Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Δεν μπορουν να φτάσουν τα εμβρυακια μας στο στάδιο της βλαστοκυστης


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Δες το βελονισμό ηρεμεί κ ισορροπεί πολύ το σώμα απο άγχος 

Εγω έχω  ξεκινήσει κ ψυχολόγο 

ε δεν υπάρχει κάτι άλλο 4,5 χρόνια παλεύουμε 

Παράλληλα  προχωράω τη ζωή μου 

και ακολουθώ τις θεραπείες επισκέψεις χωρίς πολλές σκέψεις …

Έστω και ένα περπάτημα 20’ μπορεί να βελτιώσει πράγματα 

Silvy22 μου άρεσει ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις... Ειλικρινά πολύ θα ήθελα να είχα χρόνο να το κάνω κι εγώ...

11 ώρες πρίν, Nephele78 είπε:

Ο σφακ δε θελει να σου μεταφερει 3ης ; Ειναι πολυ κακη ποιοτητα ως 3ης τα εμβρυα σας; Σε μια γμωστη μου 45 ετων της ελεγε  να παει με δοτρια διοτι δε φτανανε βλαστοκυστες και μαζευε η Κόπελα καθε μηνα και δεν ηθελε να της μεταφερει 3ης μερας.επισης της ελεγε να κανει prp,γενικα την «γειωσε» αλλάζει γιατρο ,ο νεος της βαζει 3ης κ με τη 1η προσπαθεια εμεινε εγκυος !σορυ που στο γραφω αλλα τον ειχα σε εκτιμηση (εγω στον παντο ημουν) κ δε το περιμενα αυτο..της ειπε ματαιοπονείς δηλαδη δεν της εδωσε καμια ευκαιρια .τωρα ειναι 6+4 εβδομαδων η κοπελα .

Την πρώτη φορά που έκανα έμβρυομεταφορά που έβαλαν 3ης μέρας. Τα εμβρυακια μας φτάνουν ως την 3η μέρα και μετά χάνουν την δυναμική τους. Ο ΣΦ. στη 3η προσπάθεια (1η προσπάθεια που έκανα με αυτόν) μου είπε για βλαστοκυστες γιατί αυτό είναι το πρόβλημα μας. Συνεπώς αποφεύγουν κι εμείς κι αυτοί άσκοπες εμβρυομεταφορες. 

10 ώρες πρίν, silvy22 είπε:

Συμφωνώ απόλυτα για το ασβ εμείς είδαμε τεράστια διαφορά , ο άντρας μου είχε ολιγοτερατοαζωνοσπερμια απ όλα δηλ κ μικρόβια κατά καιρούς μας βοήθησε πολύ ο ντοκ, ο σφ ούτε που ασχολήθηκε με το σπερμα πιστεύουν ότι με το picsi Ξεπερνιέται το πρόβλημα 

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές κολλάει το μυαλό του επιμένει πολύ δε κάποια πράγματα άλλοτε βγαίνουν σωστά άλλοτε όπως στη γνωστή σου οχι

εγω προσωπικά Εγω δοκιμάσει όλα τα σχήματα μαζί του δεν ήταν αρνητικός …

δηλ μακρύ πρωτόκολλο …

Εντελώς φυσικούς …

με φεμαρα ….

με σερπαφαρ κ μενοπουρ κ ανταγωνιστή ….

παλι μακρύ ….

 μετά απο θεραπεία 1 χρ με τον ασβ ο άντρας μου.. και μετά απο χειρουργείο ενδομητριωσης με το Σφακ … πήγαμε πολύ καλά στην τελ διέγερση με μακρύ  …

με γώ πιστεύω παρά πολύ στη βελτίωση του σπέρματος και γενικά να επιμένετε στους γιατρούς να αλλάζετε σχήματα …

γενικά ο Σφακ ξεκινάει  τις κοπέλες μΕ 3ης μέρας   @kateriiina25   εγω στην πρώτη  εξωσωματική που ήμουν σ άλλο γιατρό μεταφέραμε 3ης και όταν πήγα στο σφ με πήγε κατευθείαν σε βλαστοκυστες 

@Koralenia

Silvy22, πέτυχε η προσπάθεια σου για μωράκι; Ο Σφ. γνώριζε ότι πήγατε στον Ασβέστη; Σε ρωτάω για να δω πως θα το χειριστώ από εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 55
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Koralenia είπε:

Silvy22 μου άρεσει ο τρόπος που το αντιμετωπίζεις... Ειλικρινά πολύ θα ήθελα να είχα χρόνο να το κάνω κι εγώ...

Την πρώτη φορά που έκανα έμβρυομεταφορά που έβαλαν 3ης μέρας. Τα εμβρυακια μας φτάνουν ως την 3η μέρα και μετά χάνουν την δυναμική τους. Ο ΣΦ. στη 3η προσπάθεια (1η προσπάθεια που έκανα με αυτόν) μου είπε για βλαστοκυστες γιατί αυτό είναι το πρόβλημα μας. Συνεπώς αποφεύγουν κι εμείς κι αυτοί άσκοπες εμβρυομεταφορες. 

Silvy22, πέτυχε η προσπάθεια σου για μωράκι; Ο Σφ. γνώριζε ότι πήγατε στον Ασβέστη; Σε ρωτάω για να δω πως θα το χειριστώ από εβδομάδα.

Αφού έχεις δοκιμάσει με 3ης ίσως γ αυτό  σου πρότεινε βλαστοκυστες , 3η προσπάθεια (2η με Σφακ) είχα παλλινδρομη , νέα προσπάθεια με το νέο χρόνο τωρα 

οταν πήγαμε στον ασβέστη ήμασταν σε περίοδο που μας άφησε να προσπαθήσουμε μόνοι μας μετά τη λαμπαροσκοπηση , αρα δεν είχα επαφή με το γιατρό , όταν ξεκινήσαμε κ πάλι την προσπάθεια με το γιατρό εκείνη την περίοδο κάναμε επανέλεγχο κ είχε πέσει ο κατακερματισμός και απλά του το ανέφερα …

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Margeau είπε:

Εμάς ο κύριος Ασβέστης μας είχε πει ότι αν υπάρχουν μικρόβια ανεβαίνει το οξειδωτικό στρες και οι βιταμίνες δεν κάνουν τίποτα όσο η αιτία μένει αθεράπευτη. Το οξειδωτικό στρες μπορεί να ανέβει από διάφορες αιτίες, κιρσοκήλη, υψηλός δείκτης μάζας σώματος, φλεγμονές... Οπωσδήποτε σημαντικό είναι να ελεγχθούν και οι ορμόνες. Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Μακάρι να πείσετε τους άντρες σας να πάνε σε εξειδικευμένο ανδρολόγο και να κάνουν καλλιέργεια προστατικού υγρού γιατί εγώ από το '17 τον κυνηγάω και τελικά το αποφάσισε έναν μήνα πριν την εξωσωματική...λολ

Το οξειδωτικο στρες το ελεγξαμε και ειναι οκ. Ορμονικο ελεγχο δεν εχουμε κανει η αληθεια ειναι. Οποτε ισως χρειαζεται να το ψαξουμε λιγο καλυτερα γιατι με τις τιμες που εχουμε τωρα μας ειπαν οτι παμε για εξωσωματικη και εχω ξεκινησει ηδη διαδικασια να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη και να κανουμε και τις αλλες εξετασεις που ζητανε. Ευχομαι ολοψυχα το καλυτερο για ολες!

4 ώρες πρίν, Blueangel είπε:

Όχι μόνο βελτίωση δεν είδαμε αλλά την μέρα της ωοληψιας το σπέρμα ήταν χειρότερο σε σχέση με το τελευταίο σπερμοδιαγραμμα που είχε κάνει πριν τις ξεκινήσει. Μας πουλάνε τρέλα.

Και μιλαμε για μεγαλα ποσα ετσι; γιατι οικονομικες δεν τις λες. Κι εγω αρχισα να πιστευω οτι ολα αυτα τα προωθουν για καθαρα οικονομικους λογους. Εκτος αν οντως υπαρχουν κι αλλα θεματα που δεν τα εχουμε ανακαλυψει και επηρεαζουν την αποτελεσματικοτητα αυτων των σκευασματων.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Το οξειδωτικο στρες το ελεγξαμε και ειναι οκ. Ορμονικο ελεγχο δεν εχουμε κανει η αληθεια ειναι. Οποτε ισως χρειαζεται να το ψαξουμε λιγο καλυτερα γιατι με τις τιμες που εχουμε τωρα μας ειπαν οτι παμε για εξωσωματικη και εχω ξεκινησει ηδη διαδικασια να κλεισω ραντεβου στην επιτροπη και να κανουμε και τις αλλες εξετασεις που ζητανε. Ευχομαι ολοψυχα το καλυτερο για ολες!

Και μιλαμε για μεγαλα ποσα ετσι; γιατι οικονομικες δεν τις λες. Κι εγω αρχισα να πιστευω οτι ολα αυτα τα προωθουν για καθαρα οικονομικους λογους. Εκτος αν οντως υπαρχουν κι αλλα θεματα που δεν τα εχουμε ανακαλυψει και επηρεαζουν την αποτελεσματικοτητα αυτων των σκευασματων.

Το γεγονός ότι πρέπει να "πουλήσεις σπίτι" για να κάνεις παιδί, με ξεπερνάει. Έχουμε δώσει τόσα λεφτά για όλα και οι γιατροί κάνουν λες και έχουμε τράπεζα. Αντί να μας δώσουν στοχευμένες οδηγίες μας αφήνουν να βγάλουμε εμείς το φίδι από την τρύπα. Όσες φορές ρωτούσα αν πρέπει να κάνουμε και άλλες εξετάσεις (που έβρισκα από το ίντερνετ) όλο μου λέγαν, εσύ πολλά ξες ή κακώς το ψάχνεις ή δεν είσαι γιατρός κλπ. Η αλήθεια είναι πως αν δε ψάχνουμε μόνες μας θα έχουμε πλήρη μεσάνυχτα αν βασιστούμε σε αυτούς μόνο. Η δουλειά μας δεν είναι να ψάχνουμε αλλά μας αναγκάζουν με τον τρόπο τους. Υπάρχουν πολλά φάρμακα που βλέπουμε άμεσα ότι δρουν. Οι βιταμίνες ή δουλεύουν υπό όρους που δε μας λένε ή καθόλου σε ορισμένους? Δε ξέρω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Blueangel είπε:

Το γεγονός ότι πρέπει να "πουλήσεις σπίτι" για να κάνεις παιδί, με ξεπερνάει. Έχουμε δώσει τόσα λεφτά για όλα και οι γιατροί κάνουν λες και έχουμε τράπεζα. Αντί να μας δώσουν στοχευμένες οδηγίες μας αφήνουν να βγάλουμε εμείς το φίδι από την τρύπα. Όσες φορές ρωτούσα αν πρέπει να κάνουμε και άλλες εξετάσεις (που έβρισκα από το ίντερνετ) όλο μου λέγαν, εσύ πολλά ξες ή κακώς το ψάχνεις ή δεν είσαι γιατρός κλπ. Η αλήθεια είναι πως αν δε ψάχνουμε μόνες μας θα έχουμε πλήρη μεσάνυχτα αν βασιστούμε σε αυτούς μόνο. Η δουλειά μας δεν είναι να ψάχνουμε αλλά μας αναγκάζουν με τον τρόπο τους. Υπάρχουν πολλά φάρμακα που βλέπουμε άμεσα ότι δρουν. Οι βιταμίνες ή δουλεύουν υπό όρους που δε μας λένε ή καθόλου σε ορισμένους? Δε ξέρω.

Δυστυχώς σε όλο αυτόν τον αγώνα είμαστε μόνοι μας, πάντα πρέπει να ψαχνομαστε μόνοι μας, γιατί η καθοδήγηση που γίνεται από τον ιατρικό παράγοντα είναι μερική.Αλλωστε για αυτό κατέφυγα σε αυτό το forum ανοίγοντας αυτό το θέμα... Έχω κάνει 3 προσπαθείες και σε κάθε προσπάθεια όλο και επιπλέον άγνωστες εξετάσεις προστεθηκαν... Είναι μακρύς ο δρόμος μας αλλά εύχομαι σε όλες μας να πετύχουμε και να έχουμε το μωράκι μας... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Blueangel είπε:

Το γεγονός ότι πρέπει να "πουλήσεις σπίτι" για να κάνεις παιδί, με ξεπερνάει. Έχουμε δώσει τόσα λεφτά για όλα και οι γιατροί κάνουν λες και έχουμε τράπεζα. Αντί να μας δώσουν στοχευμένες οδηγίες μας αφήνουν να βγάλουμε εμείς το φίδι από την τρύπα. Όσες φορές ρωτούσα αν πρέπει να κάνουμε και άλλες εξετάσεις (που έβρισκα από το ίντερνετ) όλο μου λέγαν, εσύ πολλά ξες ή κακώς το ψάχνεις ή δεν είσαι γιατρός κλπ. Η αλήθεια είναι πως αν δε ψάχνουμε μόνες μας θα έχουμε πλήρη μεσάνυχτα αν βασιστούμε σε αυτούς μόνο. Η δουλειά μας δεν είναι να ψάχνουμε αλλά μας αναγκάζουν με τον τρόπο τους. Υπάρχουν πολλά φάρμακα που βλέπουμε άμεσα ότι δρουν. Οι βιταμίνες ή δουλεύουν υπό όρους που δε μας λένε ή καθόλου σε ορισμένους? Δε ξέρω.

Δυστυχως ετσι ειναι! Κι εγω ειμαι στην αρχη και με οσα εχω δει μεχρι τωρα καποιες φορες ηδη απογοητευομαι! Υπαρχουν πραγματα που ειτε και οι γιατροι αγνοουν ειτε τα αποκρυπτουν εσκεμμενα για να σε πεισουν οτι δεν υπαρχουν επιλογες. Βεβαια αυτο δεν ισχυει για ολους αλλα το συνανταμε συχνα.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Zaxaroulamak είπε:

Δυστυχως ετσι ειναι! Κι εγω ειμαι στην αρχη και με οσα εχω δει μεχρι τωρα καποιες φορες ηδη απογοητευομαι! Υπαρχουν πραγματα που ειτε και οι γιατροι αγνοουν ειτε τα αποκρυπτουν εσκεμμενα για να σε πεισουν οτι δεν υπαρχουν επιλογες. Βεβαια αυτο δεν ισχυει για ολους αλλα το συνανταμε συχνα.

Η μπίζνα είναι πολύ μεγάλη. Αν μας έλεγαν από την αρχή τι πρέπει να γίνει αυτοί θα έχαναν λεφτά. Συμφέρει να κάνουμε πολλές προσπάθειες. Αυτή είναι η τακτική τους. Δε θέλουν ούτε ερωτήσεις να τους κάνουμε ούτε να ζητάμε εξηγήσεις μετά από κάθε αποτυχία. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2022 at 10:35 ΠΜ, Blueangel είπε:

Ίσως κάποιο να προχωρούσε. Τόσες γυναίκες βάζουν 3ης αλλά για κάποιους γιατρούς θεωρείται αβέβαιο το αποτέλεσμα και οικονομική εκμετάλλευση ώστε να πάρουν τα λεφτά της έμβρυο μεταφοράς. Το τι εκμετάλλευση πέφτει γενικότερα το γνωρίζουμε όλες. Από τον Παν. τι εντυπώσεις έχεις? Εμένα με είδε μετά την 4η προσπάθεια και δεν πρότεινε τίποτα καινούργιο και ήθελε μόνο με διέγερση που εγώ δεν ήθελα. Κρίμα γιατί κάποιοι ενώ έχουν γνώσεις δεν βοηθούν τα ζευγάρια που έχουν ταλαιπωρηθεί.

Εγώ ειχα πολυ καλη εμπειρια απο τον γιατρο.δεν μου εκανε πραγματα μονο κ μονο για να κανει δηλ για παραδειγμα του ζηταγα υστεροσκοπηση κ ελεγε δεν χρειαζεται να μου κανει.του ζηταγα να κανω νικα κ επισης ελεγε οχι.ειχα σωστη παρακολούθηση απο την αρχη.δεν μου εκανε διεγερση διοτι εκανα 1η κ ενω κατεβασα ωαρια ηταν ολα ακαταλληλα μετα με πηγε με φυσικους κ μονο στους οποιους δεν χασαμε ποτέ ωαριο και ημουν κ τυχερη κιολας κ εκανα τα διδυμακια μου ετων 42 

On 10/12/2022 at 8:55 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια! Μου κάνει πολλή εντύπωση αυτό που είπε η @Nephele78 για τον Σφακ και τα 3ης μέρας. Είναι θεωρώ από τους θερμούς υποστηρικτές των εμβρύων 3ης μέρας και ενώ εγώ ήθελα να βάλω μονο βλαστοκύστες με έπεισε να προσπαθήσουμε και με 3ης. Βέβαια δεν πέτυχε ούτε αυτή (αν και μάλλον ήταν αρκετά πρόωρη βιοχημική) και μου είχε πει οτι επιμένει σε πολλές γυναίκες να δοκιμάζουν και με αυτόν τον τρόπο και πολλές τα έχουν καταφέρει ενώ με βλαστοκύστες είχαν μονο αποτυχίες. 

Ναι και εμενα τρομερη εντυπωση όταν μου το ειπε και ενω εκεινη επεμενε πολυ ,εκεινος ηταν καθετος ..θα το δει η κοπελα και θα μας γραψει κ εκεινη την εμπειρια της .πηγε στον κουρτη της ειπε φυσικα και θα παμε με 3ης κ με τη 1η εμεινε εγκυος .τι να πω..δε βγαινει ακρη .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nephele78 είπε:

Εγώ ειχα πολυ καλη εμπειρια απο τον γιατρο.δεν μου εκανε πραγματα μονο κ μονο για να κανει δηλ για παραδειγμα του ζηταγα υστεροσκοπηση κ ελεγε δεν χρειαζεται να μου κανει.του ζηταγα να κανω νικα κ επισης ελεγε οχι.ειχα σωστη παρακολούθηση απο την αρχη.δεν μου εκανε διεγερση διοτι εκανα 1η κ ενω κατεβασα ωαρια ηταν ολα ακαταλληλα μετα με πηγε με φυσικους κ μονο στους οποιους δεν χασαμε ποτέ ωαριο και ημουν κ τυχερη κιολας κ εκανα τα διδυμακια μου ετων 42 

Ναι και εμενα τρομερη εντυπωση όταν μου το ειπε και ενω εκεινη επεμενε πολυ ,εκεινος ηταν καθετος ..θα το δει η κοπελα και θα μας γραψει κ εκεινη την εμπειρια της .πηγε στον κουρτη της ειπε φυσικα και θα παμε με 3ης κ με τη 1η εμεινε εγκυος .τι να πω..δε βγαινει ακρη .. 

Ότι δε βγαίνει άκρη είναι το μόνο σίγουρο. Μάλλον ήταν τυχερή. Το να έχουν τόσο κόσμο μερικοί γιατροί δεν είναι πάντα καλό γιατί ομαδοποιούν καταστάσεις και δεν εξατομικεύουν. Πώς είναι δυνατόν μου λέει γιατρός, δε ξέρω τι άλλο να σου κάνω? Δηλαδή σε δύσκολες καταστάσεις πάμε στα τυφλά και όπου βγεί?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
On 10/12/2022 at 8:55 ΜΜ, kateriiina25 είπε:

 

Καλησπέρα κορίτσια! Μου κάνει πολλή εντύπωση αυτό που είπε η @Nephele78 για τον Σφακ και τα 3ης μέρας. Είναι θεωρώ από τους θερμούς υποστηρικτές των εμβρύων 3ης μέρας και ενώ εγώ ήθελα να βάλω μονο βλαστοκύστες με έπεισε να προσπαθήσουμε και με 3ης. Βέβαια δεν πέτυχε ούτε αυτή (αν και μάλλον ήταν αρκετά πρόωρη βιοχημική) και μου είχε πει οτι επιμένει σε πολλές γυναίκες να δοκιμάζουν και με αυτόν τον τρόπο και πολλές τα έχουν καταφέρει ενώ με βλαστοκύστες είχαν μονο αποτυχίες. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/11/2022 at 10:25 PM, Nephele78 said:

Εγώ ειχα πολυ καλη εμπειρια απο τον γιατρο.δεν μου εκανε πραγματα μονο κ μονο για να κανει δηλ για παραδειγμα του ζηταγα υστεροσκοπηση κ ελεγε δεν χρειαζεται να μου κανει.του ζηταγα να κανω νικα κ επισης ελεγε οχι.ειχα σωστη παρακολούθηση απο την αρχη.δεν μου εκανε διεγερση διοτι εκανα 1η κ ενω κατεβασα ωαρια ηταν ολα ακαταλληλα μετα με πηγε με φυσικους κ μονο στους οποιους δεν χασαμε ποτέ ωαριο και ημουν κ τυχερη κιολας κ εκανα τα διδυμακια μου ετων 42 

Ναι και εμενα τρομερη εντυπωση όταν μου το ειπε και ενω εκεινη επεμενε πολυ ,εκεινος ηταν καθετος ..θα το δει η κοπελα και θα μας γραψει κ εκεινη την εμπειρια της .πηγε στον κουρτη της ειπε φυσικα και θα παμε με 3ης κ με τη 1η εμεινε εγκυος .τι να πω..δε βγαινει ακρη .. 

Ισχυουν όλα όσα μας λέει η Νεφέλη, προσπαθουσαμε 6 μήνες με ωοληψιες κάθε μήνα, κ είχαμε κάθε φορά 5-8 έμβρυα σχεδόν άριστα έως 3ης μέρας, αλλά κανένα δεν έφτανε βλαστοκυστη. Μας είπε τέλος, δε γίνεται με τίποτα. Παρακαλεσα να βάλουμε 3ης έστω να μου φυγει ο καημός ότι προσπαθησα τουλάχιστον μια φορά, είπε όχι.

Αλλάξαμε γιατρό κ με 3ης μέρας έμεινα έγκυος αμέσως.... Δε το περιμενα ουτε εγώ... 

On 12/11/2022 at 11:33 PM, Blueangel said:

Ότι δε βγαίνει άκρη είναι το μόνο σίγουρο. Μάλλον ήταν τυχερή. Το να έχουν τόσο κόσμο μερικοί γιατροί δεν είναι πάντα καλό γιατί ομαδοποιούν καταστάσεις και δεν εξατομικεύουν. Πώς είναι δυνατόν μου λέει γιατρός, δε ξέρω τι άλλο να σου κάνω? Δηλαδή σε δύσκολες καταστάσεις πάμε στα τυφλά και όπου βγεί?

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. Το να μας ομαδοποιούν είναι λάθος γιατί δε σημαίνει ότι είναι κανόνας πώς θα εξελιχθεί σε κάθε οργανισμό ένα έμβρυο. Άρα γιατί να μην κάνουμε δοκιμές να δούμε κ μια άλλη μέθοδο? Δε το κατάλαβα ποτε..το όχι... 

Να προσθέσω κ κάτι ακόμα. Κάποιοι γιατροί μου λένε ότι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός, δηλ μπορεί σε αυτόν να βγει ένα μέτριο ωάριο αλλά στον επόμενο ένα άριστο. Δεν υπάρχει κανόνας.. 

@Koralenia σου έστειλα πμ.. Ότι πληροφορία χρειάζεσαι μπορώ να σου πω κ μη χάνεις την ελπίδα για κανέναν λόγο. 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...