐων. Ο Θεός και η Παναγία να είναι μαζί σου! 🙏

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια σας ευχαριστω πολύ όλες

αρα καταλήγουμε στο ότι κάνεις υποχρεωτικά 1 αιτηση για το κάθε παιδί και σε αυτην την άιτηση μπορείς να βάλεις ΚΔΑΠ και παιδικούς μαζί (όχι 2 αιτησεις χωριστα-μια με κδαπ και μια για παιδικούς)

Link to comment
Share on other sites

διαβασα και το αλλο ( δεν θυμαμαι πηγη) αν κλεινει ενα παιδι τα 5 ετη μεσα στον χρονο, ας ειναι και 31/12/12 τοτε παει νηπιο. για αυτο κανουμε λογο για παιδια γεννημενα το 2007 οτι ειναι πλεον υποχρεωτικη εκπαιδευση δηλ νηπιο

-----------------------------------------------------

για να μην μπερδευόμαστε τα παιδιά πηγαίνουν πλέον στο σχολείο - νήπια - με την χρονιά ανεξαρτήτως πιο μήνα είναι είναι γεννημένα.

τα παιδιά που είναι γεννημένα από 01/01/2007 έως 31/12/2007 για το σχολικό έτος 2012-2013 θα πάνε νηπιαγωγείο, κάτι που δεν αφορά τις δομές κ την επιδότηση του ΕΣΠΑ.

--------------------------------------------------------

Link to comment
Share on other sites

οι ηλικιες για παιδικους ειναι εως 5 ετων και για κδαπ απο 5 και πανω. οποτε ετσι κ αλλιως στο ιδιο σημειο που γραφεις δομες δεν υπαρχει περιπτωση ποτε να βαλεις εναν παιδικο και ενα κδαπ γιατι μιλαμε για διαφορετικες ηλικιες παιδιων αρα καπου εχει γινει λαθος.

Αν εχεις 2 παιδια σε διαφορετικο παραρτημα θα γραψεις για το ενα και σε διαφορετικο για το αλλο.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που γεννηθηκε 31/12/2007 ειναι το πιο μικρο του νηπιου και στις 1/9/12 θα ειναι 4 8/12

τα ιδια λεμε με αλλη οπτικη γωνια

ΟΛΟ το 2007 ειναι νηπιοπαιδα!

μια αιτηση

2 κλικακια

4 σταθμοι

κατι μου θυμισε αυτο χαχχαχχαχχαα (survivor)

τα ΚΔΑΠ δε τα ξερω και σορυυυυυυυυυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο που γεννηθηκε 31/12/2007 ειναι το πιο μικρο του νηπιου και στις 1/9/12 θα ειναι 4 8/12

τα ιδια λεμε με αλλη οπτικη γωνια

ΟΛΟ το 2007 ειναι νηπιοπαιδα!

μια αιτηση

2 κλικακια

4 σταθμοι

κατι μου θυμισε αυτο χαχχαχχαχχαα (survivor)

τα ΚΔΑΠ δε τα ξερω και σορυυυυυυυυυ

yes..........

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επεστρεψα απο εεταα, υπέβαλλα το εκκαθαριστικο του 2012(εγκυρο-εχει ήδη γινει η εκκαθάριση σε μένα) και πριν παω τους επιασα και στο τηλεφωνο και μου ζητησαν και μια υπευθυνη δηλωση με το γνησιο της υπογραφής που να αναφερει οτι υποβαλλω το εκκαθαριστικο του 2012 ως αντικατασταση του εκκαθαριστικου 2011 που ειχα καταθεσει και που ειχα λαβει τον ταδε αριθμο πρωτοκολλου. τους τα εδωσα και τα δυο στην Μυλλέρου, εψαξαν βρηκαν τον φακελο μου τα εβαλαν μεσα και συνεχιζω με τον ιδιο αριθμο πρωτοκολλου, αυτο δεν αλλάζει.σε 2λεπτα ειχα ξεμπερδέψει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


xenia οσα παιδια ειναι γεννημενα μεχρι και δεκμβρη του 8 μπορουν να μπουν ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ....

αυτα που ειναι γεννημενα απο ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 07 ΚΑΙ ΠΙΣΩ μπορουν να μπουν σε ΚΔΑΠ....

οποτε εσυ μπορεις να κανεις αιτηση ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ!

Εχω κι εγω ετοιμη την υπευθυνη μου δηλωση,πηγσα το πρωι και μουβαλε σφραγιδα στο κεπ επικυρωσα και το εκκαθαριστικο του 12 και μια απο αυτες τις μερες παω για εεταα..

γατουλα και v & a εσεις γιατι δεν κανετε για κδαπ?


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να κανω γιατι τα κδαπ του δημου μας ειναι 2 η 3 αν δε κανω λαθος...πηρα τηλ στο δημο (σε 2-3 διαφορετικους ανθρωπους μαλιστα ) και ρωτησα και μου ειπαν πως τα κδαπ μας δεχονται παιδακια δημοτικου απο 6 ετων κ πανω...οποτε ακυρο για μας.....

Link to comment
Share on other sites

εγω δε μπορω να κανω γιατι τα κδαπ του δημου μας ειναι 2 η 3 αν δε κανω λαθος...πηρα τηλ στο δημο (σε 2-3 διαφορετικους ανθρωπους μαλιστα ) και ρωτησα και μου ειπαν πως τα κδαπ μας δεχονται παιδακια δημοτικου απο 6 ετων κ πανω...οποτε ακυρο για μας.....

κριμα μωρε...

εγω που κοιταξα αυτα που εχω δηλωσει σε καποιες δραστηριοτητες δεχονται και απο 5 ετων..

ελπιζω να μας παρουν..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός των ΚΔΑΠ είναι η δημιουργική απασχόληση παιδιών ηλικίας 6-12 ετών που διαμένουν στην ευρύτερη περιοχή του Δήμου Ηρακλείου για το χρονικό διάστημα από τις 04.00 έως 8.00μ.μ., εκτός σχολικού ωραρίου και η σωστή αξιοποίηση του ελεύθερου χρόνου με ατομική ή οργανωμένη δραστηριότητα ή μέσα από οργανωμένες ομάδες εργαστηρίων καθώς και η εξυπηρέτηση των γονέων.

εκτος απο το τηλεφωνημα που εκανα αυτο διαβαζω σε ολα τα σχετικα σαιτ μας...οποτε ειναι 99,9999999 σιγουρο πως θα τα κανα τσαμπα τα χαρτια.

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το τηλεφωνημα που εκανα αυτο διαβαζω σε ολα τα σχετικα σαιτ μας...οποτε ειναι 99,9999999 σιγουρο πως θα τα κανα τσαμπα τα χαρτια.

αυτα που δηλωνω εγω ειναι στο http://www.sykies.gr/web/guest/home

το λεει αν το δεις απο 5-12 χρονων...ευχομαι να μην ειναι μονο στα λογια..


ο στρατος μου ηρθε στις 24.12.2007

η δομνα και ο κωστας μου ηρθαν στις 2.11.2009

Ο ΟΥΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΣΤΕΡΙΑ ΜΟΥ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...