Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, artemis88 είπε:

      Καλημερα! Εγω ειμαι με τον κ.Μαντουδη στο Γεννημα. Καναμε την πρωτη προσπαθεια χωρις επιτυχια αλλα θεωρω απλα δεν ετυχε, δεν ηταν πολυ καλος ο κυκλος. Τωρα περιμενουμε τα αποτελεσματα απο τον δευτερο κυκλο. Παντως συμφωνω με την @Bluee19 δεν εχει τοσο σημασια η πρωτη φορα. Θεωρω σημασια εχει να σου ταιριαξει ο γιατρος και να νιωσεις εμπιστοσυνη. Ειμαι πολυ ευχαριστημενη με τον κ.Μαντουδη, ειναι πανω απ'ολα ανθρωπος και για μενα εχει πολλη σημασια αυτο. 

      τι θεμα αντιμετωπιζετε και πηγατε σε εξωσωματικη ; 

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΜΗΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔΑΚΤΡΑ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΣΤΑΘΜΩΝ


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

* Τέλος μην ακούτε και μην διαβάζετε το τι γράφει ο κάθε τυχάρπαστος σε κάθε blog ή ο κάθε δημοσιγραφίσκος ή τηλεφωνητής σε σταθμούς και εφημερίδες . Αν γνώριζαν το αντικείμενο με την ΕΕΤΑΑ και το πρόγραμμα , θα έπρεπε να είχαν γράψει 5 λέξεις όταν ξεκίνησε το πρόγραμμα . Πχ να γράψουν ένα άρθρο για να ενημερώσουν τον κόσμο ότι άνοιξε το πρόγραμμα . Εφόσον δεν το έκαναν αυτό , τώρα μυρίστηκαν είδηση , και ο καθένας θα γράφει την δική του παρλαπίπα :)

Αυτά τα ολίγα , προς το παρόν . Και υπομονή :)

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ

http://www.zougla.gr/oikogenia/article/alazoun-ta-kritiria-gia-ti-filoksenia-pedion-stous-pedikous-sta8mous

ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ SITE!!!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!


.....ΟΛΑ ΚΑΛΑ.......

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ

http://www.zougla.gr/oikogenia/article/alazoun-ta-kritiria-gia-ti-filoksenia-pedion-stous-pedikous-sta8mous

ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ SITE!!!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!

συγνωμη τοσο ασχετη ειναι η τυπισσα???και δεν εχει και σχολιο να αφησεις απο κατω,,,,,ελεοσσσσσσσσσσσσσσσσ:evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

αντε παμε παλι:D,,,εγω με εκκαθαριστικο κατω των 6000 δυο παιδια και απλη ανεργη πια εχω συνολο 46,11...καπου τοσα θα εχει και μια κοπελα με ενα μεσο εκκαθαριστικο (10 πχ μορια )+ 35 μορια 45-46 και αυτη,,,,αυτες που ανεβαινουν πολυ ειναι πχ μια κοπελα που ειχε χαμηλο εκκαθαριστικο περσυ προπερσυ και τωρα δουλευει αμεσως αμεσως 70 μορια,,,,και συν τις αλλες κατηγοριες που μου ελεγε και η εριαντον (και δεν ειχα δωσει βαση :oops:)

εγω παντως με εκκαθαριστικο 21700 και ενα παιδι πηρα 9 μορια + 35 απο την εργασιακη σχεση. πιστευω οτι θα εχω δουλεια για καιρο ακομη αλλα μαζευω 44 μορια. εσυ συγκεκριμενα με περνας και δεν εχεις δουλεια. σου ευχομαι να βρεις απο την καρδια μου αν ψαχνεις αλλα εγω που χρειαζομαι αμεσα να στειλω το παιδι σχολειο καταλαβαινεις οτι με τοσα μορια εχω προβλημα. σωστα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΠΟΣΟ ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΕΥΤΕΡΗΣ

http://www.zougla.gr/oikogenia/article/alazoun-ta-kritiria-gia-ti-filoksenia-pedion-stous-pedikous-sta8mous

ΑΥΤΟ ΕΙΧΕ ΝΑ ΓΡΑΨΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟ SITE!!!!!!

ΕΛΕΟΣ!!!!!

καλα κρασια πειτε της και του χρονου

Link to comment
Share on other sites

xrimaria σορρυ γιατι παραλληλα περιμενω να μου ανοιξει η εεταα να στειλω μυνημα με σωστα δεδομενα μπας και μου απαντησουν,,,,

δεν αντιλεγω και δεν ειπα τιποτα,,,,απλα στη συζητηση που ειχανε κοπελες εβαλα το παραδειγμα μου για να καταλαβουν οτι με ανεργια δε περνεις και τραγικα πολλα μορια,,,οτι παει βαση εκκαθαριστικου,,,,

σε ευχαριστω για τις ευχες σου να βρω δουλεια αλλα αν δε μπει τελικα η μικρη και αυτα ειναι τα οριστικα (γιατι η μικρη περσυ δε την πηρανε μονο τη μεγαλη ) μας βλεπω να τρωμε βρουβες ολο το χειμωνα,,,,,

εσυ απλα ειχες και την αλλη επιλογη να κανεις αιτηση σε παιδικο δημοσιοα κατευθειαν κατι που εγω δεν εχω,,,,γενικα μη το ξαναανοιγουμε ολες εχουμε δικιο απο τη σκοπια μας,,,,να δω αυριο τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι σίγουρη ότι έχει γίνει λάθος...θα με θυμηθείτε αύριο;)Το εύχομαι δηλαδή!!!:P

Δεν γίνεται να μπαίνει στη δεύτερη επιλογή η φίλη της κοπέλας ενώ είχε περισσότερα μόρια από αυτήν.....δε θυμάμαι ποια το έγραψε αλλά με το μήνυμά της αναπτερώθηκαν οι ελπίδες μου!:D

Link to comment
Share on other sites

xrimaria σορρυ γιατι παραλληλα περιμενω να μου ανοιξει η εεταα να στειλω μυνημα με σωστα δεδομενα μπας και μου απαντησουν,,,,

δεν αντιλεγω και δεν ειπα τιποτα,,,,απλα στη συζητηση που ειχανε κοπελες εβαλα το παραδειγμα μου για να καταλαβουν οτι με ανεργια δε περνεις και τραγικα πολλα μορια,,,οτι παει βαση εκκαθαριστικου,,,,

σε ευχαριστω για τις ευχες σου να βρω δουλεια αλλα αν δε μπει τελικα η μικρη και αυτα ειναι τα οριστικα (γιατι η μικρη περσυ δε την πηρανε μονο τη μεγαλη ) μας βλεπω να τρωμε βρουβες ολο το χειμωνα,,,,,

εσυ απλα ειχες και την αλλη επιλογη να κανεις αιτηση σε παιδικο δημοσιοα κατευθειαν κατι που εγω δεν εχω,,,,γενικα μη το ξαναανοιγουμε ολες εχουμε δικιο απο τη σκοπια μας,,,,να δω αυριο τι θα γινει

ελπιζω να εχει γινει λαθος. αν δεν υπαρχουν λεφτα να βρεθουν. δινουν λεφτα σε αλλες μλκς και για τα παιδια μας, το μελλον μας ουτε πετρελαιο δεν εχουν για το χειμωνα.

Link to comment
Share on other sites

x

εσυ απλα ειχες και την αλλη επιλογη να κανεις αιτηση σε παιδικο δημοσιοα κατευθειαν κατι που εγω δεν εχω,,,,γενικα μη το ξαναανοιγουμε ολες εχουμε δικιο απο τη σκοπια μας,,,,να δω αυριο τι θα γινει

Για μένα αυτό είναι το πιο άδικο....και συζητάτε λες και συμμετέχουν μόνο ιδιωτικοί σταθμοί. Πρόπερσι ας πούμε ήταν κυρίως δημόσιοι σταθμοί στο πρόγραμμα, φέτος πέσαν με τα μούτρα οι ιδιωτικοί.

Εμένα ας πούμε που με ενδιαφέρουν μόνο οι δημόσιοι, το θεωρώ απίστευτα άδικο που δε μπορώ να κανω αίτηση ως άνεργη, και το ΕΕΤΑΑ είναι η μόνη μου λύση-ελπίδα. Για αυτό και μόνο θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπήρχε μια ελαστικότητα, στους δημόσιους σταθμούς σε συνδυασμό με τις άνεργες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω παντως με εκκαθαριστικο 21700 και ενα παιδι πηρα 9 μορια + 35 απο την εργασιακη σχεση. πιστευω οτι θα εχω δουλεια για καιρο ακομη αλλα μαζευω 44 μορια. εσυ συγκεκριμενα με περνας και δεν εχεις δουλεια. σου ευχομαι να βρεις απο την καρδια μου αν ψαχνεις αλλα εγω που χρειαζομαι αμεσα να στειλω το παιδι σχολειο καταλαβαινεις οτι με τοσα μορια εχω προβλημα. σωστα?

ενταξει ας μην το παμε εκεί, και η ανεργη καπου πρεπει να αφησει τα παιδιά για να βρει δουλεια ή και να εργαστει στο μεσο της χρονιάς

λογικη η αμεση αναγκη της εργαζομενης, αλλα στην τελικη η ανεργη εχει 0 εισοδημα.... 0 εισοδημα καταλαβαινεις? δηλ δεν εει ουτε την δυνατοτητα να στειλει σε ιδιωτικο, σε αντιθεση με μια εργαζομενη που βγαζει καποια χρηματα και ενδεχομενως μπορει να αντεπεξελθει.


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω μηπως ξερει καμια ; :confused: εγω βαση των αθροισματα που κανω βγαζω 51,52 μορια και αυτοι μου εχουν 46,10 τα μετραω απο εδω τα μετραω απο εκει δεν μου βγαινουν :cry: μπορω να κανω κατι γιατι δεν ειχα internet οταν επρεπε να κανω τις ενστασεις;μηπως ξερει καμια:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα για λάθος μου κάνει η όλη ιστορία. Κοιτάζω και ξανακοιτάζω τις δομές που είχα δηλώσει και δεν είναι δυνατόν από 30 και 40 θέσεις που δήλωναν προσφερόμενες να τους στείλουν 2 παιδιά!!!

Τους υπολογισμούς των χρημάτων τους είχαν κάνει όταν έβγαλαν την προκήρυξη.

Πάντα το μόνο σίγουρο ήταν οι προσφερόμενες θέσεις από τις δομές.

Δεν θέλω να πιστεύω ότι ξαφνικά άλλαξε κάτι.

Κρίμα που δεν είμαι Αθήνα να πάω αύριο πρωί από τη Μυλλέρου. Θέλω να ελπίζω πως θα πάνε πολλές μανούλες άλλες όμως.


zMS8p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ας πούμε που με ενδιαφέρουν μόνο οι δημόσιοι, το θεωρώ απίστευτα άδικο που δε μπορώ να κανω αίτηση ως άνεργη, και το ΕΕΤΑΑ είναι η μόνη μου λύση-ελπίδα. Για αυτό και μόνο θεωρώ ότι θα έπρεπε να υπήρχε μια ελαστικότητα, στους δημόσιους σταθμούς σε συνδυασμό με τις άνεργες.

κι εγω το ιδιοα μονο δημοσιους δηλωσα....

παρεπιπτοντως εγω εκανα την αιτηση στον δημοσιοα που πιγαιναμε περυσι κι ας ημουν ανεργη, την δεχτηκαν, την πρωτοκολλησαν, δεν ειπαν κάτι, κι ας την απορριψουν ισως αργοτερα παντως τα δεχτηκαν ολα τα χαρτια....δεν εχω φυσικα καμια τυχη!!!


eNeap2.pngTSzHp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μιλώντας από πιο χαλαρή θέση , τουλάχιστον αυτή την στιγμή ( μιας και είμαστε μέσα στην δεύτερη επιλογή μας ) , θα ήθελα να πώ και εγώ ορισμένα πράγματα .

1* Το πόσα παιδάκια θα δέχεται κάθε δομή δεν είναι ένα αυθαίρετο νούμερο , το οποίο βάζει ο παιδκός , και δεν ελέγχει η ΕΕΤΑΑ . Διαβάζωντας την αίτηση που έκαναν οι δομές στην ΕΕΤΑΑ , έπρεπε να γράφουν ποιός είναι ο ανωτατος αριθμός παιδιών σύμφωνα με το καταστασικό λειτουργίας τους . Αυτό που άφηνε ελεύθερο η ΕΕΤΑΑ , ήταν ότι μπορούσαν να επιλέψουν πόσες από αυτές τις θέσεις θα έδιναν στο πρόγραμμα . Αν κάποιος είχε 100 θέσεις , και τις έδωσε και τις 100 στο ΕΣΠΑ , δικαίωμά του . Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αν αύριο μπούν 50 παιδάκια μέσω ΕΣΠΑ , δεν θα μπορεί να πάρει άλλα 50 παιδάκια από αυτους που δεν δήλωσαν το ΕΣΠΑ . Ας ρίξει τις τιμές του για να μαζέψει κόσμο . Τόσα χρόνια τα έπαιρναν χοντρά , ας κάνουν και λίγο σκόντο μια χρονιά , δεν πειράζει . Μην νομίζετε δηλαδή ότι θα κλείσει ο σταθμός , και θα μείνουν τα παιδιά του ΕΣΠΑ στον αέρα . Δεν το πιστεύω .

2* Δεν νομίζω επίσης ότι στην ΕΕΤΑΑ δεν ήξεραν μέχρι που φτάνουν τα λεφτά τους . Φέτος , όπως και πέρισυ , δεν θα γέμιζαν όλες οι θέσεις . Οπότε ένα στατιστικό θα το είχαν , τι στο διάολο 2 χρόνια τρέχουν το πρόγραμμα . Θα ήξερα ότι θα συμπλήρωναν πχ το 90% των διαθεσίμων θέσεων . Οπότε τα χρήματα για αυτό το 90% είναι τόσα , αρά θα γνώριζαν πόσα θα έπρεπε να πληρώσουν στις Δομές . Χώρια που από ότι φαίνεται έχουν περισσέψει χρήματα και από πέρισυ .

3* Θέλω να πιστεύω ότι κάτι έχει πάει στραβά με την ανάλυση των αποτελεσμάτων . Τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις που είναι πολλές οι αιτήσεις . Θέλω να ελπίζω ότι απλός το πρόγραμμα που κάνει το ''ξεδιάλεγμα'' , έχει κρασάρει από τα πολλά data . Στο Ηράκλειο που το έψαξα , μητέρα με κάτω από 44 σχεδόν μόρια δεν έχει περάσει . Αντίθετα στην Αχαϊα που έριξα μια ματιά , μητέρες με 16 μόρια και κάπου έχουν μπει . Δεν το θεωρώ φυσιολογικό αυτό . Και για να πώ και για τον δικό μας σταθμό , έδινε 30 θέσεις , και δείχνει να έχουν μπεί 21 , ενώ στις επιλαχούσες υπάρχουν και άλλες με κάτω από 44 μόρια .

4* Το ακραίο σενάριο που σκέφτομαι ( και θέλω να ελπίζω ότι δεν είναι αληθινό ) , είναι η ΕΕΤΑΑ να έχει ρωτήσει τις Δομές off the record . '' Σε περίπτωση που μπούν πολλά παιδιά και δεν φτάνουν τα λεφτά τι επιλέγετε ; Να σας κόψουμε παιδιά ή να σας μειώσουμε τα λεφτά που θα πάρετε για κάθε παιδί ; '' .

5*Σχετικά με αυτό που αναφέρθηκε σε ορίσμενα μυνήματα ''

Επίσης, σε περίπτωση υπέρβασης του συνολικού προϋπολογισμού της Πρόσκλησης, ο δικαιούχος μπορεί να προβεί σε οριζόντια μείωση του εγκεκριμένου ποσού ανά Φορέα /Δομή.''

Αυτό σημαίνει ότι θα κόψουν λεφτά και όχι ότι θα κόψουν παιδία . Μιλάει για ποσό , όχι για ωφελούμενες .

6* Εγώ θα περιμένω αύριο να δώ τι θα πεί η ΕΕΤΑΑ . Αυτό θα συμβούλευα και όσες έχουν πρόβλημα . Πριν αρχίσουν να τρέχουν σε δικηγόρους , συννηγόρους του πολίτη , κανάλια , εφημερίδες κτλ , ας στείλουν ένα mail στο πλέον αρμόδιο ( την ΕΕΤΑΑ ) και ας περιμένουμε να βγάλουν μια ανακοίνωση . Λίγο υπομονή και συγκράτηση . ( όση τελός πάντων υπάρχει ακόμα ) :)

7* Τέλος μην ακούτε και μην διαβάζετε το τι γράφει ο κάθε τυχάρπαστος σε κάθε blog ή ο κάθε δημοσιγραφίσκος ή τηλεφωνητής σε σταθμούς και εφημερίδες . Αν γνώριζαν το αντικείμενο με την ΕΕΤΑΑ και το πρόγραμμα , θα έπρεπε να είχαν γράψει 5 λέξεις όταν ξεκίνησε το πρόγραμμα . Πχ να γράψουν ένα άρθρο για να ενημερώσουν τον κόσμο ότι άνοιξε το πρόγραμμα . Εφόσον δεν το έκαναν αυτό , τώρα μυρίστηκαν είδηση , και ο καθένας θα γράφει την δική του παρλαπίπα :)

Αυτά τα ολίγα , προς το παρόν . Και υπομονή :)

Πάνω κάτω συμφωνούμε σε όλα κ ειδικά στο 5.

Αλλά....ω ναι ήρθε η ώρα να διαφωνήσουμε χε χε στο 4 κ το 6.

4) Δεν το ήξεραν στο εγγυώμαι .....ξέρω τι σου λέω.... έπεσαν από τα σύννεφα το πρωί που ενημερώθηκαν κάποιοι δήμοι. Έχουν πάθει πανικό με τα λιγότερα χρήματα που θα πάρουν αν όντως πάρουν τόσα λιγότερα παιδιά....

κ τέλος

6) Εκεί διαφωνώ μαζί σου....εφόσον έβγαλαν αποτελέσματα...δυο φορές το βράδυ κ τα βάφτισαν οριστικά , αν όντως είχαν πρόβλημα όφειλαν να τα κατεβάσουν γενικά....για να μη γίνεται οοοοοολη αυτή η παραφιλολογία όλη μέρα από όλους μας και να ανεβάσουν τα οριστικά όταν θα ήταν έτοιμοι.

Ή θα έπρεπε αν έχουν όντως τεχνικό πρόβλημα να βγάλουν ανακοίνωση, είναι ανεκδιήγητο να μη βγαίνει μια επίσημη ανακοίνωση ασχέτως αν τα αναρτούν μέσα στο Σαββατοκύριακο.

Επίσης σίγουρα κάτι συμβαίνει λάθος..... έχω βρει τις άπειρες διπλοεγγραφές με ελληνικά επίθετα μητέρων....με το ίδιο παιδί περασμένο δις ως επιτυχούσες....για αυτό επαναλαμβάνομαι κ ας γίνομαι γραφική....τσεκάρετε όλους τους σταθμούς σας κ τους 4 ποιοι πέρασαν κ με τι μόρια. Καντε μια αντιπαραβολή με τους πίνακες των προσωρινά ωφελούμενων...

Κάποιες ίσως βρείτε μαργαριτάρια :rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...